Dog.bg Форуми : Катеричка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Катеричка Намерихте бебе катеричка

#21 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2011 - 09:12 PM

Напролет ще направя отвор на клетката откъм дървото, до което стои и ще сложа мостче от клетката до ствола на дървото. Така Моми ще може да си влиза и излиза от клетката и къщичката когато пожелае. Не ми е приятно да я гледам затворена. Дано има късмет и да оцелее!

#22 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 January 2011 - 10:22 AM

То така попринцип се прави,на мен специалисти по катерици обясняваха че те ще се врьштат в клетка и все по рядко и порядко.
Замислямся дали да не ви испратя и Кико.,може и той има шанс за свобода.Колко ви голяма вольера и дали имате там много котки и врани???Моят упитомен тотално ,и това е лошо.

#23 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 January 2011 - 10:26 AM

Знам че има и още една мыжка катеричка там при ваши познати.Те не планират ли да го пускат???
А може освен птици и катерици започнете да спасявате и врьштате в природа.??

#24 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2011 - 11:31 PM

Ами ние и сега си спасяваме дребни бозайници като катерички и таралежчета, но преди да дойда аз в Спасителния център, не е имало кой да отделя толкова много време и внимание, затова колегите са отказвали понякога да взимат такива животни. Отглеждането на бозайник изисква огромно посвещаване и много внимание, за да не се допусне опитомяване. Много е тънка границата. Аз като отглеждах Моми тя си беше навсякъде с мен, спейки под блузата ми. Дори колело си карах така с нея. Просто цялото внимание трябва да е насочено към мъника, а това е трудно, когато през деня имаш още сума животни да обслужваш и трябва да внимаваш да не се събуди гладна точно когато държиш ястреб, например. Тогава става наистина доста трудно да овладееш положението :ab_041:.

Ние дори нямахме подходяща клетка за порастнала катерица. Това също е голям проблем. За съжаление, клетката, която набързо стъкмихме, не е голяма, но нямахме материали в момента. Основата е 1х1 метър, а височината е 2 метра. Вътре има дървета за катерене и две къщички - лятна и зимна. Наскоро бръкнах в лятната да видя какво има вътре и се оказа, че е пълна с ядки, които Моми си е скрила там :ab_041:.

#25 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2011 - 04:11 PM

Да ,клетка не голяма ,мойта 60 65 170 ,но той ходи свободенпо апартамента .Изглежда щастлив,нищо не му липсва.,обаче пак не свобода.За да се адаптират катерици кьм свобода те трябва да живеят вьв вьншен вольер,но той трябва да бьде доста погулям за две катерици.Те трябва да се научят да се страхуват от свойте врагове а моят ги наблюдава през прозорец и чели иска да ги подгони.Говоря за врани ,а котарака нападна два пьти та направо му искара акьл.Един пьть настьпвал атакувайки котарака ,коте отстьпваше назад а после нещому светна и той такьв шамар залепи на катеричока ,че той моментално се оказа на земя ,а всичко ставаше на дивана.След този случяй катеричок разбра че коте може да се защитава и започнал да се пази от него.Сьс този акьл дали има шанс за свобода.

#26 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 February 2011 - 07:05 PM

Ами истината е, че никой не може да каже какво ще се случи с животното след освобождаването. Особено пък за животни, които са в някаква степен опитомени. Аз знам, че поемам риск Моми да загине, но преценявам за себе си, че по-добре кратък живот на свобода, отколкото неестествен живот в клетка. Много пъти ми се е налагало да взимам това решение и винаги е било със свито сърце, но...

#27 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 02 February 2011 - 05:04 PM

А при вас там катерици изобщо има ,ако няма то може би има причина?

#28 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2011 - 08:35 AM

В Стара Загора има много катерици, но главно в парка Аязмото, който е на другия край на града. Около самия Спасителен център няма, вероятно защото за да се разпространят катериците чак при нас, трябва да минат през целия град, реално. Ние сме до полето и нямаме гора, но има много и големи дървета. Мястото е относително запустяло, така че няма много да я притесняват, а и аз ще продължавам да оставям храна след пускането. Мисля, че ще си остане около нас при това положение пък когато имаме следващо катериче, може и да направим семейство. Ще видим как ще се развият нещата.

#29 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 February 2011 - 07:35 PM

Аз се замьслямся дали да не испратя ли вам и Кико.Малко ме е страх за него,та и пьтят не малак.Притеснява ме да не малка ваша клетка за двама.Страх да не се испотрепат.И на мен ми мьчно да го гледам затворен в апартамента.Той друго и не знае,изглежда ми щастлив,но аз сама то осознавам че това не живот за катерица.Той вече година и половина при мен .Не изглежда скромен а поскоро голям мьжкар и даже понякога ме понабива сьс лапички когато му бьркам в клетка.Пази територията си като куче кокол. :wc_055:

#30 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2011 - 09:43 PM

Според мен трябва да прочетем по-подробно как става запознаването на мъжкия с женската, когато са в плен. Може да има някакви тънкости. Ако имате време потърсете такава информация, че аз, честно казано, едвам смогвам да ровя в нета. Хич не ми достига времето.

#31 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 06 February 2011 - 08:34 PM

Ами ,не минава без инциденти,много четем в руский сайт,мьжки много настойчиви ,женски ако не готови проявяват агресия понякога.Но в много случаи става добре ,но тук вече стои вопрос за територия.В малка клетка може да има и инциденти и това ме притеснява.Попринцип те не се стадни животни и собиратся само в брачньй период а в останолото време не се собират.
Аз тук предложила да ги соберем сьс женска с едно момиче от София,но тя неиска защото могат да нараждат малки катеричета ,а сами знаете че това е нежелателно.При тях вольера 2 на 2,в погулема повече шансове.А моят се расхожда в стая 3,5 на 4,5 а в клетка само ака и пика в голема ,има и малка клетка на високо на шкафа,так той там само спи.Утива там следобед кьм 3 и до 7 сутринта там спи,наймного излиза замалко до прилапа семка и водичка да пийне. и пак ляга да спи.Аз го затварям само когато той спи ,тогава проветрявам и чистим голема клетка да не смьрди аку.И така всекий ден ,вече сьм примирилась или просто свькнала че имам катерица и котка космата.

#32 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2011 - 11:21 PM

Аз предлагам като пусна Моми напролет да видим 2-3 седмици как вървят нещата и пак ще обсъдим дали да пуснем и Кико при нея, ако сте готови да се разделите с него, разбира се. На дървото, до което е клетката, смятам да сложа къщичка високо горе в короната. То е смърч дървото и е много гъсто. Надеждата ми е Моми да се ориентира към тази къщичка и постепенно да се пренесе там. Ако го направи, може да пуснем Кико в клетката до дървото да поседи 2 седмици, примерно, за да я вижда и да си общуват през мрежата. Ама това са само размишления засега. Ще видим напролет :smile:

#33 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2011 - 01:56 AM

Няма да ми е лесно да се разделим с него ,обаче исками се той да е на свобода.Но кьде не питах ,навсякьде чувам че няма голям шанс .Писах письмо и на Альшнецкий ,той найдобьр специалист в Москва по дребни гризачи.Отговориха че поне половин година трябва да живее вьв вьншен вольер за да свькне сьс вьншен свят . За да може да се страхува от врагове,и кога то се пусне то някой трябва да го подхранва.,так как сам няма да може да се оправи.Ваша Мими поподготвена.,а моят тотално апартаментно животно и живее с котка ,вярно че се гонят ,но няма страх от котарака ,поскоро дразни го.

#34 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2011 - 04:00 AM

Да, така е, наистина.

#35 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 February 2011 - 11:37 PM


User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#36 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 25 February 2011 - 03:19 AM

Каква е красавица станала! Само да ми падне, ще и гризна ушаците!
А музиката към клипа е много точно подбрана! :ba_025:

#37 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 February 2011 - 03:31 AM

:md_064:

Малко ми липсват дългите контакти с нея. Когато й отварям към стаята, за да се разхожда - не затварям вратата към балкона, т.е. към волиерата й. Съответно в стаята настава див студ. Аз поседя малко, погаля я, пък я оставям сама. Гледах клипчетата й от лятото как си играе с краката ми - бях го забравила дори.
Да се стопля по-скоро, че повечко време да сме заедно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#38 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 24 May 2011 - 06:10 AM

Нашата Моми вече е свободна от около месец. Има малък отвор на клетката, през който излиза и влиза. Първия път като я пуснах беше много учудена и само ходеше където аз ходя, за да може да скочи върху мен като се стресне. Тича след мен като кученце. Постепенно започна да опознава все по-голям периметър и стана по-самостоятелна. Вече с часове я няма през деня, а вечер се прибира да си спи в къщичката в клетката и я затварям за всеки случай. Няколко инфарктни нощи не спах, естествено, когато не съм я видяла да се прибира да спи, но оставям отворен входа към клетката и тя на сутринта си е пак там. Има монтирана нова къщичка на дървото над клетката, но засега само я разглежда. Не се е пренесла там.

В началото доста се уплаших как ще е, защото въпреки, че през целия и живот съм я пипала само аз, ходеше при всички хора и се катери по тях. Постепенно започна малко по-предпазлива да става. Не че съвсем се е отказала от ходене при чужди хора, но я виждам, че повече внимава и става доста по-нервна, когато има непознати до нея. Понякога не я виждам по цял ден, но като се върне голяма игра пада и прегръщане и мачкане. Ако успея ще я снимам навън, защото опитах няколко пъти, но тя не застава на едно място просто :ab_041:.

#39 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 May 2011 - 10:23 AM

Ех, че хубаво звучи. Ще се радвам много на снимки!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#40 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 May 2011 - 03:24 PM

Радвамсе за вас,а моетят катеричок само гледа през прозорец.Дали и той би се справил там на свобода.???
Прикачена снимка

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни