Dog.bg Форуми : За колко пари си взехте померанчето?

Към съдържанието

 
 
 
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

За колко пари си взехте померанчето?

#1 Guest_samoyedfan_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 July 2010 - 10:55 AM

Искам да ви питам,защото в развъдник Фокси Ноус едно е 850 ЕВРО :ud_009:

#2 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 11:00 AM

Ако искаш родословно и здраво куче 1600-1800лв. за РОДОСЛОВЕН померан е доста приемлива цена.

#3 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 11:06 AM

:) Страшни цени са :) ... После си задават въпроса вечните мислители .. :) " Защо хората взимат неродословни... защо .. подтикват тази дейност .. " :) Ето защо :) :flagbg:
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#4 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 27 July 2010 - 11:14 AM

Извинете ме,но въпросът Ви направо е смешен!Да бяхте се информирали малко преди да го зададете и направо да се опитате да подроните авторитетът на колежката.Сумата която споменавате е смешно малка дори!Определено е съвсем смъкната,като за българи,но явно угодия никога няма да има.Този форум съществува отдавна вече и все си мисля,че щом някой е попрочел нещо от него е наясно,че има огромна разлика между качествени кучета и обявките за шир потреба,в този случай за померанчета от 600-1000лв и малко повече в агенциите,които определено не предлагат наистина желаното куче.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#5 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 27 July 2010 - 11:16 AM

Ако се поразтърсите в развъдници в чужбина ще видите , че тази цена не е страшна а даже смешна .
Не е задължително всички да имат Померан както не може и всички да имат Ферари .
След като смятате , че няма разлика между родословните и неродословните си вземате от / евтинките / и си живучкате с мисълта , че имате ПОМЕРАН :rc_036:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#6 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 11:22 AM

селекцията ,развъждането и отглеждането на класно животно от която и да е порода изисква много средства , както за закупуване на родителите , така за тяхното отглеждане, здравни тестове за дисплазиа на коляно ,тазобедрени стави и очи , груминг, обучение , хендлинг , записване и водене на изложби .
Хората желаещи да гледат куче от дадена порода с доказан произход , с минимален риск от наследствени заболявания знаят , че отглеждането на такова куче е лукс , хоби , страст и то отговаря наистина на стандарта на породата както по екстериор , така и по характер.

#7 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 27 July 2010 - 11:43 AM

Показване на мнениетоsamoyedfan, в 27 July 2010 - 11:00 AM, написа:

Искам да ви питам,защото в развъдник Фокси Ноус едно е 850 ЕВРО :ud_009:

ама как така ЕДНОТО е 850 евро :ud_009: ......... аз мислех, че всички кученца се продават за тази цена......около15 - 20 броя. То само едно - за какво вие? ?
samoyedfan моля ви, поинтересувайте се малко повече....
а може и в някой outlet да проверите..... стара колекция - ниска цена. :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 July 2010 - 12:35 PM

Да пазиш и защитаваш една порода не е за всеки, още повече за тези, които ги интересуват само парите. Да видиш, че това, което обичаш, остава и след теб, че от твоята любов има смисъл - това не се измерва с пари, за това трябват сърце и душа, желание и разбиране.

Или ги имаш, или ги нямаш. Ако го нямаш, вземаш си куче от приют или изолатор - има толкова малки чудесни кученца, които също лаят и се умилвкват и гледат гальовно. Гледаш, кастрираш, обичаш и не размножаваш - любовта е същата, само отговорностите са други.

#9 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 02:06 PM

Много правилно е написал ivan-z :) Не всеки може да кара Ферари :) ..
Който неможе :flagbg: си взима :) мерцедес :) класика .. :flagbg: :flagbg: като мен например :)
Радвам се за хората, които имат възможност :) да притежават :) родословни :) кучета на тези цени :) Не искам никой :) да приеме мнението ми за обида :)
Всеки прави своя избор :)
Има хора които събират .. година, две .. Аз лично и 100 лв. немога да събера :) а 850 евро на живо :) .. не съм виждала :flagbg:
За този тип хора :) без финансова възможност има алтернатива, която не винаги излиза ЕВТИНА ( в случай, че са болни и т.н.)
В моя случай :) всичко си беше наред, но ако след време купувам куче на децата си .. задължително ще е от развъдник.
Ако все пак вземеш куче :) независимо какво и откъде :) трябва да си знаеш, че всеки месец имаш разходи по него :) Обезпаризитяване 25лв., храна ( в моя случай 110лв. за 2 месеца пр. Пурина Про план 15кг. ) това е минимум .. :) Отделно :) аз давам около 50-60 лв. бензин :) на месец, за да го заведа на разходка... ( в нашия квартал няма подходящи места за пускане свободно) и всеки ден или през ден от нас до поляната е 12 км,. :) данъка ти е един път .. :) в началото ваксините също са един път :) отделно бисквитки за обучение .. :) хубава каишка :) 50лв. :) флекси .. гребени :) качествени :) .. има си разходи :) не като без хич :flagbg:
Отделно и по изложби като ходи :) ... и там са си разходи :)
Без значение породата :) това са си разходите :) може и да съм пропуснала нещо ..
Всеки си преценява финансовата възможност ..
Все пак тези пари .. 800евро .. 500евро .. ги даваш веднъж, но важното е след тях какво имаш .. Лесно е да го вземеш, а дали ще може да го поддържаш ..
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#10 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 02:49 PM

Показване на мнениетоsamoyedfan, в 27 July 2010 - 11:00 AM, написа:

Искам да ви питам,защото в развъдник Фокси Ноус едно е 850 ЕВРО :ud_009:


Бихте ли се изяснили какво точно ви учудва и също ми отговорете дали изобщо си направихте труда да разберете цитираната сума(която така ви бърка в.....) за каква порода кученце се отнася?? И един съвет,преди да пълните форума с глупави въпроси прочетете темите в форума там се крият повече от ясни отговори на така силно вълнуващите ви "ЖИЗНЕНО ВАЖНИ" въпроси.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 03:06 PM

А аз искам да ви попитам, защо питате тук, в широката аудитория, а не попитахте самия развъдчик?
И въобще знаете ли, че в развъдник Фокси Ноус се отглеждат породите померан и малък шпиц?


Надето, а двете ви мнения просто трепят и този развят бг флаг...Може и аз да не разбирам.
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#12 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 05:22 PM

Аз незнам какво неразбирате от тези думи .. :) .. С една дума .. ТЕЗИ цени не са по СТАНДАРТА НА нашата страна :flagbg: Точно за това .. ХОРАТА, в случая българите .. КУПУВАТ НЕродословни кучета .. :) и да тези цени са шокиращи, ако взимаш 500лв. заплата :flagbg: .. да все още има хора на 500лв. заплата .. :md_064:
Аз вас немога да разбера .. :) вие колко заплата взимате месечно .. ? Та тези цени да са ви нормални ? :be_107:
Не виждам какво упреквате човека, че му се струват високи вашите цени :) В крайна сметка .. неможе всички да имаме висок стандарт на живот :)
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#13 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 27 July 2010 - 05:48 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 27 July 2010 - 03:27 PM, написа:

:
Не виждам какво упреквате човека, че му се струват високи вашите цени :) В крайна сметка .. неможе всички да имаме висок стандарт на живот :)

Да де точно това ми е мисълта и на мен ,, Не може всички да са с висок стандарт "
,, И не може всеки да има родословен ПОМЕРАН "

НЕ е задължително да имаш такова куче , А когато човек силно желае нещо има начини .

п.п.Незнам защо ми се струва че тази тема е поредната в която се опитва да се очернят Легитимните РАЗВЪДНИЦИ като един вид забогатяващи на гърба на бедния Бг народ хора .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#14 Потребителят е офлайн   VelvetDamour Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male
  • Location:България
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 06:24 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 27 July 2010 - 05:27 PM, написа:

Аз незнам какво неразбирате от тези думи .. :) .. С една дума .. ТЕЗИ цени не са по СТАНДАРТА НА нашата страна :flagbg: Точно за това .. ХОРАТА, в случая българите .. КУПУВАТ НЕродословни кучета .. :) и да тези цени са шокиращи, ако взимаш 500лв. заплата :flagbg: .. да все още има хора на 500лв. заплата .. :md_064:
Аз вас немога да разбера .. :) вие колко заплата взимате месечно .. ? Та тези цени да са ви нормални ? :be_107:
Не виждам какво упреквате човека, че му се струват високи вашите цени :) В крайна сметка .. неможе всички да имаме висок стандарт на живот :)

Аз пък неразбирам след като неможете да си го позволите защо упреквате хората и ще ви помоля да не ми прокарвате идеята,че видите ли НЕродословното куче е порода :ea_103: .Ако на вас ви харесва да се самозалъгвате, че купуваики си НЕродословно породоподобно куче вие имате порода оки запазете тези си мисли за себеси.Това е форум за породата ПОМЕРАН моля уважавайте труда на хората които се борят тази порода да е факт в БГ.И стига с тези изтъркани номера колко сте бедни и някои трябва да ви съжали,истината е една имаш това което можеш да си позволиш!!!!!!!!!!Мога да ви напиша още много неща защо не сте права но нямам желание,защото не сте си направили труда да прочетете форума и да си изясните нещата сама......

П.С Извинявам се за грубия тон,но на всички тук ни писна от подобни циркове!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 08:28 PM

nadety90- Аз лично взимам по-малко от 500 лв месечно.Занимавам се с танци, в които също няма много "кяр", но както се казва, работя за удоволствие:).А за стандарта на страната ни, няма смисъл да говорим.То и компютрите, gsm-ите, плазмите и какво ли още не НЕ са по стандарта ни, но...
Малко гадно ще прозвучи, но държите каишката, гребените, храната и разходката на кучето ви да са качествени, а то?какво? (дано не ме разберете погрешно)И каква е алтернативата за хората без финансови възможности?Ако вие примерно, искахте точно померан, можеше тези суми, които цитирате по-долу, да се отделят месечно и предполагам за година би се събрала сумата.Не е толкова лесно да се сдобиеш с хубаво куче.Чака се.Не е като да отидеш и да си купиш кило домати от сергията отсреща?

Лека вечер на всички :rc_036:
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#16 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 09:02 PM

Пак ме разбирате погрешно .. НЕ УПРЕКВАМ вас!!!
Само не ми се правете на интересни, че се жалвам и т.н. ..
За съжаление .. ваше или мое .. знам ли .. имате доста ограничена представа ... за хората с неродословни кучета ..
Не ви нападам .. и това не е спор .. ПО-ДОБРЕ е да е родословно .. няма спор тук ! ..
Породата е само за егото на хората :)
Незнам защо се стряскате като пише някои .. нещо за родословие ..
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#17 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 27 July 2010 - 09:37 PM

nadety90 ,Породата е само за егото на хората :) това вече е много грозно и тъпо!
Цялата работа е за поговорката ,,всяка жаба да си знае гьола,,Много са прости нещата,вече кой ли и за кой ли път не го каза и тук!
Мечтите са хубаво нещо,но искането трябва да е според възможностите.Това кой какви заплати взима и какъв е стандартът тук никой развъдчик не го интересува а и не трябва,защото да си развъдчик не означава да правиш подаръци на непознати.Както развъдчиците от другите страни не ги интересува колко ви е пълен джоба така и ние които се трепем за еди коя си порода не можем и не трябва да се съобразяваме.И без това достатъчно сме клекнали.Всичко си има цена!
Питате какви заплати ние взимаме и дали ни се струват цените тук нормални?!Ами аз лично не взимам заплата и никой не ме издържа, а цените са си цени такива какви са,приемате го и това е.Но определено смятам,че не всеки който иска куче или каквото и да е животно трябва да има,повечето не заслужават даже да се доближават до такова.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#18 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 09:46 PM

techichi точно така .. По този начин се подтиква купуването на безпородни кучета когато "развъдниците не ги интересува". Това е смисъла скрит в постовете ми ! .. Никога няма да се стимулира купуването на куче с ПОРОДА .. :ba_025:

:ae_085:

nadety90 Ако още веднъж си позволиш да оплюваш ПОРОДНОТО развъждане си вън от форума...

Това мнение е редактирано от VelvetDamour: 27 July 2010 - 09:58 PM

User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#19 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 10:12 PM

Ако искаш истински померан, здрав и с доказан произход то трябва да се купи само и единсвено от регистиран развъдник /за 1500лв. например/. Не подкрепям Неродословните кучета купени от зоомагазин или борса поради причината че купувайке куче от там на по ниска цена Вие подкрепяте това. Дефакто продавача си мисли: 'Щом се купуват кученцата, дай да заредим още' и така се почва 'бизнеса'. Също така вредите и на породата. Хора от форума се опитват да запазят порода, но въпреки това пак има 2 пъти повече померано-подобни.Лека вечер.

#20 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 27 July 2010 - 10:13 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 27 July 2010 - 09:51 PM, написа:

techichi точно така .. По този начин се подтиква купуването на безпородни кучета когато "развъдниците не ги интересува". Това е смисъла скрит в постовете ми ! .. Никога няма да се стимулира купуването на куче с ПОРОДА .. :ba_025:



Не мога да се съглася с това мнение особено от човек,който не е вътре в нещата!Явно сте все още много в началото на кучешкият свят.Опитайте се да развъждате по правилата поне една година,не да размножавате някоя порода и след това пишете такива неща.Да видим тогава как ще гледате на парите, които ще искате за произведените си кученца.Който не може да има чистопордно куче,да спаси душица от улицата.И преди да прочета някой упрек-да имам нечистопородни кучета и котки, които са кастрирани и ги отглеждам на равно с другите си.Идеята е да не се стимулира цвъкането на породопобни кучета без родословия и да се дерат кожите на незнаещите хора за това и после да се стига до тези спорове.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни