Dog.bg Форуми : Ще помогне ли някой за лястовици

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще помогне ли някой за лястовици

#1 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2010 - 03:51 PM

Гнездо с лястовичета е паднало и от Перник ще ги донесат вечерта към 18.00 часа в София. Може ли някой да ги поеме за през нощта и да ги прати на сутринта по автобус до Стара Загора? Ще трябва да се нахранят вечерта и сутринта с бели червеи от рибарски магазин.

#2 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2010 - 11:33 AM

Какво се случи? Помогна ли някой? Аз чак сега виждам тази тема? Друг път при нужда от такава помощ, направо пишете на ЛС.
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#3 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 06 July 2010 - 12:32 PM

За съжаление никой не се отзова. Тъжно ми е, защото София е най-лишения от желаещи да помагат за транспортиране на птици град. Мисля, че имам право да го кажа, защото съм софиянка и няма как да ме обвини някой, че просто съм зле настроена към софиянците. На нито един мой апел във форума до сега не се е отзовал някой, което е видно и от отговорите по темите - 0 на брой.

Забелязвам нещо странно в жителите на големия град София. Повечето хора очакват, че е достатъчно да се обадят и ние от Стара Загора ще изпратим "линейка". Повечето дори не искат да си направят труда да занесат птицата до автогарата, за да я пратят по автобусите. Говоря за общата маса от хора. Разбира се че има страхотно свестни хора, които полагат доста усилия за намерената от тях птица, но като цяло, работата е доста зле. Като се добави и фактът, че имаме само 1 човек доброволец да взима птиците от хората и да ги праща, можете да си представите как стоят нещата. Оставам с надежда, разбира се, нямам друг избор...

Благодаря за предложението да пиша на лични. Ще го имам предвид, но аз се сблъсквам с този проблем ежедневно и просто не мога да тормозя един човек всеки ден :smile:.

#4 Потребителят е офлайн   S.Petrov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 725
  • Регистрация: 12-December 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2010 - 02:45 PM

Жалко наистина. Тъжно ми е да го чуя. Съдя по себе си и смятам, че важи и за много други. Просто рядко влизам в този подфорум. Сигурна съм, че ако пускате апели за помощ в подфорум "Без дом" ще се отзоват много повече хора. Все пак тези птици са без дом:)
А относно хората, които само звънят един телефон и очакват чудеса....с кучетата е същото. Някои мислят, че е достатъчно само да кажеш, че едикъде си има куче, което има нужда от помощ и другите трябва да го спасят. Твърде много телевизия.... :md_064:
User's Signature

Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните"

Махатма Ганди

#5 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2010 - 04:20 PM

falconess или пиши в без дом в темата - Предлагам/Имам нужда от транспорт
тук едва ли визлат толко много хора както е там
пък може да има резултат

#6 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 06 July 2010 - 07:31 PM

Ами да, прави сте, че в БЕЗ ДОМ влизат повече хора, но първия път като реших да помоля за помощ писах там и темата ми бе любезно преместена, защото мястото и не е там, което си е истина :smile:.

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 July 2010 - 08:34 AM

Пиши в посочената от Анук тема. Защото отделна тема за превоз наистина не е за Без дом.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 08 July 2010 - 08:32 AM

Добре :smile:

#9 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 July 2010 - 04:32 PM

Фалконес, и ние бихме помогнали когато можем, но за съжаление много често аз лично виждам темата, когато вече е минало много време... :dh_188:
Така стана и с темата за кълвача на изхода на София за Пловдив...
Моля, пиши или в темата написана по-горе или пускай по едно ЛС - всеки от нас, стига да може, ще откликне. На мен лично ми трябват точни инструкции в такъв случай, но иначе съм изпълнителна... :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 08 July 2010 - 07:07 PM

Ааа, точните инструкции са най-лесната част от пъзела :ab_041:. Добре, ще имам предвид, че може и на лични за някои хора. Просто не ми е удобно да ви тормозя непрекъснато.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни