Dog.bg Форуми : Тегло на чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тегло на чихуахуа

#1 Потребителят е офлайн   djidji Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 09 July 2010 - 04:20 PM

Здравейте, купих си кученце чихуахуа и в момента е на два месеца , а вече тежи килограм. Това нормално ли е и има ли някаква таблица, по която бих могла да следя теглото му? Благодаря предварително за отговорите.Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   dki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 July 2010 - 05:01 PM

Първият пост в тази тема е с таблица за приблизителното тегло на чихито.
Линк :mg_062:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   djidji Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 09 July 2010 - 06:49 PM

Благодаря....Днес изчетох доста във форума и имам още един въпрос- На снимката кученцето според вас чихуахуа ли е или съм поредната измамена?

#4 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 July 2010 - 07:24 PM

Здравей,
съжалявам че се меся в темата за чихитата,но ако сте го взели от борса,зоомагазин или ферма за кучета има прекрасно чихиподобно.Моят е такъв също, само че ни каза че е пинчер.Гледайте си кучето и му се радвайте такова каквото е.

#5 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 09 July 2010 - 08:03 PM

(archy), можеш да си се месиш във всички теми. Това е обществено пространство и стига да не си нарушаваме човешките и граждански права, може да си се месим тук и там :db_046: Относно породността на кученцето от по горния пост: казваш, че си чела из форума, значи си разбрала вече, че това се доказва само с родословие. Следователно, за да ти каже някой дали е чихи, трябва да знае откъде си го купила. А ако питаш дали прилича на чихи-тогава това е съвсем друг въпрос. Лошо е , че питаш, след като вече го имаш. Ако беше от легитимен развъдник надали щеше да се чудиш. С най-добри чувства: :re_037: :smile:

#6 Потребителят е офлайн   djidji Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 09 July 2010 - 08:37 PM

Не е от развъдник, но това не означава ,че дадено куче не е от определената порода.Не мисля ,че само развъдниците притежават такива кучета. След като има сред вас хора ,които да определят дали принадбежи към чихитата ,може би ще ми кажат дали отговаря на изискванията. Уважавам развъдниците ,но в Бг е такава ситуацията,че хората трудно биха си позволили да платят исканата сума. Дай боже да мога даси купя следващия пъткуче с родословие.

#7 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 09 July 2010 - 09:05 PM

Показване на мнениетоdjidji, в 09 July 2010 - 08:42 PM, написа:

Не е от развъдник, но това не означава ,че дадено куче не е от определената порода.Не мисля ,че само развъдниците притежават такива кучета. След като има сред вас хора ,които да определят дали принадбежи към чихитата ,може би ще ми кажат дали отговаря на изискванията. Уважавам развъдниците ,но в Бг е такава ситуацията,че хората трудно биха си позволили да платят исканата сума. Дай боже да мога даси купя следващия пъткуче с родословие.

Доколкото съм запозната само на изложба могат да определят дали отговаря на изискванията на породата и да го оценят. Естествено е възможно да греша. Затова ти казах, че родословието е най-сигурното доказателство за породна принадлежност. Предполагам, че Анчето, Иван, Течичи и други ще ти кажат какво мислят, но мисля, че няма да е много по различно от моето. А и някой вече беше писал, че кученце от легитимен развъдник не е по скъпо от другите.

#8 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 09 July 2010 - 09:51 PM

Здравейте приятели!
Предполагам ,че всички виждате какво кученце отново обсъждаме,но от благоприличие никой не казва директно отговора.Добре дошла djidji ! :smile:
Съжалявам,че аз ще го кажа! Кученцето НЕ Е чихуахуха! От една страна изобщо не отговаря на породата,от друга самият факт,че на тази възраст е минало горната граница на стандарта вече е прекалено.Останете при нас и ни радвайте с кученцето си!Но се радвайте и Вие на него въпреки,че сте права,че сте поредната излъгана.Жалко наистина,че хората обикновено първо купуват после се информират и следва само горчилка.
Относно родословията отново всички са прави.Време е да се разбере,че това не са само хартийки за надуване и висока цена.Щом съществуват значи си има основателна причина за това.А по въпроса искам скъпо куче,но не мога да си го платя и после правя грешки предполагам всички са наясно.И нека кажа нещо от името на всички колеги,което старателно избягваме.Преди да попитате не предполагайте какви са цените при нас,т.е. според вас непоносими,защото истината е че нашите цени са твърде ниски спрямо зоомагазините и особено ,,елитните,,борси.А знаете вече какво получавате от нас и какво от другите.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#9 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2010 - 11:05 PM

djidji,добре дошла при нас. Кученцето не е чихуахуа. Нищо , че не е породисто пак ще ти достави много радост и емоции. Да ти е живо и здраво и много игриво. Чакаме още нови снимки от разходки да не ни забравиш :dh_188:

#10 Потребителят е офлайн   djidji Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 09 July 2010 - 11:44 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 09 July 2010 - 11:10 PM, написа:

djidji,добре дошла при нас. Кученцето не е чихуахуа. Нищо , че не е породисто пак ще ти достави много радост и емоции. Да ти е живо и здраво и много игриво. Чакаме още нови снимки от разходки да не ни забравиш :dh_188:

Благодаря за посрещането....Тъй като в работата си боравя с факти,може ли да ми кажете по кои показатели не отговаря на чихуахуа,тъй като смятам да си търся правата от продавача.Редно е самозваните такива да си понасят последствията. Блаагодаря отново ,че бяхте отзивчиви ,но аз наистина се чувствам измамена ,макар чеще задържа сладура.

#11 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 10 July 2010 - 12:12 AM

Показване на мнениетоdjidji, в 09 July 2010 - 11:49 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 09 July 2010 - 11:10 PM, написа:

djidji,добре дошла при нас. Кученцето не е чихуахуа. Нищо , че не е породисто пак ще ти достави много радост и емоции. Да ти е живо и здраво и много игриво. Чакаме още нови снимки от разходки да не ни забравиш :dh_188:

Благодаря за посрещането....Тъй като в работата си боравя с факти,може ли да ми кажете по кои показатели не отговаря на чихуахуа,тъй като смятам да си търся правата от продавача.Редно е самозваните такива да си понасят последствията. Блаагодаря отново ,че бяхте отзивчиви ,но аз наистина се чувствам измамена ,макар чеще задържа сладура.


djidji, както казах вече дори само заради теглото не влизате в породата.Ако сега на два месеца кученцето е три килограма,което е горната граница на породата /прочетете стандарта/,то във зряла възраст ще е 6кг.А за да разберете разликата между вашето кученце и породата просто разгледайте темата за отличните представители на породата.Прочетете темата за стандарта и вникнете в него.Да не говорим че кучета с такава окраска са типичен представител на българското отродие на ,,пинчерчето,,.Да вече и при някои наши развъдници се родиха такива кучета,но качеството им е на достатъчно високо ниво,за да се направи разлика.Каквото и да Ви обяснават,че поради еди какво си се е получил този гаф с килограмите и каквото им хрумне там за мен лично ще е нагло.Да нерядко се случва да се раждат и от много хубави истински чихуа издънки-по-едри или доста грозни,но все пак си личи че са чихуа.Но вас определено са излъгали.Въпреки това кученцето Ви е сладурско и заслужава да си го обичате от душа.Бъдете с нас! :smile:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#12 Потребителят е офлайн   djidji Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 10 July 2010 - 09:07 AM

Показване на мнениетоtechichi, в 10 July 2010 - 12:17 AM, написа:

Показване на мнениетоdjidji, в 09 July 2010 - 11:49 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 09 July 2010 - 11:10 PM, написа:

djidji,добре дошла при нас. Кученцето не е чихуахуа. Нищо , че не е породисто пак ще ти достави много радост и емоции. Да ти е живо и здраво и много игриво. Чакаме още нови снимки от разходки да не ни забравиш :dh_188:

Благодаря за посрещането....Тъй като в работата си боравя с факти,може ли да ми кажете по кои показатели не отговаря на чихуахуа,тъй като смятам да си търся правата от продавача.Редно е самозваните такива да си понасят последствията. Блаагодаря отново ,че бяхте отзивчиви ,но аз наистина се чувствам измамена ,макар чеще задържа сладура.


djidji, както казах вече дори само заради теглото не влизате в породата.Ако сега на два месеца кученцето е три килограма,което е горната граница на породата /прочетете стандарта/,то във зряла възраст ще е 6кг.А за да разберете разликата между вашето кученце и породата просто разгледайте темата за отличните представители на породата.Прочетете темата за стандарта и вникнете в него.Да не говорим че кучета с такава окраска са типичен представител на българското отродие на ,,пинчерчето,,.Да вече и при някои наши развъдници се родиха такива кучета,но качеството им е на достатъчно високо ниво,за да се направи разлика.Каквото и да Ви обяснават,че поради еди какво си се е получил този гаф с килограмите и каквото им хрумне там за мен лично ще е нагло.Да нерядко се случва да се раждат и от много хубави истински чихуа издънки-по-едри или доста грозни,но все пак си личи че са чихуа.Но вас определено са излъгали.Въпреки това кученцето Ви е сладурско и заслужава да си го обичате от душа.Бъдете с нас! :smile:

Как три килограма? Кучето е 0,950 кг .... А за окраската не съм съгласна ,защото съм изгледала доста руски развъдници, където тази окраска е основна при късокосместите.Така четези аргументи са неоснователни. Благодаря за мнението ,но явно ще трябва да потърся другаде компетентно мнение.

#13 Потребителят е офлайн   dki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 July 2010 - 09:16 AM

Показване на мнениетоdjidji, в 10 July 2010 - 09:12 AM, написа:

Показване на мнениетоtechichi, в 10 July 2010 - 12:17 AM, написа:

Показване на мнениетоdjidji, в 09 July 2010 - 11:49 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 09 July 2010 - 11:10 PM, написа:

djidji,добре дошла при нас. Кученцето не е чихуахуа. Нищо , че не е породисто пак ще ти достави много радост и емоции. Да ти е живо и здраво и много игриво. Чакаме още нови снимки от разходки да не ни забравиш :dh_188:

Благодаря за посрещането....Тъй като в работата си боравя с факти,може ли да ми кажете по кои показатели не отговаря на чихуахуа,тъй като смятам да си търся правата от продавача.Редно е самозваните такива да си понасят последствията. Блаагодаря отново ,че бяхте отзивчиви ,но аз наистина се чувствам измамена ,макар чеще задържа сладура.


djidji, както казах вече дори само заради теглото не влизате в породата.Ако сега на два месеца кученцето е три килограма,което е горната граница на породата /прочетете стандарта/,то във зряла възраст ще е 6кг.А за да разберете разликата между вашето кученце и породата просто разгледайте темата за отличните представители на породата.Прочетете темата за стандарта и вникнете в него.Да не говорим че кучета с такава окраска са типичен представител на българското отродие на ,,пинчерчето,,.Да вече и при някои наши развъдници се родиха такива кучета,но качеството им е на достатъчно високо ниво,за да се направи разлика.Каквото и да Ви обяснават,че поради еди какво си се е получил този гаф с килограмите и каквото им хрумне там за мен лично ще е нагло.Да нерядко се случва да се раждат и от много хубави истински чихуа издънки-по-едри или доста грозни,но все пак си личи че са чихуа.Но вас определено са излъгали.Въпреки това кученцето Ви е сладурско и заслужава да си го обичате от душа.Бъдете с нас! :smile:

Как три килограма? Кучето е 0,950 кг .... А за окраската не съм съгласна ,защото съм изгледала доста руски развъдници, където тази окраска е основна при късокосместите.Така четези аргументи са неоснователни. Благодаря за мнението ,но явно ще трябва да потърся другаде компетентно мнение.

Вие сте много интересна, питате, а после не сте съгласна за нищо от казаното. Защо тогава въобще задавате въпроси. Такива теми като вашата са говорени хиляди пъти. Значи нищо не сте изчела. Отговориха ви двама от развъдчиците в Б-я и щом нямате родословие ви остава да отидете на изложба, доколкото знам за оценките не е нужно родословие, където някой кинолог по-добре да ви обясни, ако му се занимава.
Отдруга страна кучето си е ваше наричайте го. както си искате. Явно вас мнението на останалите от този форум не ви интересува. Може ли да ми пуснете линк към някои от тези развъдници, защото аз сигурно съм ги пропуснала.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 10 July 2010 - 09:17 AM

Показване на мнениетоdjidji, в 10 July 2010 - 09:12 AM, написа:

Как три килограма? Кучето е 0,950 кг .... А за окраската не съм съгласна ,защото съм изгледала доста руски развъдници, където тази окраска е основна при късокосместите.Така четези аргументи са неоснователни. Благодаря за мнението ,но явно ще трябва да потърся другаде компетентно мнение.

Окраската е подобна,а не същата.Окраската на Вашето куче се среща при "българските"(нечистокръвните) пинчери.Просто приемете,че кучето не е чихуахуа,а просто плод на междусъседско развъждане.Може би някъде в рода си е имало чихуа,но за мен това е просто подобие на пинчер. :md_064: Въпреки това си гледайте кученцето,независимо,че не е "елитно".Следващия път при покупката на куче от дадена порода се обърнете към развъдник,а не към зоомагазин или зооборса.
П.П.:Dki вече ме е изпреварил/а. :rc_036:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 10 July 2010 - 09:27 AM

Аз пък дълбоко се съмнявам, че притежател на чихуахуа ще остави да бъде заплодено от пинчер. Така че е спорен въпроса дали има и някъде в корените си родословно чихуахуа. Обаче ми се струва ,че не се разбира какво значи родословно чихуахуа. Това е , когато имате свидетелство,че всичките ви кучешки роднини са отлични представители на породата чихуахуа, а не хартиика заради която кучето ви струва определена сума. Ако тази хартиика вашето куче я няма, за какво точно спорим?

#16 Потребителят е офлайн   dki Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 July 2010 - 10:05 AM

В подфорум мини пинчер ще видите доста кученца като вашето.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 10 July 2010 - 10:13 AM

djidji, много се извинявам!Грешката е в мен,защото не съм прочела правилно теглото.Но това няма да промени мнението ми!Категорично казвам,че кучето Ви е типичен представител на българското пинчерче!Като човек който за пръв път се захваща с породата чихуахуа е съвсем нормално колкото и да разглеждате картинки на тези кученца независимо къде да не можете да направите разлика и затова сега да се сърдите че не чувате това което искате.Не се захващайте с окраската и особено да сравнявате руските развъдници с вашето кученце.Прилика няма.Именно точно тази окраска при кученцата закупени тук у нас е най-сигурният показател ,че кучето не е чихуахуа.Това се опитах да кажа по-горе че при нас легитимните развъдници вече се родиха няколко такива кучета,но те съвсем не са с това качество което показвате Вие.Още нещо!У нас за чихуахуа това е единственият нетърсен цвят точно поради приликата му с пинчерчетата.Не ми се обиждайте моля Ви,защото съм права.Е,разбира се имате право да подлагате компетентността ми на съмнение,това е нормално.Дано това означава,че напредвате с материяла!Но начинът по който подходихте като разговор определено е класическата схема за провокация.Вече го казаха-за кой ли път е това?!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#18 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 10 July 2010 - 10:45 AM

Здравейте djidji Виждам че сама сте разбрали , че сте поредните излъгани само ще ви трябва още малко време да го осъзнаете . Относно компетентността не мисля , че ще успеете да намерите някъде в Бг по актуална информация . :md_064:
Разбира се изключвам Борсите и магазините / те винаги разбират повече / но резултата е видим . Относно цените Вие в колко развъдника се обадихте да попитате преди да се метнете в магазина ???
Да не говорим че съм сигурен че са ви взели повече пари от колкото струва кученце Пет клас в развъдниците .
И понеже боравите с факти ще ви пусна малко снимки на чихуахуа с цвета и възрастта горе долу на вашето . Ако не откриете разлика значи няма какво повече да говорим . :ba_025:

п.п. И е хубаво да осъзнаете че цвят ПОРОДА не прави .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#19 Потребителят е офлайн   djidji Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 10 July 2010 - 09:53 PM

ок....Отиваме при пинчерите :ba_025: Дано оттам да не сме за доберманите, че окраската ни е подходяща :)))))

#20 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 10 July 2010 - 10:15 PM

Беглооо!
Но сте съвсем точно за пинчерчетата!Там половината са обидени като вас от истината!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни