Dog.bg Форуми : Шпиц на 1г и 2месеца

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шпиц на 1г и 2месеца Нов стопанин

#1 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 28 August 2010 - 09:35 AM

Здравейте,преди 2 дни си взех шпиц,води се мини,премерих го на височина,някъде 30см е ,мн.шаваше и се надявам да съм измерила правилно.Тежи около 5кг .Кучето е на 1г.и 2 месеца .В момента се опитвам да свикна ,че джавка късно вечер като тропат комшиите/живея в блок./Опитвам се да го науча да ползва асансьора,защото живея на 5 ет,за момента доминира стълбището.И искам да го от уча да взима и да дъвче боклуци ,по време на разходка,засега си харесва опаковки от колбаси.Вчера мн.време се мъчех да му извадя от устата една опаковка от телешки салам.Моля Ви,да ми помогнете ,като ми кажете дали има начина да го от уча да разнася чехлите ми,да не си качва лапите по масата,да яде боклуци от улицата ,и дали успявате да спите когато кучето джафка при шум от страна на комшиите.Спя като на тръни,вече 2 ден. Друг по-важен проблем ми е храната,по колко пъти на ден ,в какво количество и най-вече кога трябва да му се дават бисквитките и по -колко?Давате ли им нещо друго странично за ядене?Чудя се,дали не му давам прекалено малко храна,за да търси боклуци от улицата. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ! Всичко,което съм чела из форумите ,е повече за малки кученца...,а моето не е такова.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   alice_goldness_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 13-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv
  • Interests:Dogs

Публикувано: 28 August 2010 - 02:15 PM

За лаенето - моето първата седмица след като го взех лаеше по цяла вечер , при всеки шум , който чуеше , но свикна с къщата и спря.Когато кученцето свикне със шума на съседите , ще спре .
За бисквитките - не е много препоръчително да даваш без причина , използвай ги като награда , броя им няма значение .
За храната - Колкото и храна да му даваш , то пак ще си търси боклуци от улицата . Сега ще проверя колко грама трябва да се дават на шпиц и ще ти кажа .
За боклуците - Научи го на командата "Не" и всеки път когато тръгне да дъвче нещо му казваш едно дългоо Неее . При нас проработи тази техника :smile: .


Пп - Ние цялата къща спахме на тръни цяла седмица :ab_041: ...

User's Signature

Качена снимка
"Две неща са безгранични - Вселената и човешката глупост...за първото не съм толкова сигурен!" А.Айнщайн

#3 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 August 2010 - 02:26 PM

Здравейте! За да възпитате немски шпиц трябва да сте МНОГО строга. Те са маниполатори и усетят ли слабостта на стопанина може да се възползват прекрасно от това и да си правят каквото искат. Те трябва да знаят кой е шефа у дома. Така, че за всяко нередно нещо трябва да му се карате с едно гръмко НЕ! При успех и послушаншие е добре да награждавате кучето с някакво дребно лакомство. Ако храните кучето с висококачествени гранили можете да давате сутрин и вечер по около 35-40грама храна. Ако видите, че отслабва или надебелява съответно ще прибавите или отнемете 3-5грама гранули от всяко ядене. На някой от мойте шпицове 33-34грама гранули на ядене им са достатъчни, но други пълнеят от толкова и давам по-малко. Всеки организъм е различен. Също така може да давате извара, кисело мляко, яйца, месо без подправки...., но съответно ще намаляте количеството на гранулите.
Влезте по-надолу във форума на "Възпитание, обучение, спорт". Мисля, че някой от темите ще ви бъдат полезни.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#4 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 28 August 2010 - 05:53 PM

Това с гръмкото не ,много не върши работа при нас,поне за сега.Казвам НЕ,то не спира да го прави.Някакви други идейки?За хранене за сега съм взела "brekkies"и малко от една малко по-скъпа.Надявам се мога да ги меша.От тази пише ,че дневнатата дажба е 90гр на ден.Да попитам по-колко пъти на ден си храните вашите шпицове? Моят преди малко го хванах да дъвче вц хартия.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 August 2010 - 07:10 PM

Разхождайте шпиица с повод. Ако посегне да лапне нещо, което не трябва, дръпнете рязко повода с НЕ. Не се надявайте на чудеса за няколко дни, може да се възпитавате и със седмици.
Аз храня кучетата си два пъти на ден, както и ви написах по-горе.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#6 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 28 August 2010 - 07:24 PM

Така и ще направя,преди малко като го извеждах на разходка ,не е налапал нищо странично.Да ви попитам също и двата пъти ли му давате еднакво количество храна?Аз меря храната с една мерителна чашка от хранителни надбавки -пише 100мл.незнам дали върши работа или е погрешно
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Doggy Deluxe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 20-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2010 - 12:10 PM

Трябва да си търпелива и настоятелна във възпитанието на новото ти приятелче. :tb_195: А за еднаквото количество количеството храна... ДА - както seska ти е написала "сутрин и вечер по 35-40 гр" и вече съответно ще следиш дали ще има промяна в теглото. Повечето марки храни си имат мерителни чашки, който биха ти свършили работа за измерването на храната. Но ако имаш възможност, за твое удобство, си вземи една кухненска везна, не са скъпи. Така поне ще измерваш точно грамажа на храната. :smile: :dog:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 31 August 2010 - 01:14 PM

Не зависи ли от марката храна,грамажа? Той и сега ми изглежда ,че това което на мен ми показва 100мл на него не му стига...а за мерилката си мн.права...като се замисля има голяма логика.Сигурно различните храни,имат различна тежест...на чувала за тази,която взех пишеше 90гр. Но незнам дали това е на ден,или на хранене.Благодаря,че ми помагаш.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2010 - 04:08 PM

princessnansi- Би трябвало да е на ден.Вече ти си решаваш дали ще храниш 2 пъти на ден или 1 път в рамките на това количество.Виж, някъде из опаковаката на храната, трябва да има картинка или надпис, че количеството е за 24 часа.
Мисля, че храната се смесва, когато се преминава от една към друга.Не знаете ли с какво се е хранило кученцето до сега?
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#10 Потребителят е офлайн   Doggy Deluxe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 20-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2010 - 07:44 PM

Така е ...всяка марка кучешка храна си има таблица с дневната дажба за различните килограми. Цвети правилно ти е написала, че ти сама си преценяш дали дневната дажба да я дадеш на веднъв или да я разделиш за две хранения :dog:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 01 September 2010 - 02:13 PM

Здравейте,предишната храна с която е хранен Арис, е била една от 2лв кг,и момичето от магазина в който купих новата храна "brekkies" ми каза,че това за 2лв е пълен боклук.Затова ми препоръча тази "brekkies" .Купих насипна храна и нямам опаковка.Но мога да мина през магазина и да прочета на чувала.Иначе,може да ми препоръчате и друга храна.Но да не е повече от 6- 7 лв на кг. И да ви попитам кога давате консервите ?Откакто имам Арис ,той е само на гранули,малко плодове и зеленчуци,кучешки бисквити и му взех един кокал за дъвчене от магазина.Иначе поетапно му смесвах старата с новата храна за около 2-3 дена.Но моля да ме насочите дали тази храна е добра,ако трябва да купувам друга да я сменя .Благодаря за отзивите и помоща на всички.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни