Dog.bg Форуми : Изхвърлиха незрящ мъж и кучето му от тролейбус

Към съдържанието

 
 
 
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изхвърлиха незрящ мъж и кучето му от тролейбус Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2010 - 08:25 AM

Изхвърлиха незрящ мъж и кучето му от тролейбус


Кондуктор и шофьор брутално изхвърлиха сляп мъж и кучето му водач от тролей в Плевен.
Инцидентът стана само седмица, след като кметът на града Найден Зеленогорски подари обучения лабрадор на слепия мъж Венцислав Иванов, съобщи Агенция Стандарт Нюз.
За кучето общината е платила 12 000 лева.

В тролей №4 в кв. "Сторгозия" кондукторът видял кучето Жара, което е със специална каишка и емблема на БЧК. Веднага сигнализирал на шофьора, който спрял тролейбуса. Двамата не обърнали никакво внимание на обясненията на Венцислав Иванов, че по закон той и кучето имат право на достъп до всякакви превозни средства и обществени сгради. Не помогнали протестите и на възмутените пътници.

Лабрадорът водач е на 2 г. и е обучаван във фондация "Очи на четири лапи" в София. Незрящият мъж бил избран от неправителствената организация, защото било установено сходство в характерите между него и животното.

Венцислав Иванов сподели, че свалянето му от тролея не е единствен случай на такова брутално отношение към него. Забележки му били правени дори на влизане в кметството.

За разлика от домашните любимци, Жара разбира, че е "на работа", когато е с твърд повод. Тогава тя не си позволява да играе с други кучета, а околните не трябва да я галят и разсейват.



Какво тогава се случва с обикновените граждани и тяхните любимци?!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2010 - 08:29 AM

Съжалявам, явно темата я има и на друго място, така че ако сметнете, че не и е тук мястото я изтрийте! Благодаря!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2010 - 10:27 AM

Това е безумие - този човек трябва да съди компанията за градски транспорт

#4 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 July 2010 - 10:32 AM

Аха, надявам се от асоциацията на слепите тук да вземат отношение и да им издействат солидно наказание на тези безобразници!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 22 July 2010 - 03:22 PM

Бахти безобразието!!!Не мога да повярвам,вярно ли е това наистина? :eg_033: :eg_033: :eg_033: Ако аз бях там и стана свидетел на такова нещо,познайте кой щеше да изхвърчи от тролейбуса.Първо изхвърлям кондуктора и шофьора от тролея като мърши,затварям вратите и се обаждам на полицията.Ако полицаите не вземат отношение по въпроса,отивам при началника им да го попитам защо подчинените му си позволяват да си "избират" работата. :eg_033: :eg_033: :eg_033: :eg_033:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#6 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 July 2010 - 03:34 PM

Хм, аз съм щура жена, пък и ми е паднало пердето от безобразията в тази държава, та вдигнах телефона и Управителят беше така любезен да ми обясни, че днес вече са наказали двамата служители с последно предупреждение за уволнение и парична санкция! Свързали са се и с пострадалият човек и ще му предложат като компенсация едногодишен безплатен абонамент за техните услуги!
Е, евала за реакцията на Управителя!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 July 2010 - 03:39 PM

И е вярно и е истина.
Наказани няма: http://forum.dog.bg/...post__p__846900

hopie,
Аха, значи все пак са го компенсирали по някакъв начин. Това е добре.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 July 2010 - 03:50 PM

Ето тук вече пише така:
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6774340

Излиза, че шефа си е променил решението все пак .
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 23 July 2010 - 11:50 AM

Ауу браво! Ето едно развитие в положителна насока! Със сигурност този човек няма да има повече проблеми с кучето и автобусите. Да са живи и здрави и двамата :md_064:
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#10 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 July 2010 - 05:01 PM

Ммм, то по-големият проблем е, че това наказние трябва да го отнесат в Общинския съвет на Плевен, защото тъпанарите са си записали в Наредбата, че не можело кучета да се возят в градския транспорт, така че формално кондукторът и шофьорът са изпълнявали вътрешна заповед на компанията за транспорт и на общинската наредба и сега умниците, които са забъркали тази каша си измиват ръцете с тези двама нещастници (оставам настрана липсата на човещина у двамата служители, които можеха и да не изпълняват нарежданията)

#11 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 23 July 2010 - 10:56 PM

Ще се радвам да го видя това, Тодура, все някога докато съм жива :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 July 2010 - 03:28 PM

hopie, може да стане, ако някой хитър адвокат или НПО помогне на човечеца да осъди общината, ама то сега ще падне такова подмазване, че малко се съмнявам да се захване човекът с това

#13 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 July 2010 - 10:12 PM

В Плевен има Асоциация на слепите, дори мислех да им звънна по този повод, ако мога да им помогна с нещо. Идеята ти си я бива, ще се свържа все пак с тях, за да поговорим по този въпрос, да видим....може пък и да се задействат, ама нали съм си скептик....те май разчитат на някаква общинска издръжка.....Не знам дали от Очи на четири лапи не могат да се свържат и съдействат на човека юридически, ако се навие за дело?!?
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Тодура Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 July 2010 - 10:55 PM

Малко се съмнявам от Очи на четири лапи да искат да се карат с общината, все пак кучето му е подарено от самата община??! Струвало им е 12000 лв., май доста деликатно трябва да се подходи.

#15 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 July 2010 - 12:00 AM

Ммдааам.....
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 July 2010 - 01:23 AM

hopie, не знам, дали е разумно и реално да се започне дело в този случай.
Фактически, общинарите вече са обезщетили материално човека, и едно дело би могло да се води само за морални вреди - които обаче се доказват изключително трудно. Е, освен, ако човекът не е бързал, когато са го свалили, за някаква бизнес-сделка, от която е понесъл финансови загуби де.

Те, инвалидите, нямат достъп до много обществени сгради, но пак не се чува да успеят да осъдят държавата за това. Ако не ме лъже паметта, и до Страсбург бяха стигнали, ама... файда.

Тази година на кандидат-гимназиалната кампания едно дете-дислектик се беше явило на изпит за външно оценяване по математика с медицинска бележка, според която може да ползва елка на изпита, и пак квесторите му я взеха.
Така е в нашата държава, за съжаление - царят дава, пъдарят не дава... Постоянно има подобни случки.

#17 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 26 July 2010 - 11:03 AM

Права си Жени и ти, аз също поразсъждавах по този въпрос и си мисля, че самият потърпевш няма да иска да заведе дело именно с/у Общината, която му е подала ръка един вид преди това като му е подарила кучето водач. Изобщо в случая май медийния шум и обществената реакция изиграха добра положителна роля и доведоха, надявам се, до желаните конкретни промени. Логично е общинарите да променят наредбата, а освен това, тя не е толкова важна в случая, защото Законът е над Наредбата и щом нещо е регламентирано на нац. ниво чрез закон, а не е на местно чрез Наредба не означава нищо- т.е. това нещо трябва да се спазва и е валидно поради Закона. Така че, тия от Тролебусния нямат никакво оправдание в лицето на общинската наредба.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   cener Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Male

Публикувано: 26 July 2010 - 10:13 PM

Мисля,че на шофьора и кондуктура трябва да им забранят да упражняват тази професия,защото не си знаят задълженията.А в личен план ги виждам,като неудачници,мухлювци и т.н... решили да се правят "НА мъже",пред един МЪЖ,на който съдбата Му,не е като нашата.

#19 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 10 October 2013 - 06:51 PM

Не знам дали тук е мястото на въпроса ми но ще го задам въпреки това . Ако не му е мястото се извинявам :)
Та въпроса ми е как стоят нещата с превоза на куче в градския транспорт в Пловдив ? За София знам ,че 100% е разрешено,даже съм го и изпробвала. Но за Пловдив не мога да намеря информация, а на така "любезните" кондуктори им нямам хич вяра. Не може данъка куче тук да е 50лв. а да няма нищо в замяна ......

#20 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 October 2013 - 07:11 PM

Мисля, че не е разрешено. Според мен трябва да се заведе дело за това.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни