Dog.bg Форуми : Трудният характер и обучение на сибирското хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (61 Страници) +
  • « Първа
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Трудният характер и обучение на сибирското хъски

#961 Потребителят е офлайн   k1champion Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 30-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 March 2011 - 11:06 PM

И Тара си е гризала така нагръдника един изяде без и да разбера, но и се скарах неколкократно и не ни се е случвало пак. С обикновен нашииник се дърпа само,а ако е кожен много зле и се отразява на козината, с душача нямаме никакви проблеми, ако се използва както трябва Ако е паднал много надоло само я мъча, според мен, много лехти главно го изпозваме докато стигнем до парка и когато пресичаме, за да е плътно до мен. С нагръдник се държи най-добре особенно когато ми е вързана за кръста.
User's Signature

Качена снимка

#962 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2011 - 10:02 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 07 March 2011 - 09:56 PM, написа:

Аз ли съм единствена, която няма оплаквания и проблеми с нагръдниците?

хахахха Неро те слуша за това :ae_085: Аз ако и сложа нагръдник ще и дам повече свобода за дърпане и контрол над мен. За това сме си на душач.



А с душача имали ли сте проблем козината, спрямо например ползване на обикновен нашийник или нагръдник?

С обикновенния нашийник при нас се смачкваше козината и понеже е по-широк от душача (тип алпийско въже) се губи красотата на пухкавото вратле :)) От както сме с душач друго няма да си взема. Душача мога да го свалям много лесно веднага след разходка (за разлика от обикновенн нашийник). Чесно да кажа смених няколко типа нашийници докато стигна до този и съм най-доволна.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#963 Потребителят е офлайн   silvia_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 06-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Jiten, Sofia

Публикувано: 08 March 2011 - 12:05 PM

Показване на мнениетоnushcho, в 08 March 2011 - 10:02 AM, написа:


А с душача имали ли сте проблем козината, спрямо например ползване на обикновен нашийник или нагръдник?

С обикновенния нашийник при нас се смачкваше козината и понеже е по-широк от душача (тип алпийско въже) се губи красотата на пухкавото вратле :)) От както сме с душач друго няма да си взема. Душача мога да го свалям много лесно веднага след разходка (за разлика от обикновенн нашийник). Чесно да кажа смених няколко типа нашийници докато стигна до този и съм най-доволна.


Много интересно! Бая се замислих дали да не взема от този душач, за който казвате с планинско въже, в едно с каишката. Нали за такова става въпрос? А този тип дали не се саморазвръзва един вид? Има ли някакъв тип застопоряване, или целта му е само да се минава от точка А до точка Б и после да се пусне кучето?

При нас с металния душач само леко се сплесква козината, не е както беше с нагръдника да изглежда ужасно и да опадва. Ама сега понеже е още малък и много смешно изглежда - като малко наркобаронче...само подрънква.

#964 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 08 March 2011 - 12:58 PM

Ако е това за което се сещам когато кучето се опъне или тръгне да бяга той сам се затяга... мисля, че няма начин да избяга... знам ли ..
User's Signature

Качена снимка

#965 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2011 - 02:30 PM

Аз съм със Това!
Качена снимка

Доволна работа ;)
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#966 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 08 March 2011 - 02:37 PM

170 сантиметра добре ли са му като дължина?
User's Signature

Качена снимка

#967 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 March 2011 - 03:01 PM

Показване на мнениетоMeto, в 08 March 2011 - 12:30 PM, написа:

Аз съм със Това!
Качена снимка

Доволна работа ;)


Аз не ги харесвам тези, защото като пуснеш кучето, то остава без нищо на врата.
Но така или иначе вече не ползвам душач, освен понякога за снимки. Въобразявам си, че седи по добре :ab_041:
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#968 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2011 - 04:01 PM

@Дизел Дължината сам си избираш. Май ги имаше и по къси, но аз се спрях на тези.

@Huskypower , по-добре без нищо отколкото с едно стърчащо, което уж се води душач нашийник (за тези тип планинско въже говоря). Щот точно това въже понякога може да направи беля голяма при по твърда игра.
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#969 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2011 - 05:22 PM

Показване на мнениетоsilvia_22, в 07 March 2011 - 10:08 PM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 07 March 2011 - 03:51 PM, написа:

Аз ли съм единствена, която няма оплаквания и проблеми с нагръдниците?

За мен лично, няма по - велико нещо от нагръдника!


Аз основно се отказах от нагръдника не толкова заради дърпането, колкото заради това, че козината му един вид подмишниците напълно опада и остана напълно голо. Козината под него също изглеждаше ужасно. Водих на ветеринар, не откриха проблеми. Иначе не е бил тесен, тъй като спокойно можех да си сложа и двете длани, а и той си мушкаше долната челюст и дъфчеше предната част на нагръдника. За първи път виждам такова нещо и предпочетох да го махна.

Дали някой е имал подобен проблем?



Имах проблем с най-първия нагръдник, един найлонов син, тънък, и така един ден след като беше валяло и Неро беше проверил всички локви, видях, че му се е оголило под мишниците и на гърдичките . . . и смених нагръдника с найлонов, но подплатен Rogz и сме много доволни! Не съм имала оплакване . . .
User's Signature

Качена снимка

#970 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2011 - 05:25 PM

Показване на мнениетоДизел, в 08 March 2011 - 12:58 PM, написа:

Ако е това за което се сещам когато кучето се опъне или тръгне да бяга той сам се затяга... мисля, че няма начин да избяга... знам ли ..


Едно хъски, се беше измъкнало от душач и голямо гонене падна, пресече една улица и застана да чака стопанина си пред офиса му . . .. шантава работа! Човека направо не можеше да повярва, че се е измъкнало от душач!!! Така че нищо от тези не е сигурно с хъски!
User's Signature

Качена снимка

#971 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 06:23 PM

Аз ползвам къс душач (45см) който е като нашийник и си стои на врата постоянно когато е пусната. До сега не е падал, освен ако тя не го свали с лапи, но това се опитва да прави рядко и само когато съм забравила да го махна и е в клетката. Тогава и е скучно и се чуди с какво да се занимава. Но пак зависи колко е дълъг, ако е достатъчно широк за да влезе главата и достатъчно тесен за да не излезе толкова лесно няма да имаш проблем.
До сега не се е измъквала по време на разходка от него, но Чарли от обикновен нашийник се изхлузва като даде на заден ход :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#972 Потребителят е офлайн   IvanDimov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 28-October 11

Публикувано: 25 February 2012 - 09:49 PM

Хера е на 1 година и 6 месеца. Команди учим лесно. За няколко часа се научихме да "дава глас" (като и кажа "дай глас" лае или пее :) ) сядането го научихме първо и си го прави абсолютно без проблеми и лапи дава. Малко с молене и махане с ръце ляга. Командата ела тук (с лакомство в ръка) я прави ако няма други дразнители. Но ако има нещо, което е преценила че си заслужава повече изобщо няма да ми обърне внимание. От време на време имаме доста трудни периоди. Не знам от какво зависи, още не мога да разбере точно как мисли тя, но е буквално на периоди. В началото като малка я пускахме навсякъде, беше адски сладка и на никой не пречеше, като видеше че се отдалечаваме малко с всички сили се мъчеше да ни настигне. После си намерихме групичката. Лятото сме около 13-14 човека. Пускахме ги в парка до квартала, много голяма и хубава поляна. След като порасна още малко започна да проявява своеволията си. Започна да ходи в близката гора, но за няма и 5 минути се връща сама. Не ми пречеше много не го правеше и много често. След това дойде периода с "всичко се яде". Ходеше на "сладкарници" и яденето не и стигаше, започна да се въргаля в тях. И този период отмина. След това в началото на тази зима се кротна много. Страшно послушна, пускам я в началото на парка можех да обиколя целия парк без проблем и без секунда отклонение. Изпълняваше всички команди отрас идваше като я викна. Но сигурно сте видели, от няколко дена станах активен във форума. Проблема стана сериозен, пускам я с другите кучета( в момента са по-малко 3-4 защото времето не е много добро а и рано се стъмнява). Играе си с тях 4-5 минути и после я удрят някакви странни мисли и просто като побъркана тръгва на някъде. Постоянно търси нещо за ядене и обикаля където си поиска. По-трудно до сега не ни е било. Днес специално като я пуснах около 2 часа, докато другите стояха и си говореха аз обикалях пътеките и улиците след нея молейки я да се върне. Толкова време до сега не ми е отнемало, преди ми стигаше да тръгна в обратната посока да бягам и тя хукваше след мен, а сега нищо, ходи и си души където си иска. Страх ме е и веднага тръгвам след нея, изобщо не се съобразява къде ходи и колко се отдалечава. Днес направо нервите ми бяха толкова опънати, че не е истина. Надявам се, това да мине бързо. Бях и спрял от няколко дена лакомствата, но утре задължително още сутринта си отивам до магазина за бисквитки и ще падне едно голямо учене на най-важната команда "Ела". Доста дълъг пост стана....

#973 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 February 2012 - 12:40 AM

Възможно е да става дума за хормони ... дали не й предстои разгонване скоро?
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#974 Потребителят е офлайн   IvanDimov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 28-October 11

Публикувано: 26 February 2012 - 05:32 AM

Мина ми през ума, но в компанията имаме голямо мъжко хъски, което последния път я усети първо и по него ще съдя. Първото и разгонване беше края на септември. Времето ще покаже...

#975 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 26 February 2012 - 11:15 AM

Показване на мнениетоIvanDimov, в 26 February 2012 - 05:32 AM, написа:

Мина ми през ума, но в компанията имаме голямо мъжко хъски, което последния път я усети първо и по него ще съдя. Първото и разгонване беше края на септември. Времето ще покаже...

Абсолютно...според мен е много възможно скоро да се разгони. Другото което аз си мисля е че те усещат настроенията ни, и когато вие сте несигурни и с опънати нерви тя не може да ви следва като лидер и да ви се доверява, усеща че сте разколебан и че номера и минава и вместо тя да тръгне след вас като водач на глутницата да ви следва вие тръгвате след нея да я търсите....малко се разменят ролите. На теория е лесно да го кажа, но и моето хъски е същото, уж знам какво да правя, но не ми се получава винаги. Винаги като я пускам съм била настръхнала от страх да не хукне на някъде, даже скоро не съм я пускала на обществени места. Обикновенно я пускам в двора, и при повикване си идва. Днес даже сама ми се набута отгоре докато си оправях бонсаите по двора, защото знае че не я интересувам и нямам намерение да я прибера, но веднага щом ми мине мисълта за прибиране и да я хвана нещо и става и ме отбягва - все едно ми е прочела мислите. Просто нашето поведение ни издава когато сме притеснени или сме намислили нещо.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#976 Потребителят е офлайн   IvanDimov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 28-October 11

Публикувано: 26 February 2012 - 02:28 PM

И аз съм го забелязал това, винаги гледам да съм спокоен и да я отбягвам когато е пусната, в смисъл да не и обръщам внимание. Дори си изработих нещо като метод, когато я гоня някъде, и тя се спре да души, минавам покрай нея и я подминавам, когато види, че не ми пука какво прави се успокоява веднага. Сега мисля да пробвам няколко дена да е на по-дълъг повод, и когато я пусна, междувременно ще упражняваме командата идвам на заградено място. След това като я пусна, ще я хващам от време на време и ще я пущам. Също разбира кога нямам лакомство в мене и тогава доста трудно идва....

#977 Потребителят е офлайн   ilovehaski Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-March 12

Публикувано: 10 March 2012 - 06:27 PM

Показване на мнениетоmacinci, в 05 November 2007 - 04:45 PM, написа:

браво хубава е темата..аз лично съм съгласна че са твърдоглави и наистина имат труден характер..в момента съм още в период на обучение на моят звяр :) снощи забелязах нещо което малко ме притесни..държах наградка и й казах да седне а тя направо легна..може би защото друг път след това и казвам и да легне и е решила да мине направо към лягането незнам :)

хахахахха :ea_103: :db_046:

#978 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2012 - 07:01 PM

Показване на мнениетоilovehaski, в 10 March 2012 - 06:27 PM, написа:

Показване на мнениетоmacinci, в 05 November 2007 - 04:45 PM, написа:

браво хубава е темата..аз лично съм съгласна че са твърдоглави и наистина имат труден характер..в момента съм още в период на обучение на моят звяр :) снощи забелязах нещо което малко ме притесни..държах наградка и й казах да седне а тя направо легна..може би защото друг път след това и казвам и да легне и е решила да мине направо към лягането незнам :)

хахахахха :ea_103: :db_046:


К'во хахах, точно така правят, като имат поредица от команди, която са заучили ! Но няма място за притеснение, просто са доста съобразителни!
В този случай не се дава награда или поне аз не бих, защото тя реално не е изпълнила командата . . .
User's Signature

Качена снимка

#979 Потребителят е офлайн   Miminko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 22-March 12
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 30 March 2012 - 05:37 PM

Здравейте и от мен. Искам да попитам какви лакомства да купя за моето хъски,защото вече сменихме 2 вида и не иска да ги яде, давам му ги в устата и той ги плюе ?
User's Signature

Арес <3

#980 Потребителят е офлайн   vinek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 30 March 2012 - 08:04 PM

Показване на мнениетоMiminko, в 30 March 2012 - 05:37 PM, написа:

Здравейте и от мен. Искам да попитам какви лакомства да купя за моето хъски,защото вече сменихме 2 вида и не иска да ги яде, давам му ги в устата и той ги плюе ?


а на гладно ли му даваш лакомства :dry:
User's Signature

In a moment of peace
http://vbox7.com/play:0c7b79a9

  • (61 Страници) +
  • « Първа
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни