Dog.bg Форуми : Трудният характер и обучение на сибирското хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (61 Страници) +
  • « Първа
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Трудният характер и обучение на сибирското хъски

#841 Потребителят е офлайн   MARDIK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 04-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2010 - 03:31 PM

А някой да е стигнал до такова съвършенство кучето му да затваря вратата след себе си ?
User's Signature

Качена снимка

#842 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 04:00 PM

Случи де нещо доста интересно . . . Оставихме "апетитна" женска, въсщност не една!
Неро си хареса една красавица, ама като я "нападна", целувки, прегръдки и тръгна след нея и не я оставя и го виках известно време и като видях, че това не е начина . . . спрях да го викам и го "оставих" и се направихме с баща ми, че си продължаваме по пътя без него, естествено наблюдавхме го, и той се усети, постоя малко погледна кучката , погледна и към нас и веднага дотича!!! Естествено беше похвален както си трябва!
А един друг път хукнаха да играят с една женска и сам си спря и се върна при нас! И вече се случва не веднъж, така че не мога да реша, че е случайно!
Много съм доволна . . .
Като стана въпрос . . . как да го откажа от коне? ab_041.gif В Борисовата градина има конна полиция и първия път като видя един от конете изтича на бегом при него и почна да го кани на игра, да заляга, опита се да му захапе опашката (за щастие не успя)!!! Безумие! Като видим конете му казвам "НЕ!" и докато е на каишка върши работа и си продължава, обаче ме е страх като е пуснат, защото стига до коня по-бързо отколкото аз до него, за да го спра! Някакви съвети?
User's Signature

Качена снимка

#843 Потребителят е офлайн   MARDIK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 04-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2010 - 04:17 PM

При нас е така обаче с котки. На повод сме и като види котка набира асфалта. Направо мирише на запелени нокти ab_041.gif но с команди "не" и "напред" оставя тази занимавка и тръгва. Сигурно няма да помогне ако не е на повод... dry.gif
User's Signature

Качена снимка

#844 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 05:14 PM

Като стана въпрос . . . как да го откажа от коне? ab_041.gif В Борисовата градина има конна полиция и първия път като видя един от конете изтича на бегом при него и почна да го кани на игра, да заляга, опита се да му захапе опашката (за щастие не успя)!!! Безумие! Като видим конете му казвам "НЕ!" и докато е на каишка върши работа и си продължава, обаче ме е страх като е пуснат, защото стига до коня по-бързо отколкото аз до него, за да го спра! Някакви съвети?
[/quote]

Конете са и наша страст ab_041.gif Първото и единствено неблагоразумие на Норта беше предизвикано от появата тичащ кон с каруца...естествено циганска....беше на 6 месеца. Играеше в парка на пазар "Слатина"с други хъскита, зяряза всичко и побягна по циганската каруца....Изживях голям ужас тичайки по булеварда след каруцата, покрай минаващите коли...за миг си помислих, че я загубвам....Хванах я чак в кв."Христо Ботев"... ud_009.gif Шамаросах я, тя подви опашка и тръгна този път след мен. Вървяхме мълчаливо и кротко - стана ми много мъчно....в къщи я прегръщах и целувах силно....А сега като срещаме коне ме поглежда, а в погледа и чета лудост и свобода, но не смее да ме изоставя...
Милата, и тя вижда в конето това, което виждам и аз....

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#845 Потребителят е офлайн   runtime_error Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 398
  • Регистрация: 25-January 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:компютри, мрежи, програмни езици, кучета , пътувания, автомобили, високи скорости

Публикувано: 31 March 2010 - 08:51 PM

Може пък да и харесва каруцата и да иска и тя такава шейна ab_041.gif

#846 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2010 - 11:23 PM

Направо изтръпвам когато видя кон и Неро е пуснат . . . само като си помисля, че може да го настъпи или ритне, знаем какво би станало тогава . . . Затова е много важно да го науча и да свикне с присъствието им ако е възможно и съм решена!
User's Signature

Качена снимка

#847 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 01 April 2010 - 04:02 AM

И Чара ,като види каруца и се побърква , незнам защо.
User's Signature

Качена снимка

#848 Потребителят е офлайн   Jass_the trouble Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Sibirsko huski

Публикувано: 07 April 2010 - 10:00 PM

Zdraveite, predvaritelno se izvinqvam za latinicata, imam probeli s laptopa!
Az imam huski na 2 meseca. Krustih go Jassper, no mislq da pribavq The trouble. Sushto kato vashite e, pusnahme go navun po-rano, otkolko trqbva i sega, kakvoto ima na zemqta, se qde. Qde fasove, salfetki, opakovki i vsichko ostanalo, koeto moje da go ubie. Pri nas obache oshte ot maluk znae nqkolko komandi, sred koito "Pysni" i "Ne". Suvsem naskoro obache razbrax kak da gi izpolzvam pravilno. Jass e mn gordeliv i ne obicha da my vikat, ako izkreshtq komandata, samo pravi napyk i se krie nqkude s plqchakata, za da mi pokaje, che sum bezsilna da go spra. Ako obache my kaja spokojno "Pysni" s normalen ton, nqmame nikakvi problemi. Taka che, opitajte. :)

#849 Потребителят е офлайн   MIG Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 03-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 April 2010 - 11:57 PM

нз колко е трудно да убучи6 кучето си но аз моито се заех и за 30 мин го научих да сяда е естествено с бисквитки! ae_085.gif

#850 Потребителят е офлайн   MIG Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 03-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 08 April 2010 - 12:00 AM

и да попитам дали вашите хъскита гонят гълаби?

#851 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2010 - 05:04 AM

Цитат(MIG @ Apr 8 2010, 12:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
и да попитам дали вашите хъскита гонят гълаби?


От време на време, гълби, гарги други пернати . . . гони ги само когато е в настроение, понякога ги подминава!
User's Signature

Качена снимка

#852 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 08 April 2010 - 10:02 AM

Зина гони всичко пернато дори и да лети, от земята ги гони с надеждата да фръкне ab_041.gif Гони и всичко бягащо с малки размери.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#853 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 08 April 2010 - 02:29 PM

Мойта лигла гони всякакви видове птички - направо полудява, вчера погна една катеричка в парка, 100% сигурна съм, че би преследвала и конната полиция, ако й се отдаде възможност... Да не говорим, че преди време я бях пуснала да си тичка без повод и като й казах НЕ, тя реши да скочи в езерото на Херастръу парк ... Аз крещя "помощ", румънците ми се смеят и ми викат "кураж". Нещата бяха сериозни, защото не веднъж съм виждала удавено куче в това езеро... То е студено, гадно и дълбоко. И ... Мечка я е страх, мен не ме е страх - скачам... на 2.5 - 3 метра след Ериан... Тези 2.5 - 3 метра бяха само височината на пръв етап - стените на езерото са рязко надолу и скочих на цимент (нивото на водата бе отдръпнато). Но след този цимент, все пак, вода има поне два пъти колкото Панчаревското езеро - и то на още по-дълбоко (дъно не се вижда). Не стига това, ами и после не можем да излезем нагоре - как се скача на такава височина. Не стига това, ами и госпожицата реши да пробва да си поплува. Та.. Необяснимите инстинкти на моя дявол са неконтролоруеми...


User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#854 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 12 April 2010 - 09:32 PM

Ооо, Теди, приготви се да вадиш полумъртви кървящи животни от устата на "динозавъра"... Дори при добре възпитаните хъскита се случват подобни работи md_064.gif
Относително е- виж... аз не мога да плувам и може би затова не ми се е налагало да скачам да вада Райа от някое езеро или нещо друго... Затова пък не съм гнуслива, ама изобщо. И последните капки гнусота ми се изпариха когато взех кучката... С лова се справя отлично- като опитен ловец! Разбира, че не ме е страх от гадните нещица, които ловува и "ловува". Вадила съм всякакви видове животни от устата й както и животински... работи ab_041.gif Свиква се... И кучето ни учи на разни нещица dry.gif

#855 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2010 - 09:32 PM

Цитат(Tali @ Apr 12 2010, 09:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ооо, Теди, приготви се да вадиш полумъртви кървящи животни от устата на "динозавъра"... Дори при добре възпитаните хъскита се случват подобни работи md_064.gif
Относително е- виж... аз не мога да плувам и може би затова не ми се е налагало да скачам да вада Райа от някое езеро или нещо друго... Затова пък не съм гнуслива, ама изобщо. И последните капки гнусота ми се изпариха когато взех кучката... С лова се справя отлично- като опитен ловец! Разбира, че не ме е страх от гадните нещица, които ловува и "ловува". Вадила съм всякакви видове животни от устата й както и животински... работи ab_041.gif Свиква се... И кучето ни учи на разни нещица dry.gif


Толкова си права за гнусливостта! Аз и преди не съм била гнуслива, но сега мога със 10000% сигурност да го заявя! За сега не сме убивали животинки (надявам се да не го прави), не ми е донасял и мърша . . . но все пак!
User's Signature

Качена снимка

#856 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2010 - 10:33 PM

О, в менюто ни има жаби, змии, няколко лястовички, един гълъб и една мишка... За малко и един ястреб врабчар (или както беше там) да бъде хванат от нея, понеже се беше "забил" в едни храсти, но него го спасихме smile.gif

Искам да попитам... Относно разгонването. Човек, който се занимава с БОК-ове, а и не само... и има голям екип от кучета в къщи и е собственик на зоомагазин каза, че когато кучката е разгонена, в кулминацията на разгонването (каза дните, но не запомних) мога да сложа щипка сода (за хляб) в устата на кучето... така нямало със сигурност да даде на някой мъжкар... Та ми стана интересно и чудно, дали тая сода няма да навреди по някакъв начин на кучето и до колко изобщо е полезна и има ефект?! Някой чувал ли го е преди това?

#857 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2010 - 10:49 PM

Мисля, че содата предизвиква дразнене на стомаха и повръщане. Попитай ветеринаря за най-сигурно.
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#858 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2010 - 11:45 AM

[quote name='Tali' date='Apr 15 2010, 07:38 PM' post='801597']
О, в менюто ни има жаби, змии, няколко лястовички, един гълъб и една мишка... За малко и един ястреб врабчар (или както беше там) да бъде хванат от нея, понеже се беше "забил" в едни храсти, но него го спасихме smile.gif


На Норта от устата на няколко пъти изваждам гущери... ud_009.gif
Та въпроса който си зададох веднага е, ако види змия или смок как ще реагира..... ud_009.gif ud_009.gif ud_009.gif Може ли да се пази инстинктивно.....незнам.....!?!?! ud_009.gif ud_009.gif ud_009.gif
Това са единствените животни от които изпитвам страх и ужас !?!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#859 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 April 2010 - 08:17 AM

Смокът е змия.Рядко се срещат отровни змии по нашите географски ширини и по-опасно е кучето да влезе в схватка с кон или магаре,отколкото със змия.А за ловния инстинкт на хъски и съобразителността му при оцеляване сред природата се е говорило достатъчно,за да си сигурна,че той ще се справи с подобни влечуги и ще излезе победител.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#860 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 17 April 2010 - 01:09 PM

Всъщност заради този си инстинкт Райа многократно ме е спасявала от Настъпване на Змия... Аз не винаги ги виждам, докато на нея нищо не й обягва. Змийте всъщност не са страшни... само са гадни на вид, и както каза Ариел рядко можеш да срещнеш отровна змия- почти невъзможно... Няма от какво да се страхуваш md_064.gif По- скоро може да се гнусиш :)

  • (61 Страници) +
  • « Първа
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни