Dog.bg Форуми : Трудният характер и обучение на сибирското хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (61 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Трудният характер и обучение на сибирското хъски

#21 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 November 2007 - 07:55 PM

Повечето кучета свикват с времето да не досаждат на хората. Лошото е когато хората им обръщат внимание и по този начин ги поощряват. Все пак мисля, че ще се отрази добре на възпитанието на Бленика, ако я разхождаш от време на време сред доста хора на оживени места. Въпреки това, когато види някого на иначе безлюдно място, със сигурност ще привлече вниманието и.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 27 November 2007 - 08:03 PM

Благодаря много Huskypower  ;), струва ми се доста логично и ще го пробваме :blink: Да вярно е че хората ни обръщат доста внимание, пък и как не, тук има само няколко от породата хъски, пък и повечето ги разкарват на осамотени места, Шуменското плато, паметника и т.н., а ние сме точно на центъра, и даже за да се изходим до толаетна го минаваме и привличаме погледите :huh: Аз много не харесвам хората да ни се радват, но......ето че го правят и то доста често се опитват и да я галят, а тя не обича много много :-

И нещо не толкова свързано, но от няколко дни се занимаваме с командата ''Редом'' или както при други ''В крак''. Засега съм доволна, въпреки че, пак свързвам, на места с хора, не се получава много добре :huh:
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#23 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 29 November 2007 - 08:44 PM

А аз да се похваля от 2-3 дена разхождам Тера без повод  :blink: като се заблей някъде й свиркам и тя търчи :) много ми прави кеф като я гледам как от далеч тича към мен със сичка сила и в последния момент се отклонява :) но като вървим близко до някой път я хващам защото ме е страх да не изкочи на пътя :-

#24 Потребителят е офлайн   vaseto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 27-June 07
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2007 - 10:47 AM

Аз Зак го пускам попринцип само на поляните без повод. Те са 2 големи в Южният Парк и са много удобни. Почти винаги като излизаме има и някое друго куче, преобладават Голдъните и кръстоските. Иначе по алейките сме си с повод, но и потичваме двамата заедно за упражнение.  :->) Някой път като му се превърти нещо в главата почва да бяга на където му скимне, но благодарение на чудото от Royal Canin - храната, дотърчава на момента :yahoo: :yahoo: ;D Като цяло доре се държи без повод, и яде само кал (любимото) и пръчки. Не се е случвало да захапе някой плик, бутилка или нещо от сорта. Калта само да дупчици я яде. Всмисъл, като помирише нещо изкопава една малка дупчица в земята и почва да ръфа кал.. Сигурно подушва червеи, но не съм сигурен. Гледам да не му давам, просто като се затичвам към него. Действа де, но за да е "пълна" забрана, след като избяга стъпвам върху мястото, за да не го намери пак. Чак когато се разсее си махам крака, и повече не го закача това място. Незнам защо десйства, не е кой знае каква философия, но така правя още откакто започнахме да го пускаме без повод, и не е имало път, когато да не е подействало. То всяко куче - различно, за това не гарантирам нищо.  ;)

#25 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 30 November 2007 - 04:00 PM

Браво macinci Дано постоянно да те слуша когато е без повод ;)

vaseto  Ние също уж така на полянките, ама и те не са кой знае колко големи, плюс това на тази където ходим минават доста хора, а на другата има улични кучета, от които дяволски много ме е страх :(  Такива случаи съм чувала, че косата ми настръхва от тях и затова вече взимам по някого от семейството с мене, а когато се случи майка ми да я разходи, докато аз се приготвя и тръгна за училище, постоянно мисля за тях да не стане нещо :huh:  Така са ме наплашили уличните кучета, че...  :(

Вече понякога ходим на места с повече хора, както каза Huskypower, ама няма много голяма полза, засега. Предполагам трябва да мине повечко време, за да свикне.  :blink:
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#26 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2007 - 09:25 PM

Rositoo имаме същият проблем, много е сириозен при мен. Ако не сме с други кучета просто абсурт да я пускам без повод. Тя ходи при всеки човек, който види и най-лошото е, че скача по тях и както каза Хъскипауър тези, които не ги е страх се радват и това я поощрява. Докато обясня да не и дават то.. за кога? А тези, които ги е страх.. лошо. Тя не ги оставя /особено страхливите/.
Също имаме проблем с "Ела тук". Точно в нашият квартал има доста хора, които разхождат злобни кучета /на повод, да, но Прешъс като види отива и не и пука и следователно "Ела тук" дръжки/ и доста бездомни, също злобни. Като види нещо интересно веднага отива /дори и да е опасно като злобно куче и гаден човек/. Като няма нищо интересно идва, няма проблем, но има ли.. :( Мен ме е страх да я пускам вече, просто не знам какво да правя. Как да постъпя? Напоследък се промени много и ми прави много на пук, ама много. С нищо не съм се променила или нещо такова, че да има причина да ми прави на пук, а тя.. :'( Бяга ми, не сяда и се прави на аз не чух, но все пак ми дай наградата, скача по чужди хора и в компания на други кучета никога не слуша. Да не е пубертет или нещо такова? Дали ще се оправи по натакък? Непрекъснато отваря поводи да и се карам.. :( Като ходи не спира да се дърпа, а преди не беше така. Редом действа само при изложбеният тръс перфектно, но Редом ходене.. само около 10-15 секунди. За тове решението е душач.. утре/в други ден ще ходя да и купя тип планинско въже, защото разполагаме само с метален. Препоръчаха ми с шипове, но не бих купила, изглежда ми доста гадно. :huh:
От кротичката си мама Грейси, Прешъс не е наследила абсулютно нищо от характера, всичко е от тати Аризона ;D.

#27 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 November 2007 - 09:54 PM

Струва ми се, че и преди ти бях писала по този въпрос, но вече не сещам точно какво беше. Със сигурност става дума и за хормони. Кученцата на тази възраст започват вече да ги тресат. От друга страна често тези проблеми се правят от кучета, които не са достатъчно разхождани. Те имат нужда да се разхождат и опознават света и извън местата, на които ние ги водим и на нас ни се иска и не по начина, по който ние желаем. Това си е тяхна нужда, защото скуката в къщи не е интересна. С това много трябва да се внимава и дори два три дена кучето да ви слуша уж... винаги имайте едно на ум, защото това може да ви докара беля. Разхождайте ги повече, уморявайте ги, бъдете настоятелни, търпеливи и твърди при изпълнението на дадени команди, не ги тормозете излишно. Пускайте ги само на безопасни места - като ги хващате и пускате често, за да не свързват хващането с вързване и прибиране у дома.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2007 - 10:56 PM

Еми разхождам я 4 пъти на ден, като една от разходките е междинна /късно вечер/ само за облекчаване на нужди, а другите са по-дълги.
Сега със стопанката на Оникс сме се уговорили във Витоша да ги водим да потича на воля малко. Така ще ги водим сяка седмица и ние малко да подишаме чист въздух. Това ще стане като Оникс вече не е разгонена. Сигурно много ще се зарадват. :blink:

#29 Потребителят е офлайн   shemet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 22-February 07

Публикувано: 01 December 2007 - 03:29 AM

Оникс рано се е разгонила ^^. Колко бързо минава времето..
Имам и аз въпрос.. Не понася котки, просто не ги понася, аз не гледам котки, не искам да имам коте или нещо такова, но не е приятно по улицата като види някоя котка и да издивява и да не мога да го спра. Не, фу, нищо няма ефект. Дори шамар...
User's Signature

В приятелството няма породи!

#30 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2007 - 08:33 AM

И при мен е така, за жалост управия няма. Като види котка или какъвто и да е дивеч  - от мишка до коза ,  разтреперва се от напрежение и ако е пуснат не мога да го спра. За това правилото е : В София - пуснат , на село - на повод. Като беше по-малък се пробва на крави и коне , но видя , че са трудни  и сега не им обръща внимание.
Та съвета ми е , ако ходите в провинцията и мислите да разхождате хъскито без повод, заделете някой лев за обещетение. За всеки случай, просто не знаете колко бързо се справят с доста едри животни, като кози например. 
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 01 December 2007 - 05:36 PM

А пък Тера е овчарка  ;D тука нашия квартал е като село..има си овце коне.. 2 пъти е гонила към дузина овце ..беше голям смях  ;D
А днеска срещнахме брат ми с колата ..и когато той потегли пуснах Тера да тича малко.Тя като тръгна след колата нито стой ,нито ела тук,нито свирка проработи.. : :- не виждаше колата,но пак продължаваше да тича и тя незнай на къде  :huh: едвам я хванах до едно кръстовище

#32 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2007 - 06:57 PM

Цитат

А пък Тера е овчарка ..... 2 пъти е гонила към дузина овце ..беше голям смях  ;D
Вярвай ми, не е овчарка! Ако и се удаде удобен момент с кеф би захапала някоя овца за гърлото.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 01 December 2007 - 07:15 PM

Ами може, макар че малко не ми се вярва щото тя ги гони на игра..и котки като гони те ако се обърнат към нея да и съскат тя се спира и ги гледа защото я е страх да се приближи  :huh: страхлива е за което ме е яд..

#34 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2007 - 10:00 AM

Така е по-добре, отколкото, не дай си боже, да се вре на котките и да и направят нещо на очите примерно. Де да беше Прешъс такава. Тя уличните котки много ги гони. Без други кучета не я пуснам без повод. Не я е страх и от злобни кучета.

#35 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2007 - 11:30 AM

Цитат

.... страхлива е за което ме е яд..
Не са ядосвай, даже си за завиждане.
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 02 December 2007 - 01:34 PM

ама е някво тъпо такова..някое по голямо куче като иска да я подуши и тя кат включи задна и не мога да я удържа :}

#37 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2007 - 01:37 PM

Ха-ха и Прешъс беше така като малка ;D. Но наистина е за предпочитане пред нахално, безстрашно кученце, което не се спира пред нищо и ходи при най-големите опасности. :huh:

#38 Потребителят е офлайн   Zein Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 536
  • Регистрация: 05-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2007 - 06:59 PM

Мойта пък и до сега ако ще кокерче да я души , по продължително
и веднага си дига крачето и ляга на земята  и свива ушите :huh:

#39 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 02 December 2007 - 07:17 PM

Днес като я разхождах и на около 5 метра видя един ретривър (който беше седнал и само наостри уши като я видя) и тя тръгна назад..аз я дърпам тя не ..се едно "аз от там няма да мина" и се наложи да заобиколим :}

#40 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2007 - 10:40 PM

Моята Чери не обръща никакво внимание на кучетата, когато сме на разходка.Дори да се скъсват да я лаят се държи така, сякаш ги няма :huh:

  • (61 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни