Dog.bg Форуми : Тегло на чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тегло на чихуахуа

#81 Потребителят е офлайн   dreamer. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 03-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 18 February 2011 - 10:55 AM

Здрасти!
ivan-z , съгласна съм с теб, но нека не я съдим така. Тя все пак явно е наясно, че едно куче е истинско, когато има родословие и е избрала развъдник, който дава такова родословие. Това дали е истинско или не - дори и аз не мога да преценя като съм виждала и двата вида. Все пак ти и Анчето сте професионалисти в жанра и знаете за какво става въпрос, но тя е спазила първите 2 важни неща от покупката на куче...просто е нямала опита сигурно да разграничи двете родословия.
kukli4ka__ , кученцето ти е безумно сладко. Хубаво като си имате родословие и всичко, но дори и да не е чихуахуа, пожелавам ти да изпълни живота ти с радост и любов, каквито само куче би могло да внесе! :wd_043:
User's Signature

Качена снимка

There's always gonna be another mountain
I'm always gonna wanna make it move
Sometimes I'm gonna have to lose...

#82 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 02:22 PM

Кученцето вероятно ще мине около 2,3кг , но това са чудесни килограми според мен и дори и да стане близо 3 кг пак е чудесно, защото такива кучета са по-устойчиви на температурни промени, на детски ласки :ab_041: ...и топлят хубаво в леглото :ab_041:

За родословието ще кажа , че наистина този развъдник е на ниво борса и спечелените титли са си направо подарени ако са на показаните кучета. Вие си харесвате кученцето и това е похвално. Имам обаче упрек към вас: защо не се опитахте да потърсите развъдници у нас и в чужбина, да огледате кучилата и родителите, условията на живот на кученцата в развъдника...и т.н. ? Ако бяхте се свързали с развъдника щяхте да спестите поне 2/3 от сумата му.

Предполагам след време ще развъждате вашето момиченце и ако достигне тези килограми , които предполагаме ще е добре за нея. Искам да ви посъветвам още от сега много сериозно да проучите мъжките кучета у нас или в чужбина и да не правите компромис. Огледайте и кучилата произведени от дадения мъжки с различни по тип женски. Прехвалената стока не винаги е най-хубавата. :beer:

#83 Потребителят е офлайн   kukli4ka__ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 17-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 February 2011 - 03:22 PM

Ancheto той мъника е мъжки,не е женско.Не взех женско понеже съм имала дългокосместо женско не го заплодих и в по-късен етап почина от рак на млечните жлези,та затова този път избрах мъжко :) А относно развъждането не съм много наясно как стоят нещата и чесно казано не съм мислила още...но се надявам някоя красавица да го хареса :) Благодаря за отговорите,а относно равъдника може и да съм допуснала някаква грешка,но вече е късно за размисли :) Благодаря ви!

#84 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 03:44 PM

Извинявам се за грешката и съболезнования за предишното кученце. Запишете се в клуба все пак и може да се явите на някоя изложба. А после и за мадами може да мислите , малкият тепърва има да се развива и оформя.

#85 Потребителят е офлайн   kukli4ka__ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 17-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 February 2011 - 04:19 PM

Може въпроса ми да е малко глупав,но как става записването-или ако не ви се обяснява,ако може да ми кажете каде да го прочета? Ще се радвам да го заведа,но малко възпитанието ни куца :( Благодаря,ако предпочитате може на лично съобщение да пишем,за да не занимавам и другите с моите въпроси :)

#86 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2011 - 06:18 PM

Когато изпратите родословието в клуба ще видят родословието и ако всичко е наред ще ви запишат Ще получите ПК номер и ще може да се явяване на изложби като българско куче. Изложбите са в определени от БРФК дати и могат да се видят на сайта на Федерацията. Записванията са много лесни като се попълват данните на кучето във формуляра.
Вие само да решите да се явите на изложба ние ще ви насочим как да се справите с представянето. Тук има много колеги с богат опит.

П.П. За да бъдете записани е важно родословието да е Експортно родословие щом кученцето не е произведено у нас.
Ако нямате такова родословие говорете с развъдчика/продавача и го изискайте.

#87 Потребителят е офлайн   Mimcheto Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2012 - 08:22 PM

Здравейте! От вече имам си бебе Чихуахуа на 3 месеца и една седмица - една чудесна малка радост. Но ме притеснява, че тази "малка" радост тежи 2кг., а е едва на 3 месеца. Не знам дали това е нормално и започвам много да се тревожа. Храня я с Роял Канин като и давам сутрин и вечер, тъй като е доста лакома. Взех я от развъдник, има си родословие - всичко е както си трябва.Не и давам друга храна тъй като така ме посъветва развъдчика. Моля ако може някои да ми помогне със съвет как да процедирам от тук насетне. :(((

#88 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 17 February 2012 - 08:31 PM

След като е купено от развъдник, значи сте виждали родителите на кученцето. Ако те са в нормите, какво Ви тревожи. А какво казва рзвъдчикът , колко килограма се очаква да стане кучето?

#89 Потребителят е офлайн   Mimcheto Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2012 - 09:53 PM

Развъдчика ми каза, че се очаква да стане около 3кг - 3,5кг. Просто не знам дали е нормално да е едва на 3 месеца и да тежи цели 2кг.

#90 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 17 February 2012 - 10:34 PM

Здравейте. Да ви е живо и здраво!!
Стандарта на породата е до 3 кг . Може кученцето да е дебеличко и затова сега да е 2 кг. Ако искате може да сложите снимки .

#91 Потребителят е офлайн   Фейт Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 13-February 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2012 - 09:48 AM

Mimcheto, Вие доста отдавна сте пуснали тема,че си търсите кученце Чихуахуа. Би трябвало след като е така да сте прочели и стандарта на породата където ясно е описано,че кученца с тегло над 3кг са нежелателни при породата и се дисквалифицират, но ако сте си купили кученцето за пет клас или пък то е без родословие това не би трябвало да има значение за Вас. Като цяло растежа при дребните породи е доста интензивен в тази възраст и много от кученцата дръпват изключително бързо на грамаж, но това също не е гаранция,че Вашето кученце ще надвиши допустимите килограми описани в стандарта на породата :ba_025: Изцяло зависи от неговия ген и родителите му :) Качете снимка на бебето да го видим :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   Yanina Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 18-April 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 April 2012 - 07:32 PM

здравейте,спряхме се на това кученце чихуахуа е не е мини но ето снимка имам и на родителите не е от развъдникПрикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#93 Потребителят е офлайн   Chihuahua Lover Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 05-November 11

Публикувано: 30 April 2012 - 11:40 AM

Според американския и мексиканския стандарт теглото на едно възрастно чихуахуа не бива да надвишава 6 кг, въпреки, че има няколко разновидности в размера (teacup, pocket, super mini, mini).
Редактирано:
Стандартът, който е написан от Ancheto, важи само за разновидностите pocket и super mini.Това е всеобщоприетият стандарт, защото кученца от този размер се срещат най-често.
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   ***chihuahua*** Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 01-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2012 - 11:56 PM

Здравейте:) Според американския стандарт теглото не бива да надвишава 6 lbs , което се равнява приблизително на 2,7 КГ .
User's Signature

Качена снимка

#95 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 02 May 2012 - 02:47 PM

Е, и?!
Здравейте и на вас!
Вероятно искате да зададете някакъв конкретен въпрос във връзка с тази информация!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#96 Потребителят е офлайн   viki6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 234
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 07 May 2012 - 08:40 AM

Показване на мнениетоYanina, в 26 April 2012 - 06:32 PM, написа:

здравейте,спряхме се на това кученце чихуахуа е не е мини но ето снимка имам и на родителите не е от развъдникПрикачен файл 311316_2109580872613_1638353054_1640989_1252612001_n.jpg




Страхотно родителита са прекрасни пинчери! И не е особенно приятно да си видиш кучето на нечий аватар....
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА ЧИХУАХУА "CHARINA"

#97 Потребителят е офлайн   GabbyK Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 12

Публикувано: 19 September 2012 - 10:10 AM

Здравейте,
моето кученце е на почти 4 месеца и е точно 2кг. /не е дебеличко/ Майката е 2.100, а бащата 2.400. Според вас какво е теглото, до което ще достигне на зряла възраст. Развъдчика ми обясни, че няма да надхвърли много теглото на бащата, но като гледам как расте ми е любопитно.
Благодаря,

#98 Потребителят е офлайн   Chihu_lover_female Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 15

Публикувано: 15 May 2015 - 01:45 PM

Показване на мнениетоdjidji, в 09 July 2010 - 04:20 PM, написа:

Здравейте, купих си кученце чихуахуа и в момента е на два месеца , а вече тежи килограм. Това нормално ли е и има ли някаква таблица, по която бих могла да следя теглото му? Благодаря предварително за отговорите.Прикачен файл 05072010062.jpg

Това е пинчер!

#99 Потребителят е офлайн   Chihu_lover_female Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-May 15

Публикувано: 15 May 2015 - 01:59 PM

Показване на мнениетоivan-z, в 18 February 2011 - 10:31 AM, написа:

Ясно е че са ви дали Родословие ,Но въпросния Развъдник отдавна е паднал на нивото на Фермите .
Не случайно и всички борси и магазини в Бг зареждат от там ...
Достатъчно е да погледнете сайта зада прецените що за Развъдник е ..
Колко възрастни кучета има показани ?
Единствената идея на сайта и развъдника е продажба на Количества кученца....
.
В края на краищата всеки сам си прави избора и всеки получава това за което си плаща .
Качеството на дадено куче се преценя на изложби .
Пожелавам ви да ви е живо здраво кученцето и да ви радва....

Според теб твоето куче е единственото на света,представител на тази порода май,май...Избивай си комплексите някъде другаде,явно няма с какво друго да изпъкнеш,освен с РОДОСЛОВИЕТО на кучето си....

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни