Dog.bg Форуми : Катеричка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Катеричка Намерихте бебе катеричка

#101 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 July 2011 - 10:20 PM

:ea_103: Не щем думи, искаме снимков матрял :db_046:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#102 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 01 August 2011 - 08:34 PM

Снимки, снимки, снимки :mg_062:

#103 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 August 2011 - 09:35 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

:wb_052:

#104 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 August 2011 - 09:18 AM

Оооо! :wub:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#105 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2011 - 06:15 AM

Качена снимка

Качена снимка

:mg_062: А за това какво ще кажете? Вълшебни...

#106 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2011 - 10:19 AM

Представям си ги как се клатушкат, чак да не можеш да повярваш, че скоро ще тичат и ще се катерят като истински катерички. :wub:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#107 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 06 August 2011 - 02:17 PM

Влизам в този раздел винаги с едно такова чувство неописуемо ...С две думи почти съм сигурна винаги, че най малкото ще науча нещо ново и полезно или просто ще напълня очи с разни красоти... :wub:
Благодаря ви на всички за което... :rc_036:
Искаше ми се да споделя, че наскоро разбрах за съществyването на вашата организация и наистина от сърце ви се възхищавам за това, което правите и професионализма, и начините, и всичко... :rc_036:

За малките катеричковци се замислих така като ги гледам мазно разплиокани, доволни и усмихнати :af_089: в човешките ръце и въобще грижи...Дали ще успеят по натам да се приспособят в суровата природа според вас, един път усетили и свикнали от бебешори на подобно внимание?Питам, защото все си мисля, че те наистина май се привързват доста бързо към нас човеците и губят така ценното си вродено внимание и недоверчивост и по натам оцеляването им е под въпрос?!
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#108 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 06 August 2011 - 05:40 PM

Точковците са чудни :wub:

#109 Потребителят е офлайн   Kolchev Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-October 11

Публикувано: 16 October 2011 - 10:27 AM

Какви истории само..Прочетох цялата тема с интерес, като все се надявах да има happy end, както е в приказките.За жалост реалността не винаги е приказка, особено като става дума за животни.Много жалко за Моми, сигурно ти е било много трудно, но все пак е хубаво че е поживяла на свобода, а в крайна сметка всякакви животни, израсли в дивата природа, постоянно биват изяждани и убивани от други, така че няма гаранция, че е умряла защото е била малко или много опитомена, или че щеше да си изживее живота ако не беше живяла в дом.В този ред на мисли, много се радвам за вашата организация, сигурно е много приятно да помагаш на бебета, но как преживявате разделите??!
Надявам се поне за Кико да се измисли нещо и краят да е по-щастлив.
Сега на ум ми идва друго нещо.Ясно е, че може би инстинктите на питомните животни са малко притъпени, и едва ли биха се справили с по-едрите хищници, но как ли биха преживели климатичните изпитания?Ако една катеричка е отраснала в дом, и не знае какво е сняг, студ, дъжт, буря и тн?Дали и имунната им система е по слаба, защото при хората обикновено е така-става дума за каляването и рязката промяна?

#110 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 October 2011 - 11:03 AM

От това, което съм чела става така:
от пролетта, когато започне да се затопля, се вади клетката с катерицата на избраното за пускане място. Оставя се малко и се прибира. Постепенно времето се увеличава.
След време вратичката се отваря, като се надяваме, че гадинката ще се връща. Ако се връща - вечер се прибира с клетката. (Ако не се връща се минава направо на подхранване на мястото.)
Когато мине достатъчно време се прави къща на близко дърво с цел - катеричката да се пресели там и да напусне клетката.
Със смяната на сезоните и това, че ще прекара цялата есен навън, би трябвало организма й да се подготви за зимата - да смени козина, да натрупа маса.
Ако всичко е ок - тя живее на дървото, вие я подхранвате. Оставя се храна през цялата първа зима. За следващата би трябвало инстинктите да проработят и тя да се запаси сама.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#111 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 October 2011 - 02:13 PM

На Кико сьдбата му решена,ще бьде домашен любимец,може би тьжна сьдба за едно диво животно..История сьс Моми още ведньж доказва то че отгледани вьв неволя животни немогаят да се пазят.Как -то гледам ,Кико прави опити да закачя котарака от няма каво да прави,то това ще го направи на свобода.Само там отстреща няма да бьде персиец сьс затьпени реакции а хищник.Няма да му се розмине.
А и не забелязах че на него нещо му липсва ,играем сьс него в крьеница ,в гоненица.
Заради това идиотче ремонт в апартамента не ми се прави .Толкова ми се иска да налепим тапети ,но нали видях при руснаци на видио как ходят по стени по тапетам,че ясно какво ще стане сьс модерни тапети.
Както и де,това ни е сьдба ,да имаме катеричок.
Прикачена снимка
Прикачена снимка

#112 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 October 2011 - 02:20 PM

Прикачена снимка
Прикачена снимка

#113 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2011 - 01:17 PM

Оу, разделите... трудно. Предполагам, че зависи от нагласата на човека, който отглежда животно. Ако смяташ, че дори един месец свобода е по-добре от десетки години живот в плен... тогава даваш свободата и после се бориш с мъката, ако се случи най-лошото. За Моми... до ден днешен като се сетя и ми се насълзяват очите. Страшно ме боли, но знам, че съм постъпила правилно като съм и дала свободата.

В Спасителния център за диви животни имаме много животни в клетки. Дори да съм сигурна на 100%, че имат всичко необходимо и се чустват добре... пак бих избрала да не са в клетка, а свободни. Аз съм от хората, които са доста близо по душа до животните и като такъв човек, бих казала, че те никога не са себе си в плен, каквито и условия да имат и в този смисъл, винаги усещат неудовлетвореност, защото все ги тегли към свободата.

#114 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 20 October 2011 - 06:28 PM

За раздялата може да питате приятелката ми :ab_041:
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#115 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 October 2011 - 07:46 PM

Моми жевееше на вьнка ,а К ико в апарлтамента.Нямам даже и условия да му покажа какво е сняг ,какво е дьждь.
Та той пиле не видял.На два пьти забравях прозорец отворен так той на перваза седеше и беше до смьрть уплашен от шума от трамвая.Затворих прозорец а той още десет минути трепереше от страх и беше вцепенил.Мислих че серце ще му прьсне, така биеше.Аз и сега искам той да е свободен ,но не виждам как.Писах письмо на Альшнецкий в Москва ,той изучава тези животни и ги лекува.,так той ми отговори че Кико няма да се справи .Колко повече живее в неволя ,толко помалко шансове има.А той при нас вече 2 години и половина.
Не тьрся оправдание за свои действия,чувствамсе виновна ......
А освен това кой гледаше катерица в апартамента ,той знае че хич не лесно.
Не за апартамент това животинче.

#116 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2011 - 07:57 PM

Да, Ира е права. Като си в апартамент нямаш шанса да гледаш катеричката във външна волиера, за да свиква с околния свят. После вече е късно и няма какво да се направи, а наистина не е апартаментно животно катерицата и е страшно трудно да се отглежда вкъщи.

#117 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 October 2011 - 11:31 PM

Показване на мнениетоfalconess, в 20 October 2011 - 08:57 PM, написа:

а наистина не е апартаментно животно катерицата и е страшно трудно да се отглежда вкъщи.

Което обаче не пречи на човека-консуматор, да въди катерици и да ги гледа у дома.
У нас все още не. За сега. Но например в Русия има много такива. Не разбират, че това не е питомно, не е домашно животно и не трябва да бъде размножавано, за да се отглежда за кеф у дома.
Не пускам снимките на Ая по форумите именно, за да не си каже някой "я, колко е сладичко" и да започне да подпитва по зоомагазините (споделям ги само с приятели). А подпитат ли - край, ще се появи търсената стока. И после от уста на уста - няма да има спиране.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#118 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2011 - 05:49 AM

Точно, да. И при нас като дойдат и особено преди като виждаха Моми как се гушка в мен и веднага слиза от дървото да си играем, толкова се запалват и само реплики от рода на "Оууу искам и аз такова", "Ииии колко е сладко" и "Айде да си вземем катеричка" чувах. Веднага почвах да обяснявам колко е ужасно да имаш вкъщи катерица, че докато съм гледала Моми вкъщи всичко е изяла и разрушила... и те ме гледат като тряснати.

#119 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 21 October 2011 - 01:56 PM

И как ги хваштате в рьце,та моят веднага ще ме перфорира.Той може да лази по мен ,да играе в крьеница,да се закача ,но да го вземеш в рьце -абсурд.Аз нямах намерение да го глядам вкьщи и затова не го влачих по рьце.Но време вьрвеше ,а ние незнаехме какво да правиме сьс него ,как да го пуснеме.Още когато беше мьничек свьрзахмесе сьс зоопарк ,не го искаха.Сьс Зелени балкани говорихме ,незнам с кого но казаха че нямаше условия за него но не се отказаха а ние замотахмесе сьс решение.А после прегльтнахме факт че той ще живее у нас,.Смьрди ,хапа ,драска ,грьзе ,но ние свькнахме .

#120 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2011 - 02:12 PM

Ира, обаче има голяма разлика между мъжка и женска катерица. Моми и сега двете малки женски, които имаме, дават да ги хващаш и даже да ги държиш, обаче мъжкият е направо ужас. Не само не дава да го хващаш, ами и налита да бие като бъркам да слагам храна в хранилката. Много е по-боен от женските.

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни