Dog.bg Форуми : помощ за червенобузи костенурки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ за червенобузи костенурки много надути очички

#1 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 04 September 2010 - 12:44 PM

здравей те, от четири години имаме две червенобузи костенурки преди две години им се надуха очичките ,слагах капки в очите калиев перманганат в водата и за три дни им нямаше нищо ,сега имаме същият проблем и с двете костенурки подуха им се очичките отново бяхме на ветеринар даде ни капки за очи-tiacil даде ми и антибиотик -окситетрациклин,и така през деня в едно легенче с антибиотика в водата за да го пият стояха на слънце,вечер в аквариума с калиев перманганат за дезинфекция с пусната лампа ,давах им и капки витамин А,но подобрение никакво даже от вчера спряха и да се хранят днес отново бях ме на ветеринар /на друг/ обясних му как съм ги лекувала и той ми даде мехлем тетрациклин да им мажа очичките ,моля ви кажете какво още да направя.

#2 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 04 September 2010 - 08:35 PM

Имат ли нагревател във водата?

#3 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 04 September 2010 - 11:02 PM

да имат,водата им беше 25 градуса но откакто са болни е 30градуса /така прочетох,че се прави/

#4 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 10 October 2010 - 08:52 PM

Оправиха ли се костенурките? И аз имам две червенобузи и искам да питам нормално ли е като застудее да не ядат много, да не кажа че не ядат почти нищо?

#5 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 October 2010 - 03:48 PM

Случайно се зачетох, макар и късно, ама все пак. Аз пиша повече в без дом, щото повече съм кучкарка, но имам и червенобуза костенурка на 9 години. Да, напълно нормално е да не яде почти нищо, моята например зимата направо си спи зимен сън - е буди се, но яде сигурно веднъж месечно. Това е, защото аз не й включвам нагревател. Ако има нагревател ще се храни нормално. Стане ли водата по-студена отнормалната температура костенурката ми престава да се храни. Това е през всичките тези години, здрава е, жизнена, ние си я пускаме вслед нас из стаите и тя се разхожда, кучетата ми са научени да я пазят и от време на време я близкат. Още от мъничка й говорим и съм сигурна, че си знае името, защото където и да е и я извикаш "Лори", тя се обръща и тръгва към теб. Толкова е свикнала с мен, че когато я взема в ръце, тя си подава главата напред и яз я милвам по гушката. Та така. Не се притеснявай. Ако искаш да се храни, просто я стопли. Поздрави.

#6 Потребителят е офлайн   evgeni67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 09 November 2010 - 05:54 PM

a ti da ne q hranish vseki den trqbva prez den

#7 Потребителят е офлайн   evgeni67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 November 2010 - 03:26 PM

о а ти да не я хранисх само със скариди трябва да имат разнообразна храна и понякога да им давасх витамини

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни