Dog.bg Форуми : За колко пари си взехте померанчето?

Към съдържанието

 
 
 
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

За колко пари си взехте померанчето?

#61 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2010 - 11:40 PM

явно не искаш да видиш какво ти се пише.ок щом си убедена в себе си давай.аз ще ти кажа пак-бъркаш.

#62 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 27 August 2010 - 11:42 PM

pa4anga - Не те знам пачанга ли си кючек ли си ,/ защо не се кръсти хоро като си такъв родолюбец ???/ :ab_041: :ab_041: :ab_041: ама само едно ше ти кажа ,

Със сигурност разбирам повече от Икономика отколкото ти от Кинология :rc_036:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#63 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2010 - 11:46 PM

акцента на написаното от теб е интересен и показва твоята слабост ,простимо е, човек си.а за икономиката ама хич не си личи{празнословие бих го нарекъл твоето}.или за себе си мериш с един аршин а за другите с друг,проблема си е твой повярвай. :tb_195:
P.S. пачангата няма нищо общо с кючека.

#64 Потребителят е офлайн   toshko18 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 407
  • Регистрация: 19-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 August 2010 - 12:02 AM

@ pa4anga: Понеже виждам(от друга тема), че разбираш и от стафове и питове...Колко според теб би трябвало да струват малки стафчета с американска кръв "произведени" в България?

Извинявам се за оф топик. От померани не разбирам. Факт.<div><br></div><div>@ivan-z: +1 за казаното от теб</div>
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2010 - 12:04 AM

Това може на ЛС,не е по темата.

#66 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 28 August 2010 - 12:09 AM

в годината ходя по 2 пъти в лондон при майка ми ...и знаете ли кое е най интересното ... не ми се е случвало да видя куче за което да се попитам..... абе тва какво точно е?.... (освен ако някоя порода не ми е известна ....но то се вижда от далече ,че кучето е от дадена порода не уличнo превъзходно)
и се питах защо , е така ? еми отговора е лесен ,там хората си къпъват кучета от развъдници (дори да нямат намерение да ги водят по изложби и тнт) а повярвайте ми там цените са брутално високи ...

забелязали ли сте на скоро колко рядко се виждат кучета в техните норми и стандарти на породата ... примерно аз не съм виждала пинчер истински от нз колко време .... даже вече ми се е променила представата за пинчер :Д
и кокерите по същия начин 1 на 100 е баш кокер ....
да не говоря и за немските овчарки .... също рядко се случва да се види овчарка .... по-добре да спра с изброяването на породите изчезващи в бг

а да не казвам това колко обърква хората ... днес питаха един фр със староангийски буллдог дали кучето my е амстаф .... след което мина амстафф и никакво внимание :Д за какво говориме :Д

в бг всичко е менте .... маратонки , часовници , кучета ..... ооо а по-добре да не захващаме темата за котките че там положението е критично :Д

да стандарта ни е нисък и междовременно популацията на кучета е голяма как става нз ?


виждате ли как се губят тези породи ?
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 28 August 2010 - 12:11 AM

Показване на мнениетоpa4anga, в 27 August 2010 - 11:45 PM, написа:

явно не искаш да видиш какво ти се пише.ок щом си убедена в себе си давай.аз ще ти кажа пак-бъркаш.

:smile: Сговорчив човек съм!Но не съм съгласна,че бъркам.Прекрасно виждам какво пишеш,но защо си мислиш, че трябва да ме убедиш в твоята истина,а не аз теб в моята.Дали пък ти не бъркаш!Все още аз си чистя л....та на кучетата ми и аз ги издържам сама,за да ценя труда си и вложените пари.Бих те поканила да поработиш ти тая работа за няколко дни да видим после дали ще продължаваш да ме убеждаваш да се правя на майка Тереза за българският пазар,но просто не пускам никой в територията си,че нормален човек не би понесъл начинат ми на живот посветен на тия пусти кучета.Ще ме разберат само колегите ми.Аз спирам до тук,че повече няма смисъл да търкаме клавишите :beer:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#68 Потребителят е офлайн   toshko18 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 407
  • Регистрация: 19-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 August 2010 - 12:22 AM

Показване на мнениетоpa4anga, в 28 August 2010 - 12:09 AM, написа:

Това може на ЛС,не е по темата.

Може и на ЛС. Заповядай. Но не е хубаво да пишеш цена (1000 лв) и после да си редактираш поста.
Не е по темата? Говорим за цени все пак независимо от породата. Ако мод реши да трие. Аз лично няма да се сърдя.
Хората са ти обяснили всичко. Не е нужно да преоткриваме света.


User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2010 - 12:24 AM

Мила именно пазара ще те направи.Мхм и ти като депутатите го даваш ясно.Пишеш че се разбрала ама уви не си,и незнам що се защитаваш,явно е че те целя на точното място скъпа.Надявам се знаеш,че лоши чувства нямам. :tb_195:

#70 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 28 August 2010 - 12:41 AM

Мили, и аз без лоши чувства ти казвам,че пак не си познал.Не си ме нацелил в слабото място,мхммммм!
Моля,не ме сравнявай с депутатите че съм алергична към тази думичка.Ех,че съм руса пък и аз беее...не ща и не ща да разбера... :ab_041: Карай,аз оставам в сектор,, тъ..о и упорито,, и ще си допия винцето,а вие продължавайте да се кълвете.Утре ще ви дочета,дано да има развитие към разбирателство. :rc_036:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#71 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2010 - 12:42 AM

Потвърди това коета написах,ок,със стената няма диалог. :tb_195:дотук съм в темата който вдянал,вдянал.Лека и доходоностна ви желая.

#72 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 28 August 2010 - 12:51 AM

като в змиярник .... само се чyва съскане
се едно за червило или гадже се карате

доста зле ....
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 28 August 2010 - 01:09 AM

Показване на мнениетоpa4anga, в 27 August 2010 - 09:27 PM, написа:

Ако обичаш ,не се взимай толкова насериозно.Казаното от мен е по повод неадекватните цени.


Колко насериозно ще се взимам си е мои избор,не си ти човека който ще ме поучава по една проста причина навираш се в тема с която не си наясно(меко казано).И коя е адекватната цена според теб? Хората ти казаха точно и ясно простираи се според чергата си толкоз, по ясно от това как да ти го кажат????И един съвет от мен не се опитваи с този подигравателен тон да поучаваш хора който дори не познаваш,а именно развъдчици с име който се опитаха съвсем човешки да ти обяснят нещата. :ea_103: :ea_103: :ea_103: Дори и малка представа нямаш какво са направили и правят тези хора за да ги има ПОРОДИТЕ в България, от какво се лишават за да създават здрави и качествени животни.Единственото което можеш да направиш е да им благодариш,а не да се правиш на всезнайко :md_064: :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 August 2010 - 09:27 AM

Колеги,
я дайте да опитаме( това вие, развъдниците бихте могли да сторите)да направим една ясна и проста сметка.

С уговорката, че нещата могат да се кажат в рамките на добрият пример, и че цената на всяко едно, конкретно кученце е отделна и би могла да е различна в сравнение с друго куче.
Въпрос на решение на развъдчика;негово изконно право е да оценя и преценя кое, как, колко и на кого.
За да стане пределно ясно на потребителите, които просто не "са в час " по темата "цената на един померан".

Например, би могло да се започне с простият факт колко трудно се внася добра кръв в никому неизвестна България, от развъдник с добра репутация( под това се разбира не само високи киноложки успехи, но й много добра кръв, подходящо отглеждане в добри условия, ветеринарни разходи;хранителни добавки;етичност към породата, към клиента;договорни условия и прочее).
Колко трудно вие, колегите подбирате подходящ, добър развъдчик, и че накрая развъдчика може да каже :"не", независимо колко пари му бъдат предложени от вас.
Негово право.

После може да видим колко струва едно куче шоу клас, защото това е което интересува колегите( никой не се вълнува от пет клас, въпреки, че такъв клас кученца има винаги във всяко кучило, тук и по света).

След туй нека видим как се отглежда едно куче немски шпиц померан, как му се вади потенциала;на колко изложби минимум трябва да бъде заведено, колко струва това на развъдчика;

Да видим колко струват грижите, козметиката, груминга, вет.грижите по едно такова куче, от тази порода.

Да видим как се случва избора на скачката, че е сложно, колко кученца се раждат.
Как се раждат, колко трудно ражда по начало померана, колко е смъртността в едно такова мини кучило.
И накрая..да сложим чертата с една примерна цена за потенциален клиент на кученце с шоу потенциал от едно такова кучило в България.

п.с.
когато купуваш куче с добри гени, здраво, право, с шоу потенциал от елитен развъдник от чужбина никой не се вълнува дали можеш да си го позволиш на фона на родната ти заплата и икономика.Ако се прояви такъв интерес, то той би бил само за да е СИГУРЕН развъдчика във вашите възможности да отглеждате качествено и добре едно тяхно "детенце"( за повечето това е странична дейност, хоби, не е основен бизнес)и те държат то да попадне в добри ръце( да се подразбира и платежоспособни).
Какво ще кажете, колеги да се направи нещо подобно пък който иска да чете, да вниква, да разбира..
Поздрав! :rc_036:

#75 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 August 2010 - 10:42 AM

Показване на мнениетоsamoyedfan, в 27 July 2010 - 11:00 AM, написа:

Искам да ви питам,защото в развъдник Фокси Ноус едно е 850 ЕВРО :ud_009:

Това е изключително некоректен въпрос защото цените в един развъдник има етично, морално и всякакво право да бъдат коментирани САМО от самият развъдчик, никой друг няма това право.

Вие можете да питате всеки развъдчик по отделно и сами да си решите коя цена & качество и прочее ви устройват, без да искате коментари на чужди хора за чужди кучила.

И накрая ще кажа, че тази цена е съвсем приемлива за ПОРОДАТА немски шпиц померан.
За породата.
Поздрав!

#76 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 28 August 2010 - 10:49 AM

Показване на мнениетоДури, в 28 August 2010 - 08:47 AM, написа:

Показване на мнениетоsamoyedfan, в 27 July 2010 - 11:00 AM, написа:

Искам да ви питам,защото в развъдник Фокси Ноус едно е 850 ЕВРО :ud_009:

Това е изключително некоректен въпрос защото цените в един развъдник има етично, морално и всякакво право да бъдат коментирани САМО от самият развъдчик, никой друг няма това право.

Вие можете да питате всеки развъдчик по отделно и сами да си решите коя цена & качество и прочее ви устройват, без да искате коментари на чужди хора за чужди кучила.

И накрая ще кажа, че тази цена е съвсем приемлива за ПОРОДАТА немски шпиц померан.
За породата.
Поздрав!

Напълно съгласна съм. Има възможност купуваш, нямаш-не купуваш.

#77 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 28 August 2010 - 11:28 AM

Аз пък не разбирам защо цената 850 Евро трябва да бъде такава супер тайна?
Толкова е преценил развъдчика - толкова иска. А защо само развъдчикът да може да я коментира?
В Търново един развъдник е обявил цени по 3000 лв в една вет. лечебница.

(И моля, не ме закачайте на тема ценообразуване, че може и да кажа нещо грозно, ако не успея да стисна зъби.)



User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#78 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 August 2010 - 11:50 AM

Показване на мнениетоGAG, в 28 August 2010 - 11:33 AM, написа:

Аз пък не разбирам защо цената 850 Евро трябва да бъде такава супер тайна?
Толкова е преценил развъдчика - толкова иска. А защо само развъдчикът да може да я коментира?В Търново един развъдник е обявил цени по 3000 лв в една вет. лечебница.

(И моля, не ме закачайте на тема ценообразуване, че може и да кажа нещо грозно, ако не успея да стисна зъби.)


Кой е казал, че дадена цена трябва да е "супер - тайна".
Когато се обърнете към даденият развъдчик и той Ви каже цената на конкретното кучеце -за каква супер тайна би могло да става дума?
И нима моите съобщения не целят именно "да се разбули тайната защо един пом струва толкова много"?
Коментирам как е там от където се купуват тези кученца.
Мисля, че това е правилната посока първо да се види :"от къде", после да се нищи надире.

Етично е да я коментира развъдчика защото той е вложил своите лични средства, време, енергия, нерви, потенциал в нещо, което е негова лична собственост и е негово правото да прецени какво, що, на кого и колко.

Например, ако аз подходя към развъдник от чужбина с първи въпрос:"Колко струва пом с "шоу - потенциал" от кучилото Ви в момента?"
Има голяма вероятност изобщо да не получа отговор.
Цената обикновено се коментира между клиент & развъдчик
по - надире, ако изобщо се стигне до по -продължителна кореспонденция.

Не виждам лошо в това, че еди - кой си е решил да си напише публично цената на дадено кучило и да я лепне нейде си.

Не Ви разбрах добре за ценообразуването & стискането на зъби & казването на нещо грозно, ако желаете пояснете.

#79 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 28 August 2010 - 12:28 PM

[/quote]
Това е изключително некоректен въпрос защото цените в един развъдник има етично, морално и всякакво право да бъдат коментирани САМО от самият развъдчик, никой друг няма това право.

Вие можете да питате всеки развъдчик по отделно и сами да си решите коя цена & качество и прочее ви устройват, без да искате коментари на чужди хора за чужди кучила.
[/quote]

Дури, явно не съм те разбрала правилно, но наистина останах с убеждение, че цената не трябва да се коментира тук или с други хора, извън развъдчика. Ако аз се бях насочила към някаква порода щях да питам, да чета и да мисля, а тук във форума все има поне 5 човека, които да са много наясно с тази порода. Защото всички казват "от развъдник", но кучетата в различните развъдници едва ли са еднакви като потенциал, а да се вярва само на думите на развъдчика (без поне още няколко мнения на разбиращи от породата) на мен ми звучи наивно, особено ако си решил да направиш възможно най-добрия избор.
Аз поне така мисля...
(Другото е по въпроса за 3-те женски с родословие и 1-я мъжки с родословие под един покрив. Сори, но за мен това е псевдо развъдчик).
И пак казвам - ако поискам куче от дадена порода бих го взела от развъдчик с утвърдено име и позиции, за което бих си направила труда да чета много.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#80 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 28 August 2010 - 12:45 PM

GAG, права си за целенето колкото може по-нависоко!Така е правилно.
(Другото е по въпроса за 3-те женски с родословие и 1-я мъжки с родословие под един покрив. Сори, но за мен това е псевдо развъдчик).
И за това си много права!Само с една малка подробност-когато започваш го правиш с едно или няколко кучета и после растеш в бройката.Виж,ако все си стоиш с тия кучета,да,определено не си развъдчик, а повторител на връзки с родословие.Което пък те праща не кой знае колко по-далеч от хмх...фермите,междусъседското размножаване.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни