Dog.bg Форуми : За колко пари си взехте померанчето?

Към съдържанието

 
 
 
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

За колко пари си взехте померанчето?

#81 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 August 2010 - 02:00 PM

.."Само с една малка подробност-когато започваш го правиш с едно или няколко кучета и после растеш в бройката.."
Точно казано.
И все пак темата е за цената на помчетата, това, което мога да добавя е, че познавайки труда на колегите си само мога да им сваля шапка за цените, на които предлагат елитните си животинки.
Ще е хубаво да се включи някои от колегите от клуба, но то толкова вече е коментирано защо и как че..не знам.
Истина и факт е, че помчетата са най - скъпите от 5 те вида породи немски шпицове.
Който може - купува, който не - моят съвет е да си събере инфо и пари и ..след време да си сбъдне желанието за померан.
Поздрав!

#82 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2010 - 11:03 PM

1,Аз предлагам, многознайковците да си внесат по едно помче от другия край на света (дано им намалят цената).
2.После, когато достигна определената възраст и покрият изискванията за заплождане, да си намерят партньор за скачката и да си я платят(дано и тя е с намаление).
3.Когато кучето роди, дай Боже нормално и безпроблемно, и се пръкне едно едничко кученце, да го пуснат на 300лв :mg_062:
Това е доста накратко, защото отглеждането на всяко куче включва много повече нещица.

Това с трито женски и единия мъжки не го разбрах.Ако може някой да ме светне какво е общото с кварталното развъждане, ще съм благодарна.

Лека вечер

П.П. Преди време писах мисля, че няма как поколението на скъпи кучета да се пуска на безценица.Едва ли не на цената на един шкаф за обувки...
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#83 Потребителят е офлайн   toshko18 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 407
  • Регистрация: 19-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 August 2010 - 11:12 PM

Показване на мнениетоtechichi, в 28 August 2010 - 12:50 PM, написа:

GAG, права си за целенето колкото може по-нависоко!Така е правилно.
(Другото е по въпроса за 3-те женски с родословие и 1-я мъжки с родословие под един покрив. Сори, но за мен това е псевдо развъдчик).
И за това си много права!Само с една малка подробност-когато започваш го правиш с едно или няколко кучета и после растеш в бройката.Виж,ако все си стоиш с тия кучета,да,определено не си развъдчик, а повторител на връзки с родословие.Което пък те праща не кой знае колко по-далеч от хмх...фермите,междусъседското размножаване.

От това аз разбирам, че 3 женски в един развъдник не са достатъчни за нормална развъдна дейност? или не разбирам правилно?



User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2010 - 11:28 PM

Аз пък разбрах, че единият мъжки е проблемът :dry: .
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#85 Потребителят е офлайн   toshko18 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 407
  • Регистрация: 19-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 August 2010 - 11:37 PM

Значи аз не съм разбрал правилно...
Ами ако има 1-2 мъжки под един друг покрив на 2 пресечки?
Тогава какво правим?
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 30 August 2010 - 08:17 AM

За мен проблемът с 3-те женски и единия мъжки е в това, дали развъждаме (и търсим най-добрите връзки женско-мъжко- точка 2 от списъка на Цвети Милева) или размножаваме (чифтосваме си наличните женски с мъжкия до безкрай) за получаване на кученца с родословие.
Времето ще покаже.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#87 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 30 August 2010 - 10:05 AM

Е, ама какво гарантира, че през целия разплодителен период 3-те женски ще бъдат, а и са били заплождани само с този мъжки?
Не знам за кой развъдник става дума (не ме и интересува), но вероятно кучетата не са с многобройно поколение.
И който си вади изводи от това, че под един покрив живеят 3 женски и 1 мъжки, да не бърза!
Да вземат да се формират освен развъдници за мъжки и за женски кучета поотделно.
Едва ли са много хората, които могат да си позволят отглеждането, а и закупуването на десетки померани (в случая!) в нашата малка страна(пък и после да ги пускат промоционално).
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#88 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 31 August 2010 - 01:07 AM

Май ще трябва да поясня! :rc_036:
GAG съвсем правилно е написал/а/.Просто ще добавя.Кученцата които ще се родят ще са си с родословие, ако самите родители са родословни и допуснати до разплодна дейност от клуба.Идеята е в това,че ако един развъдник има въпросните две-три женски и един мъжки,то той е принуден да повтаря едни и същи връзки, което не води до никакво развитие на самият развъдник.С тези кучета може само да започнете.И след това схемата е ясна на заниманащите се.От тези поколения вие си оставяте женски кученца, които заплождате или на чужд мъжки или на нов, който си купувате.Ако си оставяте мъжко кученце може да заплождате други женски,но бебетата няма да носят името на вашият развъдник а този на женската.Такива са правилата.И по този начин бройката кучета на развъдчика нараства.Това е кратката версия.Това отново го казвам го знаят само наистина занимаващите се с развъдна дейност.Незапознатите ще зададът разни въпроси по този повод и като си отговоят ще се ужасят от бъдещата реалност.Но е така!Простичко е!Или си развъдчик и парите за развъдна дейност изтичат от ръцете ти със страшна сила.Или си просто поклоник на породата.Тъпченето на едно място с непроменяща се бройка кучета не те прави развъдчик.Пък после говорете, че качествените кучета трябва да са съобразени с нашенският пазар.Да ама в някой друг филм!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#89 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2010 - 11:25 AM

techichi- Аз разбирам прекрасно това, но защо се упреква някакъв развъдник с 3 женски и 1 мъжки, когато едва ли кучетата са раждали сума пъти от този мъжки.Може някое от женските да е дете от друга връзка и т.н. :rc_036: .Пък според мен( не претендирам за познания) дори и да е повторена дадена връзка, едва ли е проблем, ако поколението е добро.
Леко отколонихме темата май :rc_036:
Лек ден :dog:
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#90 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 31 August 2010 - 12:11 PM

Неее,никой не упреква никакъв развъдник,просто, защото това беше дадено за пример.Разбира се,че няма проблем връзките от тези кучета да се повтарят ,ако самият развъдчик е доволен от тях.Но по този начин той тъпче на едно място и не търпи никакво развитие.Тогава по какво се отличава от фермаджиите и хората с по една-две женски пък макар и с родословие,това важи за всички породи.Все пак това е работата на развъдчика,да се стреми все повече към идеала на породата,показвайки свой стил.А това става като прибавя нова и нова кръв към произведеното от него.Дано ме разбрахте!Ето това е една от първите причини поради които професията развъдчик е толкова гълтаща пари. :rc_036:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#91 Потребителят е офлайн   lozev_1976 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 556
  • Регистрация: 03-November 07
  • Gender:Male
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 31 August 2010 - 06:48 PM

Здравейте на всички , случайно се натъкнах на последната страница с коментари по темата "2-3 женски и 1 мъжки " и реших и аз да кажа какво мисля .
techichi мисля че и с 2 - 3 женски може да не се" тъпчи" на едно място. Ще кажите как ! - ами харесвам си мъжки който да отговори на мойте изисквания , договарям се със собственника и заплождам ! :rc_036:

#92 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 01 September 2010 - 01:27 AM

Да, и после какво ?
Извинявам се, но от написано нещо не разбрах аз ли да кажа или Вие ми казвате.Налага се да се повторя и потретя.Добре,харесвате си въпросният мъжки и си заплождате едната или там трите женски.И после какво правите?Вие кажете!Защото това, което аз правя,за да вървя напред и да оправдая това заплождане е, ако ми се роди кученце, което харесам да си го оставя за работа.Това кученце ще пусна на друг мъжки,я мой,я чужд.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#93 Потребителят е офлайн   lozev_1976 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 556
  • Регистрация: 03-November 07
  • Gender:Male
  • Location:ХАСКОВО

Публикувано: 01 September 2010 - 10:43 AM

:rc_036:
Добро утро !
Да изглежда не ме разбрахте, нямах предвид случаен или комшиски мъжки , а родословен !
Невиждам нищо лошо да пишеш на колега от друг развъдник и да се договориш , може и от България а може и от чужбина .....да знам че е скъпо , но пък няма да "Тъпчите на едно място "
:ae_085:

#94 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 01 September 2010 - 11:24 AM

Отдавна не бях влизала във форума,но наистина малко има отклонение в поставената тема.
Въпреки че всичко от горе написаното от techichiе е самата истина и един от правилните подходи за развитието на тази порода,но и lozev_1976 е прав защото нещата при едрите породи стоят по малко по различен начин.Там по големия брой малки които се раждат в едно кучило позволява по бърза селекция и дава възможност да се работи с по малък брой женски,за разлика от дребните породи където една майка ражда1-3 бебета с проблематично оцеляване,което налага и повече майки за да се работи по добре.
С две думи за да си развъдчик ,а не само да размножаваш дадена порода важното е да вървиш напред ,а пътя по който да върви всеки избира сам.
Ще разбере дали е правилният когато мине време и негови бебета са по добри от родителите.
Ще се върна само с няколко думи и на темата по горе за цената на померана,верно тя е захващана много пъти и просто виждам че на колегите вече им е омръзнало дори да се включват.
Развъждането на която и да е порода е хоби,а не бизнес.И това трябва постоянно да се напомня.Развъдниците не са предприятия манифактури които бълват кученца и се продават за да получават техните притежатели пари за да се издържат от това.Почети всички собственици на развъдници за померани в България имат професии и не се издържат от това.Даже за да се развиват добавят от другите си приходи за да напредват.
Това са нашите домашни любинци,членове от нашите семейства е млко повече на брой ,но когато можеш да им осигуриш нужните условия и грижи не е от значение дали е едно или 15.Ако все пак някой се усъмни в това ще дам пример с най-известните в момента в света развъднци за помарани където кученцата са с цена 6 000-10 000 долара едното и никой от техните собственици не е забогатял от това ,а са хора които всичко което получат като приходи влагат в тяхното богатство-помераните.
Защото наистина в развъждането на тази порода човек се пристрастява и за теб става най -скъпото и ценно нещо.
User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#95 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 01 September 2010 - 01:11 PM

Показване на мнениетоlozev_1976, в 01 September 2010 - 10:48 AM, написа:

:rc_036:
Добро утро !
Да изглежда не ме разбрахте, нямах предвид случаен или комшиски мъжки , а родословен !
Невиждам нищо лошо да пишеш на колега от друг развъдник и да се договориш , може и от България а може и от чужбина .....да знам че е скъпо , но пък няма да "Тъпчите на едно място "
:ae_085:


Здравейте!
Изглежда с вас наистина не можем да се разберем.Как решихте изобщо мога да си помисля ,камо ли да напиша за избор на комшииски или случаен мъжки.Мисля,че ясно го написах два пъти-когато изберете мъжкият, да бъде одобрена връзката от клуба,т.е. от отговорника по развъдна дейност.Комшийският мъжки определено няма да е померан,когато говорим за тях.А и колко пъти да казвам точно това което и Вие самият казвате-чужд мъжки или свой ако искате.Не настоявам да е непремено ваш.Тъпченето на едно място е когато на всяко пускане на дадената женска използвате един и същи мъжки.От тези възки не оставяте кученце,а всички ги разкарвате.Ей това си е баш размножаване,не развъждане,но с родословни кучета.Аз в момента притежам само три мъжки кучета,които използвам за определени кучки,но използвам непрекъснато чужди мъжкари за определени женски.И въпреки това досега не съм повтаряла връзки,а гледам да вкарвам нов ген в линиите си.За инбриидинга с дядовци има още време за мен.
merlins_pom ,това което казвах до сега определено го казвах най-вече за мини породите!Знаеш ,че аз развъждам чихуахуа и... :rc_036:
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#96 Потребителят е офлайн   Velinsl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 27-August 10

Публикувано: 04 September 2010 - 02:43 AM

Днес говорих с ветеринар. От дума на дума заговорихме и за тези кучета.
Наистина е прилична цена за такова куче(стига наистина да е такава порода).
User's Signature

Немска овчарка, немски автомобил и немска козметика - най-доброто за мен!!!

#97 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 04 September 2010 - 12:32 PM

Velinsl- В първия постинг е цитиран легитимен развъдник.Няма как кученцето да НЕ Е от тази порода.Друг е въпросът, дали цитираната сума е за померан или малък шпиц :).
Весел септемврийски ден :dog:
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#98 Потребителят е офлайн   Doggy Deluxe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 20-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2010 - 06:18 PM

Не разбирам защо е нужно да се коментира сумата за едно померанче? :ea_103: Защо струвало толкова...като имало и за еди колко си лева...Аман от хора с големи претенции и малки възможности. :dry:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 04 September 2010 - 06:57 PM

Само информативно погледнете тук :
http://charspoms.net/boys/moo.html
User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#100 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 September 2010 - 07:25 PM

Показване на мнениетоmerlins_pom, в 04 September 2010 - 07:02 PM, написа:

Само информативно погледнете тук :
http://charspoms.net/boys/moo.html

merlins_pom а в Ирландия примерно знаеш ли колко струва кутия цигари?20 лева , тук значи трябва от 5 да станат 20 лева нали!! :db_046:
Doggy Deluxe амън от псевдо богаташи и от псевдо БЪЛГАРИ

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни