Dog.bg Форуми : Ще преброяват домашните кучета

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще преброяват домашните кучета Оцени темата: ***-- 1 Гласове

#101 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 September 2010 - 04:01 PM

Напротив, много добре те разбирам, защото съм била на твоето мнение и съм изпитвала твоите емоции.
Просто се отърви от представата, че създаването на кучета е нещо хубаво и ще ти олекне. То трябва да е само работа за хора, които знаят какво вършат и не го правят нито за пари, нито за емоционални дивиденти от това, че приятелчето ти е горд родоначалник.
Има една фраза, не съм го измислила аз, "The first step to no-kill is no-birth"

#102 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 10 September 2010 - 04:30 PM

Показване на мнениетоCh@Rlie, в 10 September 2010 - 02:47 PM, написа:

Аз ви разбирам прекрасно за какво говорите, но вие мен явно не можете. Аз съм против всякаква жестокост към животните, но вие не говорите за това, а за ограничаване на личностния избор и грубо вмешателство в личното пространство. Нима е грешно да реша, че искам кученца точно от моето куче, ако имам възможност да им осигуря грижи и всичко необходимо?!?
Грешката ви е, че прекалено много обобщавате и слагате под един знаменател различни неща. Радвам се, че все още всички сме еднакви пред закона - и развъдчици и обикновени хора, и това, което искате никога няма да се реализира, защото ще е един брутален регрес на човешкото общество.

Да Ви попитам,след като поискате кученце от Вашето куче,но вместо едно се родят две-какво ще направите с второто?Ако го продадете или подарите дори и се окаже,че е с наследствено заболяване,Вие ли ще поемете бъдещото му лечение?А ако няма такова-Вие ли ще преживеете ужасът?Това не е ли жестокост-да създаваш хей така,безотговорно.
Ами ако са повече от две,шест например?
Помислете малко.Не всеки гледа болното си куче,много и ги изхвърлят.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#103 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 06:03 PM

О мон ами, значи вие изключвате тотално възможността да съществува развъдчик, който си отглежда кучетата лошо? Интересно, трябва да се направи научно изследване как са еволюирали тези суперчовеци...

А породистите кучета не боледуват ли? И те ли са някакви свръх-видове? И са имунизирани от генетични проблеми?

Явно не 20, а около 70 години сте назад. Използвате реториката на Адолф Хитлер.


Който е взел куче е поел отговорност. Който не спазва отговорностите си трябва да бъде наказван строго. Лесно, елементарно, простичко. И съдедкана сама ще може да си прецени дали да вземе моето (евентуално проблемно) кученце или ще вземе такова от специалист. Тя е мислещо същество и сама трябва да може да прецени. Държавата трябва да е регулатор в процеса, а не деен участник в него!

А ако на мен са ми се родили две и не мога да продам второто - да съм му мислил. Заплождайки кучката съм поел отговорност. Ще трябва да си я спазя. И зор не зор - ще ги гледам две. Ако не мога - трябва да бъда наказан за глупостта си. Лесно, елементарно, простичко. Някой трябва да започне да работи обаче... а той не иска - желае само да прибира данъци срещу "нищо".

#104 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 06:34 PM

wattie

Цитат

А ако на мен са ми се родили две и не мога да продам второто - да съм му мислил. Заплождайки кучката съм поел отговорност. Ще трябва да си я спазя. И зор не зор - ще ги гледам две. Ако не мога - трябва да бъда наказан за глупостта си. Лесно, елементарно, простичко. Някой трябва да започне да работи обаче... а той не иска - желае само да прибира данъци срещу "нищо".

А нали точно с обсъждането за таксите за нелегитимно размножаване почнахме дето ти изпищя и намеси междурасови бракове, Хитлер, расизъм, Сони и жигулата си. Пълна каша ти е в главата, човек. Тези нещастни родени кучета никога не са ТВОЙ проблем - те стават проблем на стопани и за самите тях без да имат никаква вина.
Наскоро се свърза с мен младеж със закупено от несъществуващ развъдник бебе-чау да го упътя кам читав ветеринарен лекар. Сега той ще има доживотно болно кутре, което е само и единствено негов проблем, а здравословните проблеми са и за сметката на самото куче. Това кутре не е проблем на този който е заплодил жнската си за да грабне парички - няма той да поеме лекуването на това бебе, а там диагнозите са няколко.

Влез в подфорума на НОК: тема за заплодена азиатка с НОК.

Влез в нашия подфорум в темата как една мацка от Русе предлагаше за скачка своя мъжкар и лъжеше на поразия че е родословен, цели 43 кила тежък и се мъчеше да мами хората със снимка на прочут титулован шампион от московски развъдник като го представяше за своето куче. Аз онзи мъжкар съм го виждала в ринга в Москва - няма как да се е телепортирал до Русе и вместо развъдникова приставка изведнъж да се е озовал с домашно именце и друго потекло в ръцете на една измамничка.

Влез при помераните в темата където кученце от развъдник с дефект попадна при жена която спокойно започна да го пуска наляво-надясно за скачки въпреки обратната захапка и колко възмутена беше развъдчицата от този факт: кучето бе предназначено само за домашен любимец, а не за по-нататъшна развъдна дейност.

Края не му виждам на този абсурд, така се въртим в кръг от години вече - навсякъде едно и същото, едно и същото, хората размножават и НЯМА за сега механизъм който да спре това.
А когато има някакво предложение - такива като теб скачате да викате и настава голямото крякане. Само че като им кажа на такива форумни викачи - Ела до общината с мен, дай да видим какво може да се направи то ви няма никакви.

Ех, няма оправия.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#105 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 06:56 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 04:39 PM, написа:

А нали точно с обсъждането за таксите за нелегитимно размножаване почнахме дето ти изпищя и намеси междурасови бракове, Хитлер, расизъм, Сони и жигулата си. Пълна каша ти е в главата, човек. Тези нещастни родени кучета никога не са ТВОЙ проблем - те стават проблем на стопани и за самите тях без да имат никаква вина.


Глупости, глупости, глупости. Защо се правиш на глупава? Какво е нелегитимното на размножените две кученца от примера ми, при положение, че аз ги отглеждам правилно и според закона? А какво е нелегитимното в примера ми, когато при невъзможност да ги отглеждам ми взимат и продават апартамента (например, или пък да си "отработя" в дранголника при пълна материална нищета) и с парите от него отглеждат двете кученца правилно и според закона в специализиран приют? Последното впрочем е доказано добър коректив на бъдещите подобни престъпления.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 04:39 PM, написа:

Наскоро се свърза с мен младеж със закупено от несъществуващ развъдник бебе-чау да го упътя кам читав ветеринарен лекар


Това пък е съвсем различен криминален случай. Ако аз произведа нож и него започна да го продавам като марка "Солинген", то определено ще бъда съден от фирмата Солинген, заради нарушаване на патентното право и на правата върху търговската марка. Е, по същия начин продавачите на "чау чау" трябва да имат необходимия сертификат, че кучетата наистина са "чау чау". Иначе говорим за "подвеждане на купувача" и продавачът попада в "комисия за защита на потребителите". Тъй де, той ТРЯБВА ДА ПОПАДНЕ ТАМ. А в момента НЕ попада. Защо? Ами защото тази комисия взима нашите пари и НЕ работи. Просто, ясно, елементарно и очевидно е какво трябва да се промени в процеса.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 04:39 PM, написа:

Влез в нашия подфорум в темата как една мацка от Русе предлагаше за скачка своя мъжкар и лъжеше на поразия че е родословен, цели 43 кила тежък и се мъчеше да мами хората със снимка на прочут титулован шампион от московски развъдник като го представяше за своето куче. Аз онзи мъжкар съм го виждала в ринга в Москва - няма как да се е телепортирал до Русе и вместо развъдникова приставка изведнъж да се е озовал с домашно именце и друго потекло в ръцете на една измамничка.


Лъжата и измамата все още в България се наказва. Въпросът е някой реално да я наказва, нали?

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 04:39 PM, написа:

Влез при помераните в темата където кученце от развъдник с дефект попадна при жена която спокойно започна да го пуска наляво-надясно за скачки въпреки обратната захапка и колко възмутена беше развъдчицата от този факт: кучето бе предназначено само за домашен любимец, а не за по-нататъшна развъдна дейност.


А развъдчицата дала ли е документ, че кучето е годен "померан"? Чакай малко - значи развъдчицата си е позволила да продаде дефектна стока? Ами и тук си има закон за защита на потребителите! Тази развъдчица в случая е длъжна да си вземе дефектната стока обратно и да я замени с нова или да върне парите. Ако пък човекът иска да си ползва дефектната стока и не се оплаче - прав му път. Но доколкото помня (покрай моят ротвайлер) за породистите кучета отделно се издава документ, че е годен за развъждане, нали? Ами попадаме на миналата точка - купувачите на развъдените померанчета са мислещи хора - те могат да преценят колко и как рискуват като взимат непородисто куче - в случая "дефектен" померан.

Ама хората били тъпи и не знаели за тези документи? Ами значи проблемът е образователен, а не до глоби, наказания и забрани!


Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 04:39 PM, написа:

Края не му виждам на този абсурд, така се въртим в кръг от години вече - навсякъде едно и същото, едно и същото, хората размножават и НЯМА за сега механизъм който да спре това.
А когато има някакво предложение - такива като теб скачате да викате и настава голямото крякане. Само че като им кажа на такива форумни викачи - Ела до общината с мен, дай да видим какво може да се направи то ви няма никакви.

Ех, няма оправия.


"С" теб? Е не виждам как ще стане. Ние искаме коренно различни неща от общината. Аз искам тя да наказва нарушителите, а ти искаш да бъда наказан аз и да бъдат нарушени моите права и свободи, човекът който не е нарушител. Няма как да отида "С" теб до общината. Виж ходил съм сам няколко пъти да искам отчет за свършена дейност. И не съм получавал адекватни отговори.



П.С. НАРОЧНО написах в примера с развъдчиците, че кучето е стока, защото при тях то реално е такова. И не се пъчете да вадите от десет дерета вода, че не е.

#106 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 07:14 PM

Кои нарушители да наказва общината като в твои очи кварталните скачки не са никакво нарушение?
Ти наистина ли си мислиш че в развъдниците се раждат само кучета шоу и брийд класа? Раждат се и и кученца с дефект, които трябвада са изключени от по-нататъшно развъждане: пример за нашата порода за език на розови петна дадох вече. Ако единия от родителите стабилно предава на поколението си подобни пороци развъдчика най-често го изключва от по-нататъшната си развъдна дейност, а ако не го прави то лошата му слава веднага се разчува - а ти колко развъдници си посетил да видиш кучетата им и какъв труд е хвърлен там без парична възвращаемост?

Престани да сравняваш кучета с коли-телевизори-ножове и хора. Защото те са уникален вид - кучета са, нито са нож, нито са сонита, нито са коли, нито са хората. Вид, който съсъществува с човека и трябвада бъде разбиран без да му се приписват качества на машини или хората. Животни са, които са изцяло зависими от нас и е еднакво вредно както да ги избием до крак, така и да им робуваме. Те никога няма да станат самостоятелни за разлика от децата ни, които ще пораснат и ще завършат и ще се отделят и ще могат да се самообслужват и да се издържат без нашата помощ.

Моето куче зависи изцяло от мен - ресане, разходки, храна, контакт, обучение, социализация, галене и игра. Размножаването му също зависи само от мен - да има поколение или да няма е мое решение. И е по-отговорно на фона на това което става днес да се ограничи безумното масово размножаване ако ще и чрез преброяване за да се види колко всъщност са в София и такси за родено кутре ако не е от развъдник.
Не може ти да се тръшкаш инфантилно задето искаш да пуснеш кучето си за скачка щото днес те е сполетяла такава муза, при условие че положението и без това е трагично (всъщност, можеш и го правиш, и това не значи че трябва да съм съгласна).

Мил е права като казва че 90% родословни не трябва да дават поколение, това е факт и мога да ти кажа че ако моят Крокодил беше от развъдник и родословен пак нямаше да го пусна за скачка - защото видях с очите си на няколко изложби какво представлява расово чау-чау.

А не да върви нещо си там сплескано като шаран с ъгъл в задните крайници и бледо-син език да ми го сервират като чау.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#107 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 07:30 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:19 PM, написа:

Кои нарушители да наказва общината като в твои очи кварталните скачки не са никакво нарушение?


Да, скачките въобще не са нарушение. Виж неправилното отглеждане или изхвърлянето на улицата на бъдещите малки Е.

Аналогия: оплождането на жена ми не е никакво нарушение. Виж ако в последствие аз малтретирам детето си, то трябва да бъда наказан.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:19 PM, написа:

Ти наистина ли си мислиш че в развъдниците се раждат само кучета шоу и брийд класа? Раждат се и и кученца с дефект, които трябвада са изключени от по-нататъшно развъждане: пример за нашата порода за език на розови петна дадох вече.


Прочете ли предишния ми коментар към същата тема? Явно не си. Прочети пак тук - това, че някой продава куче и го представя за "чау чау" или "померан" без да има документ, че родителите са годни за развъждане е подвеждане на потребителите.

Същото става сега с кренвиршите - нали министърът се хвалеше как ментетата кренвирши ще бъдат преименувани на "соеви пръчици". Ами така и ментетата "чау чау" и ментетата "померани" - ще бъдат преименувани на "помияри с евентуален дефект". Това естествено ако някой, който отдавна получава нашите пари, си свърши работата.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:19 PM, написа:

Ако единия от родителите стабилно предава на поколението си подобни пороци развъдчика най-често го изключва от по-нататъшната си развъдна дейност, а ако не го прави то лошата му слава веднага се разчува - а ти колко развъдници си посетил да видиш кучетата им и какъв труд е хвърлен там без парична възвращаемост?


Всеки труд си има цена. И лесен бизнес на този свят няма - навсякъде се иска здраво бачкане. Когато няма парична възвръщаемост от труда ти, то или оптимизираш процеса или фалираш. Добрите развъдчици ще оцелеят, а слабите ще фалират. Това му е хубавото на новият демократичен живот, който вие очевидно искате да ни развалите.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:19 PM, написа:

Престани да сравняваш кучета с коли-телевизори-ножове и хора. Защото те са уникален вид - кучета са, нито са нож, нито са сонита, нито са коли, нито са хората. Вид, който съсъществува с човека и трябвада бъде разбиран без да му се приписват качества на машини или хората. Животни са, които са изцяло зависими от нас и е еднакво вредно както да ги избием до крак, така и да им робуваме. Те никога няма да станат самостоятелни за разлика от децата ни, които ще пораснат и ще завършат и ще се отделят и ще могат да се самообслужват и да се издържат без нашата помощ.


Нарочно го правя, защото вие от друго не отбирате. Шопа си знае "сопата" и "гегата". И за да му обясниш какво е "космически кораб" трябва да му даваш най-разнообразни примери с компир, плуване в гьол и пръдня.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:19 PM, написа:

Моето куче зависи изцяло от мен - ресане, разходки, храна, контакт, обучение, социализация, галене и игра. Размножаването му също зависи само от мен - да има поколение или да няма е мое решение.


ХУ, ХА, ИЯЯЯЯЯ - егати каратето, ко стана тука бе? Две мнения по-нагоре говореше абсолютно обратното - че развъждането трябвало да зависи от развъдчици? Кое мила госпожо предизвика това обръщане на мирогледа ви? Откъде туй гениално прозрение?

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:19 PM, написа:

Мил е права като казва че 90% родословни не трябва да дават поколение, това е факт...


Хеле пък ако направиш статистика при хората - 30% от тях също са напълно негодни и не е трябвало да се раждат. А пък полезните и двигателите на обществото сред тях са едва 4% - останалите 96% са просто пиявици, които потребяват техния труд. А пък ако се ограничим само до най-породистите, сиреч гениите - те са я има 0.1%, я няма. Това е факт! Ама от него не следва, че трябва да забраним размножението на хора, нали?

#108 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 07:53 PM

Какво общо имат хората с кучецата на бай Иван, дето пълнят кашоните на пазара или аквариуми по зоо-магазините? Престани да сравняваш хората с кучета, защото инстинктите им и потребностите им са различни.

Хората имат разум, или искаш да кажеш че трябва да сме като мургавите съграждани от катуни дето правят по 10 деца и половината остават в сиропиталището?
Кучетата нямат разум, не ги сравнявай с хората, те имат интелект и богата емоционална гама - но само ние в качеството си на стопани сме отговорни за тях, с разума си и отговорността ни. Отговорността е наша, а ти и подобни на теб проповядвате някаква безумна идея на вселенската хармония която всъщност води до абсолютен хаос.
Когато едно породисто или породоподобно куче попадне на улицата в условията на бездомна глутница става страшно - това куче изобщо не е пригодено за живота там, защото не е потомствена пария, а е от вид канис фамилярис - куче домашно. А защо изобщо трябва да попада там? А защо изобщо трябва да попада в ръце на човек, който искал за 150 лева куче за охрана и си купува от такъв като теб ротвайлер/НОК/кавказец и се оказва че вместо охраната кучето му си подвива опашката като му ревнеш "Я тихо бе!" от страна на непознат човек? И разочарован от това стопанин го разкарва щото не му вършил работа?

Никаква жестокост няма тук - само глупост, неграмотност и безотговорност.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#109 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 08:04 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:58 PM, написа:

Какво общо имат хората с кучецата на бай Иван, дето пълнят кашоните на пазара или аквариуми по зоо-магазините? Престани да сравняваш хората с кучета, защото инстинктите им и потребностите им са различни.

Хората имат разум, или искаш да кажеш че трябва да сме като мургавите съграждани от катуни дето правят по 10 деца и половината остават в сиропиталището?


Добре, вече границите на уважението ми се изчерпаха - коментарите ти към мен вече граничат с инфантилизъм. Протърка ми се клавиатурата да ти пиша едно и също. И сега пак ще го направя за последен път:

- Тесните аквариуми в зоомагазините са простотия и тя трябва да бъде забранена.
- Мургавите съграждани от катуните, които правят по 10 деца и половината ги оставят в сиропиталището трябва да бъдат осъдени и наказани като безотговорни родители. По конституция всеки родител трябва да гледа детето си до навършване на 18 години. Пак по конституция трябва да го обучава до 16 годишна възраст. Сега просто остава някой да започне да търси наказателна отговорност от нарушителите на конституцията. Все още никой не го прави обаче. По същия начин никой не прави това, което трябва да се прави спрямо домашните животни - да наказва безотговорните собственици. Ама не да се наказва безразборно и хаотично защото сме приели абсурдни правилници, а наказанието да се фокусира наистина точно върху тези собственици, които наистина са били безотговорни.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:58 PM, написа:

Кучетата нямат разум, не ги сравнявай с хората...


Не съм го правил. Мерси за съвета.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:58 PM, написа:

Отговорността е наша, а ти и подобни на теб проповядвате някаква безумна идея на вселенската хармония която всъщност води до абсолютен хаос.


Пак си в грешка - аз проповядвам здрав ред и дисциплина, с който всички насилници на животни и всички, които изхвърлят животни на улицата (това са двата реални проблема) да бъдат незабавно наказани най-жестоко. Заедно с това проповядвам пълната свобода за всички отговорни стопани, които отглеждат кучетата си добре и в хармония с останалите ни съграждани.

Подчертах го, за да не ми преиначаваш думите пак и пак за пореден път. Защото очевидно ти стана навик.

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 05:58 PM, написа:

Когато едно породисто или породоподобно куче попадне на улицата в условията на бездомна глутница става страшно - това куче изобщо не е пригодено за живота там, защото не е потомствена пария, а е от вид канис фамилярис - куче домашно. А защо изобщо трябва да попада там? А защо изобщо трябва да попада в ръце на човек, който искал за 150 лева куче за охрана и си купува от такъв като теб ротвайлер/НОК/кавказец и се оказва че вместо охраната кучето му си подвива опашката като му ревнеш "Я тихо бе!" от страна на непознат човек? И разочарован от това стопанин го разкарва щото не му вършил работа?


Отговори "как се процедира" на аналогични примери съм дал вече нееднократно в същата тема, по която пишем в момента. Бъди така добра да прочетеш всичко отново и този път да осмислиш.

#110 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 08:18 PM

така се процедира - като има КОГО да търсиш за отговорност, ти като си пуснеш твоето куче за скачка и бебета не се знае откъде са дошли на кого да се търси отговорността за създаването на техния живот?

Все общинарите, развъдчиците и властите са ти виновни, били са грешни парите за данъка 20 лева годишно щото щяли да отидат за приюти, а ти не си виновен, не, въпреки че искаш свободно да заплождаш кучето си и да го разхождаш както си искаш докато не пострада някой.

Тъжно е това и е адски грозно, безотговорно, глупаво и неефикасно. Така живеем от години - на мен не ми харесва, ако теб те изнася - то това дори не е ТВОЙ проблем, а е мой, на другите стопани и на нещастните кучета.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#111 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2010 - 09:08 PM

Едно нещо само ще кажа!
Ок пускаш си женската и се окаже, че освен във външния вид няма проблем и всички са щастливи, ами ако се окаже, че не е така и тези кученца имат ужасно генетично заболяване и ще се мъчат цял живот какво става тогава и ако си нормален човек не би си го простил! Ами ако ги раздадеш и отидат на улицата, защото едно е човек да инвестира X пари и да го захвърли, друго е ако е дал 100 лв. , нали?
Как ще отговаряш ти за тяхната мъка...а !? Това е като ако си чел " Майка на уроди" ти ще си тази майка, ти ще си същия! Моето куче не е родословно и при мен всичко е ок, но това не го оправдава, ами ако не беше?
Много майки изоставят децата си с проблеми, а си представи колко ще изоставят кученцата!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#112 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 September 2010 - 09:43 PM

Какво правят развъдчиците с тези дефектни кучета? Или щом знаят дядото и бабата(линията-кръвта) работата е ок. Те сигурно вадят на 100% здрави кучета..За човеците не е възможно въпреки работата на учените.Всеки ден някой изоставя куче, бебе, хамстер.. И човека ви казва, че трябва тези хора да се наказват, да се вземат адекватни мерки.. Не само да се реве, че няма пари и че "бай Иван е виновен". Ама стига с този "бай Иван". Майката на моето куче е раждала два пъти в своя живот по три кутрета и всичките са израсли без калций, без лекарства и са гледани с любов. Колко пъти се запложда едно куче в развъдник? А,Б,Ц,Д,Е..Няма лошо, но аз не съм по-лош стопанин от един развъдчик и нямам по-лоши условия. Моето куче също е здраво, също се храни с гранули висок клас, също е обичано.. Борсите, които въдят на килограм нека се затворят. Не е вярно, че са извън страната. Във Варна има една борса(може и да са повече, но за една гарантирам) за кучета, която продава болни кучета-котки, продава и развъжда папагали и др..но расте и никой не ги закача.. Какво ви бъркат моите 6 кутрета, при положение, че си намират любящи стопани и са здрави..Е, малко по-евтинки са. :ae_085: Ако се роди болно, или с обратна захапка ще си го гледам а няма да го пусна на по-ниска тарифа(брак за някои))... Ако го захвърля ще си понеса накзанието(друг е въпроса, че няма кой да го наложи :db_046: ):zz_020: Да не говорим за безумните нападки между развъдчици и че по едно време щяха да се избият да доказват кой по-напред пуснал куче с дисплазия за разплод.. Даже се обвиняваха, че трепали кучета с чукове..Е това са думи на хора"обичащи" кучета. Заради парите така се "изпохапаха", че чак ти се драйфа.. Те не могат да стъпят на малкия пръст на на някой човечец, който за 10 години е произвел 6 кутрета и ги отгледал..Добре, че админа им се скара:mg_062:

#113 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2010 - 10:11 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 10 September 2010 - 07:48 PM, написа:

Майката на моето куче е раждала два пъти в своя живот по три кутрета и всичките са израсли без калций, без лекарства и са гледани с любов.
Поздравления! Вие сте произвели 6 безпородни кутрета! Причината си е лична ,знам. Те също ще произведат..Ще настъпи една неограничена Прогресия и Свобода.Свобода!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#114 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 September 2010 - 10:34 PM

Не аз съм ги произвел. И те няма да произведат, защото собствениците не искат. И не е задължително тези кучета да родят или да страдат от 1654 болести. Ти как разбра че ще произведат?? Ако моето куче произведе малки те ще бъдат гледани, а няма да се дават на змии, или да бъдат в кашон. забравих да честитя на онези "ценители", които въдят болни "родословни" кучета.. Дали щот са регистрирани и имат номерче ги прави по-добри стопани.. Той човека ви обяснява 6-7 страници, ама на някои им е по-изгодно да се правят на разсеяни.

Или да принуждаваме хората да осиновяват бездомни кучета? щото някой не си върши работата. Брей каква идея само.. Нищо, че аз искам дребен пинчер, ще бъда насилен да си взема 30 килограмово бездомно куче, защото така решил някой си. Другия вариант ще е да дам 5000 лева за 'шоу клас".

#115 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 10:41 PM

Цитат

Ако моето куче произведе малки те ще бъдат гледани, а няма да се дават на змии, или да бъдат в кашон.

а техните малки? А малките на техните малки?

а какво става със стопанин на едно кутре дето ми праща снимка на дребно симпатично безпородно кученце и пита "Това пинчер ли е или чихуа, марково ли е?" и не е доволен от отговора ми - това е куче, обичай го и му се радвай, бъдете щастливи заедно и не търси порода.
Аз също обяснявам на човек близо 6-7 страници че точно негов начин на мислене ни докара до тази трагедия, ама на него не му изнася да го проумее.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#116 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 September 2010 - 10:53 PM

Ама защо си мислиш, че всеки който притежава безпородно куче го плоди на поразия? Ами не е така. Така правят въпросните ферми, скапани магазини, но не и хората като мен и теб. За нарушителите нека има наказания. Който гледа кучета в кафези, който ги гледа без вода и кучката ражда на всяко разгонване нека да се наказва. Защо обаче ще наказват мен(примерно)? Аз съм решил да имам три малки кунчеца и ще бъдат подарени, или продадени на символична цена на познати, които ще полагат адекватни грижи.. Няма да стоят в кафези или кашони. Аз примерно не искам да е породисто кучето ми, да има червени очи, да гледа лошо и др. Искам си дребно и шарено кутре.. Сега усещам как 120 човека ще ми кажат колко болно ще се роди.. :ab_041:

#117 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 11 September 2010 - 02:08 AM

Цитат

Аз съм решил да имам три малки кунчеца и ще бъдат подарени, или продадени на символична цена на познати, които ще полагат адекватни грижи..

А знаеш ли колко често се случва така подарените кученца да се озоват на улицата, защото примерно, на хората им се родило бебе? Или трябва да заминат в чужбина и няма как... Или пък, то пишкало в къщи и правело и други бели... Готов ли си да дадеш тези кученца с договор, който задължава новите стопани да ти върнат кученцето, ако не могат да го гледат? А ако кучилото е от 9-10 кученца? И защо аз трябва да отделям от собствените си средства, за да кастрирам попадналите на улицата плодове на вашата свобода?
Извинявайте, ама не може да се разсъждава така в условията на свръхпопулация. Никой не ви задължава да гледате породисто куче - има достатъчно симпатични мелезчета по изолаторите и по улиците. Ще направите добро дело, ако си вземете от тях.
И тъй като, независимо от мнението на wattie (който явно живее в някакъв виртуален свят), не може да се разчита хората изведнъж да станат свръхотговорни и да престанат да си плодят кучетата, ако няма на кого да дадат малките - явно се налага тези хора да плащат висока такса, ако искат да въдят и нямат регистриран развъдник. (П.С. Ще вметна - имате право да си регистрирате животновъден обект по ЗВМД - не ви глобяват, ако сте го направили).

wattie, мисля, че разбирам гледната ти точка - но също така мисля, че е неприложима. И то не само в България. Без забрани и наказания няма как да стане. Що не ги поощряваш тези, които внасят боклуците на Европа и хранят тук хората с тях? Или тези, които пестят материали при строителство? Или тези, които ти обясняват, че ще оперират баща ти чак след като направиш немалко "доброволно дарение" за болницата? Да продължавам ли с примерите? Даваш примери със САЩ - кажи, какво би станало, ако тези хора попаднат там? Ще ги поощряват, за да се променят? Съмнява ме...
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#118 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 11 September 2010 - 06:54 AM

Показване на мнениетоgabipap, в 11 September 2010 - 12:13 AM, написа:

wattie, мисля, че разбирам гледната ти точка - но също така мисля, че е неприложима. И то не само в България. Без забрани и наказания няма как да стане. Що не ги поощряваш тези, които внасят боклуците на Европа и хранят тук хората с тях? Или тези, които пестят материали при строителство? Или тези, които ти обясняват, че ще оперират баща ти чак след като направиш немалко "доброволно дарение" за болницата? Да продължавам ли с примерите? Даваш примери със САЩ - кажи, какво би станало, ако тези хора попаднат там? Ще ги поощряват, за да се променят? Съмнява ме...


Не, не си я разбрала и ти. Аз предлагам именно НАЛИЧИЕ НА ЗАБРАНИ И НАКАЗАНИЯ. И да бъдат наказвани именно тези, които трябва.

А в момента има обратното - разрешителен режим за разходка на кучета (не забранителен) и пълна липса на адекватни наказания. Както дадох пример в другата тема - пържат всички със слаб ток, вместо да пратят изрода изнасилил дете на електрически стол.

П.С. А песента "не може", "трудно е", "българите не могат", "българите никога няма да..." ги разправяйте от политическата трибуна на малоумния избирател. Не на мен. Виж живял съм в общество, в което хората бяха доста по-ниско образовани, а пък там "можеше" въпреки, че беше също толкова "трудно". А по пътя на "най-лесното съпротивление" виждаме какво се получава вече 20 години. Достигнахме дъното и точно да се зарадвам, че ще се изплува - разни хора извадиха кирки и лопати и почнаха да дълбаят дупка в него...

#119 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 11 September 2010 - 07:41 AM

Показване на мнениетоgabipap, в 11 September 2010 - 02:13 AM, написа:


А знаеш ли колко често се случва така подарените кученца да се озоват на улицата, защото примерно, на хората им се родило бебе? Или трябва да заминат в чужбина и няма как... Или пък, то пишкало в къщи и правело и други бели... Готов ли си да дадеш тези кученца с договор, който задължава новите стопани да ти върнат кученцето, ако не могат да го гледат? А ако кучилото е от 9-10 кученца? И защо аз трябва да отделям от собствените си средства, за да кастрирам попадналите на улицата плодове на вашата свобода?
Извинявайте, ама не може да се разсъждава така в условията на свръхпопулация. Никой не ви задължава да гледате породисто куче - има достатъчно симпатични мелезчета по изолаторите и по улиците.



Кой е казал, че ще ги дадеш на някой малоумник. Намират се отговорни стопани-познати хора. Готов съм да си взема обратно кучето и да си го гледам, но на пътя няма да отиде.. Как един пинчер 3 килограма ражда 9-10 малки. И защо реши, че тези на улицата са плод на нашата свобода. Аз куче не съм изхвърлил и хората от които взех моето също не са. С какво съм допринесъл за тази свръхпопулация? С това, че като взема моя пинчер лишавам някое голямо бездомно куче от дом.. Ейй трябваше него да взема нищо, че не желая толкова голямо куче.. Тези, които изхвърлят може да се заловят, тези борси и магазини, които не гледат добре кучетата също, но някой трябва да си свърши работата. Тогава обаче ще секне потока от бездомни, а това май не се харесва на някой. И защо някой ще ме задължава да си вземам от изолатора, или от развъдника. Аз не искам симпатични мелезчета от изолатора, а дребно кученце, което прилича на пинчер. Това лошо ли е? Или означава, че няма си гледам добре кучето..

#120 Потребителят е офлайн   vinek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2010 - 08:25 AM

Леле как темата се променя за пореден път.....и за пореден път болния въпрос......кокошката или яицето.............ами пИтела бе, пИтела
User's Signature

In a moment of peace
http://vbox7.com/play:0c7b79a9

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни