Dog.bg Форуми : Кое с кое може да съжителства...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кое с кое може да съжителства... Кои рибки и дръги водни могат да живеят заедно...

#1 Потребителят е офлайн   ThEBlazZeD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 15 June 2010 - 11:17 PM

В тази тема ще задам няколко важни за мен въпроса...
1.Могат ли да живеят заедно:Гупи,Молинезий,Сом,Плати и охлювчета(знам ,че не се пише така,нз къде е буквата) от вида:ампуларии или други...
2.Мога ли да поставя морки елемент(намерих една рапановидна каштурка ,принадлешила на някакъв хубав охлюв от Крит)да подобри ПХ-то на водата...да я направи по-"трърда"...Важно:Елемента е лакиран,дали лака няма да се разтвори във водата?
3.Дали на сомът му е тъжно ,че е сам....Да му взема ли друг сом или ако е мъжки да не се бият за територия,но неби трябвало(в ак.90 литра....)
4.Каква температура на водата да поддържам ако в него има:Гупи,Молинезий,Сом,Плати и охлювчета.
Това са въпросчетата,надявам се да не ви дотягам....Вие сте много по-опитни от мен...По-добре да питам и да попивам опит.Благодаря много!
User's Signature

Аквариума е готов :) :) :)

#2 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 16 June 2010 - 07:40 AM

Показване на мнениетоThEBlazZeD, в 15 June 2010 - 11:22 PM, написа:

В тази тема ще задам няколко важни за мен въпроса...
1.Могат ли да живеят заедно:Гупи,Молинезий,Сом,Плати и охлювчета(знам ,че не се пише така,нз къде е буквата) от вида:ампуларии или други...
2.Мога ли да поставя морки елемент(намерих една рапановидна каштурка ,принадлешила на някакъв хубав охлюв от Крит)да подобри ПХ-то на водата...да я направи по-"трърда"...Важно:Елемента е лакиран,дали лака няма да се разтвори във водата?
3.Дали на сомът му е тъжно ,че е сам....Да му взема ли друг сом или ако е мъжки да не се бият за територия,но неби трябвало(в ак.90 литра....)
4.Каква температура на водата да поддържам ако в него има:Гупи,Молинезий,Сом,Плати и охлювчета.
Това са въпросчетата,надявам се да не ви дотягам....Вие сте много по-опитни от мен...По-добре да питам и да попивам опит.Благодаря много!


1 Могат да живеят заедно.
2 Мисля, че лака ще се разтвори. Избери си нещо друго за декорация.
3 Вземи сом-АНЦИСТРУС. Става около 10см и не е агресивен, а в този обем може 3-4 да пуснеш.
4 Температурата 25-28 градуса. Сега в жегите малко се повишава, но рибите които си избрал/а издържат и на 30. Абе гледай да не минава 30 градуса даже 30 са максимума.. :ab_041:

#3 Потребителят е офлайн   ThEBlazZeD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 June 2010 - 01:28 PM

ок Благодаря....Такъв ми е сома.... :)
User's Signature

Аквариума е готов :) :) :)

#4 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 16 June 2010 - 03:06 PM

Относно декорацията вземи водни растения ,защото гупите,платите и молинезиите са живородки.Не слагай нищо морско-рапани миди и ....Сложи чакъл,растения,лампа,помпа,нагревател и един декоративен корен ще седи много добре!Успех!!!

#5 Потребителят е офлайн   ThEBlazZeD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 June 2010 - 03:36 PM

Тези работи ги знам,споко,не съм чак толкова сле...Просто искъма да съм по-добре информиран... :) Но благодаря parrot_66 :)
User's Signature

Аквариума е готов :) :) :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни