Dog.bg Форуми : Възпитание

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание

#1 Потребителят е офлайн   nnastya. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 21 July 2010 - 02:27 PM

Здравейте! Преди 3 месеца ми подариха малък немски шпиц- момченце. Кръстих го Чарлз Майкъл ( Майки). Сега вече е на 4 месеца и започва да му се сменя козинката. Разхождаме го по 2 пъти на ден -сутрин и вечер и се опитваме да го научим да ходи до тоалетната на терасата. Много е игрив и обича да разкъсва възглавници :D . Нямам опит с други кучета от тази порода. Ще съм ви благодарна, ако ми кажете няколко съвета относно възпитанието му.


Ето ви и малко снимчици:
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 July 2010 - 03:03 PM

Здравейте! А имате ли някакъв конкретен проблем?
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#3 Потребителят е офлайн   nnastya. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 21 July 2010 - 03:18 PM

Например когато направи някаква бела как трябва да му се скараме?
Как да го научим да ходи до тоалетната където трябва?

#4 Потребителят е офлайн   bosscho Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-August 10

Публикувано: 10 August 2010 - 11:51 AM

Показване на мнениетоnnastya., в 21 July 2010 - 03:23 PM, написа:

Например когато направи някаква бела как трябва да му се скараме?
Как да го научим да ходи до тоалетната където трябва?


Ако не сте го хванали че прави белята почистете и забравете а за ходенето до доялетна изберете място и сложете два двойни листа вестници и цем забележите че се върти в кръг души го хванете и занесете до вестниците като свърши махате горния пласт и слагате нов така вече ще подушва миризмата и ще ходи там и забравих ако изчезне зани търси скришно място където да си свърши работата и със времето местете вестниците към вратата но да не са близо до купичката

#5 Потребителят е офлайн   CherieSpitz Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 13-August 10

Публикувано: 13 August 2010 - 09:04 PM

Здравейте,

от скоро сме щастливи "родители" на една малка госпожица. Вече сме на 10 седмици, много е послушна, възприема бързо, само за 1 седмица успя да научи че се пишка на вън или в банята и то без много големи усилия. Но за сега имаме един основен проблем, ровя се къде ли не, но не можах да намеря подобни публикации ако има такава тук се извинявам предварително. Та..Шери не понася каишката, в момента в който я сложа и застава в поза на страх, а само леко да я подръпна и започва да пищи зверски, опъва се, изобщо не и харесва. Скимти, мъчи се, много е жална, и уплашена..не знам какво да правя! Опитвах се в парка на вън където е свикнала и и харесва, но положението е същото, опитвам и в къщи, като я залъгвам с лакомство и уж да и давам наградка но не...няма никакъв напредак за сега.

Имали сме и друг шпиц но с него нямахме подобни проблеми, точно обратното обичаше каишката и сам ни я носеше когато искаше да излиза. Когато ги сравнявам двамата определено тя е по страхлива и плаха,но в никакъв случай не е някое стресирано животно, взехме я от развъдник и знам хората с каква любов я отгледаха, а и в къщи с нас няма проблеми. Но нещо ако падне, или по силен шум и веднага припка при мен да се скрие, но като цяло е щастливо и игриво куче.

За сега се разхождаме в парка до нас свободно, но не мога да мръдна никаде с нея ако не я държа на ръце. А и най-вече се притеснявам че живеем в Мюнхен а тук е задължително кучето да е на каишка. Не знам какво да правя. Моля някой ако е минал през това да ми помогне.

#6 Потребителят е офлайн   Hrsina Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-March 16

Публикувано: 06 March 2016 - 02:18 PM

Здравейте хора! Имам сериозен проблем с кученцето ми.То е мъжко,своенравно,лигаво и палаво,на 3 месеца. Та проблема ми е с хапането,което не е само за да си чеше венците,а хапе и като нещо не е както той иска,хапе когато се опитам да му махна нещо от устата,т.е боклук,когато му слагам нагръдника или го къпя и сресвам.Бия го с вестник и му се карам,но ме е страх да не стане по-злобен.Много се притеснявам и не знам как да го накарам да спре,а ръцете ме болят от хапане ,не защото аз си ги бутам в устата му ,а защото той посяга.Моля за съвети,трикове,нещо,което да го накара да спре? :(

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни