Dog.bg Форуми : Тегло на чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тегло на чихуахуа

#41 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 13 January 2011 - 03:22 PM

:ab_041: :ab_041: :ab_041: "Да, виждаш ли пъпчиците около муцунката, това значи, че е родословно."

Ей това наистина ме разсмя страхотно!!! :ab_041: Тази идиотщина не бях чувала.Ама наистина ли има толкова тъпи,късогледи хора,дори и да са момиченца!Ето това е проблем.Хубаво е родителите да дават самочувствие на децата си,дори и като им угаждат с такива сериозни подаръци като куче,но да не проявят и елементарна логика в очевадното и по този начин да излагат същите тези деца е срамота.Лошото е,че има и доста възрастни, които също не полагат усилия да мислят логично щом задоваляват желанията си.
Що се отнася д това,че хората не били информирани и не правят разлика между развъдник и всички останали варианти за продажба на куче е така,но това не ги извинява и съответно си носят последствията.Както казах вече никой на никого не е длъжен с нищо,ние с развъдниците също да хващаме мазоли на езиците обяснявайки разлики и после пак да сме виновни.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#42 Потребителят е офлайн   georgia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 11-June 10

Публикувано: 13 January 2011 - 04:33 PM

Аз съм забелязала, че ако тръгна да им обяснявам какво значи "родословие", започват да се пулят и не искат да го приемат, започват едни спорове и в крайна сметка аз си знам моето, те -тяхното. При положение, че винаги уточнявам, че и моето куче не е "истински пинчер", те го приемат като обида.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 13 January 2011 - 04:39 PM

Типично по български :ab_041:
Това дето не ми изнася не е правилно!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#44 Потребителят е офлайн   georgia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 11-June 10

Публикувано: 13 January 2011 - 05:12 PM

Малко ще се отклоня от темата, искам да попитам techichi, ако има две родословни кучета , които правят потомство извън контрола на развъдник, бебетата името на развъдника на родителите ли ще вземат? Питам, защото имам позната, която гледа 4 руски той териера, чистокръвни, и преди време сподели, че ако вади родословие на кученцата, ги дава по-скъпо, отколкото ако не се занимава с това. Та просто се замислих за документите, каква би била разликата.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   georgia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 11-June 10

Публикувано: 13 January 2011 - 05:27 PM

А това е Джия като бебе. Към авторката на темата - вашето куче прилича повече на моето отколкото на родословните кученца на снимките, които са ви дали съфорумците. Разликата, освен цвета е, че Джия е доста по-дундава, защото на снимките е на един месец, а вашето е на поне 45 дни.Прикачен файл  untitled.bmp (1.11MB)
Брой сваляния: 682Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 13 January 2011 - 05:41 PM

Контрола на развъдната дейност на еди кой си развъдник го осъществява отговорника по развъдна дейност на съответният клуб на породата.Ако няма такъв клуб развъдчика се обръща към федерацията където си е регистрирал родителите и те правят каквото е нужно.Ако развъдчика прави връзка на две родословни кучета без да обяви връзката пред отговорника по развъдна дейност на породата и т.н. бебета ще получат само устното уверение на развъдчика пред покупателя че те са еди какви си,а имената им ще са такива каквито им дадат новите собственици.А това както вече ви е ясно на всички е със стойността на борсаджийските изпълнения и цената наистина трябва да е смешна.Така вече не става дума за работа върху породата с цел развитие,а просто за печелене на пари.
Той териерите у нас са все още рядка порода и е жалко,че не издава родословия на бебетата си.Но аз напълно я разбирам защо го прави.Просто защото никой няма да ги оцени като порода,също една от мнооого скъпите.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#47 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 13 January 2011 - 07:42 PM

И ние сме горди собственици на пинподобен. Много често ни спират хора с "чистопородни" пинчерчета или всевъзможни "породи"... Забелязала съм две развития на разговора досега. Пъровтя начин е когато кажа, че наш Арчи няма порода и съвсем културно обясня, че е взет от зоомагазин и че ако и тяхното куче е взето от зорса/ зоомагазин/ ферма няма порода. Тогава хората са видимо възмутени и обясняват стандарта на пинчерчето като "малко кученце с големи уши и тънки крачета". И естествено всеки си тръгва ибеден, че той е прав. Вторият начин е, когато не ми се говори със стопаните защо кучето им не е чихуа или джобно мини пинчерче или пинчер арлекин, просто се съгласявам, че Арчито е пинчер. Интересното е, че когато хората чуят, че кучо има порода казват много е хубав или нещо от сорта, а когато кажа, че си е пуми веднага подминават. :ab_041: А най- любимата ми реплика е да кажа, че е кастриран (предстои му след няколко месеца), като кажат че си имат страхотна пинчерка и и търсят мъж. Така или иначе ние си обичаме кучето каквото е и не ни интересува породата. Е повече няма да повторим грешката дакупим животно от зоомагазин естествено. Аа да наскоро и на мен ми обясняваха това за пъпчиците по муцуната. Странно защо повечето бездомници също ги имат. Явно те са от най- породните... :ab_041:

#48 Потребителят е офлайн   georgia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 11-June 10

Публикувано: 13 January 2011 - 07:47 PM

Да, ясно ми е вече :)
За всеки влак си има пътници, и честно казано, мисля, че това е по-добър вариант, отколкото да се пълнят джобовете на борсите.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 13 January 2011 - 08:12 PM

(archy) ,сети се следващият път като вземат да ти обясняват ,,стандарта,, на пинчерчето им от къде точно го цитират :ab_041:
А искам аз нещо да питам за пинчовците,тъй като ти си по навърте в темата.Кой всезнаещ така усърдно е втълпил на пинчопритежателите,че кученцата им са пинчер арлекин?! То е ясно че и един ред не са прочели по въпроса иначе щяха да знаят за изчезването на породата и едва ли нашите търгаши са я възродили тук.Преди доста години имаше инфо,че са останали по-малко то сто кучета от породата,които са само в Германия и почитателите им и техни собственици не биха им продавали поколението извън страната по явни причини.Питам само щото българиноо и тук ще оправи нещата :ab_041:
А на мен когато ми зададът въпрос за породата отдавана не се занимавам с вдигане на кръвното ми,просто казвам че на скоро съм го намерила до една кофа за боклук и още се чудя дали да го задържа.Тогава паниците, които облещват са много впечатлителни и забравят за всякакво философстване :ab_041:
Това с пъпчиците е гениално,вероятно стърчат там за да си закачва кучето родословието,а бездомниците цели книги...
Какви ли още шедьоври ще бъдат измислени :wb_052:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#50 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2011 - 09:14 PM

Това с брадавичките е хит още от миналия век :md_064: Мен ме убеждаваха през 1982-84 г, че така се познават породистите кучета. Естествено и аз се вързах , защото бях лапе ама когато се загледах и в кучето на село и другото на съседа картинката се изясни :ab_041: Това с идеята за пинчер арлекин го имаше в една книжка за възпитаване на кучето мисля, че се казваше "Аз кучето" оранжева на цвят и в края имаше инфо за породите. Много деца са пораснали с тази книга и сега, вече възрастни, упорито я разпространяват като достоверно инфо.
За тойчетата мога да предположа, че ако кученцата не са регистрирани в България тогава родословията ще са доста скъпички, защото трябва да са експортни родословия и вероятно затова развъдчика невади родословия. Ако са само от клуба в България цените не са високи и са напълно достъпни за всеки, но друг е въпроса, че повечето хора гордо се бият в гърдите , че родословие не им трябва и си мислят, че заради тази им великодушна постъпка трябва да им свалиш поне 30-50% от цената.

#51 Потребителят е офлайн   pinky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 11-January 11
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2011 - 04:40 PM

Аз не искам да кажете дали моето куче е чихуахуа, защото още не съм си взела, а се опитвам да разбера повече неща за породата, защото съм решила да си взема. Видях кученцата в развъдниците и знам, че в тях се предлагат и кученца, на по-ниски цени. Благодаря на Ancheto, че отговори малко по-спокоино от другите и в момента съм си харесала едно кученце( с родословие) но чакам да се родят вашите кученца и да ги видя :]
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 15 January 2011 - 10:18 PM

pinky, щом небързате има време да огледате сайтовете за развъдници , да прочетете стандарта. Не се водете от спечелени титли въпреки , че търсите домашен любимец.

#53 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 16 January 2011 - 12:27 AM

pinky какво означава, че Анчето Ви е отговорила малко по-спокойно от другите? Това и за мен ли се отнася?Да зная,за да не Ви притеснявам с отговорите си на ваши въпроси за в бъдеще.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#54 Потребителят е офлайн   pinky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 11-January 11
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2011 - 11:17 AM

;d Добре techichi, не искам да засягам никой с писането ми, Благодаря на всички за отговорите, имах предвид, че когато попотах за белезите на тази порода никой не ми даде конкретен отговор, аз четох за стандартите, но въпреки това пак не мога да вида разликата с кученцата, които са смесени. Аз не си търся кученце за изложби, но искам да знам че имам Чихуахуа, а не някое, което прилича на тази порода (за това разбрах поне едно, че трябва да е с родословие) Искаше ми се вече да си бях намерила, но се оказва, че тук не е толкова лесно да се намери чиста порода. Надявам се скоро да си намеря и харесам кученце и се Извинявам ако съм засегнала някой :)
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 16 January 2011 - 12:05 PM

pinky , сега вече засегнахте всички като казвате, че тук не мажете да намерите чиста порода! Явно ние развъждаме нечисти чихуахуа ама с родословие! Не се заяждам с Вас,дори по скоро сте ми симпатична, защото искате не просто чихуахуа,но и знания,към което малко хора се стремят.Не разбирам как така останахте недоволна от отговорите, които Ви дадохме за разликите като Ви обяснихме какво се прави в този случай.Какво сте чела за стандартите?Той е един за чихуахуа и трябва да се тълкува правилно.Просто го четете и разбирате и ако нещо конкретно не Ви е ясно попитайте,но нали не си мислите че някой от нас ще Ви го поднесе сдъвкан стандарта,за да Ви станат ясни разликите.Това колко време и страници в излишност ще са необходими и кой има толкова време да го направи!А и темата за отличните представители на породата прекрасно показва към какво трябва да се стремите.Както Ви казах вече вяка една черта,неговата кинематика,поведение и н.т. определят самото куче като дадена порода и това колко е качествено то!Колкото по-близо до изискванията на стандарта,толкова по-качествено и ценно е то!Вие щом искате куче за домашен любимец то тогава нещата са прости.Потърсете си куче с родословие и ако е по вкуса Ви взимате го и това е.Когато става дума за РЕТ клас косури не се търсят,защото то е такъв клас точно поради факта, че има достатъчно такива.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#56 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 16 January 2011 - 12:05 PM

pinky -- Незнам точно какво имате впредвид с израза " но се оказва, че тук не е толкова лесно да се намери чиста порода. "
В четири от петте работещи РАЗВЪДНИЦИ в момента има обявени кученца за продаване :ba_025:
От Борсите и обявите Няма как да си вземете Чихуахуа както сами казахте само ще прилича на Породата .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#57 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 16 January 2011 - 12:56 PM

Във връзка с раговора ни каня всички почитатели и не такива на нас и всички ,,останали,, :ab_041: породи днес от 15,30часа в зала Христо Ботев в София да погледате и да се позабавляваме! Така ще можете да обагатите впечатленията си за нашата порода, защото ще има този път кучета и наши и вносни :ab_041: и ще се имате възможност да направите разликите за себе си!Там ще сме почти всички от лошите :ab_041: /развъдчиците/ !Елате да купонясваме :be_107:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#58 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 16 January 2011 - 01:42 PM

pinky вероятно има предвид , че в България и по обявите трудно може да се намери истинско чихуахуа и не е визирала форума или клуба.

#59 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 January 2011 - 02:09 PM

От любопитство искам да разбера какво ще кажете за следната ПРИМЕРНА ситуация:
Да речем Иван има две страхотни кучета шоу клас с родители шампиони и т.н. По една или друга причина НЕ РЕГЕСТРИРА скачката на двете и за малките няма как да се издаде родословие.
Тези кученца също ли ще са ПРИЛИЧАЩИ НА ПОРОДАТА?
А същите кученца при регистрирата скачка ще са породисти?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 16 January 2011 - 02:33 PM

Е нали малко по-нагоре аз отговорих вече на този въпрос с примера за тойчетата! Ако кученцата няма да са с родословие така излиза!Нама писмено доказателство, че са от породата,следователно може да се твърди, че само приличат на породтата колкото и да са хубави.Такива са правилата,не ги измисляме ние и има защо да са такива.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни