Dog.bg Форуми : Ще преброяват домашните кучета

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще преброяват домашните кучета Оцени темата: ***-- 1 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 12:29 AM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 08 September 2010 - 02:39 PM, написа:

В родната ни България хората не разбират от стимус, а само от глоби...


Хей "ся" ако наистина посочиш и един пример кога в историята на "демократична България" някога е имало СТИМУЛ за нещо, равна няма да имаш с това твърдения. Особено ако става дума за отглеждане на животни. А попринцип и в почти всяка друга сфера от живота. Всичките ни сериозни закони са забранителни и наказателни. Посочете някой насърчителен... Чак тогава обвинявайте хората "че от друго освен глоба не разбират". Ами ТЕ ДРУГО ОСВЕН ГЛОБА НЕ СА ВИЖДАЛИ! Как тогава да разбират от друго?

#22 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 September 2010 - 09:15 AM

Да, защото глобата е най-доброто средство. На никой не му се иска от милото му джобче да се излязат Х лева. Това не е само в България.
Манталитета ни е такъв, че по-добър инструмент от глобата за момента няма. И проблемите не са само в тази област - пример ако те хванат да караш с 50 км|час над ограничението и затова получиш солидна глоба, приблизително равна на месечния ти доход, дали след това ще си позволиш лукса да нарушаваш закона..... Да спрем войната по пътищата. :flagbg:
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#23 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2010 - 11:58 AM

Навсякъде е така и глобите са много по-високи и затова хората не смеят примерно да говорят по телефона докато шофират, защото ще се изръсят с 200 евро, а не ще ви купим хендсфри и моля Ви гледайте в пътя! :)
Ами такива сме, разбираме единствено от глоби, хората сме гадни неможем да се научим на поведение с бисквитки :)
Ами въпроса с дискриминацията, който така обичаме във форума да обсъждаме... защо аз да плащам (другия месец точно това ще платя), а на някой да му е безплатно, даже и на крака да му се молят или в този случай дискриминацията е ок в името на общото благо!
Така ги толерираме и цигъните в България и затова сме в това положение, ще краде ток , вода данеби ако им раздадем по 100 лв да спрат и за ден? Помислете малко, ето ви един роден израз: "Авантата е чиста печалба", ния не разглеждаме помощта като такава, а като супер размина ми се, ударих джакпота! Догодина малкото куче което вземат и като няма кой да мине да им го кастрира, след като веднъж не са го сметнали за важно, дали сега ще го видят по друг начин, особено ако няма кой да им бръкне в джоба, нали са недосегаеми! Цялата тази представа трябва да се изкорени и става само по лошия начин!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 12:55 PM

Едно си баба знае, едно си баба бае:

- Тъпи сме, грозни сме, неграмотни сме - нищо не става от нас. Затова дий воле дий, върви ори, ори, ори...

След което плах глас в пустинята:

- Ама хора, има училище, ние не сме толкова тъпи, не сме и по-грозни от другите - дайте да се организираме, да учим, да не сме вече неграмотни...

Но тълпата веднага отговаря:

- Тъпи сме, грозни сме, неграмотни сме - нищо не става от нас. Затова дий воле дий, върви ори, ори, ори...



Ето ви една песен, която описва точно вашето поведение. Ахат - Земя на слепци:

Някъде под небето на грешната Земя
живеел народ обречен на живот без светлина.
Слепи им били очите, вечна била нощта,
черни били ръцете на сляпата съдба.

Дълго така живяли в мрак и тъмнина,
свои богове създали - идоли на скръбта.
Но станало нещо странно в техния тъмен свят -
родил се човекът-чудо, прогледнал за първи път.

Бликнала злобна завист в обречените души,
те черни пръсти сплели в своите коси.
Очите му отнели и до края на своя живот
осъден бил да страда от слепия народ.

С вериги окован завинаги, затуй, че бе видял деня.
На хиляди слепци не можеше да бъде крал
и в нощта остана сам със своята вина...


Още ли мислите, че българинът от друго освен от глоба не разбира? А това за вас важи ли? А вие не сте ли българи?

#25 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2010 - 01:00 PM

ОК, да се изразим по-ясно хората не разбират от друго, освен глоби иначе защо въобще има закони !? :) Има и изключения, които потвърждават правилото :) За някои неща и аз самата, ако нямаше глоби , нямаше да ги спазвам! :)!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 01:23 PM

Чудесна си, няма що.

А дай да видим един пример от някъде си по света. Предишната фирма, в която работих беше базирана в Сан Диего, Калифорния. "Аутсорстваше" в България, защото беше по-евтино - заплати и т.н. са несравними.

Пример №1: Фирмата един прекрасен ден премести цялото си оборудване от хиляди сървъри и компютри в Канзас. Защо ли? Просто правителството на САЩ съзря проблем, че Калифорния е пренаселена, капиталът е фокусиран там и това е проблем - създава се класово разделение между щатите. И как беше решен проблема? Не, не с глоба и наказание, че се намираш в Сан Диего. Точно обратното - предложиха им 5% намаление на данъците ако се преместят в по-северен щат. Хората си направиха сметки от ползите и загубите при пренасянето... И решиха, че този стимул е напълно достатъчен.

Пример №2: Същата фирма преди три години спря да "аутсорсва" в България. Защо ли? Нали беше по-евтино? Да, ама пак правителството на САЩ тогава видя, че "аутсорсингът" се задава като сериозен политико-икономически проблем за страната им. Как решиха проблема ли? Не, не са забранили "аутсорсинга" въобще. Просто предложиха нов стимул - пак данъчно облекчение ако всичките ти работници са американци. И фирмата си направи сметката, че е по-изгодно да се отдръпне от пазара в България. Виж други в същия момент пък направиха обратното - Хюлет Пакърд инвестира в България в същия момент.

Някога подобно нещо да се е случвало в България? Не, тук държавата само и единствено ще забранява. Затова и вие друго освен глоба и наказание не знаете. Превърнали сте се в роби. И физически и психически. И все някой друг ще ви нарежда кое е правилно, как се прави и кога се прави. Забравете за каквото и да е творчество - то не влиза в шаблона за вас!

#27 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2010 - 01:34 PM

До скоро живеех извън България, а моя приятел работи в една такава посочена от теб фирма! Малко не си разбрал/а нещата! Разликата тук, че за едни има едни закони и облекчения, за други няма! Тоест да го обясня по-ясно всички сме еднакви, но някой плащат, това не е такъв стимул какъвто посочваш, а стимул за лентяи и безотговорни хора, стимул се дава за нещо, както стипендии, а не например ако крадеш ток да ти го дават по-евтино, не ще ти вземат даже повече! Закони от хиляди години има под един или друг вид, защо царете не са оправлявали със стимули, а не със сила и закони!
Това което правят е стимулиране на нехайството, не са ги избрали по социално положение, нито по друг критерий, просто са хванали онези гадни, безотговорни хора, на които не им пука за здравето на животните и са им дали стимул, защо не го правят на тези, които първи са изпълнили всички изисквания.... защо в тези фирми дават бомуси за добре свършена работа, а не за нехайство!
Ето това е робско и цигънско мислене.. давай и толерирай такова отношение и после искайте любов и закрила към животните, та нали се ревеше за строги мерки и сега БРАВО! Вместо на пенционерите примерно да им намалят данъка, те ще кастрират на разни боклуци горките кученца! Ако не му е пукало за тях сега, няма да му пука и занапред, ще се разболее и ще го оставят да умре, а кастрацията отива на кино!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 01:41 PM

Царете са управлявали със сила и закони, а не със стимули защото това се нарича "тоталитаризъм" и най-често е бил свързан с робовладелски строй. Това ли искаш наистина? Ако не, то не ми хвали методиката му на управление.

#29 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 09 September 2010 - 01:49 PM

Имам един тъп въпрос. Живея в къща. Кой е тоя дето ще има право да ми влезе в частната собственост и да реши дали кучето ми е дворно и дали да го кастрира.
Отговор-всеки, който реши, че не ме харесва или пък че може пари да изкара от мен.
Аз съм легитимен развъдчик и според уж някоя си точка... си показвам картона с регистрацията на развъдника ми.И после кво?Кой ще го спре това?Или първо ще товарят и режат,после ще се разясняваме!
Преди дори си регистрирах кучетата и им плащах и данъците и кво?!В замяна нищо-само задължения и ограничения и вечните,безкрайни проблеми.Прави се всичко възможно ако може въобще да изчезнат кучетата от тая страна.А ние се оптваме да правим няква кинология!
Докато има бездомни кучета,не може да влизат в действие всичките тези абсурдни закони,които наизмислиха напоследък в ограничение на домашните любимци.И с тази нова измишльотина пак няма да се разреши проблема.Единственото, което ще постигнат са доста неприятни и вероятно и фатални сцени за кучета и хора.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#30 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2010 - 01:51 PM

А ти искаш ли да се толерира безотговорността, първо даде супер неуместни примери, после почваш с нападки, все си мисля, че след като си работил/а в такава фирма може да имаш някакви обноски, но явно всякакви ги приемат! И да чудесна съм :) Аз не искам да издържам на гърба си разни такива отрепки, а стимул да се дава по предназначение или по някакъев критерий, но той да не е за едни така, за други безплатно, това не е правилно! За пенсионерите съм по-съгласна, защото в повечето случаи са с ниски доходи, но много хора с високи такива, дали ще са от работа или кражби се възползват от този "стимул", а другите плащат. Това е проблема на България и то не само в този случай ако не е ясно на хората, толкова по-лошо!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 01:53 PM

Показване на мнениетоtechichi, в 09 September 2010 - 11:54 AM, написа:

Преди дори си регистрирах кучетата и им плащах и данъците и кво?!В замяна нищо-само задължения и ограничения и вечните,безкрайни проблеми.Прави се всичко възможно ако може въобще да изчезнат кучетата от тая страна.А ние се оптваме да правим няква кинология!
Докато има бездомни кучета,не може да влизат в действие всичките тези абсурдни закони,които наизмислиха напоследък в ограничение на домашните любимци.И с тази нова измишльотина пак няма да се разреши проблема.Единственото, което ще постигнат са доста неприятни и вероятно и фатални сцени за кучета и хора.


100% съм на същото мнение като теб. Справка съседната тема.

#32 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 September 2010 - 02:18 PM

Показване на мнениетоtechichi, в 09 September 2010 - 01:54 PM, написа:

Имам един тъп въпрос. Живея в къща. Кой е тоя дето ще има право да ми влезе в частната собственост и да реши дали кучето ми е дворно и дали да го кастрира.

Че кой е искал да кастрира кучето ти? Няма такова нещо. Предлага се сделка, който иска безплатна кастрация, се възползва, в замяна регистрира.

#33 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 02:58 PM

Показване на мнениетоmil_, в 09 September 2010 - 12:23 PM, написа:

Показване на мнениетоtechichi, в 09 September 2010 - 01:54 PM, написа:

Имам един тъп въпрос. Живея в къща. Кой е тоя дето ще има право да ми влезе в частната собственост и да реши дали кучето ми е дворно и дали да го кастрира.

Че кой е искал да кастрира кучето ти? Няма такова нещо. Предлага се сделка, който иска безплатна кастрация, се възползва, в замяна регистрира.


И междувременно обявиха законопроект, според който "ако кучето ти е дворно и НЕ е кастрирано данъкът щял да бъде 200 лева". Аху хихи, а? Естествено това е безумие и едва ли ще бъде прието от разумен човек. А разумни ли са тия хора питам аз?

#34 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 September 2010 - 03:19 PM

Аз за такъв законопроект не знам. Не съществува.
Пишеше в един вестник "една жена каза".

#35 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 03:33 PM

Показване на мнениетоmil_, в 09 September 2010 - 01:24 PM, написа:

Аз за такъв законопроект не знам. Не съществува.
Пишеше в един вестник "една жена каза".


И по талавизора го споменаха. И пак "една жена каза". Всъщност беше някаква привидно важна руса жена. Първото й име беше Йорданка. Второто Фандъкова ли, Финтифлюшкова ли беше - подробности. Обмисляло се да се въведат сериозни стъпки за намаляване на дворните кучета, които не са кастрирани, защото "те се оказват главният източник на бездомни". И описателно журналистите добавиха как "бездомните кучета прескачали дворовете и оплодявали дворните, а гнусните стопани после ги изхвърляли на улицата". Добавиха, че се обмисля силно завишен данък за некастрирани дворни кучета, например до 200 лева. Иначе кастрацията щяла да е безплатна. ЗАСЕГА (добавям аз!).

Яко а? И тогава обезумях и написах съседната тема, защото ми дойде до гуша. Естествено това е "журналистическа сензация", а не реалност. Няма да стане. Не и в този размер. Но със сигурност ще има "една напред и две назад". Сиреч като се разврякат стопаните и настане недоволство, то общината благородно ще каже - добре де хайде, "вие печелите" - няма да е 200, а ще е само 50. Примерно. Тая попара отдавна съм я ял. А ти?

#36 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 September 2010 - 03:39 PM

Цитат

И описателно журналистите добавиха как "бездомните кучета прескачали дворовете и оплодявали дворните, а гнусните стопани после ги изхвърляли на улицата".


Да, това е вярно, прескачат оградите и опъват женските, та жалното им квичене се чува от тук и до Витоша. Има такива случаи, не един и не два ако оградата и вратата е рехава, не виждам нищо чудно. Или полу-стопанствените - дето кучета им влизат-излизат и ходят където си искат без никакъв контрол. И да, стопаните после ги изхвърлят, но бездомните не идват масово от там. Идват от сервизните/гаражните и от кучета парии които успоредно съсеществуват с човека в градската среда.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#37 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 09 September 2010 - 03:59 PM

Никой не твърди обратното. И сега какво правим?

А. Наказваме собствениците на кучета, които изхвърлят малки и то достатъчно сериозно. По този начин другите се светкат, че може и на тях да стане и си ограждат двора добре.

Б. Наказваме всички собственици на кучета.

Отговор А е правилен отговор. Ама за да бъде постигнато трябва да се работи. Много трябва да се работи.
Отговор Б е тъпанарският отговор. Ама е лесно - ще стане без да се зорим много много.

Е, очевидно, че на нашите общинари не им се бачка. И те затова към отговор Б са се запътили. Нормално е - всъщност някой на този свят да обича да бачка? Едва ли следенето на популациите на дворни кучета е хоби за някой. По-скоро е задължение. А задължението е бачкане.

Нашата задача е да накараме общината да поработи. Сиреч да избере път А. И да се бачка много. Включително и ние.

Ама като ви гледам... и на вас не ви се бачка. Ами плащайте. Днес са дворните кучета. Утре ще са собствениците на хамстери. Другиден ще сте вие.

Всъщност ще го кажа с по-добър цитат:

В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят!

От мен сбогом и успехи в живота на всички!

#38 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 September 2010 - 04:16 PM

По повод кастрацията на дворните кучета, кметицата не е казвала нищо за 200 лв. такса. Поне аз не намирам, а и новината е в началото на темата.
http://dnevnik.bg/bu...o_da_obhvane_i/
Стой, поспри, може ли линк да видя какво е наприказвала, много ме вълнува, още повече ще се пише критично писмо? Сериозно, важно е.
Някоя си Радева е говорила глупости по темата за общинската наредба, бях останала с впечатление, че е там, но и там не виждам за 200 лв. такса.
http://www.24chasa.b...rticleId=600341

#39 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 09 September 2010 - 04:22 PM

И аз не виждам нищо по повод такава такса.

Обаче трябва собственика на некастрираното животно да плаща повече данък. Очаквам и се надявам това да стане скоро. А тези които са кастрирали да са си освободени.

#40 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 09 September 2010 - 06:23 PM

Показване на мнениетоmil_, в 09 September 2010 - 03:21 PM, написа:

По повод кастрацията на дворните кучета, кметицата не е казвала нищо за 200 лв. такса. Поне аз не намирам, а и новината е в началото на темата.
http://dnevnik.bg/bu...o_da_obhvane_i/
Стой, поспри, може ли линк да видя какво е наприказвала, много ме вълнува, още повече ще се пише критично писмо? Сериозно, важно е.
Някоя си Радева е говорила глупости по темата за общинската наредба, бях останала с впечатление, че е там, но и там не виждам за 200 лв. такса.
http://www.24chasa.b...rticleId=600341

новините-нова тв от7.09.10гТУК 37-та мин. от новините такса некастрирано домашно куче 250 лв.

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни