Dog.bg Форуми : Кучето в София - на къса каишка

Към съдържанието

 
 
 
  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето в София - на къса каишка Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Ирка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 09-March 10
  • Location:София

Публикувано: 01 August 2010 - 12:25 PM

Трябва да призная, че това, което чета в тази статия (надявам се в голяма степен да отговаря на истината, защото нещо не успях да намеря оригинала на проекта на сайта на общината), звучи значително по-смислено и разумно, отколкото очаквах. Отново да кажа и аз огромни поздравления за всички, които успяха да парират идеята за забрана на породи :rc_036: . Естествено, че и аз предпочитам да има разумни тестове, отколкото задължителен намордник, но по-добре намордник, отколкото забрана на породи.
Надявам се обаче да бъдат добре регламентирани местата за разходки и този път ясно да бъде указано какво може и какво не може на тях. Защото с досегашните наредби всъщност никак не беше ясно дали на тези определени места може кучето да се пуска свободно. Да не говорим, че в някои наредби (като напр. на община Люлин) пишеше изрично, че на определените за разходка на кучета места кучето трябва да е задължително на повод и с намордник :ud_009: Освен това да бъде ясно и какво означава забраната за разходка на кучета на определени места, като например парковете от 9 до 18 - че не може изобщо да се мине с кучето оттам или че не може да се пуска без повод и намордник (м/у другото, в статията не мернах нищо за това, ако е отпаднало, много ще се радвам - нещо не разбирам защо да не мога да отида в парка с децата и кучето си едновременно, ако спазвам всички правила като къс повод, намордник, почистване и пр.)
Изключително приветствам уточнението, че не е агресивно куче, което напада при самозащита и защита на стопанина си, макар че не ми е ясно как ще се защити, докато е с намордник :)
Малко ми е странна забраната непълнолетни да разхождат куче. Струва ми се прекалена. Защо да не може едно дете на 10 да разходи дребното си кученце или на 15-17 - каквото ще да е куче? Ако се спазват всички останали изисквания, какво може да стане? Ако кучето е с намордник, дори да се отскубне, ще бъде лошо за него самото, че може да го сгази кола, например, но няма да може да направи беля никому. Да не говорим, че разходката на кучето според мен е едно от полезните, възпитателни и приятни задължения на едно дете или подрастващ в семейство с куче. Как е в другите страни впрочем? Със сигурност в много щати в САЩ е разрешено деца да си разхождат кучетата, но за Европа не знам.
А, и се радвам, че най-после е забелязан абсурдът с ограничаването на броя на животните до 2 в наредбата във Варна :ab_041:

#22 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 August 2010 - 12:38 PM

майната, това, което предлагаш, е породоспецифично законодателство. Днес ще се отнася до намордници, утре до евтаназии. Това би значило да стъпчем основната си теза - агресията НЕ Е породен белег. Това значи да признаем, че съществуват ОПАСНИ ПОРОДИ. Със зъби и нокти бих се борила срещу това, ако и да си имам дребни неудобства (моята порода не е от нарочените). Съжалявам, но точно твоя тип мислене искахме да унищожим в зародиш. Що пък да се тестват ротвайлерите, а не кокерите, те какво, зъби ли нямат?! Мислиш, че кокер или коли не може да убие?! Какво ще се реши с подобно разделение - абсолютно нищо. За жалост си мисля, че това непрекъснато ще изскача наново и наново като блестяща идейка оттук и оттам, какво по-лесно от това да си измиеш ръцете чрез изкупителни жертви.

А всъщност, защо се ориентирате по статията? Проектът за наредбата е публикуван на сайта на СО.

#23 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 August 2010 - 01:30 PM

Напълно подкрепям тезата на mil_ . Ако се допусне община като София да въведе твърда и рестриктивна наредба това ще доведе автоматично до прилагането й в останалите градове. Още повече, че в Пловдив вече има прецедент с приемането на промени по наредбата без обсъждане и тихомълком.
Да тестваш кучетата според породния белег е пълна идиотия, защото винаги ще има екземпляри, които са или много агресивни или много спокойни. Няма порода, в която да липсват такива крайности. Тогава какво да правим?! Да оставим един голдън, например, с нетипичен характер да изпохапе всичко около него ли? Може би след това и да обявим цялата порода за агресивна??!! Пълна глупост!
Световна тенденция е да се прилага всякакъв тип тестване на кучето само и само да се докаже, че то е нормално, годно за живот с хора и други животни и че няма да пречи на никого. Тази тенденция се толерира повсеместно, а не само в породните клубове. Не сте ли обръщали внимание на това, че в повечето сайтове, посветени на домашни любимци (кучета), на възможно най-предна позиция са обявени покритите тестове за послушание, асистенство или спортни дейности. Не виждам нищо лошо това да стане задължение или поне настойчива препоръка. Както mil_ вече писа, нашата порода не е сред "набедените", но и двете сме виждали достатъчно проблемни нейни представители, които биха "помогнали" да влезем в групата. Ако тестът ще ми осигури спокойни разходки и живот на кучетата ми изобщо няма да го коментирам. Така и така ги обучавам на послушание и карам всички , взели си от нас кучета да го правят. Какво пречи да се приложи наученото на практика?! Интересът от това е взаимен - и за хората, и за породите, а за туширането на истерията пък няма да говоря. В крайна сметка, всички сме против това да носим отговорност за безотговорността на определена категория "кучкари", нали?
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#24 Потребителят е офлайн   майната Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 17-April 09

Публикувано: 01 August 2010 - 01:43 PM

Показване на мнениетоmil_, в 01 August 2010 - 12:43 PM, написа:

Съжалявам, но точно твоя тип мислене искахме да унищожим в зародиш.


Моето мислене явно не сте разбрали - недостатъкът, който изтъкнах, накратко обобщава всичко, което Вие написахте. Мисленето ми по принцип никой не може да унищожи - в зародиш или след това - и аз съжалявам.

Колкото до това дали има "опасни породи" или не - аз не смятам, че има. Склонен съм да се концентрирам върху стопаните, а не върху породите. Ако обаче, ДесиД, леко се отделим от чувствата и изкараме един начален курс по статистика - тогава няма да ни се налага да даваме елементарни примери с единични случаи (голдън). Предложението ми беше дадено от практическа гледна точка и от такава има голям смисъл. Не се харесва на хората, които в случая представляват всички собственици на кучета - здраве да е. Следва вариант две - четвърт милион животни се явяват на тест.

#25 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 01 August 2010 - 02:25 PM

Цитат

Темата тестове все още е отворена и АКТУАЛНА: те го очакват от нас, въпросът е можем ли да го направим.

Чудесно е, че темата е отворена. Защо да не можем да го направим - спокойно можем да преведем материали, използвани в европейските градове, да обсъдим какво да се включи, след което да се напише един примерен вариант. По клубове има разработени също немалко изпитни материали, могат да се използват и те.
Ако не се обръще внимание на истериите на тема усвояване на милиони (знаем, че тях си ги има винаги, за съжаление - просто си има хора, на които им е хоби да пищят), спокойно може да се помисли за лицензиране на кучешки училища, които да провеждат тези тестове. Няма нужда общината да плаща за тях.

майната, знаеш ли, че според статистиката най много ухапвания има причинени от кокери?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#26 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 August 2010 - 02:39 PM

Точно защото говорим за статистиката, а не за чувства. Погледнете я пак и вижте за какво става дума. В такава идея не се влагат чувства. Точно затова дадох примера с порода като голдън ретривъра. Огромна част от притежателите на кучета от породи като тази считат, че след като не спадат към т.нар. "агресивни", пък и се смятат за типични фамилни кучета, няма нужда да ги учат на нищо. Да не говорим, че след като всеки втори американец си го има у дома, това автоматично, генетично му вменява всички добри характеристики. Резултатът от това, обаче, е точно обратният. Част от тези кучета се оставят да се развиват самостоятелно и точно те провокират проблеми с останалите, но набедените за проблемите не са те, а "другите". Това имам предвид. Не виждам нищо лошо в това "четвърт милион животни" да покрият тест за послушание/характер или както го нарекат. Това може да гарантира само СПОКОЙСТВИЕ, нищо друго. Няма по-добра агитация за една идея от нагледната. Благодарение на "нагледния" пример, моите съседи не се боят от кучетата ми. Благодарение точно на такъв пример, същите тези съседи промениха отношението си към порода като бултериера, защото имаме два "нагледни" примера в това отношение. Единият е на женска, около която трудно ще минеш без корекция от страна на собственика и другият е на мъжкар, с който и бебетата могат да си играят. Ако този тест ще осигури това спокойствие, не виждам причина да се скача толкова високо против него. А кой какви пари ще взема не мисля, че трябва да се коментира сега. Няма безплатен обяд, но нека всички да сме на равна начална позиция. Освен това, защо забравяме огромната част от непородисти екземпляри, които също трябва да се тестват. Те като са безпородни какво да ги правим? Да ги оставим спокойно да хапят за да може след това да се обяви поредната чистка сред бездомните ли?

п.п. - мисля, че отдавна си има лицензирани училища за кучета.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#27 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 01 August 2010 - 02:46 PM

Добре де, какво пречи да се провеждат тестове в училища за кучета, а собствениците да си водят доброволно кучетата. Не е задължително да си заведем всички кучетата, който покрие теста може да се разхожда без намордник, а общината може да помисли за отличителен знак за такива кучета, за да се вижда от далеч /или от близо/, че на кучето е разрешено да се движи без...

#28 Потребителят е офлайн   майната Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 17-April 09

Публикувано: 01 August 2010 - 02:56 PM

Показване на мнениетоgabipap, в 01 August 2010 - 02:30 PM, написа:


майната, знаеш ли, че според статистиката най много ухапвания има причинени от кокери?


Не съм запознат с тази статистика, но това е отличен пример за лоша статистика - в смисъл за използване на данни за достигане до залючения.

След като направим тази простичка първа стъпка, предприемаме следващите, за да имаме наистина добър резултат - класифицираме ухапванията по сериозност/последствия за ухапаните. След това взимаме общата бройка на кокерите и сравняваме с общата бройка на породата, с която искаме да сравним - например мопс. Едва след това най-многото ухапвания от кокери могат да добият някакъв смисъл на представителна извадка, която да взима отношение към вероятностите, а не да ни предлага простичък, но нищо незначещ факт, като този в цитата. Целта на статистическата наука е да се достигне до някакви вероятности за даден резултат, а не да сметнем коя порода хапе най-много. Аз лично предпочитам да бъда хапан от мопс всеки месец пред това да бъда хапан от нюфаундленд веднъж в годината например.

Да оставим обаче статистиката, но вместо да се преоткрива колелото - да се види какво пише в наредбите на други градове - тук подкрепям с две ръце. Естествено, проблемът е, че в "белия свят" доста честичко ще се натъкнем на забранени породи и трябва да се внимава къде се гледа. Общо взето - ситуацията е доста забатачена.

Още една идея ми дойде между другото - без да се изолират породи, ветеринарят на кучето преценя дали кучето може да се разхожда с намордник и издава сертификат по одобрен от общината формат - това може би е по-приложимо?

#29 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 August 2010 - 03:39 PM

Ветеринар и етолог не е едно и също, силно се съмнявам всеки вет да може да прецени кучето.

#30 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 01 August 2010 - 03:58 PM

Успех да си сложа на кучето намордник.
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 01 August 2010 - 04:01 PM

Цитат

п.п. - мисля, че отдавна си има лицензирани училища за кучета.

Поне аз не съм чувала за такива в Б-я :smile: Може би само школите за полицейски в Берковица и София. Моля, ако имаш инфо за такива, изпрати ми на ЛС (за да не каже някой, че правим реклама)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#32 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 August 2010 - 04:25 PM

Показване на мнениетоFrancesca, в 01 August 2010 - 03:44 PM, написа:

Ветеринар и етолог не е едно и също, силно се съмнявам всеки вет да може да прецени кучето.


Определено е така. Така както личният ни лекар не може да ни впише или изпише от списъка на психодиспансеризираните, така и ветеринарният ни лекар не може да дава оценка на социализацията и реакциите на кучето в реалния живот. Още повече, че той вижда кучето в съвсем друга обстановка, при която повечето кучета или се страхуват или най-малкото изпитват дискомфорт. Такова нещо могат да правят само треньори/дресьори. След като определени комисии имат право да дават сертификати за покрити тестове за работни качества, не виждам причина част от тези хора да участват в една такава комисия при тестването на кучетата относно тяхната социализация. Така и отговорността става персонална, а не обща.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#33 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 August 2010 - 04:28 PM

майната, никой няма амбиции да унищожава мисленето ти.
Нито пък ще те убеждавам колко е погрешно.
Но всяка наченка на иснституционално мислене по този образец трябва да се унищожи, иначе ни чакат черни дни.
Статистиките във всички държави показват липса на зависимост инциденти / порода.
Тестът за агресия не би трябвало да зависи по никакъв начин от обученост / необученост на кучето. Той проследява поведенчески реакции в определени режисирани ситуации, наподобяващи ежедневни - тичащо дете (през телена мрежа), велосипедист, преминаване през група хора, здрависване със срещнат човек и подобни.
Тези тестове се правят във всички държави, на които искаме да приличаме. Никой не е нужно да открива топлата вода.

Но на настоящия етап аз мисля, че нищо няма да стане с тях. Няма кой да ги направи, докато е подобно масовото отношение.

#34 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 August 2010 - 04:42 PM

Двоен пост.

#35 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 05:00 PM

Единствено бих вметнала кучета-водачи на слепи да са освободени от задължението да им се слага намордник където и да се движат (градски транспорт, обществени места, банки, аптеки и т.н.) щом водят слепия си стопанин. Това е необходимо поради специфичният вид дейност която извършват, обсъждали сме го по времето на тренировките: ако куче-водач е с намордник, то не може да помага на слепия си стопанин, който е изтървал нещо и по командата "Апорт" няма как да му подаде изтърван предмет ако е с намордник.

Останалото си е добре, стига във всеки жилищен район на стопаните да им се посочи кои точно са местата където кучето може да се пуска свободно без повод и намордник.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#36 Потребителят е офлайн   майната Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 17-April 09

Публикувано: 01 August 2010 - 05:44 PM

Показване на мнениетоmil_, в 01 August 2010 - 04:33 PM, написа:

майната, никой няма амбиции да унищожава мисленето ти.
Нито пък ще те убеждавам колко е погрешно.
Но всяка наченка на иснституционално мислене по този образец трябва да се унищожи, иначе ни чакат черни дни.
Статистиките във всички държави показват липса на зависимост инциденти / порода.
Тестът за агресия не би трябвало да зависи по никакъв начин от обученост / необученост на кучето. Той проследява поведенчески реакции в определени режисирани ситуации, наподобяващи ежедневни - тичащо дете (през телена мрежа), велосипедист, преминаване през група хора, здрависване със срещнат човек и подобни.
Тези тестове се правят във всички държави, на които искаме да приличаме. Никой не е нужно да открива топлата вода.

Но на настоящия етап аз мисля, че нищо няма да стане с тях. Няма кой да ги направи, докато е подобно масовото отношение.


Искаме ли да приличаме на следните държави и как мислят институциите там (мерките не са изчерпателни, а засягат само дискусията тук - забрана/намордници):

САЩ - забрана или намордници на обществени места - в зависимост от щата.
Канада - забрана или намордници на обществени места - в зависимост от щата.
Австралия - определени породи трябва да носят намордник на обществени места.
Великобритания - забрана или намордници на обществени места.
Германия - забрана за притежаване - наказуемо с до две години затвор.
Франция - задължителна кастрация за питоподобни.
Дания - забрана или намордници на обществени места.
Ирландия - определени породи трябва да носят намордник на обществени места.
Нова Зеландия - определени породи трябва да носят намордник на обществени места.
Румъния - определени породи трябва да носят намордник на обществени места.
Сингапур - определени породи трябва да носят намордник на обществени места.
Турция - забрана за развъждане и задължителна кастрация.
Украйна - определени породи трябва да носят намордник на обществени места.
Португалия - забрана.
Норвегия - забрана.
Полша - само зад ограда (е това тук е вече голяма тъпотия).
Испания - ограничение (не става съвсем ясно какво точно).
Малта - ограничение за внос.


http://en.wikipedia....ation#Worldwide

Не може един път да плясваме с ръце и да тръбим: ама в белите държави е еди-как си, а после като не ни утърва - всички в кюпа с намордниците, защото в белите държави институционалното мислене е объркано. Просто липсва принципност в подхода, а безпринципността според моята ценностна система е нещо много лошо. Ако ще вървим по свой път - изоставяме белите държави и приемаме, че сме частен случай, ако ще сме като белите държави - тогава спираме развъждането на определени породи и им слагаме намордник на породен принцип.

П.П. Би ми било интересно да се запозная със статистиката която е цитирана погоре - за липсата на зависимост инциденти/порода? Аз така или иначе подкрепям точно тази позиция, но в същия момент не искам да си купувам намордник за когато реша да заведа кучето си на гости в София.

#37 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 05:55 PM

майната
не разбирам какъв е проблема? Кучето ви не знае що е намордник? Но това е проблема на стопанина и възпитание, нищо повече. моите ги приучавах от 3-4 месечна възраст още когато нямаше такива наредби, просто за собствен комфорт. А е и от полза за самото куче спокойно да го понася. Намордниците те ги възприемаха като амуниция за разходка, радваха се и подаваха муцуните да им ги слагам, защото намордника го свърваха с излизането навън. Че и сега мек намордник го нося на разходки за да го сложа ако се наложи.

Хайде да не стигаме до истеричните абсурди, където и нашийника ще го обявим за насилие над кучето.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#38 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 August 2010 - 06:30 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 01 August 2010 - 12:41 AM, написа:

Второ .. намордник на моето куче няма да сложа .. :) С тази козина, в тази жега .. то няма да може съвсем да диша ..

:ab_041: :ab_041: :ab_041: Ако закона е в сила едва ли ще ви питат искате или не.Ако имате излишни пари да си плащате глобата всеки път, може и да не слагате.До сега не съм чула за куче, което е спряло да диша заради намордник.

Може и малко по-дълъг повод, но в останалото не виждам чак толкова неизпълними и абсурдни неща.
П.П.И глобите ми харесват :ab_041:
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#39 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 06:38 PM

denicc

Цитат

До сега не съм чула за куче, което е спряло да диша заради намордник.

Напълно подкрепям - това е поредна градска легенда. Казвам го като стопанин на космато куче от северна порода, която е потънала в болести, и за която знам как преди години по големитe жеги на стопани със чау в Москва кучета умираха в апартаменти без климатик. От жегите и поради слабо сърце. Прибираш се от работа и заварваш труп със спряло сърце.
Без никакъв намордник.

Пуска се два пръста въздух в мекия намордник кучето да диша и стига с тези измислици как били вредни по жегите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#40 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 01 August 2010 - 06:43 PM

:r_181: Ами само ,ако може най наивно да вметна нещичко.....
Престанете с тези изкуствени истерии....това е нормален път,които ще доведе неминуемо до(надявам се от сърце,да е по бързо),психотестове,наказания и наредби изцяло насочени към стопаните...
Давам пример за да съм по точна...
Значи аз ,за да имам щастието да имам 2 ротвайлера,минах през психотест и всичко останало по каналния законов ред(звучи притеснително,но нямате идея,всъщност,колко е положително всичко)....
Сега,въпреки всичко,ако допусна грешка или гениалният ми мозък реши да си прави някакви непозволени експерименти и опити с моите любими кучовци.....Какво следва....Bластите ще ми разкажат игричката,направо ми е трудничко и тръпки ме побиват да ви обесня ,какво ме чака... :ud_009:
Та в този смисъл....въпросчето ми е:Дали ще си позволя да наруша правилата и законите и ще гледам безучастно,докато някое от моите кучета прави нещо нередно??!.... :wb_052:

P.С...Вторачвате се прекалено много в кучовци....Стига деее ,мисля интелигентни хора сме(това е минутка за реклама :ab_041: )...Сериозният проблем е в двукраките...оттам мирише много,та с малко повече желание,отговорност и заинтересованост ....когато нашите мили управляващи проумеят,че всички закони и наказания трябва да са изцяло насочени към човека....да видите дали ще има хора,които ще казват аз пък няма....Да бе да....до първата или втора глобичка или затворче и после да видиш как ше спазваш правилата,че чак и ще поучаваш другите,че така е правилният начин.... :md_064:
Сега естествено и под каква форма ще са тези правила и закони е важно....Но ние сме затова гласоподаватели нали?!...Да насочваме и съветваме доколкото можем,пък ако не слушат винаги има начин да се чуеме...Ше ги обучиме и управляващите...кучкари ли сме или какво :ab_041: ?!...Като оставим майтапа настрана....Тази безобразна анархия в страната трябва да се спре....включая и домашни и бездомни кучета...и за жалост все отнякъде се тръгва...В началото може и да се сгреши,но аз лично Вярвам че с малко повече желание ще се постигнат добри или поне задоволителни резултати... :ae_085:
Лека вечер на всички и с пожелание за по бързо положително развитие на така създалата се малоумна ситуация ,от онези умните там горе, дето дебелеят и се почесват на наш гръб :rc_036:

p.s2 :ab_041:Ще простите,но 3a моето фамозно писане на един пост ми трябва мнооогооо време и понеже видях ,че доста се е изписало ,докато аз творих бисери....та да уточня,че изказването ми е принципно и не е отговор на никoй и нищо :ab_041:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни