Dog.bg Форуми : Ще преброяват домашните кучета

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще преброяват домашните кучета Оцени темата: ***-- 1 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 September 2010 - 06:44 PM

Показване на мнението-Sasho-, в 09 September 2010 - 06:28 PM, написа:

Показване на мнениетоmil_, в 09 September 2010 - 03:21 PM, написа:

По повод кастрацията на дворните кучета, кметицата не е казвала нищо за 200 лв. такса. Поне аз не намирам, а и новината е в началото на темата.
http://dnevnik.bg/bu...o_da_obhvane_i/
Стой, поспри, може ли линк да видя какво е наприказвала, много ме вълнува, още повече ще се пише критично писмо? Сериозно, важно е.
Някоя си Радева е говорила глупости по темата за общинската наредба, бях останала с впечатление, че е там, но и там не виждам за 200 лв. такса.
http://www.24chasa.b...rticleId=600341

новините-нова тв от7.09.10гТУК 37-та мин. от новините такса некастрирано домашно куче 250 лв.


Това не е действаща такса, а общината само се възнамерява да въведе такава. И е добър опит да се остави поле за развъдна дейност само за кинолози и развъдчици, както е редно да бъде. А не всеки втори келеш да си пуска мъжкаря си на разгонена женса "щото му е кеф и трябва да знае кво е" или "щото искам кученце от него". Глоби солени, само така, от глобите да са освободени развъдчиците към БРФК, останалите или да плащат или да не мрънкат.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#42 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 September 2010 - 06:46 PM

Благодаря.
Хм, това засукано изречение на дикторката трудно схващам. Такса до 250 за некастрирано, пък освобождаване от такса 24 за кастрирано.
Досега не е имало настроения за увеличаване на таксата, защото тя и сега си е несъбираема.
Таксата за нерегламентирано развъждане е според ЗЗЖ, в наредбата трябваше да се определи само нейния размер. Но от нея не се освобождават само членове на БРФК, а и на други киноложки организации, не може да има монопол.

#43 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 09 September 2010 - 07:17 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 09 September 2010 - 05:49 PM, написа:


Това не е действаща такса, а общината само се възнамерява да въведе такава. И е добър опит да се остави поле за развъдна дейност само за кинолози и развъдчици, както е редно да бъде. А не всеки втори келеш да си пуска мъжкаря си на разгонена женса "щото му е кеф и трябва да знае кво е" или "щото искам кученце от него". Глоби солени, само така, от глобите да са освободени развъдчиците към БРФК, останалите или да плащат или да не мрънкат.

'Furia_S'
А кучетата които имат педигри /внос от чужбина/и не членуват в БРФК,какво да се кастрират ли!!!А те стават все повече.Впрочем малко се дразня от вас,защтото в постовете си употребявате думи като "изкукали бабички" "истерични майки" "келеши".Хайде малко по така......

#44 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 September 2010 - 07:19 PM

Спокойно, де. Важното е не кучетата да членуват, а стопаните, и не в БРФК непременно, а в каквато и да е организация, която регламентира развъдния процес.
И второ, таксата е за нерегламентирано развъждане, не за притежаване на некастрирано куче.

#45 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 September 2010 - 07:20 PM

Цитат

Глоби солени, само така, от глобите да са освободени развъдчиците към БРФК, останалите или да плащат или да не мрънкат.


Абе то хубаво, ама дано в общината знаят за БРФК, щотот напоследък повече се шуми около БРКС. Да не вземе техните развъдчици да се освободят от такса :ab_041:
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#46 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 September 2010 - 07:24 PM

Ами ще се освободят, разбира се.
То човек може да е член и на Кенел Клуба и пак ще се освободи.
Качество на организации и техните правила няма да обсъждам, обаче монопол на една организация не може да има в неща като общински такси, важното е да има регламент за развъждане, т.е, човекът чрез членство да се е обвързал с някакви правила.

#47 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 September 2010 - 08:04 PM

Показване на мнението-Sasho-, в 09 September 2010 - 07:22 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 09 September 2010 - 05:49 PM, написа:


Това не е действаща такса, а общината само се възнамерява да въведе такава. И е добър опит да се остави поле за развъдна дейност само за кинолози и развъдчици, както е редно да бъде. А не всеки втори келеш да си пуска мъжкаря си на разгонена женса "щото му е кеф и трябва да знае кво е" или "щото искам кученце от него". Глоби солени, само така, от глобите да са освободени развъдчиците към БРФК, останалите или да плащат или да не мрънкат.

'Furia_S' А кучетата които имат педигри /внос от чужбина/и не членуват в БРФК,какво да се кастрират ли!!!А те стават все повече.Впрочем малко се дразня от вас,защтото в постовете си употребявате думи като "изкукали бабички" "истерични майки" "келеши".Хайде малко по така......

По какА такА? По накъде още повече искате да е дадена ситуация, стигнали сме до момента че за да видиш наистина куче от дадена порода трябва да ходиш по изложби, където средностатистичен гражданин който черен помияр от голдън не отличава не можеш да го замъкнеш? Хайде малко вповече реверанси направете да ви галят зад ушите зоо-омотани безотговорни по форума и се почуствайте щастлив.
1. да не наричам милозливите бабички с имената им? Изкукали неграмотници да не ги наричам с имената им, дето са охранили глутници край входа и после ме сравняват с тях? Сори, нямам нищо общо, и няма да имам.
2. Истеричните майки сме ги създали самите ние - плашим ги с невъзпитаните си псета а после цвилим тук по форумите как са посмяли да се шашнат.
3.Келешите са ужасни - взимат едно пит-подобно и се мислят за въоръжено парче.

Хайде малко най-накрая и вие по-така да си включите мозъчните гънки и да се поогледате без да се дразните от сарказъма ми. Ухажвах такива идиоти като келеши и бабичките първата една или две години, мъчих се да съм учтива, цели фирмани писах - безполезно. Накрая просто ми писна да въртя телефони и да убеждавам уялото се самодоволно говедо в човешко лице че трябва да е отговорно. хайде като по-така проумеете за кое иде реч ще говорим пак, ако сте в час.

Внася ли се с педигри кучето от чужбина - да се регне в БРФК, ако стопанина не ще и иска да членува в чужденеция - да е готов да плаща 250 лева на годината. На агенциите и зооборси само така може да им се затвори кранчето, на истински развъдници - не. Колко развъдници към FCI на територията на България знаете които да членуват в клуб извън БРФК?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#48 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 September 2010 - 07:38 AM

FCI не е вся и все, има и други федерации и никой не може да налага чрез такса коя ще избереш.

#49 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 10 September 2010 - 09:15 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 09 September 2010 - 07:09 PM, написа:

По какА такА? По накъде още повече искате да е дадена ситуация, стигнали сме до момента че за да видиш наистина куче от дадена порода трябва да ходиш по изложби, където средностатистичен гражданин който черен помияр от голдън не отличава не можеш да го замъкнеш? Хайде малко вповече реверанси направете да ви галят зад ушите зоо-омотани безотговорни по форума и се почуствайте щастлив.
1. да не наричам милозливите бабички с имената им? Изкукали неграмотници да не ги наричам с имената им, дето са охранили глутници край входа и после ме сравняват с тях? Сори, нямам нищо общо, и няма да имам.
2. Истеричните майки сме ги създали самите ние - плашим ги с невъзпитаните си псета а после цвилим тук по форумите как са посмяли да се шашнат.
3.Келешите са ужасни - взимат едно пит-подобно и се мислят за въоръжено парче.

Хайде малко най-накрая и вие по-така да си включите мозъчните гънки и да се поогледате без да се дразните от сарказъма ми. Ухажвах такива идиоти като келеши и бабичките първата една или две години, мъчих се да съм учтива, цели фирмани писах - безполезно. Накрая просто ми писна да въртя телефони и да убеждавам уялото се самодоволно говедо в човешко лице че трябва да е отговорно. хайде като по-така проумеете за кое иде реч ще говорим пак, ако сте в час.

Внася ли се с педигри кучето от чужбина - да се регне в БРФК, ако стопанина не ще и иска да членува в чужденеция - да е готов да плаща 250 лева на годината. На агенциите и зооборси само така може да им се затвори кранчето, на истински развъдници - не. Колко развъдници към FCI на територията на България знаете които да членуват в клуб извън БРФК?

Скъпа 'Furia_S' , когато остареете и някой ви каже "изкукала бабичка" как ли ще реагирате?
Кога в България ще се научим на толерантност един към друг? Без да "цвилим", без епитетите които вие ползвате.
"Колко развъдници към FCI на територията на България знаете които да членуват в клуб извън БРФК?" - нито един! А колко хора от развъдниците и хора които наистина разбират от кинология спряха да пишат във форума! Замислялили сте се защо е така?
А за това дали съм в час - ДА опитвам се да бъда в час, а на вас като ви е писнало да обяснявате - никой не ви кара на сила!
Лек и успешен ден!

#50 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 09:34 AM

-Sasho-
Искренно се надявам като остарея да не охранвам глутниците край блока, които ще ме приветстват радостно мен, но що народ ще уплашат - да не говоря че нашата глутница разкъса всичките котки в района и то децата са ставали свидетели на това.
Или да не стана като продавачката на вестниците до спирката до нас, с три едри кучета които хапят слизащи от трамвая хора. Или като онази съседка която пуска кучето си да се разхожда самО без повод а то хапе хората - неприятно ми е това нещастно създание да се залепи за мен и да ме гонят разгневени хора:"Хванете кучето си, то ухапа една жена, накъде гледате?!", а аз да се обяснявам като ученичка че това не е мое куче, то е на хората ей от онзи блок. А знаете ли че един бесен мъж ми крещеше да я хвана за да я убие на място - ухапа го два пъти. Или да не стана като другата ми съседка, която изхвърли дворното си куче когато строителите са откупили парцела й - излишно е да уточнявам че домашно куче на 5 години не оцеля на улицата.
Или като семейство в бараките от стреща да не стана, магазинерката им даде храна на вересия, отиде да си поиска парите и се върна с нахапани глезени за награда: няколко подхранвани живеещи на улицата край бараката им кучета са се погрижили за това. (от там изобщо не минавам с кучето си - атакуват мълчаливо в гръб, а аз не си търся белята). За НОК-подобен сервизен мъжкар не далеч край същите бараки да не говоря - излежава се без повод по средата на тротоара, а гордите му "собственици" изобщо не ги е грижа че не мога да мина от там без да се сдракат с моя пес, който е на къс повод.

За какво толерантност тук става дума - тези хора нима са толерантни спрямо другите граждани? Подобна безотговорност от тяхната страна нормална ли ви се струва?
И няма абсолютно никакво наказание за тях: нито един от тях не е глобен или наказан по някакъв начин, а от тяхната безнаказаност, безотговорност и безхаберие страдам най-вече аз и други няколко читави стопани, които трябва да измислят маршрута си за разходките така, че да не стане война вместо разходка. И благодарение точно на тях аз не излизам на разходка с куче заедно с детето си, че не се знае кого може да се наложи да спасявам ако - да не дава Господ! - стане някаква беля.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#51 Потребителят е офлайн   -Sasho- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 26-August 10
  • Gender:Male
  • Location:sofia

Публикувано: 10 September 2010 - 09:53 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 08:39 AM, написа:

-Sasho-
Искренно се надявам като остарея да не охранвам глутниците край блока, които ще ме приветстват радостно мен, но що народ ще уплашат - да не говоря че нашата глутница разкъса всичките котки в района и то децата са ставали свидетели на това.
Или да не стана като продавачката на вестниците до спирката до нас, с три едри кучета които хапят слизащи от трамвая хора. Или като онази съседка която пуска кучето си да се разхожда самО без повод а то хапе хората - неприятно ми е това нещастно създание да се залепи за мен и да ме гонят разгневени хора:"Хванете кучето си, то ухапа една жена, накъде гледате?!", а аз да се обяснявам като ученичка че това не е мое куче, то е на хората ей от онзи блок. А знаете ли че един бесен мъж ми крещеше да я хвана за да я убие на място - ухапа го два пъти. Или да не стана като другата ми съседка, която изхвърли дворното си куче когато строителите са откупили парцела й - излишно е да уточнявам че домашно куче на 5 години не оцеля на улицата.

За какво толерантност тук става дума - тези хора нима са толерантни спрямо другите граждани? Подобна безотговорност от тяхната страна нормална ли ви се струва?
И няма абсолютно никакво наказание за тях: нито един от тях не е глобен или наказан по някакъв начин, а от тяхната безнаказаност, безотговорност и безхаберие страдам най-вече аз и други няколко читави стопани, които трябва да измислят маршрута си за разходките така, че да не стане война вместо разходка. И благодарение точно на тях аз не излизам на разходка с куче заедно с детето си, че не се знае кого може да се наложи да спасявам ако - да не дава Господ! - стане някаква беля.

Точно това имах впредвид, че ако има толерантност между хората, едва ли щеше да се стигне до това положение, което вие описвате!
За възрастните хора - ясно - не можем да ги променим, но децата - какво правим, на това ли ще ги учим с нашите думи и изказвания?

#52 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 10:10 AM

-Sasho
За децата ми се иска да съдействам - ако у нас се зароди подобна инициатива - по схемата на "Уроци по милосърдие", като тук:

Цитат

В Британско училище в Москва съвместно с УКЦ „Кучета – помощници на инвалиди“ сътрудник от „Слънчев пес“ с кучета си взимаше участие в програма „Уроци по милосърдие“, където на здрави деца на възраст 10-13 години бе разказано за особеностите на живота на хората с ограничени възможности, бе демонстрирана работа на кучета-водачи (някои кучета от центъра „Слънчев пес“ имат навици от водаческата служба), бе разказано за работа с деца и кучета-терапевти, след това бе показан забавен номер „Кучешко училище“, където кучета танцуват, четат, броят, решават задавани от децата задачи и т.н. След това децата ги возеха с шейна, теглена от кучета. На следващ „Урок по милосърдие“ на децата им разказваха о техника на безопасност при контакта с кучето и всички желаещи можеха да минат маршрут с кучето-водач, след това вече станало като традиция возене на шейна и т.н. За такива редовни веднъж на тримесечие уроци се събираха 100-150 души. В същото Британско училище сътрудник на „Слънчев пес“ участваше пред деца от младша училищна възраст (5-7 години), във всеки клас по 10-15 души кучето играеше с децата на топка, търсеше скрита играчка, броеше, след това демонстрираше фигури от фристайл (танц с кучето), децата по желание можеха да погалят кучето и да й дават лакомство. Едно такова представление траеше 5-7 минути. По времето на подобни занятия може да не се предвижда тесен тактилен контакт на децата с кучето, в такъв случай при работа със здрави деца могат да участват добре обучени и тестирани кучета от различни породи, не проявяващи агресия към хора и животни, с различен темперамент, отговарящи на изисквания в игри и задачи.
Цял превод е в темата за Куче-терапевт:
http://forum.dog.bg/...82/page__st__80

Но преди всичко безхаберни стопани трябва да се наказват по някакъв начин за да не плашат деца и възрастни - пак твърдя че на повечето хора им е противопоказано да притежават куче, особено когато кучето за един човек е начин на самоутвърждение или аксесоар, жалко е и за кучето, жалко е и за околните - наемателите на първия етаж водиха кучето си средна порода да се изхожда на голямата тераса, добре че се преместиха иначе не ми се мисли какъв скандал можеше да стане от страната на другите живущи: на никой не му е приятно да му се вмирише входа. Да не говоря как са наплашени от точно такива стопани хората и вече излезе лоша слава на няколко породи без да имат вината самите кучета.
Е как да ги толерирам тези хора след като заради тях що народ пропищя, и то с право?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#53 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 10:11 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 09 September 2010 - 04:49 PM, написа:

Това не е действаща такса, а общината само се възнамерява да въведе такава. И е добър опит да се остави поле за развъдна дейност само за кинолози и развъдчици, както е редно да бъде. А не всеки втори келеш да си пуска мъжкаря си на разгонена женса "щото му е кеф и трябва да знае кво е" или "щото искам кученце от него". Глоби солени, само така, от глобите да са освободени развъдчиците към БРФК, останалите или да плащат или да не мрънкат.


Е ЕВАЛА, АШКОЛСУН!

Значи само чистопородните имат право да се развъждат. Други видове - НЕТ! Само арийската раса има право на живот. Тези мелезите от Филиповци и Факултето - тях ще ги кастрираме, а агресивните ще евтаназираме.

Конкуренция на пазара на кучета ли? Защо да има! Само в нашите развъдници се продават. В картел, на двойни цени. Ама ако щеш имай куче бе - търси си другаде като е кеф. Ама другаде няма - там ги е посекла общинска секира!

Аз искам да гледам мелез. Не крастоска "между ... и ...", а тотален мелез - без абсолютно никакви белези към никоя порода. От едната страна бял, ат другата черен, а отдолу кафяв. Може ли? А, не - Фурията забранява. Трябва в БРФК да се ходи и да се плаща. А вчера харесах едно мургаво момиче - него мога ли да го свалям? Или и това ще бъде забранено?

Нямам нищо против породистите кучета, нямам нищо против развъдчиците. Но под слънцето трябва да има място за всички. Като толкова са добри тези породисти кучета - значи безпроблемно ще се справят с конкуренцията на случайните връзки. И обратно. Това е пазарна среда. Има конкуренция. Регулация на цени. Възход. А не тоталитарни мерки от оно време. Загатнаха в друга тема, че съм бил "комунист". Ето вижте, очевидно е - комунистите тук са някои други.

Тук без извинение - МАЙНАТА ВИ! Най-малко очаквах да срещна такъв гнусен расизъм точно тук!

#54 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 10:28 AM

Показване на мнениетоwattie, в 10 September 2010 - 10:16 AM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 09 September 2010 - 04:49 PM, написа:

Това не е действаща такса, а общината само се възнамерява да въведе такава. И е добър опит да се остави поле за развъдна дейност само за кинолози и развъдчици, както е редно да бъде. А не всеки втори келеш да си пуска мъжкаря си на разгонена женса "щото му е кеф и трябва да знае кво е" или "щото искам кученце от него". Глоби солени, само така, от глобите да са освободени развъдчиците към БРФК, останалите или да плащат или да не мрънкат.


Е ЕВАЛА, АШКОЛСУН!

Значи само чистопородните имат право да се развъждат. Други видове - НЕТ! Само арийската раса има право на живот. Тези мелезите от Филиповци и Факултето - тях ще ги кастрираме, а агресивните ще евтаназираме.

Конкуренция на пазара на кучета ли? Защо да има! Само в нашите развъдници се продават. В картел, на двойни цени. Ама ако щеш имай куче бе - търси си другаде като е кеф. Ама другаде няма - там ги е посекла общинска секира!

Аз искам да гледам мелез. Не крастоска "между ... и ...", а тотален мелез - без абсолютно никакви белези към никоя порода. От едната страна бял, ат другата черен, а отдолу кафяв. Може ли? А, не - Фурията забранява. Трябва в БРФК да се ходи и да се плаща. А вчера харесах едно мургаво момиче - него мога ли да го свалям? Или и това ще бъде забранено?

Нямам нищо против породистите кучета, нямам нищо против развъдчиците. Но под слънцето трябва да има място за всички. Като толкова са добри тези породисти кучета - значи безпроблемно ще се справят с конкуренцията на случайните връзки. И обратно. Това е пазарна среда. Има конкуренция. Регулация на цени. Възход. А не тоталитарни мерки от оно време. Загатнаха в друга тема, че съм бил "комунист". Ето вижте, очевидно е - комунистите тук са някои други.

Тук без извинение - МАЙНАТА ВИ! Най-малко очаквах да срещна такъв гнусен расизъм точно тук!

Все повече съм склонна да мисля че нямаш изобщо куче - мелези и безпородни иди ги виж в приюта и си осинови от там, ето ти решение.
Тази тема за махленското развъждане е дъвкана предъвкана хиляда пъти, обявите, борсите и животинския пазар е препълнен с нещастни кутрета които се появиха от безразборното размножаване, породите вече не приличат на себе си - в нашата порода това е крещящо очевидно. Лекувам осма година куче което е резултат на подобна скачка, и не го пожелавам на никого да гледаш как любимото ти куче я куца, я пак дава алергия, я отново е с екземи.

Развъждане е труд и много сериозна отговорна дейност, изискващо доста знания. Аман вече от логика :"Да роди веднъж за здраве" и от "Искам да си пусна куче за разплод за да си оставя кутренце от него" - защото породо-подобни вече ги изхвърлят и подаряват.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#55 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 11:26 AM

Като твоето плод на случайна кръстоска е болно и кекаво, а на съседа с родосволието не е, то третия съсед ще види и той също ще си вземе с родословие. Или обратно. Пазара решава, не пъдаря!

А примери колкото искаш от всички страни. Ето на баба ми, Бог да я прости, кучето живя при нея 16 години. На колко е била реално кучката, когато я взе от улицата не се знае. Не беше кастрирана. И баба ми нито веднъж не я беше ваксинирала (за което редовно й вдигахме скандали, но с някои хора на глава не се излиза). Хей богу това куче нито веднъж не е боледувало от нищо. А виж породистата ми ротвайлерка на два пъти е лежала на системи още като малка. Хем разни процедури за хранене се спазват, витамини, калции по точна дозировка в точно толкова часа. Сега конюнктивит лекуваме. А разстройство колко пъти е получавала и колко пъти сме и сменяли храната и сме правили диети по съвети на лекари - това вече не го броя.

Така, че примери колкото и каквито искаш могат да се дават. БРФЪК е хубаво нещо, радвам се, че го има. Но да не се опитват да изземат функциите на природата. Тя много добре си знае кое трябва да живее и кое не. Така, че пазара решава, не пъдаря. Никакви лелки няма да ми казват аз какво куче ще гледам и с какви жени ще спя. Ако пожелая ще си взема куче с пет крака и ще се оженя за хермафродит с три гърди. И никаква ДЪРЪБЪРА организация да не се опитва да ми ограничава свободата на избор и да ми следи гените под лупа. Разбра ли пъдарке?

#56 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 10 September 2010 - 11:35 AM

wattie, тук вече няма да се съглася с теб. Третият съсед ще си каже- не може да е толкова страшно, чаааак пък толкоз да е кекаво, що да им давам сума ти пари заради някаква си хартийка. Това е мисленето- като има за по 500лв "бернска овчарка с безплатен оглед и доставка" защо да се бъхтят да търсят развъдници и да плащат сериозни суми?! Само дето после като видят бернското пастирско куче и питат- а мойто защо има малки уши, а защо му е по-къдрава козината, а защо е толкова дребно.
Туй то, народът иска ПОРОДА, но не иска да дава пари. Ако някой ще оборва мнението с призив за права и равенство- има хиляди безпородни в приюти, изолатори и по улици, които са също толкова добри приятели на човека.

сори за офф-а.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#57 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 11:40 AM

Показване на мнениетоwattie, в 10 September 2010 - 11:31 AM, написа:

Като твоето плод на случайна кръстоска е болно и кекаво, а на съседа с родосволието не е, то третия съсед ще види и той също ще си вземе с родословие. Или обратно. Пазара решава, не пъдаря!


Кучета според точно тази логика вече са на пазара като кило домати и нищо добро не излезе от това, защо така упорито отказваш да го приемеш? Погледни в под-форума Без Дом колко кучета си търсят стопани: кокери, ротвайлери, за безпородни да не говоря. Зимата близо два месеца възрастен чау бе изкарал на улицата - възрастните му стопани са починали и наследниците са изхвърлили двте кучета навън. Два месеца на улицата - невероятен късмет извади този дядка че оцеля докато не бе хванат и не му се намериха нови стопани. Миналата година тук на форума човек подаряваше женско чау - собствениците вече не го искаха, не можаха да го гледат - роди им се бебе. От разговор по телефона разбрах че не го е дал на някакъв, който искаше женската за разплод - бебета чау не струват десет стотинки както се сещаш. И добре че не го е дал, защото щеше да я сполети съдбата катона сляпата шар-пейка, която са я спукали от раждане и после след като вече не можеше да ражда са я изхвърлили. в подфорума ни има история на един млад мъжки чау, който бе гледан в заден двор и после не го искаха, извадил е късмета че стопанката на братчето му го прибра.
А ако можеш да видиш какви нещастни животни предлагат за скачка - ум да ти зайде: с разкривени лапи, дръгливи, с проблеми на здравето и психиката... Като целия този прелестен букет се предава по наследство.

С развъждането трябва да се занимават развъдници, хората които работят ЗА породата, а не срещу нея, които имат необходими знания и могат да намерят на малките си отговорни стопани, за да не се окаже пореден нещастник на улицата.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#58 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 11:41 AM

Показване на мнениетоFibsi, в 10 September 2010 - 09:40 AM, написа:

wattie, тук вече няма да се съглася с теб. Третият съсед ще си каже- не може да е толкова страшно, чаааак пък толкоз да е кекаво, що да им давам сума ти пари заради някаква си хартийка. Това е мисленето- като има за по 500лв "бернска овчарка с безплатен оглед и доставка" защо да се бъхтят да търсят развъдници и да плащат сериозни суми?! Само дето после като видят бернското пастирско куче и питат- а мойто защо има малки уши, а защо му е по-къдрава козината, а защо е толкова дребно.
Туй то, народът иска ПОРОДА, но не иска да дава пари. Ако някой ще оборва мнението с призив за права и равенство- има хиляди безпородни в приюти, изолатори и по улици, които са също толкова добри приятели на човека.

сори за офф-а.


Да си чул/а някъде по света да е забранено отглеждането на случайно кръстосани кучета? Да си чула по света някъде да можеш да се сдобиеш с куче само и единствено за развъдник? Не и няма да чуеш. А въпреки това породи има. Значи може.

Казваш, че хората нямат пари и затова предпочитат да си вземат куче без родословие вместо такова с. Ами да, прав/а си - така е! И какво - да им забраним да гледат кучета ли? А какво ще кажеш по улицата да са разрешени да се движат само автомобили мерцедес, ферари и бентли и то не по-стари от 5 години? А апартамента, в който живееш откога е? Дай да забраним старите жилища и да срутим всички панелки, защото са грозни. И да ти дадем избор - купи си ново жилище от нашите... или живей на улицата.

Яко, а?

#59 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2010 - 12:19 PM

За мен най-големия проблем от това "развъждане" е че кучетата в повечето случаи не намират стопани и отиват на улицата, дават се на зоомагазини и от там на всякакви изроди! Кой нормален човек ще си да де кутретата на зоомагазин или ще ги даде на някой с доставка до прага! Поне по развъдниците се интересуват от бъдещето на тези кучета и ако останат само те няма да има : момиче хвърля кутрета в реката или баба ги умъртвява с лопата! Но съм против всички други кучета да се кастрират, след като няма да ги пускаш на женска и обратното. Място има за всички ето има бебета в приютите, ако някой няма пари за породно куче от там да си вземе! За момента разбирам, че се купуват такива кучета, но като влезне закон е редно вече да е по другия начин!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 12:40 PM

Както има пазар за собственици на яхти за милиони долари, така има пазар за рибарски лодки, за джетове, за надуваеми лодки и дори за надуваеми дюшеци и "плувки". А да си плуваш в морето без подобни атрибути е безплатно. Или всички споменати плащат някаква такса "плаж" и толкоз. И е съвсем нормално когато са бедни хората да не си купуват яхти, а по-скоро да се плацикат във водата с плувки. А това, че е най-хубаво всеки човек да има поне личен джет е неоспоримо - аз също искам. И сега какво - ще ми забраните да се плацикам във водата с плувки ли? И ще кажете - тук може само с джет?

И пак ще припомня един пример - във Флорида раздават безплатна кучешка храна на социално слаби, които желаят да отглеждат куче и имат дете. Така правят в "белите страни". Точно обратното на това, което вие искате да направите - да забраните на бедните да отглеждат животни. Освен ако не платят на БРФЪК де (нарочно ФЪК, защото те попринцип с това се занимават като главна дейност). Засрамете се! Наистина този расизъм в 21 век е срамен!

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни