Dog.bg Форуми : Най-новите кучета в изолатора...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Най-новите кучета в изолатора...

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 March 2006 - 10:40 AM

Когато има конкретна информация за кучета в изолатора - ще пиша тук.
Моля ви, не разводнявайте темата, нека бъде само информативна.


Да прибереш голямо куче у дома, е нещо като да осиновиш голямо дете  изисква време, търпение и желание, докато си нагласите навиците един към друг, но и спестява много усилия по създаването на рутина и определен вид световъзприятие. 

Едно куче живяло с хора, а после изхвърлено на улицата няма никакви шансове за оцеляване, освен ако не бъде намерено и прибрано от някого. Улиците не са за разнежените домашни кученца  там има глад, болести и коли. Въпреки това, всеки ден нечии най-добри приятели се губят или биват изхвърлени. За съжаление тези кучета намират края си твърде бързо, ако не бъдат прибрани от някой състрадателен човек. 

Основната причина хората да не искат да приберат порастнало куче, което се нуждае от тяхната помощ е митът, че кучето се обучава до само седем месечна възраст. Всъщност, истинската, трудна дресура започва едва на 1 - 1,3 години, стега кучето да си има изградени навици. 

По-големия проблем при вземането на порастнало куче е неговата привързаност към други хора, и травмите, които са му нанесени при раздялата с тях, или по-лошо при съжителството с тях. В повечето случаи, дори животното да е било отглеждано много зле, то е възприело други за своя глутница и трудно свиква с новите си приятели. Когато обаче кучето е било в беда и се е чувствало зле, винаги разбира, че му се помага и е благодарно. 

Страховете и лошите навици на голямо и травмирано куче се изглаждат трудно. Нужно е търпение и постоянство, но се отплаща. Дори нещата между него и вас да не потръгнат веднага, имайте предвид, че тези отношения се изграждат бавно, но са много силни. Чувството да бъдеш изгубен и после намерен е неприятно, и си приема трудно. Но ако проявите благородство и дадете шанс на някого, който не е малък и сладък няма да сбъркате. Това няма да е връзка даденост, това ще е истинско, съзнателно приятелство.

aвтор: insult



Телефон за връзка с медиатора за повече информация:0884 230 737. На този номер ще получите информация за постъпилите кучета в изолатора и условията за тяхното осиновяване.
(Старият номер /0885 145 688/ вече не е активен.)

Работят от понеделник до четвъртък - от 9 до 13 часа.
Куче се дава срещу личната ви карта и 24 лв.




Как се стига до Сеславци:
Ето как можете да стигнете до там:
От "Подуене" се тръгва по "Ботевградско шосе". Минава се "Враждебна". На караулката (там винаги седят полицаи) се завива наляво - това е пътят за "Кремиковци". Кара се само направо. Гледате за безиностанция от лявата страна (много невзрачна, не е съвсем на пътя), при нея се завива пак наляво. Оттук само направо, минава се един жп прелез, пак направо - изолаторът е в началото на Сеславци - от лявата страна, ниска, дълга сграда, оранжева, чисто нова, с алуминиева дограма и зелена ограда.

До изолатора се стига и с маршрутка № 34. Маршрут: с.Мировяне/пл./ - кв.Требич - кв.Илиянци - бул. "Рожен" - ул. "Джерман" - ул. "Втора" - ул. "Първа" - ул. "Втора" - ул. "К.Благоев" - бул. "Рожен" - ул. "Илиянско шосе" - бул. "Рожен" - бул. "Княгиня М.Луиза" - бул. "Княз Ал.Дондуков" - бул. "В.Левски" - бул. "Янко Сакъзов" - бул. "Мадрид" - ул. "Черковна" - бул. "Вл.Вазов" - кв.Враждебна - ул. "Борис Илиев" - бул. "Ботевградско шосе" - разклона Кремиковско шосе - разклона на кв.Челопечене - разклона на кв.Ботунец - МК Кремиковци - кв.Кремиковци - кв.Сеславци






Качена снимка

Медиатора НЕ може да отговори винаги адекватно (по телефона) на въпроса дали "онова кафявото, с клепналите уши" е още там. През изолатора минават десетки кучета на седмица, стотици на месец. Ако ви интересува някое куче - идете до там и разгледайте. Ако трябва разпечатайте снимката на избраното куче. Ако го няма вече...знам ли, вземете друго?


Качена снимка


А това са разказите на две момичета, които въпреки ужаса си - отиоха и спасиха едно куче:

Цитат

Незнам какво стана,аз ли полудях,правеха ли ме на луда...канадски вълк не видях.Имаше две черни кучета,едното беше в лявата редица с клетките,другото в дяснота,едното беше докарано на 01.08,другото на 03.08.
Доктора,който прави кастрациите каза,че това въобще не е канадски вълк,а и кучето се е разболяло.Беше само кожа и кости.Трепереше цялото и въобще не реагираше на нищо.След много умуване и разговор по телефона с Галя-реших да спася друго куче.Незнам дали постъпих правилно,но наистина ми казаха,че кучето е много болно и че има някви тикове.Бях толкова разстроена от гледката,от миризмата и от отвратителните хора около мене,които ритаха кучетата седнали до клетките да се изправят,за да ги огледам,че въобще незнаех какво да правя.Взех едно подобие на овчарка,кучето е младо,седеше си спокойно и ме гледаше...Казаха че тази сутрин са приспали бялата болонка.В целия екип на изолатора,имаше само двама нормални...всички други ми се струваха някви изпуснати от психиатрична клиника и си мислех,че те трябва да седят в клетките,а не кучетата.Мислех си,че тези хора причинаяват много повече зло,отколкото може да причинаят душичките треперещи в клетката...Освен на двама човека там-на никой от тези хора не им пукаше,че това са живи същества.Имаше едно момче,което остана с мен-да избереме кучо и говореше нормално с мене.И лекаря,който правеше кастрациите.Доповръща ми се от зелените престилки опръскани с кръв.От това,че дори при наличието на лекар там-тези кучета дори все още не бяха прегледани и не се знаеше на кое какво му има.4 пъти тичах навън за да не повърна от безпомощност,а сълзите ми не спираха...Сковах се и докато подписвах някви декларации и плащах-думичка не можех да кажа или да попитам нещо.За първи път се чувствам в живота си толкова безпомощна,а съм принципно силен човек.Мислех си за това колко щастливи са моите кучета у нас,колко разглезени са и че имат невероятен късмет.Опитвах да убедя себе си,че немога да помогна на всички,но болката е страшна.Имах чувството че съм в някакъв филм,че гледам отстрани всичко това,че не може да е истина...Самата обтсановка там,поведението на лудите хора около мен ме сковаха ужасно.Не,немога с думи да изразя всичко....Вкарахме колата,за да го вкараме кучо упоен и кастриран,искаха да го сложат в багажника,за първи път успях да си отворя устата и да кажа Не,сложете го на задната седалка.Нито им казах Довиждане,нито благодарих за нещо...Спасих едно куче,но разбрах,че няма да спася себе си от спомените за това,което преживях.Пътувах към София и оставях след себе си ония погледи на животинките,и не можех да спра да плача...И още не съм спряла...Кучо се събуди на задната седалка с главичка в скута на приятелката ми,която не спря да го гали и да му говори...Опита се да излае и аз за първи път успях да се усмихна през сълзи...Закарахме го в хотела,който Галя беше уредила....И там вече започнах да се връщам в реалността,като видях колко душички с късмет има там.Оставихме го отделно в една клетка,за да може да дойде на себе си след операцията и утре ще ходиме да го видиме,да го снимаме и да му се порадваме...И главата ми има безборй въпроси,на които знам,че няма кой да ми даде отговор...но моля,всеки,който има възможност да изведе куче оттам да го направи...И в най лошите си представи не очаквах точно това...




Цитат

аз съм въпросното момиче, което седя на задната седалка в колата, а спасеното куче лежеше до мене и се опомняше от преживения кошмар...

беше вчера, а сякаш се е случило преди няколко часа... снощи едва заспах от преживения кошмар... bl)

бях там, подскачах с всеки трус на колата защото знаех че го боли... а то се гърчеше и потрепваше от болка..
... мъжагата се свести и почна да лае от болка... говорех му, че всичко е наред... галех го и бях в шок, не знаех какво да правя,как да му помогна, как да облекча болките му...
за пръв път се сблъсквах очи в очи с оперирано куче...

когато най-накрая се окопити, започна да ме гледа с такива уплашени очи че чак ми се доплака...


в изолатора не ме допуснаха... някакъв дедик изпадна в истерия че ще нахлуя сякаш с взлом... записка с старческия си глас агресивно - не може, не може ти казвам бе... и затиска с ръце вратата, сякаш не човек, ами крадец влиза  l)
комична гледка...
след няколко минутно боричкане на вратата все пак се отказах...
а не исках да оставя Тони сама, знаех че вътре ще е ад и исках да я подкрепя, но уви не ми беше даден този шанс... s)

станах свиидетел на някакво подобие на разговор, който определено не беше като с нормални хора...

не знаех какво се е случило в изолатора, не смеех и да питам... Тони седна безмълвна в колата и сякаш излизаше от Ада...

едва когато прочетох разказа й се втрещих... и разбрах че това е ада, ада на кучетата... ако си с 4 лапи, влизаш вътре и не излизаш... bl)

след като прочетох тоя разказ, вярвайте ми половин час треперих и не можех да мисля за нищо... s) 
в съзнанието ми изплуваха само картините видени от репортажите в "Господари на ефира" и в "ВипБрадър"...
тези гледки ме бяха потресли, а бяха гледки от екрана... представям си какъв шок ще е,ако е наживо... bl)

сигурно много от вас са преживели този кошмар и знаете за какво става на въпрос... аз не съм, но ако трябва да се спаси нечий живот, с радост ще хукна към сеславци, ще си дам личната карта и ще го спася... s)

сега гледам Мая, днес гледах животинките в хотела...
и им се радвам че са спасени, че им е даден още един шанс да живеят... w)

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Guest_izolaMaq_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 May 2006 - 11:12 PM

Pls kajete ima li v Plovdiv izolator za kuchenca.Predpolagam che ima no neznam kude se namira .. ako nqkoi znae molq da kaje,zashtoto strashno mn iskam da spasq nqkoia mila dushichka.Nqma znachenie kakvo shte e kucheto.Tezi dni shte hodq v Plovdiv i ako moje da mi otgovorite vuzmojno nai burzo.

#3 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 May 2006 - 05:52 PM

В Пловдив изолатора се намира на 4ти километър-до полицейския кучкарник.Не съм сигурна каква е процедурата по изваждането-може би е добре да се обадиш в общината-отдел Екология,за да ти обяснят.
А защо не вземеш направо някое от останалите кучета,които Кремена спаси-те имат нужда от дом и стопанин...
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Nina_Petrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 01-May 06

Публикувано: 16 June 2006 - 06:07 PM

Искам да платя за иэкарването на 4ерно бялото ку4е с надпис на снимката му "а какво ще кажете за мен???" и за кафявото с надпис на снимката му "Това дали слу4айно не е вашето ку4е" . Поемам и разходите за храната им!!!!

#5 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2006 - 06:55 PM

Цитат

Искам да платя за иэкарването на 4ерно бялото ку4е с надпис на снимката му "а какво ще кажете за мен???" и за кафявото с надпис на снимката му "Това дали слу4айно не е вашето ку4е" . Поемам и разходите за храната им!!!!

А после - какви планове имаш за него сред като платиш ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   Nina_Petrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 01-May 06

Публикувано: 16 June 2006 - 07:23 PM

Просто имам за сега финансовата възможност да платя за 2 ку4ета и да поема за 1-2 месеца разходите им за храна!!! Истината е, 4е няма къде да ги гледам, но искам да им помогна!

#7 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 June 2006 - 07:33 PM

samanta, Nina Petrova,
Не липса на пари и желание пречат.
Пречи липса на ангажимент, вкл. формален пред властите, а най-вече емоционален. Също място за пребиваване.
Спасяване и после на улицата не е вариант, най-малкото в началото. 14-дневен престой в изолатора е рисков за всяко животно, дори за най-силното, нужни са медицински грижи после. Да не говорим, че ги кастрират докато чакаш да ги вземеш. Да не говорим за психическата травма и нуждата от възстановяване в топло обкръжение. Трябва поне месечен план с допускане на всевъзможни усложнения и вероятност за многочасови ангажименти.
После хубаво, на улицата ... до следващата хайка.
Много е тъжно.

#8 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 June 2006 - 07:45 PM

Има, но ги хващат. Не ги маркират при кастрацията.

Много ми е кофти да се правя на говорител. Но да спасиш куче означава да се обвържеш докато не му намериш подходящ дом или не дай боже, не го погребеш. Това правят agalina, bushkata, yavor, още хора, да не се сърдят, че не споменавам никовете. Този ангажимент не приключва преди, а дори и след това.
Останалото, свързано с даване на пари без ангажимент - да, има нужда и от пари. Но това е нищо, нека кажа твърде малко.

#9 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 16 June 2006 - 09:05 PM

Както каза Мил - парите не са такъв проблем - не 24, а 240 ще се съберат за нула време. Ангажиментът след това е огромен. Не може да извадиш кучето и още докато залита от упойката да му кажеш "довиждане" и да се прибереш доволен, че си свършил едно добро дело.
Нина, не знам как бих спал спокойно, ако съм дал кучето на някой, който себе си не може да оправи. Саманта - като остане пред блока, кучето неминуемо ще предизвика някой кретен да му направи нещо лошо. По-добре осинови едно от изолатора и го остави в склада, където щяха да гледат Добри.
И, между другото - добрите кучета, както и добрите хора, са като магнит за всевъзможни изроди и психопати.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Nina_Petrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 01-May 06

Публикувано: 16 June 2006 - 09:12 PM

За съжаление сте прави: добрите кучета, както и добрите хора, са като магнит за всевъзможни изроди и психопати!!!

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:09 AM

Ще разчистя темата от всички стари постове. Снимките на кучета със стара дата, така или иначе не са актуални (законовия срок за престой на куче, преди да бъде евтаназирано, е 14 дена). Тъй като ще получаваме редовно снимки, ще ги слагам тук и след 2 седмици - ще ги трия. Така ще остават само новите снимки.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:32 AM

d)

Качена снимка

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  1.jpg (57.01K)
    Брой сваляния: 297

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:34 AM

d)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  3.jpg (110.38K)
    Брой сваляния: 312

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:37 AM

d)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  5.jpg (57.46K)
    Брой сваляния: 335

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:37 AM

d)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  6.jpg (62.81K)
    Брой сваляния: 318

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:38 AM

d)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  7.jpg (40.12K)
    Брой сваляния: 276

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 10:47 AM

Снимките са с ужасно качество защото още се учат да работят с апарата. Надяваме се скоро да има по-читави снимки.

Освен снимките има и една болонка - мъжка, стара. Един, който прилича на боксер - тигров (ухапал стопанина n) )мъжки. От миналата седмица има още един малък-рошав - нещо като болонка.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 11:09 PM

Кучета, докарани на 7.август.

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 11:15 PM

От 7 август

Информация от дата 11 август - това куче е приспано.

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 August 2006 - 11:18 PM

От 7 август

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни