Dog.bg Форуми : ГОВОРИЛНЯТА на подфорума

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (504 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ГОВОРИЛНЯТА на подфорума ТЕМА ЗА ЛАФЧЕ

#21 Потребителят е офлайн   puppie Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 01-February 06

Публикувано: 22 March 2006 - 08:18 PM

Ами може би съм късметлийка, но и кучето също има късмет, защото ще се грижат отлично за него... Много исках да остане у нас, но със малкия ми самоедчо хич не се разбираше, просто нямаше начин да живеят заедно. Да ти е жив и здрав малкия чаровник, много е сладък, същинско angelpik

#22 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2006 - 08:38 PM

Цитат

Май не нацелих големината на картинката, но ми простете, следващата ще се постарая. Имам въпросчета вече, с какъв шампоан да къпя кученцето и мога ли веднъж седмично, че бялото кожухче се цапа?

Здравей и честито другарче - за къпането има бая инфо - ето ти няколко линка, докато притежатели на шпиц се включат, да имаш да си четеш r)
Шампоаните за хора - подходящи ли са за нашите кучета
шампоан за бели кучета
къпане на дългокосмести кучета
сешоар
къпане1
къпане2
Приятно четене и дано да съм била полезна

#23 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 March 2006 - 08:41 PM

spi, ако искаш разкажи повече за твоя мител?
От развъдник ли го имаш; с какво го храниш;има ли някакви специфични грижи, които полагаш за неговото здраве и външен вид?
Изобщо всичко, което се сетиш да споделиш с нас за твоя немски мител шпиц.
Поздрав!

#24 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 23 March 2006 - 04:41 PM

Mini, благодаря ти за линковете - голямо четене ще падне. А после с намирането им ще имам проблем, че в нашия град предлагането не е много добро (или аз не съм научила още подходящите магазини).

Вики, моят Айси не е от развъдник, чаках половин година да се появи на бял свят. Родителите му са от Стара Загора и аз бях очарована от предното им поколение, за което не можах да се вредя и сега като ми се обадиха бях на седмото небе. В интерес на истината кученцето ми бе продадено от собственичка на магазин в Ст.Загора, казва се Никол и бе изключително коректна за което и благодаря.
А сега за Айси.
Храната - пробвам в момента различни марки защото нещо не му допадат гранулите въпреки че ги накисвам предварително, предпочита булъон с пилешко накълцано месо и зеленчуци домашно приготвени.
Банята - много харесва водата и с удоволствие стои за да го измия. Със сресването свикна (за 2 дни) и не хапе четката.
Днес ме изуми с открадването на една глава чесън. Оставих го, като си мислех че ще му залюти и сам ще се откаже, но Айси успя да си обели и нагризе 4 склидки и не показа недоволство. После миризмата се носеше на вълни след него oleeee .
Преди много години имах женски сив мител шпиц и единственият сериозен проблем беше екзема по кожата от горещините, с която докторите така и не се справиха. Налагаше се да я подстригваме всяко лято и милата изпадаше в депресия и не се показваше няколко дни навън. Надявам се сега да нямам подобен проблем с Айси, а и медицината е напред с материала.

#25 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 March 2006 - 07:44 PM

spi, да те радва много пък другото не е от особено значение, нали?
Дай снимки да се накефим!
Целувки на Айси от нас с Алекс.:)

#26 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 March 2006 - 07:52 PM

Много е смешно това с чесънчето. b) И мойте все си крадат по някоя главичка като ми видят гърба. Aз обаче не им го давам, разнасят го из целия апартамент и правят буклук. Странно защо им харесва ,все пак са кучета. bl)
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#27 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 28 March 2006 - 04:11 PM

Време ли е вече за противопаразитна каишка или друго предпазно средство? Времето при нас на морето се стопли вече, а предполагам че и кърлежите скоро ще се активират. Скоро ще сме на плаж, че зимата много ми дотегна d)
Историята с чесъна продължи и се прехвърли на лука, омръзна ми да чистя след него и всички любими му глави са скрити!!!

#28 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 March 2006 - 04:18 PM

spi, ако искате заведете кученцето на ветеринарен лекар и той ще обезпаразити животинчето.
Попитайте го занапред на колко време да го обезпаразитявате.
До колкото знам най-доброто средство за целта е ФРОНТЛАЙН (предлага се на пипети;спрей).
След като бъде обезпаразитено с Фронтлайн бихте могли да му сложите (консултирайте се с ветеринарния лекар)противоп.каишка.
Казват, че каишките на Kiltix били много качествени.
Поздрав!
п.с.на моя нок в снега му намерих кърлеж на едното ухо.
Беше в началото на март, когато времето бе все още нестабилно - ту слънчево и меко, ту валеше сняг и температурите бяха за зимни дрехи все още.
А сега със сигурност са плъпнали бълхи и кърлежи по тревите, храстите.

#29 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 March 2006 - 04:54 PM

Определено има кърлежи вече n) !!!! Аз преди една седмица си донесах един от морската градина. Гадината ми се беше забила в ръката и то нагоре към рамото. Не знам как е станало, тъй като бях с якенце. Видях го чак в 12.30ч през ноща и ходих на спешното да ми го вадят и да ми бият инжекция. Не следващия ден нямах никакво желание за разходки и пропуснахме. Слава Богу на шпицовете не им намерих от вредителите. Но те и с тези козинки трудно ще им ги видя. Така, че бъдете бдителни и проверявайте всяко местенце където се почешат вашите любимци.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#30 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 28 March 2006 - 05:36 PM

Благодаря ви и на двете за инфото super best
Вътрешното обезпаразитяване е направено преди 1месец и половина и още е рано за следващото, но явно трябва да побързам и за външното. А за Фронтлайн и аз чух много добри отзиви единствен недостатък ми казаха че е мазното петно което остава за дълго време, имате ли такива наблюдения?

#31 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 March 2006 - 06:04 PM

Не нямам такива "наблюдения"- говоря за козината на болонката ми, която гледах до мин.година(почина на 16години);нито сега върху немска овчарка.
Първото му външно обезпаразитяване бе с Фронтлайн -спрей;а понататък съм го мазала и с пипета.
Няма мазно"петно".
Нанася се върху кожата по гръбнака, разделя се козината и се разнася течността по целия гръб на животинчето.
Кучето не се къпе няколко дни.
Може би козината на немския шпиц е по-особена?
Дано се включи сеска тя има малък шпиц и померан и може да каже как е с "мазното петно" в козинката.
И изобщо има ли такова "петно"след обезпаразитяване с "ФРОНТЛАЙН".Поздрав!

#32 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 28 March 2006 - 06:31 PM

Вики, ще се оттегля от нета за тази вечер cheers и целувки на твоят Алекс.

#33 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 March 2006 - 07:03 PM

Мазни петна не остават! Ползвала съм и пипетката и флакона за напръскване. Моя ветеринар ми каза, че е по-добре да ползваме пипетките, но на 6 кучета ми излиза по-евтино да се пръскаме. Но като си свършим флакона може би отново ще се върнем на пипетките за по-сигурно. r)
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#34 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 10 April 2006 - 07:04 PM

Дълго време, не съм влизала тук, а темата не е мръднала, какво става? Аз бях тръшната от най-отвратителният грип който съм прихващала някога. Не ми бе нито до работа, нито до деца, кучета и т.н. Но вече се изправям на крака. Та да ви споделя, как са при нас нещата. Ветеринарят ме посъветва все пак да взема каишка Kiltix. В момента съжалявам, защото миризмата която се отделя от нея, гони всички от кучето - включително и стопаните му oleeee , едвам я понасям, имам усещането че цялата къща мирише на лекарство. b) Но нали и кърлежите и бълхите са изгонени super best !
Колкото до храната, Айси продължава да не си харесва гранулираните храни - вече три вида смених и резултата е отчайващ, яде ги само когато е много пригладнял или ако ги смеся с истинско пилешко месце и бульон. До скоро!

#35 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 April 2006 - 06:11 PM

spi съжелявам за грипа! Много е лошо в това хубаво време да си болен, а и май е навсякъде. Относно каишката- щом ти е неприятна може да я слагаш на кучо само като излизате на разходки. А дали помага? Ние сме с ФРОНТЛАЙН, но се прибираме с кърлежи. Верно не са забити, а пълзят върху козината. Може би препарата ги отблъсква и не се насмукват,но ме е страх че ще се прехвърлят на моя крак l) . А откакто ми се беше забил кърлеж съм в паника от тези гадове.
А за храната какво да ти кажа, май си е до кучето-някой винаги имат апетит, други не. А и сте се разглезили с пилешко месце и сега ще ви е трудно с гранулките. А и пробвай да го оставиш гладен за известно време, от няма на къде ще прояде. Разбира се, ако можеш да издържиш де, и аз се опитвам да го правя с злоядите си йоркита, но после ми става мъчно и им давам нещо по-интересно l) .С каква марка храни пробвахте?
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#36 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 20 April 2006 - 10:42 AM

Пак се включвам, нашият Айси беше на път няколко дни и ни създаде сериозно безпокойство. Оказа се, че му става лошо от пътуването с кола из републиканската ни мрежа осеяна с ями. Налагаше се да спираме през 10минути и кучето бе много зле, повръщаше постоянно. Реших при следващото ни тръгване да не го храня сутринта, но и това не ни помогна. Има ли хапчета за кучета в такъв случай? Често пътувам из България, а исках да си взимам кучето с мен, няма и на кой да го оставя в къщи. А с този проблем не зная как да реагирам, помогнете ако знаете как! За храната Светле, пробвах Педигрий, уискас и две български марки /не им помня имената/ но всички видове бяха за малки кученца.
Между другото при посещението си в Шумен видях два страхотни шпица среден бял и мини шпиц /малко по-едър от померана/, в Търговище също видях среден бял шпиц с много богата козина, но явно собствениците им не пишат в този форум за съжаление. По пътя си прихванахме и кърлеж, който се заби точно до каишката на кучето. Найстина няма 100% защита от тези гадини.

#37 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 20 April 2006 - 11:08 AM

Гаденето в кола е страхотен проблем. Моето куче страдаше от това до 15 мес. и мисля, че всички опити да "го привикнем" му подействаха по-зле - само намрази колата. Съветвам те - ако пътуването е наистина неотложно за него -
1.Не храни предната вечер;
2.Преди да потеглите му дай ЦЕРУКАЛ на гладно (не знам колко ти е голямо кучето, виж дозировката за деца и дели поне на 2).
При повечето кучета гаденето минава след пубертета, но има и такива, на които никога не им минава. Надявам се твоето да е от първите. Не го насилвай да го возиш "за негово добро". По-добре да си седи вкъщи като малък и после с кеф да пътува, когато му мине.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   spi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 20-March 06

Публикувано: 20 April 2006 - 11:22 AM

Благодаря ти за ценните съвети, кучето ми е на 4месеца и ще проверя колко да му давам, а и е дребно.

#39 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 April 2006 - 05:05 PM

Аз имам същия проблем с повръщането a) . Слава Богу само най-малкото ми кученце не понася пътуването. И аз си ходих до Търговище l) , от където съм родом r) , и разбрах още в началото на пътя ,че ще имаме проблеми n) . И те малките пътуват по три в клетка, и тези които бяха в контейнера на бебето няма да ти кажа на какво заприличаха докато се приберем. После всички ги къпах. Ще почна и аз да и давам от това лекарство. Дано да се справим. Успех и на вас! b)
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#40 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 April 2006 - 06:04 PM

Весело посрещане на ВЕЛИКДЕН!
ВКУСНИ КОЗУНАЧЕТА И ЯЙЧИЦА БИЯЧИ!
ПОЗДРАВ!

  • (504 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни