Dog.bg Форуми : Курс обучение на малкото куче

Към съдържанието

 
 
 
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Курс обучение на малкото куче Оцени темата: ***** 13 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   rendel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-November 07
  • Location:софия

Публикувано: 11 November 2007 - 11:46 PM

Не трябва да имате съмнения за това дали някой ще го изпълни хората много се влиаят от разни мнения и всеки който е гледал едно куче бебе си мисли че вече  е спец при отглеждането.Моето мнение е ,че кучетата са като децата и всяко си е с характера и особеностите ,а това да ги възпитаваме от 6-тия месец е пълна лъжа.Кучето  и детето се възпитават от първия ден .При кучетата денят е след като го отбиеш от майка му.Моето мнение го обосновавам на отглеждането на 5 кучета бебета от които,едн дог ми почина от парвовироза на 6месеца ,а едно на 7год.от преплитане на червата следствие на изяден ластик. Другите 2 каракачанки на 3години и 2години  все още ги гледам и една овчарка  на 5години сега гледам бебе кавказка овчарка .Все пак прочетох с интерес периода на убочение.А вече имам и  резултат от моето възпитание.Кучето ходи навън с каишка и кротко чака асансиора ,патува в него без да го е страх .Излизайки навън си върши нуждите веднага ,е не пропуска да ми напика  плочките ха ха ама нали е бебе какво да му правиш :))

#82 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 November 2007 - 08:31 AM

Цитат

а това да ги възпитаваме от 6-тия месец е пълна лъжа.Кучето  и детето се възпитават от първия ден .

А това къде го прочете?

#83 Потребителят е офлайн   rendel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-November 07
  • Location:софия

Публикувано: 12 November 2007 - 10:51 AM

А това къде го прочете?
[/quote]
в една по стара книга за възпитанието на кучето пише ,че убочението на кучето е наи ефективно след 6-тия месец

#84 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 November 2007 - 01:28 PM

Ами зависи за какво.
Няма особен смисъл да обучаваш куче за водач на слепи хора преди 1 год.
Нито пък защита и разни други специализирани неща.

#85 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2007 - 07:05 PM

Цитат

Ами зависи за какво.
Няма особен смисъл да обучаваш куче за водач на слепи хора преди 1 год.
Нито пък защита и разни други специализирани неща.

Да, обаче преди да преминат към специализираното обучение, всички служебни кучета започват от общо послушание, това става преди първата им година. Правилата в къщи, храненето под команда, са много важни стъпки също част от обучението, а те се прилагат от първия ден в който кучето стъпи в къщи. Въобще е много относително да се поставят рамки от тази до тази възраст е подходящо да се обучава, все едно да кажеш, детето се възпитава най-добре между 4 и 7 годишна възраст. За да се оформи една личност се работи по нея непрекъснато, независимо дали е човешка или кучешка личност. Цялото ни отношение към кучето е част от неговото обучение.

#86 Потребителят е офлайн   moondarck Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 21-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив Област

Публикувано: 27 November 2007 - 04:00 PM

значи моя проблем какъв е:
кучето ми е немска овчарка на 2 месеца точно, още от първия ден научи командата "тук" (аз използвам думата "тук", когато го викам), още от първия път когато му сложих каишка свикна с нея и не и обръща внимание, на следващия ден, т.е. днес го закачих и за повода, малко се дърпа но е нормално като за първи път, не му давам никакъв зор и не го дърпам, вървенето редом с мен го прави с повод и без повод.
проблемите ми идват с командите "седни" и "легни" кучето е толкова енергично че дори и след физически натоварвания не спира да подскача и да се върти, освен това постоянно се опитва да ме охапе, дори и да не се опитвам да го придържам за каишката (вероятно на игра ме хапе) така че номера с дланта над главата с лакомство в ръка не минава при мен, задържането за каишката също, кучето или се дърпа или се извърта да ме хапе, ако има някои друг метод, да знаете че съм отворен за предложения.

п.п. браво за темата, изключително е полезна за новобранци, а и не само.
аз лично пропускам возенето в кола, понеже кучето се държи спокоино в нея, също така не отработвам командата "редом", то само си я изпълнява, като не се дърпа. Командата "на място" знам че е полезна, но засега не мисля да го тормозя с нея, все пак ако кучето ми потрябва то знае "тук", доколкото разбирам командата "на място" означава кучето да отиде на някакво определено от вас място в стаята или къщата, мен ми е все едно къде е моето куче когато е у нас, двора е голям :).
User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 November 2007 - 04:09 PM

С куче на два месеца не би могъл да искаш нищо повече от това, което вече имаш. Седни и легни ще ги въвеждаш след месец-два, когато то усвои други много по-съществени неща - да ходи на повод, да не цапа вкъщи, да не се дърпа, да не се страхува навън, да ти се доверява във всякакви ситуации.

Ако все пак толкова много държиш да се правиш на дресьор с мъничето, то използвай моментите, когато то само сяда. Заставаш пред него с храна в ръка. То скача, безумства, скимти и т.н. - когато се успокои и примерно седне, му казваш "Браво седни!" и му даваш лакомството.

Но пак ти казвам - засега задачата ти е социализация, социализация, социализация.
User's Signature

Качена снимка

#88 Потребителят е офлайн   moondarck Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 21-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив Област

Публикувано: 27 November 2007 - 04:14 PM

ок, питам понеже в началото на темата пишеше че програмата е за кучета на възраст до 2-3 месеца и трае около 60 дни (е едва ли точно 60 ще са), а и чета другите коментари кучетата на някои хора изглеждат доста талантливи, знаели седни, легни на по 2-3 месечна възраст, и си помислих чакай да попитам, явно и моето така трябва да може...може аз да не се справям.
Значи няма да го тормозя с други неща засега, ще си отработваме, "тук" повода, и разходките в парка  B)

едит: да не пиша нов пост, какво значи "Развиване на апортировъчни реакции"?
взел съм на моето куче 2-3 гумени играчки за дъвкане (явно обича да дъвче разни неща, както и мен  ;D ). Като му ги хвърла то да ги гони ли означава "апортировъчни реакции" ?
И на по-късна възраст, евентуално да ги намира само и да ги носи...
ако е това моето ги гони без да се замисля даже по някои път и ги носи не ми ги пуска точно в ръката, но и не ги стиска за да не мога да ги взема...
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 November 2007 - 04:25 PM

Има по-енергични и по-спокойни кучета. Едно по-тихо, но достатъчно лакомо кутре може и да научи нещичко на 2 месеца - като му буташ хапката назад над носа да седне, като му я свалиш между предните лапи да легне, но това е далеч от знаене на командата.

Ти засега се съсредоточи върху това кучето ти да не те хапе - когато си играете винаги му подавай играчка за хапане, за да не гризе ръцете ти. Ако те ухапе силно не му се карай, само се провиквай АААААУУУ! и то ще загрее, че не бива.

Води го на повод, запознай го с други кутрета и кучета, учи го да му бъркаш в устата без да се плаши... Прави всичко бавно и нежно, по малко и без да му досаждаш. И най-важното, нека знае, че ти си най-интересен на света. Носи играчки и навън. Един чорап, с който да се подърпате на поляната после ще ти помогне да започнеш обучението.

Докато чакаш да порасте прочети това и се научи да бъдеш спокоен и уверен водач, за да бъде кучето ти спокойно и уверено... Изобщо - кефи се, не се чувствай длъжен, приеми го като удоволствие, не като работа. Предстоят ти страхотни радости :)))))

едит: Апорт означава донасяне на нещо. За да не притъпиш това желание, когато кучето ти донесе играчката - взимай му я за секунди, а после му я връщай пак. Така няма да се чувства излъгано като ти я даде. Взимаш, хвалиш и веднага даваш. Но не я взимай ако ти я хвърли на земята - тогава я игнорирай, защото ще се научи да ти я оставя на земята. Взимай му я от устата и му я връщай пак така.
User's Signature

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2007 - 03:13 PM

другия вариант е да се подърпате и  бебето да победи  - ще му хареса и ще ти носи играчката за да играете заедно - на 3-4 пъти победа от  бебето един път му я  взимай  внимателно  и  я хвърляй да я донесе . така постепенно ще го научиш и да сяда и да  ляга в очакване на играта

#91 Потребителят е офлайн   roop Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 228
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2008 - 04:36 PM

Здравейте
Тук в тази тема не се е писало от много отдавна.Аз имам 1 въпрос.Значи моето куче е на 3 месеца и го научих да сяда като му казвам командата седни и му показвам жеста с ръка и сега искам да го науча само като му кажа седни да сяда.Някой ако може да ми каже как да го науча  да сяда само като му кажа седни

#92 Потребителят е офлайн   TheDeath_f Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-September 07
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 March 2008 - 12:36 AM

Здравей, roop ...От своя малък опит мисля, че по този въпрос има само един отговор. След като кучето е научено да сяда след команда + жест... просто се искат много упражнения и упоритост...след време ще забележеш, че след като му кажеш "седни" кучето ще седне преди да му подадеш жеста :blink: просто...самото куче трябва да свикне със самата дума "седни" ... това е моето лично мнение по въпроса.. Надявам се да помогна с нещо..  ;)
User's Signature

Невъзможно е само силна дума, използвана от слаби хора, намиращи за по- лесно да живеят в света, който им е отреден, вместо да открият силата в себе си и да го променят. Невъзможно не е факт, то е убеждение. Невъзможно не е твърдение, то е убеждение!..

#93 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 25 March 2008 - 07:50 AM

Моита Райа се научи сама на "Седни!" изобщо не сме го отработвали, а е на 2 месеца без 8, 9 дена. :->) Преди около 4 дни я викнах "Тук!" и случайно казах "Седни!". Просто да видя какво ще стане, а тя взе, че го направи. Сега в къщи се учим да ходиме на повод, за да започнем да отработваме "На място" и "Редом"  :P То "Редом!" едва ли ще стане, защото тя си е бебе и само игра и се върти в главата, но поне ще опитваме ако не друго  ;)

#94 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 April 2008 - 09:17 AM

Здравейте,мястото май не е тука да питам но неможах да намеря подобна тема.Моята Кара е на почти 3 месеца и е порода кокер спаньол.Вече излизаме на разходки и поде веднъж дневно правим по-интензивна разходка към 2 часа.Въпроса ми е колко трябва да е натоварването за нейната възраст.Има според мен необходимата височина  да се качва в/у мебелите но май няма сила още на задните крачета.(давам го като пример).

Поздрави  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#95 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 12 April 2008 - 11:23 PM

Ами прецени по държането и. Ако започне да посяда или да ляга по време на разходката, или ако почне да се дърпа...

#96 Потребителят е офлайн   galinagaga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 04-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 13 April 2008 - 06:41 AM

Ами моята като се умори ме гледа тъжно, иска да я взема  и започва да скимти, за да я оставим на спокойствие да си поспи.
User's Signature

Качена снимка

#97 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 May 2008 - 10:23 PM

Ще има ли продължение на обучението на малкото куче? :blink: Защото ние имаме голям напредък със "седни". (засега само него упражняваме) И е доста полезно... :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#98 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 01 January 2009 - 12:55 AM

нащо изпълнява чат пат  ;D  ''седни'' , ''тук'' , ''стой''  мн рядко като му се каже със строг тон ''НЕ'' и спира ама..

#99 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 05 March 2009 - 10:28 AM

Продължение на занятията можете да намерите тук-http://www.k-9.ru/coursch/jdog-10.shtml

можете да използвате преводача на Гугъл , ако не се справяте добре с руския!

#100 Потребителят е офлайн   Dog_nero Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-June 09

Публикувано: 19 June 2009 - 11:46 AM

Първо , здравейте! :smile:
Преди около 2-3 седмици си взехме куче - мъжки Ротвайлер ,вече е на 3 месеца .
Сложихме му ваксини и всички други подобни , та днес му се падаше да му е първата разходка навън.
Проблема е ,че като го изкарах навън и не иска да се разхожда. Ходи един метър и ляга и дотам :(
От 2 дни се опитваме да правим упражнения ,но не се получава много.
Кажете как да се оправя ,като легне на земята и няма дигане. :wa_048:

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни