Dog.bg Форуми : Поставяне на микрочип

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Поставяне на микрочип проблеми

#21 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 August 2010 - 05:18 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 05 August 2010 - 03:33 PM, написа:

Чудесен ветеринар си имате....
Как да няма смисъл от чипа, като той е единствения начин за доказване на собственост?
И дори и сега да няма система, нали всеки момент ще проима /в процес на пускане е уж/.
А защо си чакате паспорта? Той къде е и какво му правят, че не е във вас?
И да, чипа задължително се проверява след поставянето с четец.

Попаднахме на дежурният вет,защото нашият е отпуска. Обясни ни,че система още няма, така че ако ми откраднат кучето няма как да ме намерят.Все пак заради закона сложихме чип. Паспорта го чаках, защото отидохме точно преди почивката,а и поискахме да не се издава международен паспорт.Кучето няма да излиза от страната, така че не ни трябва. Трябваше да се консултира с нашият вет и отидохме по-късно следобет да си го получим. Овери ни ,че чипа е валиден и за всеки случай ще отидем след като дойде поръчаният четец в клиниката.Тогава и нашият вет ще се е върнал и той ще ни разясни всичко.

#22 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2010 - 07:16 PM

Голяма сага за поставянето на един чип.
Значи те нямат четец, ама чипове поставят...
А паспорта се пише за една минута, лепи се стикера и готово, не виждам защо трябва да се консултира с друг лекар и всички описани драми...
Ама нейсе, станало е...
Да не забравите да прочетете чипа... някой ден
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#23 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 August 2010 - 09:46 PM

Веднага щом четеца бъде доставен ще се обадят и ще отидем.Вета ни е близо и нямаше проблем да се разкараме още веднъж...Като си дойде нашият ще отидем все пак ако сме пропуснали нещо.Остава ни утре да го регострираме и сме готови.Надявам се всичко да е наред и да мога спокойно да разхождам кучо. :smile:

#24 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 06 August 2010 - 06:19 PM

Здравейте,аз съм пред покупка на кокерче на 40 дена,и искам да попитам на каква възраст се поставя този чип,и дали има някакви наказания ако не се сложи? И дали има срок в който да се сложи? И ако пише на чипа моите данни и примерно,аз реша да го продам,новият стопанин на кучето ми с моите данни ли ще разпознават? Или се подменят данните?ако се подменят,може да се фалшифицират.....
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2010 - 04:27 PM

Здрасти,
срока за слагане е същият, който е и за регистриране на кучето.
Прочети темата за регистрацията на кучета в общината, теми има в Къщата на кучето и в Новини, събития и коментар.
Най-добре е ветеринарният лекар да прецени кога е най-добре да сложи чипа.
В чипа не се съдържат твои данни, а само няколкоцифрен код, който отговаря на същата комбинация напечатана на стикер, който се лепи в паспорта. Тъй че при промяна на собствеността нищо не се сменя, чипа си остава със същите данни.
По закон кучето трябва да има чип, затова да, би трябвало да има наказание ако не му е поставен такъв.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 August 2010 - 06:39 PM

Показване на мнениетоprincessnansi, в 06 August 2010 - 04:24 PM, написа:

Здравейте,аз съм пред покупка на кокерче на 40 дена,и искам да попитам на каква възраст се поставя този чип,и дали има някакви наказания ако не се сложи? И дали има срок в който да се сложи? И ако пише на чипа моите данни и примерно,аз реша да го продам,новият стопанин на кучето ми с моите данни ли ще разпознават? Или се подменят данните?ако се подменят,може да се фалшифицират.....

Здравей дано не си купиш кученце от зоомагазин или борса.Потърси развъдник или по добре осинови кученце от тук ,но не прави греката да го взимаш от борси или зоомаг.
Поздрави! :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 18 August 2010 - 12:07 PM

Засега се разминах с покупката на кокерчето....Надявам се скоро да си взема,засега само това правя.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 June 2011 - 04:06 PM

Айде честито...

Собствениците на кучета ще трябва задължително да им поставят чип и да платят за него. Това реши днес Столичният общински съвет (СОС), като прие промените в наредбата за отглеждане на домашни любимци. Чиповете трябва да бъдат имплантирани до шест месеца след влизането в сила на новите разпоредби. Те струват около 30-40 лв. и допълнително се плаща за процедурата по поставяне.

В първия вариант на промени в наредбата, внесен в средата на февруари от зам.-кмета по екология Мария Бояджийска, беше предвидено общината да купи чиповете и да ги предостави на регистрираните ветеринарни лекари. Идеята беше разходите да се покриват от таксата - 24 лв. годишно, която стопаните би трябвало да плащат за питомците си.

През последните години все повече стопани плащат таксата - за около 4800 кучета, но от общината са предвидили, че трудно ще покрият разхода по имплантиране на чип на всички домашни любимци. С приходите от такса куче кметството трябва да се бори с популацията на бездомните животни.

Чиповете ще съдържат както информация за кучето, така и за стопанина - име, адрес и ЕГН. За тези, които не поставят чип и не са регистрирали кучето си, е предвидена глоба 50 лв., когато за първи път бъдат хванати в това нарушение и до 200 лв., ако инспектори повторно ги спрат и установят, че са в нарушения на наредбата. При първия вариант на документа беше предвидена нереалистично висока глоба - до 500 лв. за първо нарушение и до 1000 лв. за второ.

Промяна спрямо първото предложение за промени има и относно изискванията при извеждане на кучетата. Първоначално беше записано, че тези над 10 кг трябва задължително да бъдат с намордник. В приетата наредба е предвидено те да бъдат с народник или неразтегателен повод до 1.5 метра.

Съветниците се отказаха и от изискването деца до 18 години да носят писмено съгласие от родителите си, че могат да разхождат кучето пред блока или в парка. Сега е записано, че децата до 14 години могат да разхождат кучета над 10 кг само с придружител.

Остана обаче изискването при разходка с кучето на открито собственикът да носи със себе си паспорта на животното или копие от него, документ за платената такса за съответната година и да ги представя на ветеринарните или общинските власти при поискване. Те ще проверяват по градинките и дали кучетата са с чип и ще глобяват.

Има идея да се въведат електронни карти, които да съдържат тази информация, но вероятно изработването им също ще е за сметка на стопаните. Наредбата предвижда и собствениците на котки задължително да имат ветеринарномедицински паспорт и документ за обезпаразитяване. И кучетата, и котките могат да бъдат превозвани в градския транспорт, но само с билетче, като големите кучета трябва да са и с каишка, и с намордник, а малките и котките - в кафез.

#29 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 June 2011 - 04:20 PM

Аз чип няма да сложа пък да става к`вото ще.Татус е достатъчно!!

#30 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 June 2011 - 05:17 PM

Чета ви мненията и се чудя как ги раждате такива неща. Чипът се проверява дали е валиден ПРЕДИ да се имплантира (инжектира) а не след, защото тогава ако не работи следва операция за премахването му или втора манипулация за поставяне на друг. Чипът съдържа в себе си само определен брой цифри, а някои и международен код на държавата, но в него да се вписват име, фамилия, предпочитан цвят дрехи и други глупости е несериозно. Единна система за въвеждане на данните на чипираните животни и техните собственици има в България от две години, но доколко работи т.е. да те допуска да работиш с нея е друго нещо. Въпрос на време е да заработи нормално. И още нещо-след 4ти юли придвижване на кучета в страните на европейския съюз се разрешава само ако са чипирани. Изключение правят животни родени преди 1999година.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#31 Потребителят е офлайн   Адриана Станчева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 26-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 03 July 2011 - 01:55 AM

Ох, това с чиповете е голяма простотия. Нашите управници само измислят някакви глупости, с които целят просто да ни вземат парите. Не виждам с какво този чип помага на мен и на кучето ми. Освен, че го мъчи и че понякога има лошо въздействие върху животното с друго нищо не помага. 15 години и половина съм гледала животинче съвсем спокойно и фактът, че нямаше чип не беше никаква загуба. Според мен си е достатъчно да бъде регистрирано в общината и да си има паспорт. То, ако някой му хвърли око да го краде един чип няма да го спре. Най-лесно е да кажеш, че си загубил паспорта и да помолиш да ти извадят друг. Д-р Коко, вие се сърдите, но обяснете ми какъв е смисълът в чипа да не са записани трите имена, ЕГН-то, адрес и телефона на истинския му собственик? По този начин крадците не са особено затруднени да излъжат, че кучето е тяхно. За да е наистина ефективен един чип в него трябва да са въведени максимално повече данни за собственика му и при всеки преглед при ветеринар собственикът да удостоверява с лична карта, че той е истинският притежател на животното. Кодове, стикери и не знам си какво са пълни измислици. Българинът е един от най-добрите фалшификатори на пари и лични карти в света, а Вие мислите, че един стикер в паспорта на животно ще го спре :flagbg:

#32 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 July 2011 - 11:56 AM

ако кучето Ви се загуби или бъде откраднато единствено номера на чипа може да докаже,че то е ваша собственост.И дори да бъде изкаран фалшив паспорт няма как да бъде залепен стикера с баркода,защото той седи само във вашия паспорт и дубликат не може да бъде изваден.Чипа е задължителен ако се напуска страната.Тук при мен в Шотландия всяко куче,което сме срещнали има имплантиран микрочип и никой не роптае против това.
Е вярно е че определено изпълняват,но и получават насреща :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 03 July 2011 - 01:04 PM

Е как може всяко едно нещо като се въведе на нас все да не ни отърва.Какъв е проблемът кучето да има идентификация.И от къде на къде някой друг трябва да я плаща.Много неща не функционират все още,но и това ще стане.Нали все даваме пример с другите европейски страни.Ами да не се оплакваме тогава,когато налагат изисквания като при тях.Все от някъде трябва да се тръгне.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#34 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2011 - 09:07 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 03 July 2011 - 11:04 AM, написа:

Е как може всяко едно нещо като се въведе на нас все да не ни отърва.Какъв е проблемът кучето да има идентификация.И от къде на къде някой друг трябва да я плаща.Много неща не функционират все още,но и това ще стане.Нали все даваме пример с другите европейски страни.Ами да не се оплакваме тогава,когато налагат изисквания като при тях.Все от някъде трябва да се тръгне.


Подкрепям с две ръце!!!
В Европа се създават правила - европейците казват ОК и ги спазват!
В БГ се създават правила - българина търси начин да ги опровергае колко са неправилни и няма смисъл да се спазват!
Моето куче е чипирано от съвсем ранна възраст, регистриран е в някаква електронна система от ветеринарния лекар, плащам си му годишната такса, събирам си му акитата и си нося паспорта и документа за таксата, когато го разхождам!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Адриана Станчева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 26-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 04 July 2011 - 07:39 AM

Показване на мнениетоkatetol, в 03 July 2011 - 09:07 PM, написа:

Показване на мнениетоdesi79, в 03 July 2011 - 11:04 AM, написа:

Е как може всяко едно нещо като се въведе на нас все да не ни отърва.Какъв е проблемът кучето да има идентификация.И от къде на къде някой друг трябва да я плаща.Много неща не функционират все още,но и това ще стане.Нали все даваме пример с другите европейски страни.Ами да не се оплакваме тогава,когато налагат изисквания като при тях.Все от някъде трябва да се тръгне.


Подкрепям с две ръце!!!
В Европа се създават правила - европейците казват ОК и ги спазват!
В БГ се създават правила - българина търси начин да ги опровергае колко са неправилни и няма смисъл да се спазват!
Моето куче е чипирано от съвсем ранна възраст, регистриран е в някаква електронна система от ветеринарния лекар, плащам си му годишната такса, събирам си му акитата и си нося паспорта и документа за таксата, когато го разхождам!


Боооже, вие пък тръгнахте веднага да ни сравнявате с европейците. И срещу тях да бягаме пак няма да можем да ги стигнем. В Европа се съгласяват с всичко, защото са финансово осигурени и за тях един чип е нищо работа. И аз да получавах техните заплати и аз нямаше да мърморя за нищо. Щях да си плащам като поп да ми е мирна главата. Интересно ми е дали пак бихте подкрепили " с две ръце" 70 годишна пенсионерка с пенсия от 160 лв да даде 1/4 от парите си за някакво устройство имплатирано на ухото на дакелчето й. И не е само тя. Колко пенсионери на село си имат кученца и други животинки в двора, които не го напускат с месеци. И те ли трябва да си слагат прословутия чип?Това нещо трябва да е по желание, а не да ни задължават да го правим. Като ще ни задължават да ни го поеме държавата. Аз този данък за какво го плащам? Къде са тези прословути места, които ще са специално за разходки на кучета? Не трябвало да си разхождам кучето в градинките, не трябвало в парковете, не трябвало да бъде без каишка. Ами къде да тича това животно? То е живо все пак- не е играчка.На улицата може би или най-добре отгоре на покрива на блока, защото няма да има на кого да пречи и да се сърди. Ама и там ще има недоволни, защото на хората от последния етаж ще им протече тавана от ежедневното поливане. Когато държавата трябва да направи нещо за нашите животни тя мълчи, но когато стане въпрос да взема от нас веднага го приема и започва да граби. И вие нали сте си наивнички- плащате и се радвате. Мислите си, че с чипът кучето ви ще бъде недосегаемо. Стойте и гледайте само.
А и още нещо- един мой познат също беше стриктен, но направил грешката да си пусне кучето да носи пръчки и го глобиха, така че и перфектна да си пак ще намерят за какво да се заядат :ae_085:

#36 Потребителят е офлайн   Адриана Станчева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 26-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 04 July 2011 - 07:56 AM

И още нещо- аз съм безработна откакто завърших университета в родния си град. Интересно ми е, след като държавата не успя да ме реализира на трудовия си пазара как очаква аз да й плащам за глупостите. И като се има предвид, че кучето ми не е породисто, а е взето от приют. Вместо държавата да ме поощри за това, че съм я облекчила макар и без да получавам финанси и съм поела разноските по едно от кучетата, за които тя трябваше да се грижи, тя ме скубе и се чуди какво да измисли, за да съблече и последната ми риза. За мен и за всички мои познати и приятели, с които си разхождаме кучетата това е просто поредната измислица, за да се вземат парите на хората без да получат кой знае какво насреща.

#37 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 July 2011 - 07:58 AM

Съгласна съм,че за някои ще е трудно,но...Ако кучето на тази пенсионерка се разболее как ще го заведе на ветеринар?Все пак всички знаем,че да имаш животно предполага разходи.Не може всичко да е безплатно,защото заплатите/пенсиите са малки.Кастрация безплатна,освобождаване от данък,осиновяване от приют-безплатно...Никъде го няма това.И да, в другата Европа заплатите са по-високи,но и разходите са по-големи.В Испания парковете за кучета се броят на пръсти,глобите са от 300е нагоре,намордник,разрешително и застраховка при куче над 20кг са задължителни.Не ми харесва,но изпълнявам.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#38 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 July 2011 - 08:08 AM

Показване на мнениетоАдриана Станчева, в 04 July 2011 - 06:56 AM, написа:

И още нещо- аз съм безработна откакто завърших университета в родния си град. Интересно ми е, след като държавата не успя да ме реализира на трудовия си пазара как очаква аз да й плащам за глупостите. И като се има предвид, че кучето ми не е породисто, а е взето от приют. Вместо държавата да ме поощри за това, че съм я облекчила макар и без да получавам финанси и съм поела разноските по едно от кучетата, за които тя трябваше да се грижи, тя ме скубе и се чуди какво да измисли, за да съблече и последната ми риза. За мен и за всички мои познати и приятели, с които си разхождаме кучетата това е просто поредната измислица, за да се вземат парите на хората без да получат кой знае какво насреща.

Аз Ви разбирам,но разберете,че не може държавата да Ви поема разходите,защото Вие сте решила да имате куче.Това е лична отговорност и грижа.Има закон и той трябва да се изпълнява.Нали и пътищата са ни лоши,но купуваш винетка.Ако 5ма го правят,а 15на не няма да стане.Защото след 20г децата на 5мата ще го изпълняват а останалите не,така са видяли.Става кръг от който няма измъкване.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#39 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 July 2011 - 09:07 PM

Показване на мнениетоАдриана Станчева, в 04 July 2011 - 05:39 AM, написа:

Показване на мнениетоkatetol, в 03 July 2011 - 09:07 PM, написа:

Показване на мнениетоdesi79, в 03 July 2011 - 11:04 AM, написа:

Е как може всяко едно нещо като се въведе на нас все да не ни отърва.Какъв е проблемът кучето да има идентификация.И от къде на къде някой друг трябва да я плаща.Много неща не функционират все още,но и това ще стане.Нали все даваме пример с другите европейски страни.Ами да не се оплакваме тогава,когато налагат изисквания като при тях.Все от някъде трябва да се тръгне.


Подкрепям с две ръце!!!
В Европа се създават правила - европейците казват ОК и ги спазват!
В БГ се създават правила - българина търси начин да ги опровергае колко са неправилни и няма смисъл да се спазват!
Моето куче е чипирано от съвсем ранна възраст, регистриран е в някаква електронна система от ветеринарния лекар, плащам си му годишната такса, събирам си му акитата и си нося паспорта и документа за таксата, когато го разхождам!


някакво устройство имплатирано на ухото на дакелчето й.

май изобщо не сте запозната какво е това чип и къде се поставя.Колкото до парите да имаш куче означава и да имаш финансовата възможност да го издържаш.Има си определен срок когато трябва да се постави чипа,т.е достатъчно време да събереш парите и да му сложиш чип!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 04 July 2011 - 09:19 PM

И аз не разбирам защо да слагам нещо което не работи?! Не е дин е случая със загубено куче, което има и чип, но няма как стопанина да се открие. :ab_041: Мила родна картинка.. Няма да сложа чип докато не заработи прословутата система. Иначе съм го регистрирал и си плащам данък, но не мисля да инжектирам нещо неефективно и неработещо в животното си.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни