Dog.bg Форуми : Централна Ветеринарна Клиника

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Централна Ветеринарна Клиника

#1 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 June 2010 - 10:44 PM

Днес прочетох за нова "Централна Ветеринарна Клиника" в София. Открита e от кмета г-жа Фандъкова. - от тук facebook и тук link

Много обещаващо звучи. :ba_025:Вижте материала в


Това мнение е редактирано от dog.bg: 02 June 2010 - 11:17 PM
Причина за редакция: Моля, ползвайте редактора за добавяне на съобщение за видео. Ако има каквото и да е в Фейсбук, копирайте го, дайте линк за автор - не всички ползват фейсбук

User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#2 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 June 2010 - 10:59 PM

Какво съвпадение... днес им гледах сайта и се чудех как не съм чула за тази клиника, пък то днес я откривали :)
http://centralvetclinic.com/ Екипът е този на клиники Анимо, като гледам.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 02 June 2010 - 11:01 PM

Д-р Томе Пейчиновски - този човек преди 1 год. ми излекува кучето , тогава работеше в Син Кръст , много съм му благодарен. Много добър специалист.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 June 2010 - 11:04 PM

Много зле ми звучи това, че искат да "изземат" функциите на Спасителния център на Зелени балкани в Стара Загора. Много хора от София, намерили диво животно ще предпочетат да го занесат там, в София, а не да го пращат до Ст. Загора. Разликата обаче, поне по това, което разбрах от репортажа е, че в Ст. Загора правят всикчо възможно да върнат животните в природата. Тук за такова нещо не стана дума. Доколкото разбрах, след излекуване ще отиват в зоопарка. Дано не е така.

Ще ми е интересно някъде да видя имената на 30-те специалиста,които работят там. От де се намериха толкова лекари без работа, не знам. Или ще бъдат на ротационен принцип (ако работят и в други клиники) - днес един, утре друг и никога не знаеш при кого ще попаднеш. Ако харесаш един лекар, нямаш шанс да водиш животното си при него винаги, освен ако не се разболява точно когато е и негов ред да е в клиниката.
п.п. Имах такъв случай с друга клиника Св. Антим - едната лекарка остави улично куче с гана на стационар, защото искаше да е под надзор. На другия ден като отидох, беше друг лекар, който ме помоли да си я взема, защото нямали условия за толкова заразно куче...


И защо е "Централна"? Централно е нещо, което е част от "верига". Ако са няколко клиники и тази е централната. Или има няколко общински, тази е централната.
В случая не разбирам тя е централна на кое? Прилича ми на спекулация с името й. Това, доколкото разбирам е една частна клиника, с името Централна. Неща като биокашкавал, който е сложил в името си био, без да е био :ab_041:


п.п. Видях, че сте показали сайта.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 June 2010 - 11:06 PM

Публикувах инфото след като видях, че няма такава тема досега и предположих, че е ново нещо .... Идеята е добра, поне така ми се струва.... разбира се, това е мнение от разстояние ... виртуално ... :md_064:

п.п. - bushkata, предполагам, че са финансирани от някакви европейски фондове, защото говорят за проект/и и различен тип отношения с общински предприятия от типа на Зоопарка. Може би затова и кметицата е била там и затова се именуват "Централна" ... за да покажат някаква обвързаност с общината или нещо такова ... знам ли ... предположения.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#6 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 02 June 2010 - 11:10 PM

В екипа виждам 2-3 от Син Кръст , които бяха преди.Това ме смущава.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 June 2010 - 11:13 PM

Показване на мнениетоplamenko, в 02 June 2010 - 11:15 PM, написа:

В екипа виждам 2-3 от Син Кръст , които бяха преди.Това ме смущава.


Именно това се чудех - тези лекари ще са винаги в тази Централна или ...? Не е ясно.


п.п. Разгледах сайта - базата изглежда мнооого добре.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 02 June 2010 - 11:55 PM

Абе изглежда добре , нова апаратура , пожелавам ви да не ви се налага да ходите на лекар и да са ни живи и здрави любимците.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 03 June 2010 - 12:01 AM

Специално за д-р Пейчиновски и д-р Димитриевска от Син Кръст знам, че вече са напуснали старата си месторабота.

#10 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 June 2010 - 12:06 AM

Не знам защо започнахте с критики...Изумително! Малко позитивизъм няма да навреди.
Нова апаратура, която е на едно място- ехограф, цифров рентген, ехокардиограф... Това е страхотно удобство! Факта, че ще имат "rescue" център и ще лекуват безплатно животните от зоологическата градина, е чудесен. А за линейката какво да кажа... :af_089:
Много успех желая на клиниката и специалистите, които ще работят в нея!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2010 - 12:16 AM

На подобен принцип е и Обединена Ветеринарна Клиника във Варна.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2010 - 09:19 AM

ха... изненада. Доктор на Арнолд е точно Томето Пейчиновски. Не сме се виждали има-няма месец и той напуснал Синия кръст. Добре, че пуснахте този материал да си го намерим защото сме много доволни от него :ae_085:

иначе за клиниката - колкото повече, толкова повече!
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   КАСТРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 303
  • Регистрация: 02-November 05

Публикувано: 03 June 2010 - 12:05 PM

Страшна работа, нов бърдак със стари к....ви, я прочетете темата във Вет. Кабинет, защо се срамят да се нарекат със старото си име, ще мамят пак хората и ще им морят кученцата и събират паричките :)

кърелжче 10 - 20 кинта :) хахахаххаа!

Как ли се определя кое кърлежче е 10 и кое 20 лв., сигурно по местоположението на кърлежчето или по големината :), или по външния изглед на собственика (горкия да го пази господ, ако не може един кърлеж да извади) :)

колкото до Томето - добре, че си попадна на мястото :)

#14 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 03 June 2010 - 12:20 PM

Това сега как да го разбираме?
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   КАСТРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 303
  • Регистрация: 02-November 05

Публикувано: 03 June 2010 - 12:33 PM

Показване на мнениетоplamenko, в 03 June 2010 - 10:25 AM, написа:

Това сега как да го разбираме?


http://forum.dog.bg/...%B8%D0%BC%D0%BE

Така!

#16 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 03 June 2010 - 12:36 PM

Е знам я тази тема , но екипа им се е преместил в тази новата клиника ли ?
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   КАСТРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 303
  • Регистрация: 02-November 05

Публикувано: 03 June 2010 - 12:37 PM

Показване на мнениетоplamenko, в 03 June 2010 - 10:41 AM, написа:

Е знам я тази тема , но екипа им се е преместил в тази новата клиника ли ?


Еврика :)


Цитат от темата ;)

Между другото в анимо сбъркаха раждане на котка с пиометра. Обясниха ми, че котката ще умре ако не оперират, и че матката е пълна с гной. И извадиха 3 котенца.
-------------------------------------------------------------------------------------

Не попитах ли това по горе, защо се срамят да се нарекат с истинското си име - Анимо?!

#18 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2010 - 12:40 PM

верно си е wrong
за някои хора, понякога, се чудя как живеят със себе си.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 June 2010 - 02:22 PM

Показване на мнениетоКАСТРО, в 03 June 2010 - 12:42 PM, написа:

Показване на мнениетоplamenko, в 03 June 2010 - 10:41 AM, написа:

Е знам я тази тема , но екипа им се е преместил в тази новата клиника ли ?


Еврика :)


Цитат от темата ;)

Между другото в анимо сбъркаха раждане на котка с пиометра. Обясниха ми, че котката ще умре ако не оперират, и че матката е пълна с гной. И извадиха 3 котенца.
-------------------------------------------------------------------------------------

Не попитах ли това по горе, защо се срамят да се нарекат с истинското си име - Анимо?!


Кастро то и името си им излиза ама най отдолу на заглавната страница :ab_041: -пише си анимо 2010 със -"ер" за запазена марка и една кучешка лапа-този надпис се намира в десния ъгъл най отдолу на страницата!Така като гледам по-голямата част от екипа са лекарите от Анимо които през годините са работили в клиниката в Младост 1 зад пазарчето!
Със тоя ценоразпис направо още от входа на клиниката и те "режат от кръста на долу" :ab_041: !
Чудя се няма ли някой да вземе да измисли и да вкара закон пък после и да го гласуват :ba_025: да си плащаме здравни осигуровки и на домашните любимци,па после да вземат и да построят една "Държавна-ветеринарно медицинска обединена клиника"в която да могат да си позволят да ходят всички!Че при тия цени и то особено за обикновен преглед в работно време сиреч през деня цената е от 20лв. та до 40лв.малко соленичко ми се струва-за мерене на температура,оглеждане и опипване на кучето,за изслушване на собственика за евентуалните симптоми на кучето,за създаване евентуално на картон на "бъдещия"пациент,за преслушване на кучето-те това е май общия преглед-кое от всичко това ми кажете струва примерно 40лв. и внимание ако решите да си изберете екип от доктори който вие мислите че е подходящ за лекуването на домашния ви любимец имайте предвид че тази екстра незабавно вдига цената на лечението с 50% върху обявения ценоразпис от извършваните услуги, но това е една дълга тема за размисли и страсти от типа-"каква цена сме готови да заплатим за добруването на нашия дом.любимец!
Не пиша мнението си с негативизъм,напротив като всяко ново начало и това е хубаво с добра техника с екип от специалисти-кои са, и кои не са, само бивши и настоящи собственици на лекувани домашни любимци от същите тези лекари могат да изкажат мнения!Пожелавам успех на клиниката и нейния екип, и дано излекувания и спасения брой кучета бъде по-голям от този на неспасения! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 03 June 2010 - 02:40 PM

Аз пък мисля, че ценоразписът им абсолютно отговаря на условията. Съжалявам, но при моето АГ с кабинет в апартамент плащам 40 лв, а когато той ме прати в Токуда за консултация платих 80лв. Опитайте се да си представите хуманна клиника в този вид. Сега си представете колко ще ви вземат за преглед.

Поздравления за колегите, страхотна клиника!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни