Dog.bg Форуми : Кой върти интриги и защо?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кой върти интриги и защо?

#1 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 30 August 2010 - 10:49 PM

Отварям тази тема с ясното съзнание, че интриганти в средите на любителите на животни винаги е имало и ще има, но също и с надеждата, че поне един от тях ще бъде отстранен от този форум.

За какво става дума вкратце: на 06.08. постнах едно доста язвително мнение в тема "Изключителна жестокост към куче" по повод кавгите около Мима. В резултат духовете доста се разбуниха, а и доста хора ми писаха на лични, една част подкрепяйки мнението ми, а друга - критикувайки го. Един от тях беше потребител mony6802, който се представи за Моника Демирова-адвокат в Софийска адвокатска колегия, и с когото кореспонденцията и на лични приключи бързо.

На 18.08. г-н Григор Димитров получава 2 съобщения във Фейсбук от човек, който също се представя за г-жа Демирова, в които се твърди, че същата разполага с "писмо на хартиен носител" от мен, в което твърдя, че Мима издържа 4 приюта. Препратена е част от личната ми кореспонденция с mony6802, като последните 2 реда са доста попроменени. Прилагам скрийншотове на писмата до Димитров и онази част от личните, която касае случая.

Тъй като аз нямам навика да споделям личната си кореспонденция от форума с други хора, единственият вариант части от нея да се появят някъде е ако другата страна (в случая потребител mony6802) я е направил по някакъв начин достъпна. В случая гнусното и долното е не толкова това, че някой си позволява да прави личната кореспонденция публична, колкото фактът, че тя съзнателно се променя с цел създаване на поредната интрига от типа "he said, she said", като се цели да бъдат скарани две от най-големите организации за защита на животните у нас. Разбира се, във ФБ още няколко от активните противници на Григор Димитров цитират въпросното писмо, което Monika Demirova разпространява, като по този начин се опитват да задълбочат интрижката.

За мен няма съмнение, че зад mony6802 и ФБ профил Monika Demirova стои едно и също лице, друг е въпросът доколко това наистина е адвокат Демирова. Именно поради това ще замоля администрацията на сайта да вземе отношение и наложи наказание на потребител mony6802 по свое усмотрение. Предварително благодаря.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   sozofest Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-August 10

Публикувано: 30 August 2010 - 11:34 PM

Същата тази Моника Демирова мен лично заплашваше със съд за клевета, обида и не-знам-си още какво .. мисля, че който и да се крие зад нейния профил, има нужда от сериозен преглед при специалист. Друго обяснение за неадекватното държание, откритите лъжи и дописването на изречения, както се вижда по-горе, нямам.

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 31 August 2010 - 12:01 AM

Изявите на потребител mony6802 в този форум бяха крайно неуравновесени и приключиха със заключването на темата за Мима. Междувременно бяхме призовани да се гръмнем вкупом и наречени пачи.
Не мисля, че който и да било от редовните потребители е в състояние да обясни защо това се търпя, а административните наказания бяха обсъждани в темата За администрацията и мода.
Честно казано, глупаво е да се занимаваме с това в тема в Новини.

#4 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 31 August 2010 - 12:12 AM

"Защо се правят тези интриги?" е въпрос, който съм си задавала и аз и не намирам разумен отговор. Никой няма полза от това, най-малко пък животинките. И е странно, че хора, които имат (уж) едни и същи цели, се калят едни други, използвайки най-гадни методи. И се стига до там, че когато се случи нещо наистина гадно и ужасно, като това с Мима или кученцето от Богров - вместо да сме единни и да се подкрепяме - започват писания и намеци за "нагласени работи", "кучета-касички" и т.н. И, ей Богу, не мога да си отговоря кой какъв интерес би могъл да има от това.
Другото го е казала mil_
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#5 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 31 August 2010 - 12:23 AM

Честно казано - пуснах темата тук след около половин час търсене на подходящ раздел. Тук освен за новини разделът е за коментари, така че ми се стори най-удачно. Разбира се, ако администрацията прецени - може да премести темата и на по-подходящо място. А защо въобще пускам темата, при положение, че въпросният потребител вече неведнъж се е пооливал - най-вече за да се опитам да сложа край на една от интригите, които ме засягат лично. Сега вече зависи наистина от администрацията на форума да покаже дали такова поведение ще се толерира или не.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 31 August 2010 - 12:50 AM

Показване на мнениетоmil_, в 30 August 2010 - 11:06 PM, написа:

Изявите на потребител mony6802 в този форум бяха крайно неуравновесени и приключиха със заключването на темата за Мима. Междувременно бяхме призовани да се гръмнем вкупом и наречени пачи.
Не мисля, че който и да било от редовните потребители е в състояние да обясни защо това се търпя, а административните наказания бяха обсъждани в темата За администрацията и мода.
Честно казано, глупаво е да се занимаваме с това в тема в Новини.


Ааааххх въобще не очаквах от Вас такъв тип реакция :dh_188: ...Като отговор на дадена създала се ситуация...
Няма значение дали ви интересува или не...Аз да си кажа...
Мисля на всеки ,му се е случвало да си изпусне нервите и всъщност това,което започва наистина да ме дразни персонално, и да ми звучи Hагласено и Фалшиво е ,че според мен не ви е това проблема истинския,а целите друго...
Искам най отговорно да уточня,че...Не познавам въпросният потребител и нямам никакви контакти с него,но се замислих...
Някаква глупава и първична мисъл... :wb_052:
На колко от нас се случва в живота да си изпуснем нервите ,и да кажем неща за,които после евентуално съжаляваме?!
Както и да е...

P.С...Аз лично съм 3а много строги правила и норми в живота,но се научих с времето,че има Варианти,Моменти,Ситуации и т.н...
И най вече,ако е възможно естествено...
Обективна и Професионална оценка, на дадена ситуация... :ae_085:

Вярвайте ми ....Хиляда пъти съм реагирала като Вас досега ,и после мога да Ви гарантирам,че несъм се чувствала по добре или по удовлетворена...
Мисъл,чувство и обективност е необходима...
Лека нощ на всички...и успех в нещастната ви глупава борба,за превъзходство човешко... :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#7 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2010 - 08:41 AM

Яворе, защо не й ги написа тези неща лично на нея, за да се разберете кой крив, кой прав и защо така? Какво значение има какво ще кажат хората от дог.бг? Тя Мони така или иначе май не влиза вече тук.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#8 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 31 August 2010 - 08:42 AM

grigo009 след като сте написали самостоятелно, че не познавате потребителя и нямате контакти, защо го защитавате, в смисъл, пишете нещо, за което нямате никакво инфо.

Но в случая далеч това не е най-важното, защото дори и да приемем, че обиждането на потребителите е било еднократно деяния, резултат на емоция и нерви в конкретния момент, това за което е тази тема, определено не е спонтаност.

#9 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2010 - 09:06 AM

Не съм сигурна, че точно така е станало.
Моника не е хлапе, а е достатъчно зряла жена и то адвокат. Не смятам, че би си позволила да фалшифицира подобно нещо. Трябва да си доста глупав, за да го направиш и да го размяташ така в публичното пространство. Или според Явор тя си е мислела, че той няма да забележи? Напротив, всичко се забелязва и чете. Григор Димитров сам се издъни, няма нужда някой да казва какво и що издържа, защото е ясно като бял ден за тези, които го познаваме и сме имали взимане-даване с него.
Но това е друга тема, която няма смисъл да се обсъжда.
Наистина защо не помислим логично?
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#10 Потребителят е офлайн   Laska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 03-March 10

Публикувано: 31 August 2010 - 09:40 AM

След като темата за Мими е затворена, а Явор отваря нова тема- КОЙ ТОГАВА ИСКА ИНТРИГИ И ЗАЩО!?
User's Signature

Благодарното куче е по-достойно от неблагодарния човек!

http://grijaipodslon.ucoz.com/

#11 Потребителят е офлайн   Danyto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 697
  • Регистрация: 24-October 06

Публикувано: 31 August 2010 - 09:42 AM

Тази тема не е за Мима, доколкото разбрах...
Но Ласка така и така сте тук, как е тя? Има ли нещо ново, лично около нея?

#12 Потребителят е офлайн   olimpia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 106
  • Регистрация: 17-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 August 2010 - 09:51 AM

Когато започна въпросния проблем-Явор и на мен ми писа на чата на фейсбук.Лично той ми писа и започна разговора.С малко уводни думи-ме посъветва да не се занимаваме с Димитров.Така ли беше Яворе? И ако аз постна какво си ми писал-и него ли ще отречеш? Или ще редактираш думите ми?Защато аз мога да се закълна в най-милото ми-двете ми деца,че Казвам истината.......Ти "леко разклайщайки пръст -ме посъветва-така да се каже-да си затворя устата" ......Държа да ти кажа обаче,че ако номера ти с Моника мине-пред мен няма да мине....Най мразя мъже в такава кожа като твоята...ахаааа-и ще е мъж.....ама по-гадните, да не казвам какви номера-се различавате от истинските мъже....И за да не кажете че се крия под псевдоними-ще ви кажа че се казвам Нели Янкова...член съм на австрийско -гръцка организация за защита на животните в Атина...Член съм и на "Грижа и подслон за всеки".....Яворе-моля те нека не разравяме -за да не мирише...иначе бих попитала защо я имате тази страница ,във фейса-когато търсят помоща ви,звънят ви по телефоните-а Организацията не отговаря.....Да кажеш защо ви изгониха от Пловдив?Ама истината....Или е най-добре да се покажем пред камерите,да ни снимат-те те ония "глупаци"-дето са се юрнали да спасяват животните-да си ги спасяват....те да вадят кестените от огъня-а пък ние каквото си знаем....жалка картинка...Ако това е начина да елеминираш ,и затвориш устата на един от от опонентите си.......няма да стане Яворе...голям мъж ,си няма що? То се вижда кой се занимава с интриги......

#13 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 31 August 2010 - 09:53 AM

Темата не е за Мима, а за това, че някой използва Мима, за да настройва хората едни срещу други - надявам се е станало ясно. А иначе - както написах на mony6802 - има си съд и инстанции, които ще решат кой крив и кой прав по случая Мима. Нека информацията за Мима се публикува другаде, за да не се объркват нещата.

От друга страна не мога да премълча това, че някой злоупотребява с името ми и разпространява неверни факти навсякъде из интернет на принципа "като повториш една лъжа 100 пъти, тя става истина". Съжалявам, но не аз съм забъркал тази интрига, а мълчанието винаги отваря път за по-арогантните.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   olimpia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 106
  • Регистрация: 17-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 August 2010 - 10:26 AM

Показване на мнениетоyavor50, в 31 August 2010 - 08:58 AM, написа:

Темата не е за Мима, а за това, че някой използва Мима, за да настройва хората едни срещу други - надявам се е станало ясно. А иначе - както написах на mony6802 - има си съд и инстанции, които ще решат кой крив и кой прав по случая Мима. Нека информацията за Мима се публикува другаде, за да не се объркват нещата.

От друга страна не мога да премълча това, че някой злоупотребява с името ми и разпространява неверни факти навсякъде из интернет на принципа "като повториш една лъжа 100 пъти, тя става истина". Съжалявам, но не аз съм забъркал тази интрига, а мълчанието винаги отваря път за по-арогантните.


Яворе-ти я забърка интригата...ти ми писа на мен...не аз на теб...ти ме посъветва да си затварям устата....ти първи писа и на Моника Демирева...Защо Яворе? Защо ни писа? Ние не се познавахме-нямаме никакви общи теми на разговори...за да ни накараш да си променим мнението...да се опиташ да ни запушиш устите -да спрем да искаме Мима да бъде върната на Виолета Добрева.И че Димитров бил ,най -заслужилия човек...може и да е бил-/но е минало време,нали/ БИЛ.... Може и да е правил добро-но не за без пари...не отричам дейността му преди,а постъпката му сега,а тя е аморална и античовешка....да не говорим че и той щъка от профил на профил и ни пише на личните пощи....Ей-голяма мафия сте това бе-какви хора сте...????Мислете за животните, Яворе.Спрете да мислите, колко пари ще изкарате ,или колко пари ще ви влезнат в дарителските сметки...Да,точно това ми каза и на мен-но с малко по други думи.На въпроса ми, защо има открита сметка за Мими в Германия и тя е в сайта му за осиновяване-ти ми отговори-че е нормално-защото Димитров има 4 приюта и те трябва да се издържат по-някакъв начин.... Да не говорим пък за отговора на Димитров ,защо г-жа Линкогел е открила сметка, на името на Мима.Ама Мима си има собственник-питайте него първо ...за всичко свързано с нея ,е трябвало да се иска разрешение-защото тя е осиновителката на Мима,и защото Виолета Добрева плаща за нейното лечение и протезиране в Германия.Жалък си с това, което искаш да постигнеш сега...защо не обесниш на хората тук-защо точно сега отвори тази тема...та това са неща от преди 1 месец? Да отговоря ли аз Яворе-защо искаш да отклониш вниманието на потребителите тук от важните и същественни неща.....Нека да кажа тогава,за тези което не знаят-г-жа Виолета Добрева изпрати покана на Григор Димитров със срок -да и бъде върната Мима.

#15 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2010 - 11:52 AM

Явор трябваше да постъпи мъжки и коректно и да си разреши проблема лично с Моника, а не да го изнася тук и да иска хората да вземат отношение, при все, че Моника отдавна спря да пише и да влиза тук и това няма нищо общо с форума и администрацията на форума.
Ама не би. Тази тема може също да се тълкува като "въртене на интриги".
Какво се очаква да стане тук? Поредната разправия? Защо и кому е нужно? Трябва ли да се пуска тема в "Новини" и да се плюе по един конкретен човек, а Явор дори да не е направил опит да се свърже с този човек и да си разреши сам проблема?
Не се прави така.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#16 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2010 - 12:06 PM

Темата се заключва, тя няма да доведе отново до нищо конструктивно. Доколкото до mony6802 - мненията на този потребител в този форум минават през одобрение от модератор като последно предупреждение за обида към останалите потребители. Същото е и с "другата" страна в възникналия преди време спор.

Темата се заключва и изтрива след 30 минути. Ако създателя и реши да я поддържа, нека да ми пише на лични съобщения, ще бъде активирана единствено и само при негово желание.



Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни