Dog.bg Форуми : Възпитание на пораснал маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание на пораснал маламут

#1 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 27 August 2010 - 09:22 AM

zdraveite. az sum nova tuk i na burzo 6te razkaja za na6iq problem
gledame ku4e - Ar4i, ot skoro - alqski malamut na 3 god. na6i priqteli go dadoha, tui kato ne mogat da se grijat v momenta za nego.
nqma takova dobrodu6no su6testvo. obi4a vseki 4ovek i poludqva ot 6tastie, kogato okolo nego ima hora. mng e 4ist i s higienni navici- ne hodi v ku6ti. sedi v apartamenta sam, dokato sme na rabota i ne pravi beli. mng sme dovolni ot nego v tova otno6enie
problemut oba4e e kogato do nego se dobliji mujko ku4e. kato pod doblijavene imam vpredvid razstoqnie ot okolo 5-10m. prosto zabravq, 4e ima stopani i stava drug. az specialno (za6toto sum 45 kila) ne moga da go udurja i samo tova, 4e doseg se e slu4valo da ima hora s men ne e stanala belq.
kum jenksite e golqm mujkar. v na4aloto e nedostupen posle mng si igraqt, no poqvi li se mujki......
zabelqzala sum dosega 3 tipa otno6enie kum mujkarite:
1. Ar4i sedi do nas i drugoto idva- podu6vat se i na6iq mu ska4a
2. durjim gi dale4 edin ot drug ( be6e s edno huski) - Ar4i ska4a ( dyrjim go samo na kai6ka), vie i si vurti opa6kata
3. osobeno agresiven e kum edno ku4e v kvartala- golqmo e tip pudel, no visoko, ne znam poroda. togava stava neudurjim i dori rumji.
kogato minavame pokrai bezdomni, no sa primerno na drugata strana na ulicata, nqma agresiq , dori ne im obru6ta vnimanie
MOQT VURPOS E: moje li po nqkakuv na4in tazi agresiq da bude premahnata- kastrirane li e mu e re6enieto ili ne6to drugo? i dali moje da goi zavedem pri profesionalist po vuzpitanie na 3 godi6na vuzrast
ako nqkoi se e sbluskval s podoben problem ili prosto znae ne6to, molq vi da ni pomogne.
nie mng si obiknahme Ar4i. toi e stra6no dobri4uk s nas i 4ujdite hora.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 27 August 2010 - 10:33 AM

Агресията към всички мъжки кучета ли е? Ако да, то кастрацията е добър вариант. За всеки случай добре е да се консултирате с професионалист, няма нищо че е на 3 години. Успех.

#3 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 27 August 2010 - 05:30 PM

Агресията към кучета от същият пол,по дребни животинки (катерици,зайци,плъхове,таралежи),овце,кози....това са потенциални дразнители на сетивата на Аляският маламут.Вълкът в него,не изцяло притъпените инстинкти от времената в които тези животни са били използвани и за лов го поттикват към този вид агресия.Това е животно което много обича да доминира над останалите.Много ще ви е трудно да му "обясните",че не трябва да се държи по този начин.Аз съм изключително против кастрирането на кучетата и това е последното към което бих прибегнал.По скоро бих се замислил за наморник,стог нашийник,нов подход в обучението на кучето...Моята женска когато навърши 2 години разви агресия към женски кучета.Близо година не сме я пускали да си играе с други защото винаги се сдавяше.В момента,след раждане е доста по спокойна.Успех
П.П. Писането на кирилица е задължително ;)

#4 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 August 2010 - 06:22 PM

Подкрепям мнението на Deeper, по-добре пробвайте с възпитание. Предполагам, че някъде из форума има тема за такъв тип агресия, поразгледайте или просто се консултирайте с ветеринаря си към кого можете да се обърнете. Предполагам, че всеки, който се занимава с обучение на кучета ще може да ви даде насоки. Успех!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 27 August 2010 - 07:40 PM

Благодаря за изказаните мнения. Дано да има още. Проблемът е , че той няма родословие и едва ли някой би си пуснал женската с него. Иначе е невероятен красавец и е маламут, както и да го гледаш. И ние мнг се колебаем за това кастриране, но четох, че ако не се използва за размножаване е по-добре да бъде кастриран.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 27 August 2010 - 08:41 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 27 August 2010 - 06:45 PM, написа:

Благодаря за изказаните мнения. Дано да има още. Проблемът е , че той няма родословие и едва ли някой би си пуснал женската с него. Иначе е невероятен красавец и е маламут, както и да го гледаш. И ние мнг се колебаем за това кастриране, но четох, че ако не се използва за размножаване е по-добре да бъде кастриран.

Маламутите в България с 50/50 или по друг начин казано-колкото с родословия,толкова и без.Това,че вие нямате не ви е достатъчен довод да не си помислите за поколение.По вероятно е да ви откажат женска заради родствена връска от колкото заради липса на родословие.Мъжкарите тук,в България които могат да заплождат са малко.Повечето са братя,братовчеди и т.н. Както и преди това ви писах-последното нещо за което трябва да мислите е как да си осакатите животното.Има много хора,които в пъти повече заслужават кастрация и не я получават,а какво остава за едно животно,което единствено на вас разчита ?

#7 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 27 August 2010 - 10:59 PM

Да уточня, че не искаме да осакатим животинчето. Явно колкото съм осведомена по някои въпроси, толкова и не съм. Не знаех , че в БГ има толкова маламути и мерси, че каза тази информация, както и за въпроса с женските. В нета четох, че ако кучето редовно не ходи при женски ( сещате се) семенната течност в тестисите след време се изражда в ракови клетки. Просто от разични места чуваме различни мнение и в същото време търсим най-доброто за него. Скоро ще кача негови снимки , ако някоя маламутка го хареса... :)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 27 August 2010 - 11:12 PM

Показване на мнениетоDeeper, в 27 August 2010 - 06:46 PM, написа:

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 27 August 2010 - 06:45 PM, написа:

Благодаря за изказаните мнения. Дано да има още. Проблемът е , че той няма родословие и едва ли някой би си пуснал женската с него. Иначе е невероятен красавец и е маламут, както и да го гледаш. И ние мнг се колебаем за това кастриране, но четох, че ако не се използва за размножаване е по-добре да бъде кастриран.

Маламутите в България с 50/50 или по друг начин казано-колкото с родословия,толкова и без.Това,че вие нямате не ви е достатъчен довод да не си помислите за поколение.По вероятно е да ви откажат женска заради родствена връска от колкото заради липса на родословие.Мъжкарите тук,в България които могат да заплождат са малко.Повечето са братя,братовчеди и т.н. Както и преди това ви писах-последното нещо за което трябва да мислите е как да си осакатите животното.Има много хора,които в пъти повече заслужават кастрация и не я получават,а какво остава за едно животно,което единствено на вас разчита ?

Кастрацията 'осъкатява' животното!? Какъв е смисъл да се раждат уж маламути? Човека запложда кучето си, раздава кучетата, след това порасналите палета започват и те да раждат и т.н. и т.н. Следователно заблудените българи си мислят че имат маламути което всъщност не е така. Категорично съм против развалянето на породата.

#9 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 27 August 2010 - 11:55 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 27 August 2010 - 09:04 PM, написа:

Да уточня, че не искаме да осакатим животинчето. Явно колкото съм осведомена по някои въпроси, толкова и не съм. Не знаех , че в БГ има толкова маламути и мерси, че каза тази информация, както и за въпроса с женските. В нета четох, че ако кучето редовно не ходи при женски ( сещате се) семенната течност в тестисите след време се изражда в ракови клетки. Просто от разични места чуваме различни мнение и в същото време търсим най-доброто за него. Скоро ще кача негови снимки , ако някоя маламутка го хареса... :)


isi_ar4i, доколкото виждам сте доста осведомена, и не трябва допълнително да се обърквате и да приемате за абсолютна истина всяко написано мнение във форума. Не се притеснявайте, че с кастрацията ще осакатите животното - мненията от типа, че кастрацията е осакатяване са популярни само тук на балканските ширини, в европейските държави - кучетата (освен тези получили разрешение за разплод) масово се кастрират, и това е най-хуманния начин да се контролира популацията на кучета и проблема с бездомните в една държава. С кастрирането на кучето ще помогнете и на себе си, и на самото животно - тя няма да премахне доминантността му над други мъжки, но поне ще намали доста неговата нервност и раздразнителност, защото няма да усеща разгонените женски - и ще видите, че животът с него ще стане в пъти по-лек. Тогава ще ви остане само да поработите върху послушанието му. Напълно правилно е това, което сте прочели за проблемите на мъжките, ако не заплождат редовно.

Показване на мнениетоno_brain, в 27 August 2010 - 09:17 PM, написа:

Кастрацията 'осъкатява' животното!? Какъв е смисъл да се раждат уж маламути? Човека запложда кучето си, раздава кучетата, след това порасналите палета започват и те да раждат и т.н. и т.н. Следователно заблудените българи си мислят че имат маламути което всъщност не е така. Категорично съм против развалянето на породата.

no_brain, напълно подкрепям вашето мнение.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#10 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 28 August 2010 - 12:20 AM

задължително изкраваите кучето с намордник , след като не можете да го удържате
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 28 August 2010 - 07:14 AM

Показване на мнениетоno_brain, в 27 August 2010 - 10:17 PM, написа:

Показване на мнениетоDeeper, в 27 August 2010 - 06:46 PM, написа:

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 27 August 2010 - 06:45 PM, написа:

Благодаря за изказаните мнения. Дано да има още. Проблемът е , че той няма родословие и едва ли някой би си пуснал женската с него. Иначе е невероятен красавец и е маламут, както и да го гледаш. И ние мнг се колебаем за това кастриране, но четох, че ако не се използва за размножаване е по-добре да бъде кастриран.

Маламутите в България с 50/50 или по друг начин казано-колкото с родословия,толкова и без.Това,че вие нямате не ви е достатъчен довод да не си помислите за поколение.По вероятно е да ви откажат женска заради родствена връска от колкото заради липса на родословие.Мъжкарите тук,в България които могат да заплождат са малко.Повечето са братя,братовчеди и т.н. Както и преди това ви писах-последното нещо за което трябва да мислите е как да си осакатите животното.Има много хора,които в пъти повече заслужават кастрация и не я получават,а какво остава за едно животно,което единствено на вас разчита ?

Кастрацията 'осъкатява' животното!? Какъв е смисъл да се раждат уж маламути? Човека запложда кучето си, раздава кучетата, след това порасналите палета започват и те да раждат и т.н. и т.н. Следователно заблудените българи си мислят че имат маламути което всъщност не е така. Категорично съм против развалянето на породата.

Какъв е смисъла да се раждат уж българи?А какъв е смисъла да се раждат цигани?Защо не вземем да кастрираме всичко живо което не ни понася?Доста преди да започнем да размишляваме кое е редно в една порода и кое не,търгашите в Бълхария напускаха толкова разновидности на почти всяка една порода,че трудно ще видим наистина добро животно.Колежката Finwe засяга въпоса с това,как стоят нещата из Европа.Колежке,Ами нека обсъдим живота в България тогава и/или разликите с останалата част на Европа.
П.П. Колежке isi_ar4i ,най добрият съвет който до тук колежката Finwe ви е дала е "не приемайте за абсолютна истина всяко написано мнение във форума".Постъпете както ви подсказва сърцето,но още веднъж-не отнемайте от животното това,с което го е създала природата.Наблегнете на наморник,строг нашийник,допълнително превъзпитание.Имате абсолютният шанс да превъзпитате това животно.
П.П.1 "Заблудените Българи си мислят,че имат маламути.." В България породата е позната в мн.тесни граници.Възприема се от хората като "мутирало хъски,мелез м/у хъски и вълк .. " и да не продължавам да изброявам всичките тъпизми които съм слушал (предполагам,че повечето от вас също).Когато хората ми се обаждат за кученце въпреки,че виждат какво пише в обявата "Продавам Аляски Маламути" ме питат "Хъскито със сини очи ли е?; Имате ли останали Мъжки Хъскита?; и т.н.
Най бруталният коментар беше "Ми аз по добре да си купя мъжко хъски,от колкото мъжки маламут...цената на маламута е по висока..."

#12 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 28 August 2010 - 10:22 AM

Показване на мнениетоDeeper, в 28 August 2010 - 05:19 AM, написа:

П.П.1 "Заблудените Българи си мислят,че имат маламути.." В България породата е позната в мн.тесни граници.Възприема се от хората като "мутирало хъски,мелез м/у хъски и вълк .. " и да не продължавам да изброявам всичките тъпизми които съм слушал (предполагам,че повечето от вас също).Когато хората ми се обаждат за кученце въпреки,че виждат какво пише в обявата "Продавам Аляски Маламути" ме питат "Хъскито със сини очи ли е?; Имате ли останали Мъжки Хъскита?; и т.н.
Най бруталният коментар беше "Ми аз по добре да си купя мъжко хъски,от колкото мъжки маламут...цената на маламута е по висока..."

Точно затова говора. Породата въобще не е известна и доста хора си мислят че хъски и маламут е едно и също. Няма смисъл да се заплождат куче без родословие което въобще не се знае дали наистина е маламут. Минава човек с хъски и се хвали: 'Имам си маламут' който вероятно е закупил от съседско развъждане с мисълта че това са малумут, което всъщност не е така. И какво става в крайна сметка. Хъскитата и маламутите стават една порода.

#13 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 28 August 2010 - 11:52 AM

Показване на мнениетоno_brain, в 28 August 2010 - 09:27 AM, написа:

Показване на мнениетоDeeper, в 28 August 2010 - 05:19 AM, написа:

П.П.1 "Заблудените Българи си мислят,че имат маламути.." В България породата е позната в мн.тесни граници.Възприема се от хората като "мутирало хъски,мелез м/у хъски и вълк .. " и да не продължавам да изброявам всичките тъпизми които съм слушал (предполагам,че повечето от вас също).Когато хората ми се обаждат за кученце въпреки,че виждат какво пише в обявата "Продавам Аляски Маламути" ме питат "Хъскито със сини очи ли е?; Имате ли останали Мъжки Хъскита?; и т.н.
Най бруталният коментар беше "Ми аз по добре да си купя мъжко хъски,от колкото мъжки маламут...цената на маламута е по висока..."

Точно затова говора. Породата въобще не е известна и доста хора си мислят че хъски и маламут е едно и също. Няма смисъл да се заплождат куче без родословие което въобще не се знае дали наистина е маламут. Минава човек с хъски и се хвали: 'Имам си маламут' който вероятно е закупил от съседско развъждане с мисълта че това са малумут, което всъщност не е така. И какво става в крайна сметка. Хъскитата и маламутите стават една порода.

А колко хора дават по 1500лв за Аляски Маламут с родословие?Вярно е,че златото е за тези,които могат да си го позволят но все пак и пазара определя цените !

#14 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2010 - 12:09 PM

Да пазара определя цените - кремвиршите без месо струват 2,60 и с месо 6.00 лева. Всеки един избира това, което иска да си купи.
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#15 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 28 August 2010 - 12:17 PM

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 28 August 2010 - 11:14 AM, написа:

Да пазара определя цените - кремвиршите без месо струват 2,60 и с месо 6.00 лева. Всеки един избира това, което иска да си купи.

Че то има ли кремвирши с месо? :db_046: А сега по темата-права си Петя,но както ти самата каза-има с месо,има и без...не е само 1 вид нали ?Наскоро мой познат е вкарал 2 маламута за по 1200евро...Нека новият им стопанин се похвали тук ;)

#16 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2010 - 12:21 PM

Цитат на колегата Deeper :
"Какъв е смисъла да се раждат уж българи?А какъв е смисъла да се раждат цигани?Защо не вземем да кастрираме всичко живо което не ни понася?Доста преди да започнем да размишляваме кое е редно в една порода и кое не,търгашите в Бълхария напускаха толкова разновидности на почти всяка една порода,че трудно ще видим наистина добро животно.Колежката Finwe засяга въпоса с това,как стоят нещата из Европа.Колежке,Ами нека обсъдим живота в България тогава и/или разликите с останалата част на Европа.
П.П. Колежке isi_ar4i ,най добрият съвет който до тук колежката Finwe ви е дала е "не приемайте за абсолютна истина всяко написано мнение във форума".Постъпете както ви подсказва сърцето,но още веднъж-не отнемайте от животното това,с което го е създала природата.Наблегнете на наморник,строг нашийник,допълнително превъзпитание.Имате абсолютният шанс да превъзпитате това животно.
П.П.1 "Заблудените Българи си мислят,че имат маламути.." В България породата е позната в мн.тесни граници.Възприема се от хората като "мутирало хъски,мелез м/у хъски и вълк .. " и да не продължавам да изброявам всичките тъпизми които съм слушал (предполагам,че повечето от вас също).Когато хората ми се обаждат за кученце въпреки,че виждат какво пише в обявата "Продавам Аляски Маламути" ме питат "Хъскито със сини очи ли е?; Имате ли останали Мъжки Хъскита?; и т.н.
Най бруталният коментар беше "Ми аз по добре да си купя мъжко хъски,от колкото мъжки маламут...цената на маламута е по висока..."


Колега Deeper,
съласна съм с вас, че "търгашите в България напускаха толкова разновидности на почти всяка една порода, че трудно ще видим наистина добро животно" :wb_052: Незнам кой визирахте ?!?!? А всичко е много просто - кучето има ли родословие е чистокръвно, няма ли родословие е наподобяващо определена порода........
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#17 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 28 August 2010 - 12:54 PM

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 28 August 2010 - 11:26 AM, написа:

Цитат на колегата Deeper :
"Какъв е смисъла да се раждат уж българи?А какъв е смисъла да се раждат цигани?Защо не вземем да кастрираме всичко живо което не ни понася?Доста преди да започнем да размишляваме кое е редно в една порода и кое не,търгашите в Бълхария напускаха толкова разновидности на почти всяка една порода,че трудно ще видим наистина добро животно.Колежката Finwe засяга въпоса с това,как стоят нещата из Европа.Колежке,Ами нека обсъдим живота в България тогава и/или разликите с останалата част на Европа.
П.П. Колежке isi_ar4i ,най добрият съвет който до тук колежката Finwe ви е дала е "не приемайте за абсолютна истина всяко написано мнение във форума".Постъпете както ви подсказва сърцето,но още веднъж-не отнемайте от животното това,с което го е създала природата.Наблегнете на наморник,строг нашийник,допълнително превъзпитание.Имате абсолютният шанс да превъзпитате това животно.
П.П.1 "Заблудените Българи си мислят,че имат маламути.." В България породата е позната в мн.тесни граници.Възприема се от хората като "мутирало хъски,мелез м/у хъски и вълк .. " и да не продължавам да изброявам всичките тъпизми които съм слушал (предполагам,че повечето от вас също).Когато хората ми се обаждат за кученце въпреки,че виждат какво пише в обявата "Продавам Аляски Маламути" ме питат "Хъскито със сини очи ли е?; Имате ли останали Мъжки Хъскита?; и т.н.
Най бруталният коментар беше "Ми аз по добре да си купя мъжко хъски,от колкото мъжки маламут...цената на маламута е по висока..."


Колега Deeper,
съласна съм с вас, че "търгашите в България напускаха толкова разновидности на почти всяка една порода, че трудно ще видим наистина добро животно" :wb_052: Незнам кой визирахте ?!?!? А всичко е много просто - кучето има ли родословие е чистокръвно, няма ли родословие е наподобяващо определена порода........

Търгашин=Търговец=Търгуващ...Визирах търгашите..хората които се занимават с продажба на животни,развъждане на животни с търговска цел,развъдници и т.н. Изказването ти за чистокръвното куче с родословието е много неправилно и ще засегнеш мн.хора.Има много кучета с "родословие" и вкарани от "елитни развъдници" .....но това е друга тема!Тази тема е "Възпитание на пораснал маламут"

#18 Потребителят е офлайн   dancheva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 26-November 10

Публикувано: 26 November 2010 - 09:47 PM

zdravei te predi sedmiza si kupih malamut ot ungaria kakvo 6te me posavetvate za hranene iotglejdane

#19 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2010 - 10:41 AM

Здеавейте!Чета форума от 3-4 месеца всеки ден,но не съм писал до сега.
Познавам и все повече се запознавам с хора,които твърдят,че техните кучета са маламути,а те даже не наподобяват на такива.Крайно време е това безумие да спре!Харесвам тази порода и това ме кара да се чуствам зле.
Ако всеки човек уж с маламут си каже:"Е какво като няма родословие" в България все повече ще бъдем свидетели на тази нелепост.За мен куче без родословие и без да си свидетел на нековите родители,е както казахте подобие на маламут.Естествено има много такива,които злоупотребяват и си вадят по някакъв начин родословия,но това е друга тема...Защо трябва да се разваля една от най-хубавите породи!?
Относно цената на Аляския маламут:Естествено,че ще има разлика между цените,както има разлика в кучетата и това е съвсем нормално.Човек,който не може да отдели толкова за хубав маламут,естествено ще си вземе не от толкова добра линия.
Хубавите кучета,които се ражда, намират лесно своите стопани!Кучетата,които не могат да докажат произхода си и не могат да се продадат им се сваля цената и от там идва тази разлика,защо един маламут струва 1000 лв друг струва 300лв.
Докъто не престане смесване на породите хъски и маламут,няма да престане и бъркането на двете породи.
Лично аз имам неродословно хъски,което стана действително много добро куче,НО никога няма да допусна грешката да го заплодя и други хора да допускат моята грешка!
Голямо разочарование е за човек,които обича и си купува дадена порода куче,с което ще живее 5-10-15 години и да вижда,че това куче расте,не като такова,каквото той иска.
Най-лесно е да се заплоди,ами последствията...?!
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2010 - 10:50 AM

Показване на мнениетоdancheva, в 26 November 2010 - 06:52 PM, написа:

zdravei te predi sedmiza si kupih malamut ot ungaria kakvo 6te me posavetvate za hranene iotglejdane

Пиши на кирилица !!!
Повече разходки , калций , витамини . Според бюджета може да ги храниш от пилешки фенери до Роял Канин.
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни