Dog.bg Форуми : Трудният характер и обучение на сибирското хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (61 Страници) +
  • « Първа
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Трудният характер и обучение на сибирското хъски

#981 Потребителят е офлайн   Miminko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 22-March 12
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 31 March 2012 - 10:57 AM

Да,винги на гладно :))
User's Signature

Арес <3

#982 Потребителят е офлайн   vinek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2012 - 12:53 PM

я пробвай със сварен черен дроб :dog:
User's Signature

In a moment of peace
http://vbox7.com/play:0c7b79a9

#983 Потребителят е офлайн   Miminko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 22-March 12
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 31 March 2012 - 01:44 PM

Мерси :)) А все пак нещо гранулирано като марка да ми предложите ?
User's Signature

Арес <3

#984 Потребителят е офлайн   vinek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2012 - 01:59 PM

http://zoomagazin.eu...delikatesi-334/

..примерно
User's Signature

In a moment of peace
http://vbox7.com/play:0c7b79a9

#985 Потребителят е офлайн   Miminko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 22-March 12
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 31 March 2012 - 05:35 PM

Мерси много :ba_025:
User's Signature

Арес <3

#986 Потребителят е офлайн   .Tih0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-August 12

Публикувано: 27 August 2012 - 01:57 PM

Здравейте! Има куче хъски почти на 3 месеца (без 5 дена) . Всичко си е ОК , но много хапи тръгвам да я гали тя ми търси ръката да ме хапи... Излизаме на разходка и тичаме заедно но тя ми скача на крака и почва да ме хапи и казвайке НЕ я удрям по муцунка , но тя повече и повече прави и така също като ме хапи пак я удрям по муцунка и казвам Не ,но тя повече и повече... ;/ Моля ви дайте някои съвети ;// Защото се притеснявам , че като стане по-голяма да не скача на хора.. Една жена ми каза че като малки са много луди , но после към 1 годинка ставали много послушни сякаш имаш човек в къщата си...Пък една моя приятелка ми каза , че точно тогава са във вихара.. Не знам какво да прая моля ви помогнете. Забравих да се представя казвам се Тихомир и съм на 14 години. : )

#987 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2012 - 04:15 PM

Показване на мнението.Tih0, в 27 August 2012 - 01:57 PM, написа:

Здравейте! Има куче хъски почти на 3 месеца (без 5 дена) . Всичко си е ОК , но много хапи тръгвам да я гали тя ми търси ръката да ме хапи... Излизаме на разходка и тичаме заедно но тя ми скача на крака и почва да ме хапи и казвайке НЕ я удрям по муцунка , но тя повече и повече прави и така също като ме хапи пак я удрям по муцунка и казвам Не ,но тя повече и повече... ;/ Моля ви дайте някои съвети ;// Защото се притеснявам , че като стане по-голяма да не скача на хора.. Една жена ми каза че като малки са много луди , но после към 1 годинка ставали много послушни сякаш имаш човек в къщата си...Пък една моя приятелка ми каза , че точно тогава са във вихара.. Не знам какво да прая моля ви помогнете. Забравих да се представя казвам се Тихомир и съм на 14 години. : )



Не се притеснявай, всичко това, което прави малкото хъсе е съвсем нормално и ще отмине с времето, след втората година се успокояват, на година и половина са във вихъра си, но ако се заемеш с възпитанието, и ако се въоръжиш с търпение стават просто перфектни! Като тичате е нормално да скача по теб, те така си играят, вместо да й се ядосваш си играй с кучето, накарай я да те гони, рано е да тичате редом! Носи й играчка, която да пъхаш в устата й, за да не ти хапе ръцете! Щом свикне да тича с теб и ако не й разрешаваш да скача по хора, няма да се научи да го прави като порасне! Само спокойно, мисли за кучето като за бебе, то не разбира все още, трябва да го научиш! Бъзи отговорен стопанин!
User's Signature

Качена снимка

#988 Потребителят е офлайн   .Tih0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-August 12

Публикувано: 27 August 2012 - 04:34 PM

Благодаря , търпелив съм с нея . Постоянно я глезя , но постоянно хапе . Мене ме притеснява да не скача по хората да не ги хапе аз ще чакам , но само тва ме притеснява да не хапе другите.Надявам се да се опрай. :/

#989 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2012 - 06:53 AM

Показване на мнението.Tih0, в 27 August 2012 - 04:34 PM, написа:

Благодаря , търпелив съм с нея . Постоянно я глезя , но постоянно хапе . Мене ме притеснява да не скача по хората да не ги хапе аз ще чакам , но само тва ме притеснява да не хапе другите.Надявам се да се опрай. :/



Не става въпрос да я глезиш непрекъснато, трябва да си категоричен когато не искаш да прави нещо! И да я поощряваш когато изпълнява!
User's Signature

Качена снимка

#990 Потребителят е офлайн   .Tih0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-August 12

Публикувано: 28 August 2012 - 03:58 PM

Смисъл като хапе и казвам НЕ , но тя не слуша само като я ядрум и повтарям и разбира чак тогава.. Искам само да я отуча да хапе може ли да помогнере с нещо. :/

#991 Потребителят е офлайн   lilker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 28 August 2012 - 08:44 PM

Ами като всяко кутре и на твоето му растат зъби сега и го сърби. Трябва постоянство. Моята я научих за 4-5 дни да не хапе ръцете с тия иглички. Просто и казваш "не" и я пляскаш леко с вестник или книга, гледай по-рядко с ръка. Наистина мисли за кучето в тая възраст като за бебе. Не би си набил бебето, нали? За скачането - като се качи на тебе и настъпваи леко задната лапа. Аз така я отучих моята, но за сметка на това после се оказа, че докато аз я отучвам, сестра ми я кара да се качва... И сега на мен не ми се качва или на други хора, но на сестра ми й се качва. Готино е особено есента и пролетта.

#992 Потребителят е офлайн   .Tih0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-August 12

Публикувано: 29 August 2012 - 01:17 AM

Ами , ако не ги правя ттези неща ( да я удрям или да й стъпвам лапичката ) ще свикне ли да хапе ? ;/

#993 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2012 - 09:02 AM

В никакъв случай не го удряй с ръка! По-скоро гледай да го залъжеш да правите друго нещо отколкото да се удряте с каквото и да било. Аз съм плашила с вестник един два пъти да перна леко и след това само при вида на вестника се строяваше. Но по-добре да се учите да играете с други неща и играчки вместо с ръцете. Просто му бутнете на кучето един кожен кокал в устата когато започне да ви хапе. За скачането незнам как ще прецените тежестта си с настъпването, нали все пак е бебе да не му счупите някой пръстче на милото. Може да пробвате с игнориране. При мен върши работа.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#994 Потребителят е офлайн   .Tih0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-August 12

Публикувано: 29 August 2012 - 10:49 AM

Това с игнорирането става,но пробвал съм тва с коженото кокълче , но не става .. също прибвал съм и с други играчки,но е временно,но ще й купя пак кожено кокълче да пробвам пак.

П.С. Кучето ми яде банани пречи ли :Д и с каква храна най-добре да я храня. :) Благодаря предварително. :)

#995 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2012 - 11:36 AM

С такава съобразена с възрастта ако е по малко от година давате храна за подрастващи, бебета и така. И важно е храната да е качествена тоест скъпа. Това е важно за израстването и балансираното тегло на вашето хъски. Четете темата за храненето (цялата)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#996 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2012 - 12:45 PM

Показване на мнениетоnushcho, в 29 August 2012 - 11:36 AM, написа:

С такава съобразена с възрастта ако е по малко от година давате храна за подрастващи, бебета и така. И важно е храната да е качествена тоест скъпа. Това е важно за израстването и балансираното тегло на вашето хъски. Четете темата за храненето (цялата)


Не винаги скъпото е еквивалент на качеството!
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#997 Потребителят е офлайн   ДеSиHka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 03-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 29 August 2012 - 04:38 PM

Имам два въпроса към вас:
Първо.. Ния е на около 3 месеца и живее на двора, има си свое местенце /не е вързана естествено/ и и създадохме режим да я пускаме сутрин към 7 и нещо и вечер към 5 и нещо. В началото като я взехме много скимтеше или по-скоро виеше през нощта. Сега вече през нощта си мълчи, но когато дойде време да я пускаме и започва да вие /примерно 30 мин. преди обичайния и час/, опитах да не и обръщам внимание, но това подлудява както нас така и съседите, опитах и да я причаквам, когато спре да вие и тогава отивам пускам я и награждавам. Въобще като вие гледам да не я пускам, за да не се учи, че като скимицне и вече е вън. Какво да направя за да я отуча, аз ли подхождам грешно или не правя нещо не знам ?
Второто е ... Тя е още малка, но се опитвам от сега да я науча на основните команди /"не","седни","ела" и т.н./, "не" го научи много бързо и знае, че когато се каже не, значи не... Все още има моменти, когато ми изпробва нервите, но като цяло всичко е ОК. "седни" я научи за няколко часа и я повтаряме през ден и я знае перфектно /уча я като и давам награди/, за сега гледам да не прекалявам с командите, че тя е още бебе и да не и стане всичко на каша.. Но "ела" не мога и не мога да разбера как да и го обясня. Чела съм много по темата как да научим кучето, но вече имам опит с ротвайлер, на когото като кажеш "ела" той се засилва, подминава те и върти доволно опашка на 4 5 метра от теб и не можеш да го хванеш. Опитвам се като е вкъщи в двора, защото познава всичко да и кажа "ела" и да я наградя, но тя и тук идва, когато едва ли не и е скучно и няма какво да прави. Ако си играе или рови нещо няма начин да дойде. Не искам да правя същата грешка, какво да правя ?
Поздрави и благодаря предварително :)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#998 Потребителят е офлайн   ДеSиHka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 03-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 29 August 2012 - 04:38 PM

Имам два въпроса към вас:
Първо.. Ния е на около 3 месеца и живее на двора, има си свое местенце /не е вързана естествено/ и и създадохме режим да я пускаме сутрин към 7 и нещо и вечер към 5 и нещо. В началото като я взехме много скимтеше или по-скоро виеше през нощта. Сега вече през нощта си мълчи, но когато дойде време да я пускаме и започва да вие /примерно 30 мин. преди обичайния и час/, опитах да не и обръщам внимание, но това подлудява както нас така и съседите, опитах и да я причаквам, когато спре да вие и тогава отивам пускам я и награждавам. Въобще като вие гледам да не я пускам, за да не се учи, че като скимицне и вече е вън. Какво да направя за да я отуча, аз ли подхождам грешно или не правя нещо не знам ?
Второто е ... Тя е още малка, но се опитвам от сега да я науча на основните команди /"не","седни","ела" и т.н./, "не" го научи много бързо и знае, че когато се каже не, значи не... Все още има моменти, когато ми изпробва нервите, но като цяло всичко е ОК. "седни" я научи за няколко часа и я повтаряме през ден и я знае перфектно /уча я като и давам награди/, за сега гледам да не прекалявам с командите, че тя е още бебе и да не и стане всичко на каша.. Но "ела" не мога и не мога да разбера как да и го обясня. Чела съм много по темата как да научим кучето, но вече имам опит с ротвайлер, на когото като кажеш "ела" той се засилва, подминава те и върти доволно опашка на 4 5 метра от теб и не можеш да го хванеш. Опитвам се като е вкъщи в двора, защото познава всичко да и кажа "ела" и да я наградя, но тя и тук идва, когато едва ли не и е скучно и няма какво да прави. Ако си играе или рови нещо няма начин да дойде. Не искам да правя същата грешка, какво да правя ?
Поздрави и благодаря предварително :)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#999 Потребителят е офлайн   lilker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 30 August 2012 - 10:25 PM

Много оптимистично, колежке.... на 3 месеца хъсче да изпълнява "ела"... Да, идват ама само ако няма нещо да ги разсейва. А няма нещо да не ги разсейва. Така че с постоянство. Също така не се предоверявайте, не значи не ама ако иска. Значи хъскито от това което съм наблюдавал много рядко правят нещо което искаш ти да направи. Така че трябва да се опознае кучето. Моята, която е невероятна лигла съм се научил всеки момент какво ще й скимне и дали да я пускам или да я държа на повод и все още намира сила да ме изненада. Много често, когато я викам тя чува, приема командата, но идва едва след като си довърши каквото си прави. Даже и притърча... Своенравни са си, ще трябва да се свиква. Воят обаче е притеснителен. Доколкото знам започват да вият сериозно след 2 годишна възраст, засега моята е много тиха и нито лае нито вие. Не трябва да забравяш, че един от белезите на характера им е именно воят - може да се чува на растояние до 15 мили, казват от Анимал 101.

#1000 Потребителят е офлайн   ДеSиHka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 03-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 31 August 2012 - 05:49 PM

lilker въпросът относно "ела" беше по принцип как се заучава командата, естествено, че сега се полагат основите на обучението на всяко куче, но не очаквам чудеса на 3 месеца :)). Просто не мога да разбера как точно се заучава, това е :)
А другото, относно воя това е по-големият проблем. Не знам какво да направя, нито и липсва храна, нито вода, нито нищо има и играчки, естествено, че и липсват хората около нея разбира го, но не знам дали изобщо някога ще спре. Не искам да правя нищо грешно, с което да я поощрявам да го прави, за това се допитах и до вас :)
Благодаря за отговора :)) Усмихнат ден от мен
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (61 Страници) +
  • « Първа
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни