Dog.bg Форуми : Корекция

Към съдържанието

 
 
 
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Корекция една бесмислица, според мен Оцени темата: ***** 2 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 25 July 2010 - 01:59 PM

Апсо , а защо сега е отречен старият метод , на корекция с бой ?
Примерно мойто пекинезче не се пазеше от л. коли , и помолих приятел да мине край нас с колата , и да го удари през прозореца с вестник .

Само един път го удари , без никакви обяснения и примамки , и сега се пази от коли , а иначе не ги забелязваше .

Друг е проблемът , че приятелят не е кучкар , и го удари толкова силно с вестника ,
, че го размаза като презряла попска круша по асфалта .

#42 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2010 - 02:29 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 23 July 2010 - 02:46 PM, написа:

Показване на мнениетоApso, в 23 July 2010 - 04:40 PM, написа:

Имам проблем с кирилица и зато ще отгаварям бавно.
1. Много се радвам че започнало общуване с примери! :beer:
2.Как то виждате исползвате дума корекция в разни ситуации, по различен начин- това лесно обърква начинаеш.
Корекция тип "кастрация, намордник, душач + военски лагер" само при кога куче не е седнало - приемливо? но практика показва че има такива случаи. Затова аз и започнах тази тема.

Цитат

Ето ти реален пример - кучило лабрадори, минаващи общ курс дресура на полянката до Хилтън. По времето на интензивен растеж практически всички изведнъж оглушаха и оглупяха. По време на пубертета това се случва с повечето кучета - това, което те перфектно изпълняваха в 5-6-месечна възраст отказват да чуват и изпълняват на 9-10.
И не става дума за липса на контакт със стопанина, липса на социализация и физическо натоварване или липса на непрекъснати упражнения.
Теглото и силата при мъжки особено на тази възраст е драстично скочило, а стопанките им по 50 кг са си същите.
Хайде обясни защо си мислиш че не е оправдано по-строго дърпане при командата "Редом" при колективни упражнения в група, ако мъжкия пред теб радостно се втурва да облизва закъсняла за занятието дружка?

това е КОРЕКЦИЯ, която истинска класическа корекция:
куче е обучено, знае какво е редом и рязко дърпане го връща "в реалния свят", като шамар при човек не е болезнено, но отрезвляваще.
Това е връщате в нормално състояние, за това се и нарича корекция. Това не е начин на обучение. За да исползва този метод кучето е първо трябваше да е обучено.
Има своите нюанси как, кога, и при какви кучета.



Моля???????????????????????????

Хайде посочи тогава начин за обучение за агресивен мъжкар с ясно изразени териториални инстинкти. Без хранителен стимул, възрастен, вече чукал кучки, доминантен. Голям колкото каракачанка. Как ще го социализираш с кликер.

Не е тигър, куче е. Канис фамилярис.

Отричаш механиката, ок, няма проблем, ама не всички кучета са като твоя любимец, не всички са от вашата порода, не всички са предназначени за фристайл. Е, недей така.


Ок, предположим че това куче е "паднало от небе, след като го близнало".
1. медицинско обследване. Дали няма медициски проблеми, кои предъзвикват това поведение. Понижение на тестостерон с помоща на кастрация.

2. Куче трябва да проумнее че има Водач. За това се исползва команда "очички". Куче буквално трябва да увиди че има още някой! И този някой дава храна, води на расходки и всичко е от него.

3.Ред и дисциплина. Ако има правили то е за винаги, а не така сега може, а утре не. Четки граници. С агресивни кучета не трябва да стигаме до сблъск! Ограничения се въвеждат бавно, но твърдо.
Времена изоляция, но не така за да куче помисли че това е негова територия която той може да пази.

4.Обучение с кликер.
Агресивно поведение, това е само поведение. А поведение се може да се промени. Как човек успя да научи своето куче да бъде агресивно, също така този човек може да го обучи и на обратното.

Давам в "общи" черти, защото има вариации кои стого индивидуални. Рецепта е индивидуален, но това е "схемата"
п.с. Фурия благодаря за комплимента! :wub:
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#43 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2010 - 02:36 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 25 July 2010 - 12:04 PM, написа:

Апсо , а защо сега е отречен старият метод , на корекция с бой ?
Примерно мойто пекинезче не се пазеше от л. коли , и помолих приятел да мине край нас с колата , и да го удари през прозореца с вестник .

Само един път го удари , без никакви обяснения и примамки , и сега се пази от коли , а иначе не ги забелязваше .

Друг е проблемът , че приятелят не е кучкар , и го удари толкова силно с вестника ,
, че го размаза като презряла попска круша по асфалта .

1.това не е корекция.
2. това се нарича "обучение с негативно подкрепление"
И се исползва в "позитивно обучение". Предимство наказание дошло не от собственика, а от исканата "играчка".
Куче се научи че колите са "гадни".

Друг вариант ако куче би е било научена да стои заплен до собственика, то нямаше как да стигаме до "вестника"
Благодаря за пример
:rc_036:
При обучение с позитивно подкрепление, куче се учи на това какво да прави, а при обучение с негативно подкрепление(наказание) човек се гони след куче "не прави това, не прави това, не прави това..."
По лесно и за човек и за куче да се учи какво да прави - достаточно е Седни, Редом, от колкото да се учи не прави това : не дърпай каишка, не гони котки, не... и други хиляди вариации НЕ!"
Какъв е смъсл в метода който решава само един проблем и отваря врати за хиляди нови? Ок, с" корекция" научили куче да не гони кола, а котка? а колоездач? а бягащи деца? а... да не лае, да не лапа по улица, да не....
Сега притискайки го към земя ти си доказал че си бос, а утре? Пак? трябва да доказваш с сила че ставаш за водач? А какво ще стане кога куче се окаже по силно?
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#44 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2010 - 02:50 PM

За Карен Прайор, аз не знам нищо за нейните котки. Тя е написала страхотни книги кои помагат на хиляди хора по света да обучават своите любимци.Предимство на нейните книги че са системни и удобни. Карен не е автор на метода,а поскоро разбира и адаптира някоя част от него.
Самият метод " обучение с позитивно подкрепление" е стар около 3000 години. Но това е отделна тема.

Аз сега опитвам да разбера "метод -корекция", защото във форума този термин исползва всеки 2ри ползвател, при това в широки вариации.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#45 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 25 July 2010 - 03:23 PM

Абсо , а как ще коментираш военният метод, от студената война , Наричахме го методът на Едисон :ab_041:
За да не яде подхвърлена с отрова храна , свързвахме прясно месо с две жици , и телефон с индуктор - военните ТАБ .
Щом допре месото войника върти индукторът , и го чуква лек ток , ( от който очите му светват като крушки :ud_009: )

след това ги държаха за проба 1 ден гладни , но не опитваха подхвърлено месо ...
Изобщо старите Съветски методи ( глад и бой ) според мен си бяха мн. ефективни и лесни .

#46 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 July 2010 - 10:18 PM

E-е-х, Емо, Емо...
Какъв глад, какъв бой! За ЗЗЖ не си ли чувал? :md_064:
Демокрацията дойде - насилието е отречено като метод, действа се само с убеждаване!
Анадъмо?
Тук се пропагандира метода с позитивната мотивация, казано образно "Даваш лапа - давам саламче", "Не даваш лапа - ниц саламче!"
Аз пък действам по проверения от времето т.нар. "контрастен метод", по народному - метода на "тоягата и моркова" или по другому - на "камшика и курабийката".
А Ляпчев го е казал още по-добре "Со кротце, со благо и со малко кютек"!
:ab_041:
Та и аз моята хубостница я "убеждавам" - при нас това се нарича "внушение" и е в три степени, в зависимост от провинението. При първа степен й приказвам на висок тон, при втората я раздрусвам яко за "яката" от козинка около врата, при трета степен си помагам в убеждаването с подръчни средства - последно "изяде" една шапка-бейзболка по дупето и разбра, че не се излиза през дупките на оградата.
Ами разбра - убедих я! :af_089:
А иначе положителната мотивация си е голяма работа - мирно застава за едно саламче!
Мир-р-но! За по-о-о чест!"
Прикачена снимка

#47 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 July 2010 - 09:37 AM

Машалла за снимката , мн. е хубаво кучето( като го гледам носи и на бой ) .
Горе/ долу ми поизясни положението ,
... с обучението .

#48 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2010 - 11:11 AM

Мерси! :gc_040:
Топка носи, пръчка носи, бой носи... а бе всичко носи!
Женска е!
:gl_165:

Поздрави на всички и успехи в обучението!

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 July 2010 - 11:21 AM

С теб се разбрахме на личен:-))) Към онова време кликер за пет-годишен чау интроверт щеше да е твърде съмнително като начин, още повече че трябваше да се действа бързо.
Елементарна ревност от появата на лабрадорка и опити да се качи нагоре по стълбата, нищо фатално.
Нали ти писах - знам за случаи когато кучета са били приспивани, защото корекцията се е смятала за безсмислена както пишеш ти. Аз не споделям подобна категоричност. Корекция всеки си я тълкува според собственото си виждане, и за нанайсти път ще повторя - спрямо всяко едно куче се прилага строго индивидуално, като начин или комбинация от стъпки. На някои им е достатъчно да не се качват по диваните и да минават по коридора СЛЕД стопанина, а не преди него, на другите като на твоя хубавец е достатъчно лишаване от лакомство. Но това не е панацея и не може да е за всички кучета от всички породи че и с различно предназначение.

Емиле, стига си ги плашил хората, че някои напълно сериозно ти се връзват на приказките:-))))))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 27 July 2010 - 02:42 PM

Apso има в предвид запознаване с командата,първоначалното й заучаване,а не поправяне на поведение и грешни навици.От там идва разминаването в мненията ви.
Ако сте чували,използването на корекция без да е показано на кучето какво се иска от него се води насилие.Apso разглежа именно това показване .
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 July 2010 - 03:12 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 27 July 2010 - 02:47 PM, написа:

Apso има в предвид запознаване с командата,първоначалното й заучаване,а не поправяне на поведение и грешни навици.От там идва разминаването в мненията ви.
Ако сте чували,използването на корекция без да е показано на кучето какво се иска от него се води насилие.Apso разглежа именно това показване .


Ето така вече нещата звучат по съвсем друг начин, а не както е написано в самото начало на темата:"Според моят скромен опит - в корекция няма смъсл." което противоречи на репликата малко по-нататък "С правилно обучение на куче до корекция (истинска корекция) прибегват може би 2 пъти за цял живот на куче."

От моя опит - на моя пес му стигна и веднъж. Плюс, аз говоря за корекция на поведението, а не на команди, което под влияние на много нови фактори може да се променя.

Значи все пак не като няма смисъл, а става дума за масово неправилна злоупотреба на физическото въздействие, което е съвсем друго.
Тук мисля че няма човек който да сметне за корекция бой-глад, както каза Емил.

:-)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#52 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 July 2010 - 07:10 PM

Кога съм казвал бой -глад -? :eg_033:
Вероятно е за жени да съм казвал корекция с бой-глад и е..е , но за куче не съм .
Четете ми постовете като лисица меню ввв вегетариански ресторант.

#53 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 July 2010 - 07:38 PM

Бате, това да не съм го писала аз де?)))))

Показване на мнениетоemilvr, в 25 July 2010 - 03:28 PM, написа:

Изобщо старите Съветски методи ( глад и бой ) според мен си бяха мн. ефективни и лесни .

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#54 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 08:19 PM

За съжаление е пълно с такива ,колкото и да е тъжно.То е казано"Тя,Простотията по хората ходи,не по животните".
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#55 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 27 July 2010 - 08:47 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 27 July 2010 - 05:15 PM, написа:

Кога съм казвал бой -глад -? :eg_033:
Вероятно е за жени да съм казвал корекция с бой-глад и е..е , но за куче не съм .
Четете ми постовете като лисица меню ввв вегетариански ресторант.


Емиле :ab_041: а колко женски сърца съкруши....загуби женската аудитория :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2010 - 09:22 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 27 July 2010 - 12:47 PM, написа:

Apso има в предвид запознаване с командата,първоначалното й заучаване,а не поправяне на поведение и грешни навици.От там идва разминаването в мненията ви.
Ако сте чували,използването на корекция без да е показано на кучето какво се иска от него се води насилие.Apso разглежа именно това показване .

Че защо и как ще корегираш (поправяш) без да си показал какво искаш ?
Нещо или ми се губи в превода или ми е русият ден..:)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#57 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 27 July 2010 - 10:04 PM

Е сега стана сложно...ама сбитичко ще се опитам да ти потъмнее малко русото :ab_041: Когато се каже''седни''и рязко се дръпне повода нагоре/без значение дали ще се натисне или не дупето/това си е баш корекция ако песчето досега не му е ясно що е туй да си седне на дупето след като шефа е изръмжал нещо.Сега не ме карай за всяка команда да се обяснявам,че ще сменим всички гами на русото.Ама и как се прави няма да обяснявам и да изпадам в подробности щото съм дала обет за мълчание :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 27 July 2010 - 10:12 PM

To русото е заразно...не можах да си редактирам поста :dh_188:
Та в случая не е корекция като акт на поправяне а е насилие.Ето такива техники използвани по този начин водят до отхвърлящо поведение.Упс,забравих обета...ще ме разжалват.
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Catt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 22-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 10:17 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 27 July 2010 - 01:47 PM, написа:

Apso има в предвид запознаване с командата,първоначалното й заучаване,а не поправяне на поведение и грешни навици.От там идва разминаването в мненията ви.
Ако сте чували,използването на корекция без да е показано на кучето какво се иска от него се води насилие.Apso разглежа именно това показване .


Е, да де. Ама това, което визира Апсо не е корекция, а си е обучение. Аз затова и още в първия си пост писах, че ако кучето е правилно обучено, няма да се стига до коригиране на поведението. Да, обаче много от пишещите тук сме с поне по едно осиновено от улицата куче, което в повечето случаи е с много грешно поведение. Затова корекцията е наложителна и върви редом с обучението. Поне в моя случай е така. Пък за методите, неведнъж се каза, че всичко е спрямо характера кучето. На моето например му е достатъчна по-остра забележка и да го пошляпна леко по дупарата или по муцуната, това придружено с дърпане на повода и вече ме е разбрал...и така до следващата щуротия. :ab_041:

П.П... На нас основния ни проблем е нетърпимостта му към други кучета, без значение мъжки или женски. Е, чат-пат като е в някакво супер добро настроение, даже може и да се заиграе с някой фъстък от типа на пинчитата, ама средно или едро куче - това е абсурд. Ръмжи и лае като луд. Много рядко се прави, че не забелязва друго куче. Може би защото и аз се правя, че не го забелязвам.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 July 2010 - 10:41 PM

Catt
Съгласна съм с твърдението ти че

Цитат

Ама това, което визира Апсо не е корекция, а си е обучение.
Но не мога да се съглася с това, че

Цитат

ако кучето е правилно обучено, няма да се стига до коригиране на поведението.
. Защото поведението се променя в зависимост от средата, нови стопани или преживян стрес.

Тези почивни дни водих дискусия на чужестранен ресурс - бе евтанизиран 6-годишен ротвайлер. След смъртта на възрастен стопанин кучето, което през цялото време бе вменяемо и адекватно, започна да хапе. Случи се следното: кучето живееше в къща с двор, свободно щъкаше вътре-вънка (нощем втре, денем когато реши - вънка). Стопанката-вдовица, с големи и отдавна не живеещи там деца, го повика за хранене, той влезе в къщата и я нахапа жестоко по ръката. Болница-шевове-ужас. Дойде синът й да види тя как е - кучето скочи и върху него.

В рамките на няколко дни синът й взе решение да го приспи. Аз виждам ситуацията така: стрес за кучето от смъртта на стопанина, който явно е бил признаван от него за водач, а жената в очите на куч играеше втора роля. След като водача го няма вече - почна да се налага в дома си като шеф и да строява жената. Помолих ги да се обърнат към инструктори-кинолози, към специалистите по породата, да поработят с грамотен инструктор за корекция, да го подарят на опитен човек, като обяснят какво е станало... но не би. Жалко е за кучето.

Същата ситуация с корекция на поведението обаче е следната: пак ротвайлер, млад и обожаващ стопанката си, мила самотна дама. Обаче когато дамата реши да се омъжи стана страшно - кучето проявяваше агресия спрямо присътстващ мъж. Вместо да се обърне за корекция и да посещава площадка с инструктор, работейки заедно с избраника си, дамата само размахваше пръст и казваше "Миличко, ти ядосваш мама, недей така".
Накрая ротвайлера го прибра работеща към летищната митница киноложка, и понеже също бе самотна, а идваше едно едро гадже при нея, на куч бъъъъъързо му бе обяснено кой е той и къде му е мястото. В резултат на което кучето бе обучено за търсене на наркотици и служеше дълги години при това много успешно.

Кучета с прекрасно изграден контакт и обучени без бой-глад-подстрижка си променят поведението, когато попадат в ръцете на тези които ги глезят безмерно и не умеят правилно да се държат с тях.

Още един пример - с моя помияр. По времето на обучение действах по начините, за които по местните форуме още не се пишеше, дето ги пише Апсо сега. Моето възпитано и послушно куче се превръщаше в нагло чудовище след само три дни престой при една моя близка. Връщам се и не мога да го позная - оглушал, забравил командите, зъбещ се. Толкова му трябваше на моето момче само когато го пускаха по диваните, хранеха от масата и поощряваха с писъците на възторг ръмженето по хората. Тази жена не го е правила преднамерено - тя просто не разбираше че на никого не прави услуга.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни