Dog.bg Форуми : Кучето в София - на къса каишка

Към съдържанието

 
 
 
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето в София - на къса каишка Оцени темата: -----

#421 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 September 2010 - 07:54 PM

Те взеха и участваха на работна група. Поне онези 15 клуба, които не останаха безразлични, излъчиха свой представител.
Никой ли не е чел темите за обсъжданията? Там са публикувани писмата и предложенията до общината.

#422 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 01 September 2010 - 08:08 PM

Показване на мнениетоmil_, в 01 September 2010 - 06:59 PM, написа:

Те взеха и участваха на работна група. Поне онези 15 клуба, които не останаха безразлични, излъчиха свой представител.
Никой ли не е чел темите за обсъжданията? Там са публикувани писмата и предложенията до общината.

Да всичко съм прочел! Но и там единствено единодушни са за забрана на породи, което е OK! Но никъде не видях ТУК в тази тема становище на представител от даден клуб да си изкаже мнението за повода от 80см. и намордника, с които трябва да разхожда кучето си и даже ако спазва наредбата, да го води с него и на изложба!

#423 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 September 2010 - 08:10 PM

Аз се зачудих кой я е изготвил тази наредба!? Лично по мое мнение общината е редно да ползва съветите на експерт, а не някой чиновник да си го имисля.... кой е оформил тази наредба, кой е съчинил тези глупости! А за 120см, за мен ако има някаква наредба, която задължава нещо е редно тези неща да са достъпни за всички хора, има много такива, които не ползват и немогат да ползвам онлайн магазини, редно е след като има даден стандарт да се водят по него, а не бабите примерно да се чудят Кво е туй онлайн магазин и от къде да намерят такова чудо, е разбира се ако въобще тръгнат да спазват наредбата в този вид!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#424 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 September 2010 - 08:27 PM

Сега пък онлайн магазин пречел на бабичките. Пишеш компютри, чете се компоти.
Довиждане, желая весело писане :re_037:

#425 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 01 September 2010 - 08:34 PM

Показване на мнението-Sasho-, в 01 September 2010 - 06:37 PM, написа:

Показване на мнениетоgrigo009, в 01 September 2010 - 01:07 PM, написа:

...След,като прочетете наредбата,предполагам ще стане ясно,защо не споделям всичко,което знам,а само това,което евентуално може да е приложимо за ситуацията в България.
Искам да отбележа,че Италия е на светлинни години от нас,Но не е било така винаги.Те също са минали през хиляди наредби,черни списъци и т.н,докато достигнат до това ниво ,на което са в момента. :ae_085:
Единствената разлика е ,че може би имат повече гражданско съзнание и отговорност.Не се вайкат и не осополяват всичко,а изпълняват,обсъждат,коментират по същество.
И ние ще достигнем с времето това ниво,Но чудесата са за приказките....Логично е да минем някакъв път,докато се конкретизират и нормализира обстановката.

Благодаря за целия превод на наредбата. Наистина е точна и ясна. Не виждам смисъл да минаваме в България през хиляди наредби за да стигнем до нещо подобно! Защо винаги да се търси оправдание в българския манталитет? Ако наредбата е както в Италия и има кой да КОНТРОЛИРА-няма ли да работи тук? Опитвам се да гледам малко по-далеч от носа си, защото доста често пътувам и винаги съм се интересувал как е извън Б-я за каквото и да било. Да бил съм и в клиника за животни, която е по-добра и от българска болница, така че знам за какво говорите! А отностно това, че сте изписали за цяла седмица напред, аз пък досега не съм писал никога, но отдавна чета форума. Не ми хареса начина по-който се развиват нещата около наредбата и затова започнах да пиша. Не смятам, че не е дошло времето да се говори за чиповете(регистъра)защото юни 2011 не може да се пътува с куче където и да било извън Б-я.
А относто линка за старата наредба в Италия се извинявам! И все пак спестихте още нещо от наредбата в Италия(защото говорим за там) и то е за задължителните застраховки на кучета, където се делят на потенциални агресивни и неопасни.
Потенциално агресивни: (7-8 породи и куче независимо от породата, което се е провинило и стопанина му има наложен акт) - застрохователно покритие 1млн.евро и се заплаща от 200евро нагоре
Неопасни: пак покритието е 1млн.евро и се заплаща от 35евро нагоре.
Ако тук се въведе такава застраховка, няма ли пак да се заговори за "ДИСКРИМИНАЦИЯ" НА ПОРОДИТЕ? Ще последват нови 20 стр."трагедия,ужас и НЯМА"
П.С. Ще изровя линк за застраховките и ще го пусна!


Моля Ви, прегледайте пак за сигурност,дали съм спестила за застраховките и въобще нещо...Аз лично съм с две застраховани кучета(по мое лично осмотрение и решение....а напоследък така правят, и почти всички отговорни стопани,които им пука наистина за своите четирикраки :md_064: ),така че е малко вероятно да пропусна точно тази част...
Иначе Комплименти на хора оптимисти, като Вас(наистина)... :ae_085:
И Аз искам и знам много неща в живота,ма е необходимо време,опит и най вече да си счупиш главата няколко пъти,докато проумееш.....Вярвайте ми... :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#426 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 September 2010 - 08:55 PM

Ок де нали всичко знаете, кой е писал и мислил наредбата, викали ли са специалисти или така по лично мнение са си го измислили, може първо за това да се хванем, защото не с компетентни! Разбира се ако не са се допитвали!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#427 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 01 September 2010 - 10:06 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 01 September 2010 - 06:37 PM, написа:

Според мен ЕДИНСТВЕНО аз Ви чух , и аз ви разбрах , но не ме трогвате ни най - малко , така че ,...
"надежда сяка оставете . " :md_064:

Аааааа Неее....Hе пускам, и нищо не оставям...
Кат некои ротвайлер съм в атака... :af_089:
Кой разбрал,разбрал....Които не е...ше трябва да разбере,или с времето по неволя...
По един или друг начин... :md_064:
Лека вечер на всички и Моля малко повече оптимизъм,желание и старание...Ще видите ,че не боли и не са лоши чувства и действия принципно... :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#428 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 01 September 2010 - 11:08 PM

Показване на мнениетоgrigo009, в 01 September 2010 - 09:11 PM, написа:

Показване на мнениетоemilvr, в 01 September 2010 - 06:37 PM, написа:

Според мен ЕДИНСТВЕНО аз Ви чух , и аз ви разбрах , но не ме трогвате ни най - малко , така че ,...
"надежда сяка оставете . " :md_064:

Аааааа Неее....Hе пускам, и нищо не оставям...
Кат некои ротвайлер съм в атака... :af_089:
Кой разбрал,разбрал....Които не е...ше трябва да разбере,или с времето по неволя...
По един или друг начин... :md_064:
Лека вечер на всички и Моля малко повече оптимизъм,желание и старание...Ще видите ,че не боли и не са лоши чувства и действия принципно... :rc_036:

grigo009,разбирам ви прекрасно! Не съм оптимист, а РЕАЛИСТ! Всичко, което съм искал, съм го постигнал без да "падам по глава" или по-гръб и т.н.
Ново тълкуване от вас за задължителната застраховка на куче в Италия - "по мое лично осмотрение"!
Какво значи - Кат некои ротвайлер съм в атака... :af_089:
Кой разбрал,разбрал....
Лека нощ!

#429 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 01 September 2010 - 11:12 PM

Показване на мнението-Sasho-, в 01 September 2010 - 10:13 PM, написа:

Показване на мнениетоgrigo009, в 01 September 2010 - 09:11 PM, написа:

Показване на мнениетоemilvr, в 01 September 2010 - 06:37 PM, написа:

Според мен ЕДИНСТВЕНО аз Ви чух , и аз ви разбрах , но не ме трогвате ни най - малко , така че ,...
"надежда сяка оставете . " :md_064:

Аааааа Неее....Hе пускам, и нищо не оставям...
Кат некои ротвайлер съм в атака... :af_089:
Кой разбрал,разбрал....Които не е...ше трябва да разбере,или с времето по неволя...
По един или друг начин... :md_064:
Лека вечер на всички и Моля малко повече оптимизъм,желание и старание...Ще видите ,че не боли и не са лоши чувства и действия принципно... :rc_036:

grigo009,разбирам ви прекрасно! Не съм оптимист, а РЕАЛИСТ! Всичко, което съм искал, съм го постигнал без да "падам по глава" или по-гръб и т.н.
Ново тълкуване от вас за задължителната застраховка на куче в Италия - "по мое лично осмотрение"!
Какво значи - Кат некои ротвайлер съм в атака... :af_089:
Кой разбрал,разбрал....?
Лека нощ!


Лека и на Вас... :re_037:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#430 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 01 September 2010 - 11:40 PM

В Испания също се делят на потенциално опасни и останали породи,но застраховките в повечето компании са една цена за всички-около 80евро за година и покриват не само щети към трети лица.Контролът се осъществява от полицията -Guardia Civil, не знам кое е еквивалента в България.Гражданска защита може би.Контролът се изразява в това,че ако си пуснеш кучето в парк пълен с деца или ще ти направят забележка или ще те глобят-600е.Нощно време,когато няма никой и не обезпокояваш никой,няма проблеми.Ако не почистиш след него всеки може да се оплаче и те глобяват задължително.
Кучетата които се явяват на изложби,могат да се освободят от намордникът,имайки предвид,че минават щателно опипване :ab_041: от страна на съдийте,което предполага,че агресия няма.
Поне аз където живея-100 000 град има един парк за кучета и поводът там е задължителен.Но както споменах,съобразяваме се да не пречим на тези без кучета,а който пречи си плаща глобата.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#431 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 05 September 2010 - 07:37 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 01 September 2010 - 10:45 PM, написа:

В Испания също се делят на потенциално опасни и останали породи,но застраховките в повечето компании са една цена за всички-около 80евро за година и покриват не само щети към трети лица.Контролът се осъществява от полицията -Guardia Civil, не знам кое е еквивалента в България.Гражданска защита може би.Контролът се изразява в това,че ако си пуснеш кучето в парк пълен с деца или ще ти направят забележка или ще те глобят-600е.Нощно време,когато няма никой и не обезпокояваш никой,няма проблеми.Ако не почистиш след него всеки може да се оплаче и те глобяват задължително.
Кучетата които се явяват на изложби,могат да се освободят от намордникът,имайки предвид,че минават щателно опипване :ab_041: от страна на съдийте,което предполага,че агресия няма.
Поне аз където живея-100 000 град има един парк за кучета и поводът там е задължителен.Но както споменах,съобразяваме се да не пречим на тези без кучета,а който пречи си плаща глобата.

Благодаря за информацията! :rc_036: Колкото повече информация - толкова по-добре!!!!

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни