Dog.bg Форуми : Мастер клас по хендлинг

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мастер клас по хендлинг има ли желаещи ?

Анкета: Мастер клас по хендлинг (27 гласували потребители)

Бихте ли участвали в такъв курс ?

  1. да (23 гласове [85.19%] - Виж)

    Процент от гласовете: 85.19%

  2. не (4 гласове [14.81%] - Виж)

    Процент от гласовете: 14.81%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 August 2010 - 06:59 PM

Има възможност есента да се проведе мастер клас по хендлинг, който ще води известен украински хендлер Виталий Бельский. Освен че е професионален хендлер с голям опит, е и развъдчик и международен съдия. Негови кучета, и кучета тренирани от него печелят БИС-ове , финални конкурси и породи рингове на водещи изложби.
Курсът продължава 5 дена, от които 1 ден е теория 3-4 часа, и 4 дена практика по 4-5 часа. Програмата на курса, която ми изпратиха, е доста подробна, включва аболютно всичко, което трябва да се знае, но да я представя накрако:
1-ви ден теория ще включа следващо:
Изложба: всичко, каквото трябва да знае хендлерът, от началото на ринга до бест ин шоуто. Вашите права и задължение, какво трябва да се дмонстрира, за това как е правилно да започнм да работм с куче, което за първи път е на изложба, и как да продължим, как е правилно да израдим изложбена кариера на кучето, методи на поощрение и позитивно подкрепление при кучето.
- кой е хенделрът ? Облекло, грим, правила на поведение, стил, причска, индивидуалност и манра на поведението при хендлера, етика и естетика, правила на поведение в социума и т.н. и т.н.
-хендлинг – психология на хендлига, методи на работа, фигури.
-ринг дресура – преди, по време на и след ринга – особености на работа с кучето
-Експерт ? кой е той ? всчико, каквото трябва да знаем за различните начини на съдийство, различна тактика на съдийство, мъж или жена – как да постигнем взаимно разбиране ?

- главният герой – Кучето – по подробно за биомеханика, анатомия, физиология, зоопсихология. Здравето на кучето на изложба – елементарни теоретични правила, или как да избегнем на-лошото.

Практика:

Как да показваме кучето си , неговите особености, индивидуалост, недостатъци и достойнсва на кучето на– как да ги подчертаем, как да накараме кучето да ОБИЧА изложби, да се демонстрира, стойка: варианти, механична, свободна, отработваме до автоматичност. Изложбеният повод: различни видове, избор на повод подходящ точно на вашето куче. Нежелателно поведение в ринга – методи на корекция и как да го избегнем. Лакомтсво в ринга – как да го ползваме ? Решения за кучета, които не реагират на лакомтва; движения в ринга: избор на идеалното темпо за вашето куче, как да научим кучето да се движе изгодно за себе си, каква тряба е разликата в темпото на породния ринг и на бест конкурса и много други неща.

Психология при хендлера: как да скрием в ринга страх, емоции, радост, недоверчиост, как трябва да се държи хендлер с клиентите си, как да се научи да печели и да губи красиво.

Изложба от поглед на съдията: какво трябва да знаем, да предвидим някои моменти.

Етика на демонстрация в ринга: как да реагираме на некоректно поведение на хендлера, и как да направим така, че да го забележи съдията.
И още много други съвети и индивидуални препоръки за всеки участник!

Цената ще е около 150 евро на човек. Групата трябва да е минимум 10 човека. Моля, ако има желаещи да посетят такъв курс, да пишат в тази тема . Ако има достатъчно количество желаещи, ще го организираме .
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   charity Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 16 August 2010 - 12:47 PM

Здравейте! Аз имам голямо желание да участвам в този или подобен курс, но за мен е важно да знам точната дата на провеждането , понеже имам малко дете и тогава да заявя присъствието си на 100 %. А имам и още някои въпроси относно мястото на провеждане на курса и относно практическата част на занятията - те с нашето собствено куче ли се провеждат? Благодаря предварително за отговара. Надявам се курса да се състои!

#3 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 August 2010 - 05:04 PM

charity здравейте ! Както писах горе, за да се проведе курса, трябва минимална група от 10 човека. :mg_062: виждам, че в анкетата има 8 човека, които отговориха "да" - ако реални желаещи, които искат да се запишат за този курс - моля, пишете в тази тема или ми пиете на ични, ще отговоря на всякакви въпроси. :wb_052: да, в курса трябва да с участва със собственото Ви куче, защото ще Ви се дадът конкретни съвети точно за него, освен всичките общи неща, които ще научите ! След като видим, че има достатъчно количество желаещи, можем да говорим за конкретна дата / месец.
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 August 2010 - 05:08 PM

Който има регистрация във Фейсбук, може да види няколко клипчета от тренировките на Виталий :rc_036:

тук

тук
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Aris Aris Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 06-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 16 August 2010 - 06:29 PM

Идеята е много хубава, поздравления за Persona Grata. Аз с удоволствие бих се записала но при мен има много въпросителни. Трябва да знам предварително датата за да мога да отсъствам от работа и да си направя резервация за хотел за мен и кучето ми защото сме от Плевен и да съм финансово подготвена в този период. Силно се надявам да се съберат 10човека и когато има по-подробна информация да имам възможността да се включа и аз.

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 August 2010 - 11:26 AM

Показване на мнениетоPersona Grata, в 16 August 2010 - 05:13 PM, написа:

Който има регистрация във Фейсбук, може да види няколко клипчета от тренировките на Виталий :rc_036:

тук

тук


This video either has been removed from Facebook or is not visible due to privacy settings.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   maya_mai4ety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 234
  • Регистрация: 16-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 18 August 2010 - 01:05 PM

Аз имам желание да участвам . В кой град ще се проведе семинара?
User's Signature

I feel it in my fingers, I feel it in my toes. The love is all around me...

#8 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 August 2010 - 10:05 PM

Най-вероятно ще се проведе в Албена , като дати засега примерно от 13 до 17 септември. Това е много подходящо място, защото:
- има голям избор от хотели на различни цени и категории, навсякъде приемат с кучета :ba_025:

- може да се съчетава с приятна морска почивка на не толкова големи жеги - все пак през септември времето трябва да е благо :ba_025:

- има подходящи места за провеждане на занятията :ba_025:

Датите са оринтировъчни, трябва да има поне 10 души, засега има 5 реални желаещи - тези , които писаха тук в темата и още 2-ма :mg_062:

Бушка, мерси, ще чакам да ми пуснат клиповете в ютуб, да мога да ги постна тук. :rc_036:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 August 2010 - 10:52 AM

Да пусна малко снимки от предишните курсове на Виталий, да добиете представа :wb_052:

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 August 2010 - 10:59 AM

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 August 2010 - 11:05 AM

Прикачена снимка
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Aris Aris Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 06-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 19 August 2010 - 12:11 PM

Със снимките човек може да придобие добра представа за курса. Аз за съжаление съм на Златни пясъци до 06.09 на очни занятия и после трябва да се връщам на работа , за да мога за Европейското да отсъствам отново. Ако по някаква причина курса се измести по-рано и се провежда от следобедните часове нататък за да мога да ходя и на занятията си в университета с удоволстие ще се запиша за курса , но ми е ясно че е невъзможно да се случи така. :dry:

#13 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 August 2010 - 01:47 PM

Aris Aris

Защо да е невъзможно :wb_052: във всеки случай мога да кажа със сигурност, че няма да е през най-горещите часове, а може би вечерно време, за да е по-хладно за нас и най-вече за кучетата :wb_052:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 August 2010 - 03:35 PM

Подтвърдиха ми датите 13-17 септември :ba_025:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   charity Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 26-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 August 2010 - 03:58 PM

Здравейте отново и от мен! Ако окончателната дата за провеждане на обучението остане 13-17 септември, то за мое голямо съжаление няма да мога да участвам. По това време 9-16 септ. съм в Гърция на море и за жалост предплатено. А и това не е единствената ми причина, дори и датата да се промени , Албена като място на грубо 500 км от дома ми , не ме устройва. Имам малко дете и няма кой да го гледа, а и разходите по пребиваване на морето скачат лавинообразно. Пътни - 170 - 180 лв. + стая 200 лв минимум + храна поне по 30 лв на ден и още 300 лв за курса и то къде ще му излезе края. Трябва да приготвя хиляда лева за 5-6 дни. Ще чакам курс в София. Пожелавам успех на участниците и тайничко им завиждам! :dog: :dog: :dog:

#16 Потребителят е офлайн   Aris Aris Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 06-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 19 August 2010 - 06:03 PM

И аз няма да мога.... не мога да отсъствам цел месец от работа , но се надявам в бъдещ курс да мога да участвам.

#17 Потребителят е офлайн   Aris Aris Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 74
  • Регистрация: 06-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Pleven

Публикувано: 19 August 2010 - 06:14 PM

Persona Grata аз в поста си имам в предвид ,че е невъзможно да ми съвпаднат и двете желания: курса да се проведе с една седмица по рано и второ курса да се провежда вечер. Надявам се да се съберете достатъчно хора и курса да се проведе.Успех!

#18 Потребителят е офлайн   Malaika wa mbinguni Икона

  • старо куче шампион
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1969
  • Регистрация: 23-January 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 August 2010 - 01:04 AM

Sori za latinicata no v momenta niamam dostup do bg klaviatura-a ako moda na foruma e v dobra i uslujliva kondicia moje da mi popravi posta :rc_036:

Kolkoto i kursa chovek da izkara,kolkoto i daskala da smeni,niama li simbioza-vruzka mejdu kuche i hendler-nishto niama da izglejda perfektno!Pa bilo to i nai krasivoto kuche s nai dobria hendler!
Vsichki tezi kursove i uroci sa orentirovuchni,suvurshenstvoto se postiga s mnogo turpenie, liubov i viara v samite vas i vashite chetirikraki priateli! :rc_036:
Uspeh na vsichki vi! :ba_025:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 August 2010 - 11:01 AM

Malaika wa mbinguni така е :ba_025:
симбиозата е хубаво нещо, ноооо все пак човек трябва да има един обем теоретични знания,за да се представи добре :wb_052:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 September 2010 - 07:55 PM

Здравейте на всички :rc_036:
За съжаление, много малко хора изявиха желание да се запишат за курса, и той няма да може да се състои! Но , може би ще направим втори опит догодина, и се надявам да има повече желаещи :rc_036:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни