Dog.bg Форуми : Кучето в София - на къса каишка

Към съдържанието

 
 
 
  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето в София - на къса каишка Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 01 August 2010 - 06:46 PM

Да ме глобяват колкото си искат...Идеята е дайте сега да им вземем парите на тия та да закърпим бюджета...Нито намордник ще сложа, нито толкова къса каишка. От едно известно време седят и мислят глупости. А всичко можеше да се реши с едни сериозни рестрикции към стопаните на "провинили" се животни и готово...
То бива простотии ама чащата прелива.. Като добавим това и към другите глупости които измислиха в предишните наредби излиза, че - Аз и песа ще летим до "определените" места за разходка, но само преди 9.00 и след 18.оо часа, ще ходя с 1 торба акита, щото в парка няма дори и кошове като хората, да не говорим, че биологични отпадъци и всякакви други в тая жега...а и сметосъбирането е 1 на високосна..., та след добрия полет в който ще си удряме крилете щото поводът е 80 см, песа няма да може да облещи език и да диша, щото ще си има намордник...ммм че хубаво...
Ако можеше да се присажда мозък на администрацията щях първа да се наредя да спонсорирам опитните лаборатории, но тъй като не може, просто ще спонсорирам СО...аман... :zz_020:

#42 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 August 2010 - 06:53 PM

А защо всичко това само в София?
Ние нещастниците от дълбоката провинция, да продължаваме да тръпнем, че все още без наказано може да се сблъскваме с малоумници, които като помолиш да си хванат кучето ти казват "Па я за к`во съм го извел кат ша го вързвам".
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#43 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 August 2010 - 07:12 PM

Не съм съгласна с това ограничение за 2 животни аз съм с 6 и сега какво??????????
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 01 August 2010 - 07:26 PM

Сега си измерих каишката - оказа се 100см , а трябва да го извеждам .
Путкакъв стрес и напрежение ще го разхождам , аз си знам .

#45 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 August 2010 - 08:01 PM

Идеята не е да се вземат на някого парите.
Идеята е да се направи нещо по въпроса с агресивните кучета или да се хвърли прах в очите на хората, че се прави, защото има истерия по този въпрос, обслужвана от медиите.
майната, няма никаква безпринципност. Очевидно не си се интересувал много от породоспецифичното законодателство - как е възникнало, до какво е довело, дали е намалило инцидентите там, където е въведено. Какво безпринципно има в това да не повтаряш чужди грешки? Хората се връщат от там, накъдето ние сме тръгнали.
Няма да те убеждавам в това, лично аз просто се включвам само в неща, в които вярвам 100%. Не го приемай лично, няма нищо лично в това, че винаги ще говоря за породоспецифичното законодателство като за една голяма грешка и манипулация, плод на незнание и псевдомярка. Казвам аз, за да не ангажирам всеки с това, но в случая петнайсетина клуба се подписаха под това становище, както и други организации.
Всеки е свободен, общината демонстрира желание за диалог, може да се включи и да доказва, да опитва да прокарва каквото счита за правилно. Този сценарий ще се проведе и в други градове, изобщо няма да се приключи дотук.
Фурия, това уточнение за водачите на незрящи е важно, макар да мисля, че те не попадат в категория компаньони, пък и те са издържали много по-сериозни тестове, за да вършат своята работа, но трябва изрично да се упомене.
Емо, ти нали си говорещия с пекинези от Враца, бе? Дишай спокойно и не се стресирай.

#46 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 August 2010 - 08:06 PM

Ама 80см с карабинера или без? :ab_041: :ab_041: Ще се спазва какво да се прави,ред трябва да има..В нашия случай сме малко облагодетелствани понеже не сме от София.При нас е доста по либерално още.При нас хората са някак си по спокойни и отворени към кучкарите,не се заяждат и не сумтят и не коментират зад гърба ти.Може би гледат по малко телевизия. :ab_041: :ab_041:

П.П -аз понеже се правя се на тарикат,тоест да съм "хем тъй,хем тъй", та да няма какво да ми кажат и се снабдих с едно средство за обучение което се казва MaxiCoach и наподобява намордник но не е.Кучето си диша свободно и не е толкова стресиращо за животното при първоначалното привикване.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#47 Потребителят е офлайн   Rita98 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 August 2010 - 08:09 PM

На мен идеята ми допада (особено като се имат предвид първоначалните идеи на СО) и не виждам нищо притеснително в това когато кучето се намира на улица, сред хората и въобще не там където е отреденото място за разходка да бъде на къс повод и с намордник. Току що премерих нашия повод, цели 40 см., и кучето е оцеляло цели две години. Намордник не съм й слагала, но ще се учим. По-важното е, че на местата за разходка кучовците свободно ще си веят ушите!

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 08:25 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 01 August 2010 - 07:17 PM, написа:

Не съм съгласна с това ограничение за 2 животни аз съм с 6 и сега какво??????????

В София ли живееш?
Питам защото в адреса ти сочи Шотландия.
Значи, ако ти живееш в София, и ти се налага непрекъснато да се сблъскваш с пенсионерки които извеждат каракачанки без намордник или пит-подобни 13-годишни деца които не могат да ги удържат, и кучета събарят на земята стопаните си за да нахапят твоето - много бързо ще ти дойде акъла.

Да не говоря как едно мило за един кучкар кученце в свободен полет може да наплаши 2-годишно дете.
Питай ме мене как съм изпращала до вкъщи една дама с дакел покрай къщата с НОК-подобен стопанин-кретен.

Много отворковци чета тук, и повечето не са наясно с цялата картина.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 08:33 PM

Показване на мнениетоalexy, в 01 August 2010 - 08:11 PM, написа:

Ама 80см с карабинера или без? :ab_041: :ab_041: Ще се спазва какво да се прави,ред трябва да има..В нашия случай сме малко облагодетелствани понеже не сме от София.При нас е доста по либерално още.При нас хората са някак си по спокойни и отворени към кучкарите,не се заяждат и не сумтят и не коментират зад гърба ти.Може би гледат по малко телевизия. :ab_041: :ab_041:

П.П -аз понеже се правя се на тарикат,тоест да съм "хем тъй,хем тъй", та да няма какво да ми кажат и се снабдих с едно средство за обучение което се казва MaxiCoach и наподобява намордник но не е.Кучето си диша свободно и не е толкова стресиращо за животното при първоначалното привикване.


това което ти показваш на снимката няма нищо общо с намордника и привикване към него, това е head collar, използва се да не те дърпа кучето за особено мързеливи стопани.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   майната Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 17-April 09

Публикувано: 01 August 2010 - 08:39 PM

Показване на мнениетоmil_, в 01 August 2010 - 08:06 PM, написа:

Идеята не е да се вземат на някого парите.
Идеята е да се направи нещо по въпроса с агресивните кучета или да се хвърли прах в очите на хората, че се прави, защото има истерия по този въпрос, обслужвана от медиите.
майната, няма никаква безпринципност. Очевидно не си се интересувал много от породоспецифичното законодателство - как е възникнало, до какво е довело, дали е намалило инцидентите там, където е въведено. Какво безпринципно има в това да не повтаряш чужди грешки? Хората се връщат от там, накъдето ние сме тръгнали.
Няма да те убеждавам в това, лично аз просто се включвам само в неща, в които вярвам 100%. Не го приемай лично, няма нищо лично в това, че винаги ще говоря за породоспецифичното законодателство като за една голяма грешка и манипулация, плод на незнание и псевдомярка. Казвам аз, за да не ангажирам всеки с това, но в случая петнайсетина клуба се подписаха под това становище, както и други организации.
Всеки е свободен, общината демонстрира желание за диалог, може да се включи и да доказва, да опитва да прокарва каквото счита за правилно. Този сценарий ще се проведе и в други градове, изобщо няма да се приключи дотук.
Фурия, това уточнение за водачите на незрящи е важно, макар да мисля, че те не попадат в категория компаньони, пък и те са издържали много по-сериозни тестове, за да вършат своята работа, но трябва изрично да се упомене.
Емо, ти нали си говорещия с пекинези от Враца, бе? Дишай спокойно и не се стресирай.


Може ли ако ще дискутираме нещо, то поне да четем какво пишат другите и да отговаряме по същество? Който за каквото си иска да се бори - аз просто казах, че за мен въвеждането на намордници е уникална глупост. Всеки може да си приучава кучето от каквато си иска възраст и да обяснява колко е полезно - много добре - ще сме пионери в световен мащаб защото сме най-умни - очаквам парижани и лондончани скоро да последват светлия ни пример. За всичко съм съгласен - регистрации, глоби, къс повод в "човешките зони", но намордник... Уникална глупост, която аз не знам да я има някъде другаде по света.

Обясних много ясно (според мен) какво имам предвид под "безпринципност" - отговорът беше, че не съм се интересувал и не знам. Много добре, не претендирам да съм капацитет - това, което знам, го изложих и дадох източник. Хайде сега Вие, след като сте се интересувала - дайте ми на мен връзка в интернет, за да попрочета и да се образовам. Не го казвам, за да се заяждам - наистина искам да се запозная с фактите. Фактите, които са ми известни са, че доста от държавите, които в последния Ви пост според мен са онези които "се връщат от там, накъдето ние сме тръгнали" имат закони засягащи определени породи - отделих 10мин от деня си, за да опиша какво зная. Запознайте мен и останалите тук с обратната страна, моля!

Помогнете ми с връзки към две неща: 1. как изброените от мен страни (или поне някои от тях) страдат от законите си засягащи породите и 2. предния път помолих за връзка към статистиката, за която споменахте - зависимост между порода/инциденти - не я получих

И накрая личното ми мнение (да не се чете "поучаване" или "съвет" дори) - с изказвания от типа "ние знаем, вие не" не се печели поддръжка. Постига се с излагане на факти и обоснована защита на позицията (всички ще са с намордник, за да не забранят еди-кои си породи не се вписва - за мен това е казармен подход - еди-кой си не си носи шапката както трябва, но всички ще тичате около плаца). Аз съм много лесен за убеждаване по темата - стига да има смислени аргументи - ще Ви подкрепя.

#51 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 August 2010 - 08:44 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 01 August 2010 - 06:38 PM, написа:

Показване на мнениетоalexy, в 01 August 2010 - 08:11 PM, написа:

Ама 80см с карабинера или без? :ab_041: :ab_041: Ще се спазва какво да се прави,ред трябва да има..В нашия случай сме малко облагодетелствани понеже не сме от София.При нас е доста по либерално още.При нас хората са някак си по спокойни и отворени към кучкарите,не се заяждат и не сумтят и не коментират зад гърба ти.Може би гледат по малко телевизия. :ab_041: :ab_041:

П.П -аз понеже се правя се на тарикат,тоест да съм "хем тъй,хем тъй", та да няма какво да ми кажат и се снабдих с едно средство за обучение което се казва MaxiCoach и наподобява намордник но не е.Кучето си диша свободно и не е толкова стресиращо за животното при първоначалното привикване.


това което ти показваш на снимката няма нищо общо с намордника и привикване към него, това е head collar, използва се да не те дърпа кучето за особено мързеливи стопани.


:ab_041: Няма нужда да поясняваш какво е това.Много добре знам за какво служи.Аз го използвам вместо намордник, и нека някой дойде да ми каже че не е.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#52 Потребителят е офлайн   Tи Джей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Interests:История,литература,животни и природа

Публикувано: 01 August 2010 - 08:46 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 01 August 2010 - 08:30 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 01 August 2010 - 07:17 PM, написа:

Не съм съгласна с това ограничение за 2 животни аз съм с 6 и сега какво??????????

В София ли живееш?
Питам защото в адреса ти сочи Шотландия.
Значи, ако ти живееш в София, и ти се налага непрекъснато да се сблъскваш с пенсионерки които извеждат каракачанки без намордник или пит-подобни 13-годишни деца които не могат да ги удържат, и кучета събарят на земята стопаните си за да нахапят твоето - много бързо ще ти дойде акъла.

Да не говоря как едно мило за един кучкар кученце в свободен полет може да наплаши 2-годишно дете.
Питай ме мене как съм изпращала до вкъщи една дама с дакел покрай къщата с НОК-подобен стопанин-кретен.

Много отворковци чета тук, и повечето не са наясно с цялата картина.


Това какво общо има с въпроса на ShiBumi_GirL? Става въпрос за разрешения брой на отглеждане! Ние които имаме повече от две кучета,какво правим останалите? Дали ще е едно злобно куче,или три възпитани,има голяма разлика?

#53 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 08:47 PM

Показване на мнениетоalexy, в 01 August 2010 - 08:49 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 01 August 2010 - 06:38 PM, написа:

Показване на мнениетоalexy, в 01 August 2010 - 08:11 PM, написа:

Ама 80см с карабинера или без? :ab_041: :ab_041: Ще се спазва какво да се прави,ред трябва да има..В нашия случай сме малко облагодетелствани понеже не сме от София.При нас е доста по либерално още.При нас хората са някак си по спокойни и отворени към кучкарите,не се заяждат и не сумтят и не коментират зад гърба ти.Може би гледат по малко телевизия. :ab_041: :ab_041:

П.П -аз понеже се правя се на тарикат,тоест да съм "хем тъй,хем тъй", та да няма какво да ми кажат и се снабдих с едно средство за обучение което се казва MaxiCoach и наподобява намордник но не е.Кучето си диша свободно и не е толкова стресиращо за животното при първоначалното привикване.


това което ти показваш на снимката няма нищо общо с намордника и привикване към него, това е head collar, използва се да не те дърпа кучето за особено мързеливи стопани.


:ab_041: Няма нужда да поясняваш какво е това.Много добре знам за какво служи.Аз го използвам вместо намордник, и нека някой дойде да ми каже че не е.

Явно има нужда да го уточнявам щом дори не му знаеш правилното название.

майната

Цитат

как изброените от мен страни (или поне някои от тях) страдат от законите си засягащи породите

добре, хайде да говорим по същество, относно страните, искам да говоря за Португалия, която ти спомена по-горе в изречението си:

Цитат

Португалия - забрана.

Коя забрана има в Португалия и за какво? За определени породи, намордници или кучета без повод? Понеже имам инфо от първа ръка от Лагош, та ми е любопитно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#54 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 August 2010 - 08:48 PM

Aз имам няколко въпроса и моля някой, който знае нещо по въпроса да ми отговори!
1. Кучето ми е малко, но ще стане над 10 кг, тоест може ли да мине теста като бебе, защото моя не е агресивен, но си е бебе и всички бебета са готини и добрички?
2. Каишката му е от ролетните, как ще се докаже 80 см ли е била дълга или 5 метра ? :)
3. Какво ще представлява примерно този тест?
4. При нас площадката е близо, но при някои хора не е и затова немога да съм съгласна, че е ок това с наморниците, ако кучето не е агресивно ( но все пак затова е теста) ?
Нашата площадка е на улицата за свободно разхождане и е бивша детска площадка, която не се използва и от години служи за разходки на домашни любимци, но пак ще ме глобят, което е тъпо, защото е идеална за заграждане, но никой няма да я загради ! :(
5. Ок , само аз ли мисля, че кокер с наморник е супер смешно?!
6. Ами пинчерите и пекинезите те са под 10 кг , ама вероятността да ви охапе е по-голяма отколкото при дог, за мен това с килограмите е глупао!
Мерси
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 08:51 PM

Показване на мнениетоTи Джей, в 01 August 2010 - 08:51 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 01 August 2010 - 08:30 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 01 August 2010 - 07:17 PM, написа:

Не съм съгласна с това ограничение за 2 животни аз съм с 6 и сега какво??????????

В София ли живееш?
Питам защото в адреса ти сочи Шотландия.
Значи, ако ти живееш в София, и ти се налага непрекъснато да се сблъскваш с пенсионерки които извеждат каракачанки без намордник или пит-подобни 13-годишни деца които не могат да ги удържат, и кучета събарят на земята стопаните си за да нахапят твоето - много бързо ще ти дойде акъла.

Да не говоря как едно мило за един кучкар кученце в свободен полет може да наплаши 2-годишно дете.
Питай ме мене как съм изпращала до вкъщи една дама с дакел покрай къщата с НОК-подобен стопанин-кретен.

Много отворковци чета тук, и повечето не са наясно с цялата картина.


Това какво общо има с въпроса на ShiBumi_GirL? Става въпрос за разрешения брой на отглеждане! Ние които имаме повече от две кучета,какво правим останалите? Дали ще е едно злобно куче,или три възпитани,има голяма разлика?


Значи местириозните "вие" за които ми говориш ще отидите в общината и ще обжалвате/протестирате/спорите и ще доказвате че можете да гледате две кучета и 6 котки без да има някакъв проблем.
Че само с писане по форума колко сте недоволни не става. Като кажа "ела до общината" няма никой.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#56 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 August 2010 - 08:55 PM

Вещицо!!!!Ззнаех че не трябва да се хващам пак с теб в спор.Обаче я кажи аз каде съм го нарекал неправилно,че ми казваш че не съм му знаел" правилното" наименование.Недей се чуди с кого да се заяждаш,че в малкия си джоб те слагам.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#57 Потребителят е офлайн   Tи Джей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Interests:История,литература,животни и природа

Публикувано: 01 August 2010 - 08:57 PM

Съгласна съм-ние мистериозните ще вземем да обжалваме.Но видях че си се зачекнала и даваш отговор,който няма нищо общо с въпроса на ShiBumi_GirL, и понеже всичко знаеш,реших да те запитам.Поне като даваш отговор,гледай да е в рамките на въпроса.

По темата-хубаво са го направили това с възрастовата граница,но 16 год.момчета могат да овладеят кучето по-добре,отколкото жени над 50-те примерно!

#58 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 August 2010 - 09:03 PM

Показване на мнениетоalexy, в 01 August 2010 - 09:00 PM, написа:

Вещицо!!!!Ззнаех че не трябва да се хващам пак с теб в спор.Обаче я кажи аз каде съм го нарекал неправилно,че ми казваш че не съм му знаел" правилното" наименование.Недей се чуди с кого да се заяждаш,че в малкия си джоб те слагам.

Не спори с дърти баби да не ти намажат езика с люта чушка:-))))
Това което ти посочи на снимката не е МаксиКоуч, не обърквай хората, младеж. Тази готина амуниция се нарича по друг начин и е съвсем друга песен, да не говорим че изпълнява други функции, далеч от тези на намордника.

Шегата на страна.

Самите стопани вместо да се дисциплинират и да започнат да поглеждат към обществото малко по-отговорно какво правят? Мрънкат и се възмущават.

Е, как няма да ни мразят? 90% кучета са абсолютно невъзпитани - слагат мръсните си лапи по чистите дрехи на хората, плашат майките и децата, а после го отнасяме тук видите ли как случайните минувачи не ни обичат кученца-нца-нца. Гуци-муци, уй на мама-сладки.

Не разбирам какво искате вие от обществото и как да реагира то, щом тук самите стопани открито заявяват че кучета им не знаят що е намордник и не са наясно как работи това чудо.

Ти Джей,

Показване на мнениетоTи Джей, в 01 August 2010 - 09:02 PM, написа:

Съгласна съм-ние мистериозните ще вземем да обжалваме.Но видях че си се зачекнала и даваш отговор,който няма нищо общо с въпроса на ShiBumi_GirL, и понеже всичко знаеш,реших да те запитам.Поне като даваш отговор,гледай да е в рамките на въпроса.

По темата-хубаво са го направили това с възрастовата граница,но 16 год.момчета могат да овладеят кучето по-добре,отколкото жени над 50-те примерно!

ти следващия път ела за да видиш за кое иде реч, пък после ще видим дали ще се ръководиш от личните си симпатии и антипатии))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#59 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 August 2010 - 09:04 PM

Показване на мнениетомайната, в 01 August 2010 - 08:44 PM, написа:

Помогнете ми с връзки към две неща: 1. как изброените от мен страни (или поне някои от тях) страдат от законите си засягащи породите и 2. предния път помолих за връзка към статистиката, за която споменахте - зависимост между порода/инциденти - не я получих

Темата е изключително дълга, за да се развива в темата за столичната наредба.
Връзки: препоръчвам Google -> breed specific legislation
Нещо накратко според ASPCA (нарочно избирам необвързана с породи организация)
пък кеф ти цели сайтове има по темата. Няма да събирам статистики за 10 държави, съжалявам, потърси ги, има ги. Не разбирам защо си мислиш, че търся подкрепа за това и защо е този тон? Никой не е предлагал задължителни намордници на общинарите, те сами си ги поискаха и никакви пазарлъци по този въпрос не минаха.

#60 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 August 2010 - 09:08 PM

Още нещо, което ми направи впачатление е, че за прите от данъци никъде не пише, че ще отиват и за заграждане на места за разходка и свободно пускане! Тоа означава, че заради тези собстевици които си изхвърлят кучетата и не плащат такси и не ги интересува няма да има парички за нашите!? Супер тъпо, значи любимците ни да страдат, защото някой му се свиди да си взем пликчета и да си събира и да си го носи до някоя кофа (ще слагат кошчета), еми аз предпочитам да си нося лайната ( с извинение) отколкото кучето ми да го блъсне кола докато се разхождаме по улицата за разходки, на която тротоарите са заети от коли!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни