Dog.bg Форуми : Как се гледат ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се гледат ?

#1 Потребителят е офлайн   ScandalouS Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-July 10

Публикувано: 27 July 2010 - 10:12 PM

Здравейте! Отскоро започнах много да се интересувам за зайците.
Искам да си взема, но не знам нищо за тях. Искам да науча преди това доста неща за тях
Във форума не открих тема в която пише подробно как се гледат и т.н. Ако има такава тема
сложете линк и изтрийте тази. И започвам с въпросите . Знам, че има всякакви видове зайци какви са те ?
За сега съм се насочила към мини зайчетата. В клетка ли се гледат сс талаж?? От зоомагазин ли да си го взема?
Има ли си специална храна? Къпе ли се ? И на каква цена мога да си купя едно мини зайче?
:md_064:

#2 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 10:34 PM

Не съм гледала зайче, но горе-долу съм запозната как се гледа. Гледа се в клетка с талаж който се копува от зоомагазин. Специална храна има, но също може да го храните с плодове. Виждала съм да продават мини зайчета по 40-50лв.

#3 Потребителят е офлайн   Gabiityy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 25-April 10
  • Gender:Female
  • Interests:Интереси хмм..:животни най-напред след това музика и забавления :D .
  • Skype:

Публикувано: 28 July 2010 - 11:03 AM

Та доакто се рових из темите за гризачи попаднах на тази прочетох и реших да отгоовря.
Имам зайче от почти 1,2 месеца :smile: .Преди да го взема четох и разпитвах.
Братовчетка ми има зайче и ми каза какво трябва да правя.
Лесно е да с егрижиш за зайче,но незабравяй това е живо същество и обича да му се дава много внивамние.
Моят дори сега е в мен :md_064: .И добре,че легна и спря да ми яде косата :ab_041:
Та трябва ти клетка най-напред.Във есеки зоомагазин струват различно.Но са горе доло 30 лв.
Клетката трябва да е 3,4 пъти по голяма от заека за да може той да се изляга вътре.
Когато е малко е трудно да прецениш какъв дундио може да стане като голям.
На моят Пами ще му взимаме скоро по-голяма клетка. :be_107:
После талаш(достъшен във всеки зоомагазин)
Поилка(в зоомагазините)
Храна(чувала съм,че трябва бебешка храна за зайчета първите 2 месеца,но моят Пами яде обикновена и доста му харесва.
Пък аз взимам и обикновена защото имам и 2 хамстера и 1 джербил и ако взиамх само за него бебешка...
Сено след това (има във всеки зоомагазин)
И после си купуваш зайко..(моят е мъжки,че дочух ,че като женските достигнат полова зрялост... и сатват много агресивни0
Но и е мъжки защото си го харесах,но пола ти ще си решиш.
Талаша се смея на 2,3 дена.За да немирише.
Зайкото не се слага на слънчева светлина или на пряка слънчева светлина!
Може да получи слънчев удар и да умре :ea_103: .
Храна се дава 3 път идневно(аз така давам на моя,че иначе не ме осатвя намира)
Не му давай по 5 пъти да кажем,че да не стани дибел :ab_041:
Няма да има проблем..ама..на братовчетка ми прасчоту е мн.дибелуу..тя му дава да яде по 3-пъти а баща и отделно по още 5.
Плодове,зеленчуци и зеленотийки..доакот не стане на 4,5 месеца не му давай :ea_103:
Садържат много нитрани и може д аумре.
Та и чух ,че мокри плодове нетрябва да им с едават,но една приятелак от темата "Мини зайчета" дава ан свойте мъници кори от диня(малко)
Та..май ти казах всичко а да водата се сменя всеки ден!
И трябва д а пусйак зайко мн.да тича..дори и да трябва д а го гониш.
Моят опозна целяит апартамент и ме виж..как го диря и после едва го хващам.. :ab_041:
Да го галиш много..да си го обичаш..
Пък ако много те драска с нокти..може да отидеш до най-близката вет.клиника и да питаш дали режат нокти ан азйчета и колко струва!
На моят другия месец ще му ги режем :smile: при една ветеринарка..,че мн.големи нокти има!
А и ако се научи да изкача от клетката...слагай шнола,безопасна игла,тел,кабел или купи малък катинар!
Айде успешно гледане и ако си вземеш зайко го покажи в "Мини зайче" :beer:

#4 Потребителят е офлайн   ScandalouS Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-July 10

Публикувано: 09 August 2010 - 09:45 PM

Мерси за отговорите Ви (малко късно се сетих да пиша за което съжжалявам)Но сега като се замислих има един проблем. Искам да си взема мини зайче. Обаче аз (със майка ми :ae_085: ) постоянно пътуваме. Всеки петък без изключения с кола . Това няма ли да е стрес за животното всяка седмица на различно място . Мога да му осигуря сянка . Проблема е че не знам как то ще възприема това . И ако няма да е добре за него ще ме насочите ли към някое животно за което няма да е проблем това . И изобщо има ли такива животни които обичат разходките и разнообразието ?? :dh_188:
П.С извинявам се за правописните.. бързам :md_064:

#5 Потребителят е офлайн   Gabiityy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 25-April 10
  • Gender:Female
  • Interests:Интереси хмм..:животни най-напред след това музика и забавления :D .
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2010 - 11:13 AM

Ау еми то освен да го даваш на приятелка друго незнам.Иначе братовчека ми преди 2 дена замина за Варна
и си взе зайкото с нея защото аз немога да се грижа за 8 животни :tb_195: .И заова се грижа
само за 7.Иначе мисля,че няма да е проблем.Ще му е малко страничко.Но хамстерче също може
или дегу.Джербилите също са приятни.Моят зайко мн.обича да ходи и да тича и да скача.
Ако го пуска на ново място само да опознае всичко и оп..окопирал е къщата.Ти решаваш.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни