Dog.bg Форуми : Трудният характер и обучение на сибирското хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (61 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Трудният характер и обучение на сибирското хъски

#41 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 December 2007 - 11:32 PM

Цитат

Днес като я разхождах и на около 5 метра видя един ретривър (който беше седнал и само наостри уши като я видя) и тя тръгна назад..аз я дърпам тя не ..се едно "аз от там няма да мина" и се наложи да заобиколим :}

Така ще задълбочиш проблема й, ще има и следващ, и следващ. Накаря ще започне ТЯ да подбира от къде да минете, а ако няма заобиколен път - ще е голям стрес за нея.
По-добре е когато прави така да я подръпнеш небрежно, да я принудиш да мине от там. Когато се приближите до кучето (предполага се, е то е вързано и няма да я доближи, за да я стресне съвсем) я караш да седне. Потупваш я спокойно и уверено. После продължавате.
Така ще разбере, че няма страшно, а и че ти ще кажеш от къде ще минете. Така проблема няма да се задълбочи, ще й спестиш стрес за в бъдеще, а и няма да предаваш фронта като водач.  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#42 Потребителят е офлайн   sheme7a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 28-August 06
  • Gender:Male
  • Location:kostinbrod

Публикувано: 03 December 2007 - 09:10 AM

И при Сара е като при прешъс види ли куче хайде към него почва да скача да си играе.А ако види кокошките на баба и дядо направо е ад скача по кокошарника обикаля го и само се моли да излезе някоя.За сега не се е случвало да гризне някоя но ако някоя кокошка излезе не и завиждам.А котките я научих много много да не ги гони или ако тръгне и като кажа НЕ и тя спира.Поне на това съм я научел кажа ли не спира каквото и да е правела дори и за си яде гранулите кажа ли НЕ спира.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 03 December 2007 - 03:53 PM

Ние на котките все още много много не обръщаме внимание, но това ме притеснява че както при Бини, Прешъс се дърпа, така и при мене Бленито.  :huh: Вече започнаха да ми излизат мазоли по ръцете от дърпане. Отначало вообще не се дърпаше, учихме си "редом" и всичко вървеше добре, докато накрая какво стана не знам.  :huh: В момента на разходките страшно много се дърпа, докато не се умори, а дотогава ръцете ми стават на нищо.  :(

Цитат

Цитат

Днес като я разхождах и на около 5 метра видя един ретривър (който беше седнал и само наостри уши като я видя) и тя тръгна назад..аз я дърпам тя не ..се едно "аз от там няма да мина" и се наложи да заобиколим :}

Така ще задълбочиш проблема й, ще има и следващ, и следващ. Накаря ще започне ТЯ да подбира от къде да минете, а ако няма заобиколен път - ще е голям стрес за нея.
По-добре е когато прави така да я подръпнеш небрежно, да я принудиш да мине от там. Когато се приближите до кучето (предполага се, е то е вързано и няма да я доближи, за да я стресне съвсем) я караш да седне. Потупваш я спокойно и уверено. После продължавате.
Така ще разбере, че няма страшно, а и че ти ще кажеш от къде ще минете. Така проблема няма да се задълбочи, ще й спестиш стрес за в бъдеще, а и няма да предаваш фронта като водач.  ;)



При нас обаче проблемът е че кучетата са улични, и няма накъде, трябва да се заобиколи  иначе да чукам на дърво може да стане нещо :huh: Те са на глутници по няколко и много ме е страх, и въпреки че не е хубаво да се заобикаля........ не виждам друг начин. :(
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#44 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2007 - 04:08 PM

Цитат

Днес като я разхождах и на около 5 метра видя един ретривър (който беше седнал и само наостри уши като я видя) и тя тръгна назад..аз я дърпам тя не ..се едно "аз от там няма да мина" и се наложи да заобиколим :}

Честно казано-така май е по-добре, не се нервирай. Зита е безстрашна. Буквално. И обожава други кучета. Де що види куче, хуква и се мята отгоре му. По тази причина си нямаме опашка -сърп, а висяща надолу-спомен от един ротвайлер, който не разбра, колко е щастлива тя да го види и така я ухапа (Зита беше на 4-5 месеца), че пречупи опашунгера....
И по-лошото -котките ги убива... Включително и моята, с която израстнаха заедно. Един ден просто скочи и я захапа... Остана си на място, милата маца... :'(
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2007 - 06:07 PM

Ужас.. :o Горкото коте, за това ние разделяме Прешъс и Спуки когато не сме вкъщи, а като са заедно са винаги наглеждани.
За опашлето също гадно.. и Прешъс е същата - много безстрашна и ходи при абсулютно всички кучета, на злобните пробва дали от другата страна като ги заобиколи ще са все така злобни. Ужасна е тази смелост, как искам да е като Тера..

#46 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 December 2007 - 07:46 PM

Аз имам три котки и когато Чери е пусната се души с тях, ближе ги, но тръгнат ли да бягат(понеже нейните ласки са малко груби) настръхва и започва да ги гони с оголени зъби :( Добре, че е вързана, и вече като я пускат прибирам котетата вътре.А на съседите уби една кокошка, колко се сърдиха после :(

#47 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 03 December 2007 - 09:35 PM

Цитат

Цитат

Днес като я разхождах и на около 5 метра видя един ретривър (който беше седнал и само наостри уши като я видя) и тя тръгна назад..аз я дърпам тя не ..се едно "аз от там няма да мина" и се наложи да заобиколим :}

Така ще задълбочиш проблема й, ще има и следващ, и следващ. Накаря ще започне ТЯ да подбира от къде да минете, а ако няма заобиколен път - ще е голям стрес за нея.
По-добре е когато прави така да я подръпнеш небрежно, да я принудиш да мине от там. Когато се приближите до кучето (предполага се, е то е вързано и няма да я доближи, за да я стресне съвсем) я караш да седне. Потупваш я спокойно и  уверено. После продължавате.
Така ще разбере, че няма страшно, а и че ти ще кажеш от къде ще минете. Така проблема няма да се задълбочи, ще й спестиш стрес за в бъдеще, а и няма да предаваш фронта като водач.  ;)

Ама ние не заобиколихме мн..просто от тротоара слезнахме на пътя и имаше спряни коли и така не се виждаха...иначе с кучета с които се е срещала няколко пъти няма проблем..играем си с едно друго хъски с 2 ротвайлера и с още много други се душим :) иначе си вървим където кажа нямам проблем с това :)
Rositoo аз проблема с дърпането го оправих ..като започне да се дърпа навивам каишката на ръката и става на мн къс повод и така ем по лесно за теб (по не боли и по лесно я удържам) :} Сега не ми се дърпа само когато и се върши някаква работа или види нещо интересно :) Незнам дали е правилно но при мен върши работа :) Но като се замисля по принцип не я държа на дълъг повод..

#48 Потребителят е офлайн   Lub0^ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 559
  • Регистрация: 01-October 07
  • Location:Варна

Публикувано: 04 December 2007 - 06:37 PM

Цитат

Ние на котките все още много много не обръщаме внимание, но това ме притеснява че както при Бини, Прешъс се дърпа, така и при мене Бленито.  :huh: Вече започнаха да ми излизат мазоли по ръцете от дърпане. Отначало вообще не се дърпаше, учихме си "редом" и всичко вървеше добре, докато накрая какво стана не знам.  :huh: В момента на разходките страшно много се дърпа, докато не се умори, а дотогава ръцете ми стават на нищо.  :(

Цитат

Цитат

Днес като я разхождах и на около 5 метра видя един ретривър (който беше седнал и само наостри уши като я видя) и тя тръгна назад..аз я дърпам тя не ..се едно "аз от там няма да мина" и се наложи да заобиколим :}

Така ще задълбочиш проблема й, ще има и следващ, и следващ. Накаря ще започне ТЯ да подбира от къде да минете, а ако няма заобиколен път - ще е голям стрес за нея.
По-добре е когато прави така да я подръпнеш небрежно, да я принудиш да мине от там. Когато се приближите до кучето (предполага се, е то е вързано и няма да я доближи, за да я стресне съвсем) я караш да седне. Потупваш я спокойно и уверено. После продължавате.
Така ще разбере, че няма страшно, а и че ти ще кажеш от къде ще минете. Така проблема няма да се задълбочи, ще й спестиш стрес за в бъдеще, а и няма да предаваш фронта като водач.  ;)



При нас обаче проблемът е че кучетата са улични, и няма накъде, трябва да се заобиколи  иначе да чукам на дърво може да стане нещо :huh: Те са на глутници по няколко и много ме е страх, и въпреки че не е хубаво да се заобикаля........ не виждам друг начин. :(
Абе, свиква се, предполагам женските кучета са по-слаби ( може и да греша, незнам) ? Макс види ли котка или друго куче тръгва да си играе с тях. А без повод го пускам и да има и да няма кучета. Викам го, идва, но някой път са прави на чукнат и не ме чува :rolleyes:.

едит// говоря за дърпането, не прочетох цялото мнение  ;D
User's Signature

Качена снимкаЦък тук :) (на картинката xD)

#49 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 05 December 2007 - 03:33 PM

трудно се свиква според мене :huh: Те са на глутници по няколко и когато видят куче започват да лаят и нападат, пред очите ми нападнаха една възрастна жена, защото видяха Бленика и тръгнаха към нея, но жената мина пред нас и..... :'( :( Беше страшно :( Когато е само едно по бива, лае си ама не тръгва да напада, пък и да тръгне по може да се защитиш, но ако са много......  :(
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#50 Потребителят е офлайн   macinci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 04-November 07
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 05 December 2007 - 10:15 PM

Тва е много кофти..добре че в Пловдив има повече котки..кучетата са малко и се движат по едно и повечето са страхливи..

#51 Потребителят е офлайн   stelco Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 11-September 07

Публикувано: 09 December 2007 - 08:40 AM

И ние  с нашия щурак живеем в Пловдив,по точно в Смирненски .Тук имам чувството че пред всеки блок има по толкова котки колкото и семейства и като тръгнем на разхотка става една луда гонитба .

#52 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2007 - 10:52 AM

Rositoo и при нас има една две глутници. Едната поне е плашлива от хора, а другата сме тичали с Прешъс и едвам им избягахме, като се скрихме във входа. Някакъв ужас е!

За мазолите и аз съм така. Вчера от изложбата ми излезе от какво - от дърпане. :huh:
Сега ще и купя душач тип планинско въже, ако и той не помогне ще купя с шипчета. Много хора от нашата кучешка компания са с такива и кучетата им са ангелчета в ходенето редом. Малко ще ми е съвестно, но.. дано душача помогне.

#53 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 10 December 2007 - 04:11 PM

Охх, Бини на мен за мен душачите не вършат никаква работа, само където се причинява болка на кученцето по някакъв странен начин :huh: Тук има едно хъски с такъв ( с шипове) и като гледам не върши почти никаква полза, кучето пак си се дърпа яко.  :o
Не мисля че душачите и другите нашийници са добра идея, поне според мен е така :( Те трябва да са краен вариант
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#54 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2007 - 09:38 PM

Аз за разходка слагам на Чери строг нашийник, иначе буквално оставам без ръце :- Не ми е до болката, тя ще мине, но се страхувам при едно по-рязко дърпане да не се изскубне :( Като посъбера пари ще й купя пак нагръдник, с него е много спокойна и изобщо не се дърпа.

#55 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 11 December 2007 - 05:41 PM

С тея душачи направо акъла ми се взима  :rolleyes: За сега съм много доволна от Бленика, върви си до мене, не се дърпа много, но понякога когато е изплашена или е видяла нещо, трудно става работата, но все пак става. Според мен тя е едно от по спокойните хъскита, но пак да не казвам голяма дума, щото да не стане обратният ефект :o
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#56 Потребителят е офлайн   Petyo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 519
  • Регистрация: 09-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 December 2007 - 01:30 AM

има разлика между между душачите и другите нагръдниците, като е с нагръдник се дърпа супер много тряя да повиша тон за да спре да се дърпа и то за малко ;) но ако е с тези през врата не се дърпаме но според няма значение дали е с шипове или без виждал съм хора които ползват такива с шипове и хъскитата им се дърпат по същия начин :)

#57 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 19 December 2007 - 10:39 AM

Цитат

има разлика между между душачите и другите нагръдниците, като е с нагръдник се дърпа супер много тряя да повиша тон за да спре да се дърпа и то за малко ;) но ако е с тези през врата не се дърпаме но според няма значение дали е с шипове или без виждал съм хора които ползват такива с шипове и хъскитата им се дърпат по същия начин :)

Да аз също съм виждала и не мисля че има някаква разлика.  :- Може би е имало.....в началото :( Мисля че Huskypower (дано не бъркам, ако е така извинявам се :blink:)  беше написала че с нагръдника козината се сплесква и не стои после добре, не е бухнала навсякъде, а си личи къде е бил нагръдника.  :- 
Според мен с нагръдник би било по трудно  :-
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#58 Потребителят е офлайн   Petyo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 519
  • Регистрация: 09-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 December 2007 - 12:37 PM

с нагръдник е ужасно дърпа се се едно не го държа аз а ще дърпа шайна :)

#59 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 December 2007 - 01:21 PM

Роси, ти тези душачи ги изкара някакви смъртоносни едва ли не. :rolleyes: Нищо им няма на кучетата .. ние още не сме купили.. пфф май за Коледа ще стане това с душача. За сега сме с обикновен нашийник и много ми се дърпа. А и не само това. Като не се движи с душач имаме доста проблеми при изложбеният повод, който е с душач. Не иска да върви с него много, много и много си навежда главата на долу..  :( А вече имаме нов - от хубавите и много по-елегантно и красиво седи от колкото с цветните на ферпласт.

Цитат

с нагръдник е ужасно дърпа се се едно не го държа аз а ще дърпа шейна


Ха-ха, еми и при мен е така... инстинкт ли е .. не знам?

#60 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 19 December 2007 - 02:13 PM

Цитат

Роси, ти тези душачи ги изкара някакви смъртоносни едва ли не.

Хаха, не че са смъртоносни, просто не ми изглеждат подходящи...не знам, но доста хора ги използват така че..... сигурно помагат  :-
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

  • (61 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни