Dog.bg Форуми : Лафче

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (252 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лафче 0бмяна на опит

#1 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 25 September 2004 - 12:56 PM

abe hora shto nikoi ne pishe za tazi velikolepna poroda- prenabregvana zaradi vunshniat i vid( koito az vsushtnos obojavam). aide da si govorim za tia ku4eta .koi ima  takova? mene me e iad 4e nashte ne gi kefi kak izglejda i za tva .........

#2 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2004 - 03:08 PM

Цитат

O.K. niama problem az izkah prosto da pogovoria s niakoi deto ima takova ku4e- da go porazpitam , puk i mi stana jal 4e za tezi gotini ku4eta nishto niama,no o.k. sorry

ето един от най-добре подържаните клубни сайтове в България
Има доста инфо.

#3 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 09 January 2006 - 02:29 PM

Почитатели има, ама собственици... s)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#4 Потребителят е офлайн   Nadq ampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 17-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 16 January 2006 - 09:33 AM

Произход:Великобритания
Породата е създадена след забраната от английския парламент през 1835г. на жестоките гладиаторски битки между бойни кучета и бикове или мечки.Тогава група поклонници на тези кучета да съхранят и облагородят тяхната сила, агресивност и мощ, създавайки нова породда.Главна заслуга за това има английският селекционер Джеймс Хинкс от Бирмингам, който чрез кръстосване на английски бултериер с далматинер и бял английски териер получил ново ловно куче, притежаващо силата, безстрашието и упоритостта на булдога, ловкостта и подвижността на далматинера и бързината и агресивността на териера.Именно това поколение е дало началото на новата порода, която нарекли бултериер, като първоначално била с преобладаващ бял цвят.През 1887г. бил учреден клуб на любителите на бултериера, а две години по-късно изработен и стандартът на породата.През този период ушите на бултериера подлежали на купиране, но от 1895г. било забранено.В началото на 20 век в породата бе влята кръв от стафордширски бултериер, в резултат на което се появили и бултериери с друга окраска, а също и по-дребни екземпляри, от които след селекция се появила нова порода-минибултериер, призната и регистрирана от Английския Кенъл Клуб през 1939г.Тя се отличава само по височината при холката и теглото. Ура свърших! victoryVVV

#5 Потребителят е офлайн   devilin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1145
  • Регистрация: 05-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 17 January 2006 - 05:48 PM

Качена снимка

Hanja von der Alten Veste

#6 Потребителят е офлайн   clue Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 07-February 06

Публикувано: 07 February 2006 - 10:53 AM

Наскоро си взех бултериер.Много готина порода.Айде пишете!!

Прикачени файлове



#7 Потребителят е офлайн   karelka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 490
  • Регистрация: 25-October 05

Публикувано: 13 February 2006 - 06:09 PM

w)

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимкаВсеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят![br]

#8 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 13 February 2006 - 07:19 PM

Вижте снимки на породата тук! Бул териерЕто нещо от него. Качена снимка
И това Качена снимка
И последна,но не на последно място Качена снимка
super best super best super best super best
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#9 Потребителят е офлайн   clue Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 07-February 06

Публикувано: 13 February 2006 - 09:27 PM

Ей devilin по въпроса откъде съм си взел кучето.Моето ми го намериха познати.А иначе се обаждаш в някой развъдник питаш.Оттам 100% ще ти намерят.

#10 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2006 - 10:27 PM

Цитат

Цитат

Наскоро си взех бултериер.Много готина порода.Айде пишете!!

Моят е същия :).Сега видях снимката.Ще го снимам и ще публикувам снимки.Като цяло специално с моя имах доста проблеми относо послушание и кой е шефа да си призная не ми беше лесно може би щото не бях толкова запознат.Как да е в разбирателство сме сега :).
поздрави

ееее malkia, не знаех че има бултериерче, няма да те моля за сники, ти не пускаш забелязъл съм...но ми е драго да го видя твойто.
Наистина интерсно е как е като поведние и възпитание, никога не съм имал, но си мисля, че като характер наподобават АПБТ и АСТ

#11 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2006 - 10:30 PM

Цитат

Кучето ми е мъжкар на 7години станал мале аз си мисля че е 5-6годишен а той бил на 7 сега като сметнах.Тигров е същото като твоето е.Казва се Майк.Вземах го от един познат който гледаше само бултериери навремето скоро не съм го виждал но ми казаха че е спрял.Проблеми имах с послушанието и стова кой движи работите.Спускаше се да хапи като му показвам кой е шефа и въобще не слушаше.Сега проблеми нямам де но трудно ми беше доста инатест трудно работех с него!Общо взето е това снимки към края на седмицата сега нямам техническа възможност.
поздрави

хех, в интерс на истината, много съм искал такова куче аз, не крия, после обаче отидох на другаде, както и да е, тука в Сф знам един от първите, които се занимават и той не е българин...
това е една от любимите ми породи...а те са три "моите" породи

#12 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2006 - 10:44 PM

malkia, жесток е, аз имам приятел в един град с чисто бяла женска, но е много лоша, както и да е е де не съм се отказал да го навестя и да я снимам, проблема на човека до скоро беше, че не се разгонва.

#13 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2006 - 10:59 PM

Цитат

Цитат

malkia, жесток е, аз имам приятел в един град с чисто бяла женска, но е много лоша, както и да е е де не съм се отказал да го навестя и да я снимам, проблема на човека до скоро беше, че не се разгонва.

При нас идваха вече 2 женски :) и двете ги УПЛОДИХМЕ качествено мисля че веднъж с 8 другия път с 10 бяха ще те излъжа но не бяха с малко кученца.Аз можех и чисто бяло да взема но реших тигровия.Абе бая ми е беляла косата с тва куче да си призная с питбулите ми съм нямал такива проблеми квито с него.Неслучайно се казва Майк /Тайсън/.Инъче е голямо диване дай му да хапи по цял ден може да си виси на гумата и да я хапи и да си виси да я тресе.Като се ядоса гризе мрежата на клетката си никой не ми вярваше ама като видяха мрежата ква е изкривена.Изкукуригало куче като се ядоса скача мята се подлудява ще си изпотроши зъбите в мрежата ам не пуска и тва е на моменти де.Нервак голям е....Аз го вземах за домашно куче ама не можа да окрета вътре просто много бели прай.

malkia, не е в моя стил, нито пък аз съм някой който да казва, без никакви комплименти, обаче ти си един истински кучкар, да не ме разбреш погрешно, твоите кучета каквито и да си били те и колкото и да са били те са срещнали най-подходяшия човек, не винаги съм бил съгласен с теб, но наистина евала на теб и на всички като теб
извинявам се за off топика
Поздрави!!!

#14 Потребителят е офлайн   Punky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 15-February 06
  • Gender:Not Telling
  • Location:Краводер

Публикувано: 15 February 2006 - 10:00 PM

обмисляме и вариянта за 2 куче и аз искам такава порода но се чудя дали ще се спогодят с моя бигъл? тои не е агресивен освен че е много нахален понякога w) та спогаждат ли се бул териерите с други кучета?
User's Signature

Beauty always comes with Dark Thoughts!

#15 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2006 - 10:05 PM

Цитат

обмисляме и вариянта за 2 куче и аз искам такава порода но се чудя дали ще се спогодят с моя бигъл? тои не е агресивен освен че  е много нахален понякога w)  та спогаждат ли се бул териерите с други кучета?

еми зависи, не може да се каже еднозначно, че някоя порода се понася с други кучета, при териерите от типа бул всичко е възможно, т.е. може да се харесат, а може и да не, зависи, ако бултериера е по малък, вероятността да се "понесат" е значително по-голяма ;)

#16 Потребителят е офлайн   clue Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 07-February 06

Публикувано: 19 February 2006 - 10:51 AM

Ето го моя бултериер.

Прикачени файлове



#17 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2006 - 03:18 PM

много ми харесва като цяло главата е хубава...face down..или поне тка се вижда от снимката 1super

#18 Потребителят е офлайн   direwolf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:razor's edge

Публикувано: 26 February 2006 - 10:29 PM

Амчи като е забранена в Англия :D:D

Сериозно - хубави кучета, от това, което съм чел за тях. Неголеми, но силни, обичащи хората и игриви, но и способни да те защитят. А и специфичната им глава на мен лично ми харесва, макар че далеч не с всички е така ;)
User's Signature

blood tells.

#19 Потребителят е офлайн   sNaYpErA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 11-January 06

Публикувано: 26 February 2006 - 11:51 PM

Бултериера агресивен ли е към хора може ли човек да си го пуска примерно в парка сред хора.Защото повечето които съм питал все ми казват агресивни са това са най-лошите кучета.А на мен след стафа ми харесват те.

#20 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2006 - 09:36 AM

Цитат

Амчи като е забранена в Англия :D:D

Сериозно - хубави кучета, от това, което съм чел за тях. Неголеми, но силни, обичащи хората и игриви, но и способни да те защитят. А и специфичната им глава на мен лично ми харесва, макар че далеч не с всички е така ;)

Породата не е збаранена в Англия d)

  • (252 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни