Dog.bg Форуми : въпрос за ваксините

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

въпрос за ваксините

#1 Потребителят е офлайн   Milenkis Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 09 August 2010 - 03:04 PM

Здравейте, моля препоръчайте ми ваксина - котаракът е на 4 години и първата е ваксиниран с Nobivac tricat, а следващите 2 години с quadricat na Merial. Сега имало някакви нови на Мериал - без аджувант ли какви бяха... те хубави ли са? Та въпросът ми е коя е най-добрата ваксина. Въобще много се чудя за ваксинирането като цяло - доста противоречиви неща прочетох. Също, дали е възможно само за една болест да се ваксинира, а не за 3 или 4 както ги правят тези ваксини?

#2 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 09 August 2010 - 11:00 PM

Според мен, Merial си е супер ваксина. А по въпроса дали да ваксинираме или не- ВАКСИНИРАЙТЕ за Бога! Какви противоречиви мнения? Попитайте ветеринар, а не махленските " коткари"

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 August 2010 - 11:14 PM

Има ваксини с различна валентност - т.е. срещу 3 или 4 или 5 болести. Има и едновалентни - ваксината за бяс може да е такава. Мисля, че има и за други самостоятелни, но не знам в какви случаи се ползват.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Milenkis Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 10 August 2010 - 11:20 AM

Благодаря за отговорите!
Все пак не разбрах най-новите ваксини без аджувант по-добри ли са? Вероятно към тях ще се насоча, но ми се щеше някой ако ги е пробвал да сподели впечатления. Миналата година от старата на Мериал се получи нещо като киста, която седя 3-4 месеца, затова се чудех за Nobivac.

А относно ваксинирането...можете да прочетете в сайтовете на доста чуждестранни клиники, че някои ваксини не е добре да се правят всяка година. Както например за бяс, която има по-дълъг период на действие. Също има изследвания, които доказват, че някои ваксини са направо вредни, а други е достатъчно да се поставят веднъж, за да има животното имунитет за цял живот.

Питам все пак за съвет, защото искам само най-доброто за котарака. :smile:

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 August 2010 - 11:30 AM

Тук е обсъждана темата с ваксината срещу бяс.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2010 - 08:53 PM

Аз имам развъдника за котки и за мен ваксините на Мериал са най-хубави. Е, вярно най-скъпи са, но за мен е по-важно бобнбоните ми да са добре. Само ще спомена, че на запад и в САЩ използват птедимно тези. Доказано е, че от тях не се развива рак и поради тази причина са предпочитани. Всеки сам прави избора си.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#7 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2010 - 08:55 PM

Ще дам един пример конбинирана ваксина на Мериал против бяс, при тестване на 2 котета, дали имат имунитет против бяс, пробата беше положителна и не се напожи още една ваксина за бяс. ( За Англия се иска задължителна проба преди да влезе котето там.)
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни