Dog.bg Форуми : Катеричка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Катеричка Намерихте бебе катеричка

#41 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2011 - 05:41 AM

Засега, макар и не много успешни, това са единствените снимки, които успях да направя. Тази ограда е любимото място на Моми. Иначе, тъй като е доста горещо тия дни, понякога прашенцето, както я наричам (идва от прасенце, разбира се), изчезва някъде да се крие по сенките и само случайно може да видиш един катеришки крак, стърчащ от покрива на клетката, върху който се е проснала по корем, или като минаваш през тази нейна любима ограда да чуеш бързо шумолене в малките клонки на дървото и една луда катерица да тупне на рамото ти. Обикновено поздравът след няколко часа раздяла е нежно гризване по ухото :smile:.

А за Кико, не знам. За него ще е значително по-трудно, понеже не е израстнал на мястото. Моми откакто стана по-големичка, все си е в този двор и той и е познат, затова си стои тук. Кико трябва да прекара доста време във волиера, за да се почуства у дома си тук. Аз имах идея за една голяма шестоъгълна клетка около дървото на Моми, но нямаме пари да изпълним тази идея и това, засега не е приоритет, тъй като имаме нужда от куп други неща, клетки и съоръжения.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 May 2011 - 11:19 AM

Много е хубаво!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#43 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2011 - 11:11 AM

Показване на мнениетоfalconess, в 25 May 2011 - 05:41 AM, написа:

Аз имах идея за една голяма шестоъгълна клетка около дървото на Моми, но нямаме пари да изпълним тази идея и това, засега не е приоритет, тъй като имаме нужда от куп други неща, клетки и съоръжения.



Значи в един идеален свят, правим кампания, събираме пари и се строи волиера за рехабилитация и приспособяване обратно към дивото на катерици. Ех...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#44 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 26 May 2011 - 01:24 PM

Аз сьм ЗА ,а как се прави??? Дано и на Кико му се усмихне касмета .И колко ли ще струва тая вольера????И катерици имат право на рехабилитация.А и как да ги транспортираме.,тая наша голяма клетка сьщо нел ошо да утиде там,тя нали за Кико родна.

#45 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2011 - 01:54 PM

Трябва да измисля схемата и после да я остойностим, но не ми се вярва да е мнооого скъпа. Мислех си да е с нещо като мъничка стаичка за през зимата и да е разделена на 2 за две катерици, но и да може да се отваря между двете половини, така че да се срещат.

#46 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 May 2011 - 08:18 PM

Няма да е лошо да го изчислиме,може би помолим за дарения кой колко може.Аз се чувствам виновна за това че моята катерица гледа през прозорец.А котки моми не се опитват да ловят.А и има ли при вас поне някаква горичка .?

#47 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2011 - 09:03 PM

Има много единични дървета големи. Повечето са чинари. В парка на техникума, който е веднага след любимата ограда на Моми има брезички, борчета, а и малка борова горичка от около 20-тина бора, в която тя често ходи да си играе. Пълно е с пойни птици. Отделни котки преди идваха и стояха до клетката да я дебнат, но ние ги гоним и посещенията им доста понамаляха. Имаме лисици, но те само нощем обикалят, когато Моми вече спи. Лошото е, че има доста изоставени порутени постройки около нас, но засега не съм имала проблем нещо да се контузи Момито. Аз и не знам дали ходи в тях, реално.

#48 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 03 June 2011 - 06:52 PM

Мислех си за клетка като тази

Качена снимка

или тази

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 June 2011 - 07:26 PM

Хубово изглежда ,но май скьпо.Как там ваша катеричка???

#50 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 03 June 2011 - 07:41 PM

Добре е, дивее :smile:. Няма я с часове и после идва много жадна. Ако случайно е затворена вратата на клетката, понеже по принцип сме и направили малък отвор горе, през който да влиза и излиза когато си пожелае, много се сърди, издава ядосани звуци и блъска по вратата на клетката. Интересното е, че се сеща само да излезе през малкия отвор, не и да влезе. Като влиза все отива на вратата на клетката и много се дразни, че не е отворено.

Доста по-предпазлива от преди е станала. Не ходи толкова при чужди хора :smile:.
Вече смени зимната козина с лятна и сега е финна и по-рижавка на цвят и без четчиците на ушите.

#51 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 June 2011 - 01:15 PM

Дано някой ден те станат приятелчета с Кико.Но незнам дали има някакво значение колко живеел в неволя.Сега на 30 юли стане 2 годинки откакто при нас.Но при чужди той попринцип не ходи ,ако влезе някой непознат в стая то той сиди като припариран и не слиза от корниза.Или на шейна сяда на шкафа и гледа отвисоко
Прикачена снимка

#52 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 June 2011 - 01:30 PM

Но с нас играе че неможеш да се отьрвеш от него ,все гони нас и ни хвашта за крака като искаме да излезем от стая.
Прикачена снимка
А това наш вторий домашен любимец,но Кико два пьти скочилн на Мьро на глава и ние започнахме да ги пазиме един от друг.Неясно кой от двама ще пострада.Поскоро котарака ,Кико ми изглежда понападателен и понахакан,но все пак пазисе от Мьро.А Мьро изглежда поглупав но все нак прависе на ловец,той и идея няма колко при самозащита катеричок става агресивен,страх ми катерица да не извади очи на котарака.Но все пак два три пьти испусках контрол и те бяха в стая сами и нищо не стана,даже прозорец тогава забравих отворен но Кико не се сети да избяга,само гледаше през открехнат прозорец,май го хвана шубе ,на вьнка трамваи и коли вдигат шум.Ние живеем на Цар Борис- III.
Прикачена снимка

#53 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 13 June 2011 - 07:27 PM

Няма да повярвате какво се случва с нашата дивачка Моми :ab_041:!

От няколко дни тя е доста заета и почти не я виждам. Веднъж на ден да ме полази и толкоз... Чудно ми е, че и не спи вече в къщичката си в клетката. Оказа се, че имало причина за тези "събития". Вчера открихме, че сам-самичка си е направила истинско катериче гнездо на едно от съседните високи дървета :smile:. Гнездото представлява кълбо от клечки и листа, а вътре е застлано с парцалчета. Сега се сещам, че преди около 2 дни един колега ми каза, че я видял да мъкне някакъв чорап, който кой знае къде е намерила :ab_041:.

Милата ми Момитка! Толкова ми стана хубаво, че се оправя със свободата си като истинска катерица!

Ето я и новата и къща - това кълбо високо в короната на дървото. Приятелят ми се покатери до самото гнездо, за да го разгледа и Моминото го гледаше подала глава навън :smile:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Днес, обаче, тъй като вече не е заета явно със строежи, ядохме заедно черници от едно дърво. Много мила гледка бяхме - аз си бера черниците, а тя от клона над главата ми се протяга да взима от мен, въпреки че може и сама да си ги бере :ab_041:. Абе много приятно ми става като я гледам как си се вее насам-натам, само дето е самичка и няма други катерици да се занимава.


#54 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 June 2011 - 08:04 PM

Ех, леле, какво ми говориш! Страхотно звучи просто!
А защо няма други катерици там?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#55 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 13 June 2011 - 08:18 PM

Е,зет ни тук красавец чяка си избранница .Измьслете там нещо и него да пуснете та после и бебета ще гледате.Леле веселба ще падне. :beer: Свадьба ще играем. :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#56 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 13 June 2011 - 08:32 PM

Хаха, наистина веселба ще падне!

Не знам защо няма катерици в тази част от града. Предполагам, че просто трябва да има коридор от дървета, по който да се придвижват от парка Аязмото, където е фрашкано с катерици, но той е на другия край на града. Като го няма този коридор, те няма как да пресекат града. Така поне разсъждавам аз де. Иначе, те си знаят. Също и храната май не е в изобилие тук. Няма много дървета, които да дават ядки. Тук-там по някой заблуден орех да има. Вероятно и това е причина. То е ясно, че Моминото ще си я подхранвам и занапред аз. Иначе сега има много плодове тук и тя си хапва доста от тях - черници, круши, ябълки, сливи и други дето дори не ги знам какви са.

Странното е, че противно на всичко, което съм чела за катериците, тя обожава бадеми и с тях израстна. Предпочита ги пред всички останали ядки, които и давам. Фъстъците дори не ги поглежда, орехите от време на време. Лешници обича, но бадемите и листата от глухарче са и на първо място в менюто.

#57 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2011 - 08:10 PM

Хора, вчера в Спасителния център за диви животни получихме 2 катеричета просто миниатюрни! По 50 грама тежат и двете. Намерени са на място, където няма дървета, което е супер странно. Ако оцелеят, ще си имаме компания за Моми :smile:.

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 June 2011 - 08:18 PM

А да ни зарадваш със снимки?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2011 - 08:20 PM

Ами дано утре ми остане време да ги снимам, че тия дни е направо ужас при нас. Да не ви казвам, че и бебе видра имаме в бебешката :ab_041:.

#60 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 June 2011 - 11:10 PM

Ооо! завист ме гризе! Гледала съм филмчета за бебета видри - чудни и мили създания са!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни