Dog.bg Форуми : Ще преброяват домашните кучета

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще преброяват домашните кучета Оцени темата: ***-- 1 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 12:52 PM

От кое да се засрамя? От това че не искам да прииждат в изолатори и приютите все нови и нови нещастни, на които е проблем да се намерят отговорни стопани и дом? И таз добра. Влез в подфорума Без Дом и виж колко кучета са в беда благодарение ей точно на такава логика. Ако човек иска куче - приютите са препълнени с тях, какъв е проблема?

А знаеш ли че чау вече ги притежават дори ромите, и да обяснявам ли в какви условия живее едно такова куче- ако е живо още.
И стига тези глупости за изземване на функциите на природата - породите не са създадени от природата, а от дългогодишен труд и целенасочена работа на селекционерите. Гледай си мелези, няма лошо - списъка с приютите и изолатори го има в Без Дом. Но не ги плодете тези нещастни домашни любимци че вече и без това положението е ужасно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#62 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 10 September 2010 - 01:07 PM

Показване на мнениетоwattie, в 10 September 2010 - 11:46 AM, написа:

Да си чул/а някъде по света да е забранено отглеждането на случайно кръстосани кучета? Да си чула по света някъде да можеш да се сдобиеш с куче само и единствено за развъдник? Не и няма да чуеш. А въпреки това породи има. Значи може.

Казваш, че хората нямат пари и затова предпочитат да си вземат куче без родословие вместо такова с. Ами да, прав/а си - така е! И какво - да им забраним да гледат кучета ли? А какво ще кажеш по улицата да са разрешени да се движат само автомобили мерцедес, ферари и бентли и то не по-стари от 5 години? А апартамента, в който живееш откога е? Дай да забраним старите жилища и да срутим всички панелки, защото са грозни. И да ти дадем избор - купи си ново жилище от нашите... или живей на улицата.

Яко, а?


Аааа, не, сбъркал си адреса! От мен лоша дума за куче няма да чуеш, независимо породисто, породоподобно, мелез, или съвсем, ама съвсем безпородно. Имам по едно от всичките и всичките по равно ги обичам.
И не казах, че хората нямат пари, а че не искат да ги дават. Въпрос на избор, ще кажеш ти! Да, ама мен ме боли като гледам какви извращения се правят с любимата ми порода по отношение на екстериор и темперамент. За това не искам сульо и пульо да могат да купуват и множат! Боли ме и като трябва да чувам нощем жално квичене, бесен лай, като минавам покрай поредното смазано на пътя куче, поредните изхвърлени на произвола кученца и т.н.
Пък ти ми говори за апартаменти! Само че живееш в същата тази реалност. И да те успокоя, няма никакви изгледи скоро да изчезнат безпородните в нашата държава. Ако пък, случайно това стане след години, обещавам да ти внеса поне едно от съседна Румъния, щото там пък е просто страшно!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#63 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 01:10 PM

Значи само елита на обществото може да отглежда куче? А малкото циганче да няма такова право, защото няма пари да си плати на БРФЪК? И да накажем всички, защото са потенциални престъпници? Тези думи могат да излезат само и единствено от устата на обвързан с развъдник човек. Ако е така те оправдавам. Иначе положението е тежко.

Проблемите с изоставените и бездомните кучета се оправят по съвсем различен от "забрана за отглеждане на куче" начин. Те се разрешават като този, който си е изхвърлил кучето, биде наказан жестоко. Както впрочем е навсякъде по света, но не и тук. А тук не е така именно заради безмозъчни хора, комбинирани в организация с други, които имат финансови интереси в областта.

#64 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 01:18 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 10 September 2010 - 11:12 AM, написа:

Въпрос на избор, ще кажеш ти! Да, ама мен ме боли като гледам какви извращения се правят с любимата ми порода по отношение на екстериор и темперамент.


Да именно "въпрос на избор" ще кажа аз. Не знам дали си английската кралица или китайският император, че да имаш някакви особени права върху определена порода куче. А законовата база е чиста и ясна - клуб Х има право за лицензиране на кучета от порода Х. Някой извратил нещата, има подобно "менте" на куче от любимата ти порода. Ами той клуб Х нали не му е дал сертификат? Значи кучето му НЕ Е от любимата ти порода. То е обикновен мелез, не по различен от който и да е друг. Аз карам Жигула, но я наричам "Бентли". Ами хубаво - имам това право. Но на всички им е ясно, че не е Бентли, а е обикновена ръждясала таратайка, нали?

Така е на всички нива в живота. Има елитни зали, в които хората ходят официално облечени и си правят "бал с маски". Ама вчера във селската кръчма също направиха тежко напиване, което нарекоха "бал с маски", понеже яко се "маскираха" с тая пуста мастика. Аууу всички да сме възмутени, че са опорочили думата "бал с маски" ли? И да забраним на хорицата да се напиват в селската кръчма вече? Естествено имат право да дадат 500 лева и да участват в истинския бал с маски. Но само ако преди това си купят точно определен костюм...

#65 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 01:20 PM

Цитат

Да, ама мен ме боли като гледам какви извращения се правят с любимата ми порода по отношение на екстериор и темперамент. За това не искам сульо и пульо да могат да купуват и множат! Боли ме и като трябва да чувам нощем жално квичене, бесен лай, като минавам покрай поредното смазано на пътя куче, поредните изхвърлени на произвола кученца и т.н.


Благодаря ти, че вече започнах да се чудя на коя планета живея.За израждането на породата ни мога да кажа абсолютно същото - от безразборните скачки сме на път да загубим уникалният белег на породата:черносин език.

Ние в нашата порода сме почти стигнали дъното, следващото ще е това, което виждам с горките кокери - ще се напълнят изолаторите и приютите и с чау... а това е твърде вероятно да стане докато зоо-фермите и махленските неграмотници ще плодят и ще продават. Сиреч - ще стане съвсем скоро.

Звънях на няколко стопани - обади ми се една жена и като разбра че кокерите са вече възрастни се отказа: иска да си вземе като чу че е без пари, ама искало да е бебе...
Това нямаше да се случи ако с породите се занимаваха само и единствено развъдчици.

Не искам да се окажа лош пророк, но ако продължава така - следващото което ни чака са специализирани приюти за определени породи... Какъвто видях в един от епизодите на Сезар Милан, когато избираше басет за осиновяване на младото семейство - отидоха за приют само за басети.
Не ми се ще и тук да се случи същото...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#66 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 01:28 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 11:25 AM, написа:

Цитат

Да, ама мен ме боли като гледам какви извращения се правят с любимата ми порода по отношение на екстериор и темперамент. За това не искам сульо и пульо да могат да купуват и множат! Боли ме и като трябва да чувам нощем жално квичене, бесен лай, като минавам покрай поредното смазано на пътя куче, поредните изхвърлени на произвола кученца и т.н.


Благодаря ти, че вече започнах да се чудя на коя планета живея.За израждането на породата ни мога да кажа абсолютно същото - от безразборните скачки сме на път да загубим уникалният белег на породата:черносин език.


Твоето куче с черносин език ли е? Най-вероятно да. А има ли друг човек с куче с черносин език? Ами сношете ги с него. При тея с розовите езици не ходи. И раздай кученцата на отговорни хора, които ще направят същото. Елементарно, нали?

А съседът ти води едно, дето прилича на твоето, но е с розов език. И се дуе "чау чау имам". Ами хубаво - това, че той изглежда в очите на "кучешкия елит" жалък си е негов проблем. Както казах и аз викам на моята Жигула, че е Бентли. Това навредило ли е с нещо на марката "Бентли"?

Разсъжденията ви относно запазването на породите са жалки. Пак без извинение. Това, че броят на безпородните кучета се е увеличил не означава, че това е навредило по някакъв начин на породистите. Просто повече хора гледат кучета. И не сте вие, които да им давате заповеди какви кучета точно да гледат.

Е, съвсем възможно е обществото да се "изврати" до такава степен, че напълно да спре да отглежда породисти кучета. И тогава породи няма да има, а всичко ще бъде хаотично. Мислите ли, че ще стане? Дори да стане - това толкова лошо ли е? А всъщност как въобще някога тези породи са били създадени?

Хайде сега си купете един учебник по Синергетика и се научете как стават нещата в живота попринцип. Силно ви го препоръчвам, защото очевидно с такава тематика никога не сте се занимавали. Твърдя го отговорно.

#67 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 01:36 PM

wattie
Моето куче никога не е пускано за скачка и не съм допринесла с нищо за наплива на стотици нещастни по зоомагазините и животинския пазар.

Виж подфорума "Да пазим и развиваме породите" - там има изобилие от статии какъв е правилния начин в развъждането, и той няма нищо общо с твоето

Цитат

Твоето куче с черносин език ли е? Най-вероятно да. А има ли друг човек с куче с черносин език? Ами сношете ги с него. При тея с розовите езици не ходи. И раздай кученцата на отговорни хора, които ще направят същото. Елементарно, нали?
- защото това което пишеш ти е размножаване, а не развъждане, резултатите на размножаването ти казах къде отиват и какво става с тях.
http://forum.dog.bg/...b9%d1%82%d0%b5/

Първо ми беше забавно да те дразня, сега просто е тъжно - защото си от онези 99% притежатели (ако имаш куче де) които правят лоша слава на адекватните стопани. И като че ли край няма тази напаст.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#68 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 01:39 PM

Аз съм горд собственик на прекрасно куче, което не е от развъдник. И какво?!? Лош собственик ли съм или лош човек или безотговорна личност, неграмотна, смотана, тъпа и виновна за всички нещастия на кучешкия род?!? Обичам си кучето, всеки месец е на вет, старя се да го храня възможно най-правилно и да му осигуря всички нужни грижи, спазвам закона. ОБИЧАМ СИ КУЧЕТО!!! НЕ ИСКАМ НИКОЕ ДРУГО, АКО ЩЕ ДА Е НАЙ–ЕЛИТНОТО!!! НЕ МИ КАЗВАЙТЕ НА КАКВО ИМАМ ПРАВО И НЕ МИ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ!!! Фурия, я се качи на машината на времето и се върни там, където ти е мястото - 20 години назад най-малко!

wattie, :rc_036: ! Ако нямаше хора като теб, нямаше да има демокрация и права на човека, а какво остава за права на животните...
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 01:41 PM

Предлагам същото да се въведе при хората - вместо да се размножаваме хаотично по легла, паланки и седянки, всичко да става контролирано в изолирана медицинска среда. За наша безопасност естествено! И ще следим гените стриктно - да не би моите и тези на жена ми да са несъвместими, че евентуално косата на детето може да излезе къдрава, а това не е прието в нашето елитарно общество.

Не знам кои са "адекватните стопани" на кучета, но ти определено си един напълно неадекватен човек. Пълна липса на хуманност, демократично и логично мислене. Наистина както каза колегата от по-горе - за хора като теб трябва да се измисли машината на времето. И не 20 години назад трябват, а доста повече. Например при времената където различните са ги горили на клади като вещици.

Колкото повече ви чета творенията, толкова повече ме отвращавате. И което ме плаши истински е, че постепенно се заразявам с вашата болест - започнах да мисля дори, че такива породи хора като вас не трябва да съществуват.

#70 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 01:43 PM

Показване на мнениетоCh@Rlie, в 10 September 2010 - 01:44 PM, написа:

Аз съм горд собственик на прекрасно куче, което не е от развъдник. И какво?!? Лош собственик ли съм или лош човек или безотговорна личност, неграмотна, смотана, тъпа и виновна за всички нещастия на кучешкия род?!? Обичам си кучето, всеки месец е на вет, старя се да го храня възможно най-правилно и да му осигуря всички нужни грижи, спазвам закона. ОБИЧАМ СИ КУЧЕТО!!! НЕ ИСКАМ НИКОЕ ДРУГО, АКО ЩЕ ДА Е НАЙ–ЕЛИТНОТО!!! НЕ МИ КАЗВАЙТЕ НА КАКВО ИМАМ ПРАВО И НЕ МИ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ!!! Фурия, я се качи на машината на времето и се върни там, където ти е мястото - 20 години назад най-малко!

wattie, :rc_036: ! Ако нямаше хора като теб, нямаше да има демокрация и права на човека.

Я не си изкарвай обидата си от позицията ми в друга тема на мен тук.
Чети внимателно: моето куче не е от развъдник, без родословие, от зоомагазин и никога не е пускано за скачка.

И е най-прекрасното и най-обичано на света, бъди сигурна, млада госпожичке. говорим за нерегламентирано размножаване, а не кой какво куче имал.

wattie

Проблемът ти е че нямаш никаква позиция, само дрън-дрън ярина. С чивтосването внимавай - поне се предпазвай)))))))))))))

Мда, връщам се към абсурдите които четох тук преди 6 години.
Нищо не се променя, жалко.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#71 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 01:55 PM

Така ли?!? Аз помислих, че говориш за съседа ти, който имал куче не със син, а с розов език и твърдял, че е чау.

А колкото до моята позиция: всеки има право да има каквото си иска куче, стига да спазва закона. От морална гледна точка и мен ме измъчва факта, че има собственици, които не полагат адекватни грижи за кучетата си. Доколкото е възможно трябва да се регулира по някакъв начин и това, съгласна съм. Мечтая си и тук някога да има зоополиция например. Но не съм съгласна, че кучетата с розов език са по-лоши от тези със син и нямат право да съществуват. И всеки има право да реши сам как да се сдобие със своето куче.
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 01:55 PM

Позицията ми е повече от ясна за всеки човек (независимо от образованието му), който пожелае да я осъзнае - никакви лелички няма да ми казват какво куче да имам и как да го отглеждам, нито ще ми взимат насила парите като за разрешени се обявават само техните породи кучета. Който иска да е от елита на леличките - да си плати и да участва в него. Който не иска - няма да го прави. Кеф ти е на парти редом с Георги Минчев (ватмана), кеф ти в селската кръчма. Аз си искам кръчмата и няма да ви дам да я закриете и да построите върху нейно място скъпа бална зала!

Всички сме приели едни морални закони - елементарни правила как да се държиш с околните и как да се държиш с животните. Доколкото ги спазвам тях - аз морално съм законен притежател на куче. От тук нататък то може да е ако ще и дръглив пес. Ако искам ще го размножа и ще подаря на приятелите си дръгливи песове. Ако ги искат - ще ги вземат. Ако не ги искат - ще ги гледам аз и ще страдам (което е естествен регулатор това размножаване да не се случва повече). Ако не желая да ги гледам и ги изхвърля, то съм нарушил моралните закони "как да се държиш с животните" и "как да се държа с околните", следователно трябва да си понеса отговорността и да бъда наказан най-тежко.

И не ме вълнува това, че "елита" нямал достатъчно пари, за да си отглежда арийчетата. Ако бяхте толкова готини и правилни - хората щяха да изберат вашите кучета. Дръгливци!

#73 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 02:06 PM

Показване на мнениетоCh@Rlie, в 10 September 2010 - 12:00 PM, написа:

От морална гледна точка и мен ме измъчва факта, че има собственици, които не полагат адекватни грижи за кучетата си. Доколкото е възможно трябва да се регулира по някакъв начин и това, съгласна съм.


Не, то е още по-откровено и просто - тези хора просто трябва да се наказват строго и тежко. Естествено това е функция на общината. И когато тя си свърши точно тази работа всичко ще се оправи. А това, което предлага лелката е съвсем друго - то е бизнес и цели да донесе повече пари на определена група хора. Да, ама парашута няма да им се отваря всеки път и все някога кочинката им ще се срути - не сме чак толкова тъпи като овце, че да ни стрижат и доят всеки ден безответно.

#74 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 02:07 PM

Всички сме приели едни морални закони - елементарни правила как да се държиш с околните и как да се държиш с животните. Доколкото ги спазвам тях - аз морално съм законен притежател на куче. От тук нататък то може да е ако ще и дръглив пес. Ако искам ще го размножа и ще подаря на приятелите си дръгливи песове. Ако ги искат - ще ги вземат. Ако не ги искат - ще ги гледам аз и ще страдам (което е естествен регулатор това размножаване да не се случва повече). Ако не желая да ги гледам и ги изхвърля, то съм нарушил моралният закон "как да се държиш с животните", следователно трябва да си понеса отговорността и да бъда наказан най-тежко. И не ме вълнува това, че "елита" нямал достатъчно пари. Ако бяхте толкова готини и правилни - хората щяха да изберат вашите кучета. Дръгливци!
[/quote]




Бих добавила само, че трябва да има и правови закони, които да санкционират безотговорно отношение или насилие, но това няма нищо общо с породите. Всичко останало си е въпрос на собствен морал и разбирания.
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 02:09 PM

Показване на мнениетоCh@Rlie, в 10 September 2010 - 02:00 PM, написа:

Така ли?!? Аз помислих, че говориш за съседа ти, който имал куче не със син, а с розов език и твърдял, че е чау.

А колкото до моята позиция: всеки има право да има каквото си иска куче, стига да спазва закона. От морална гледна точка и мен ме измъчва факта, че има собственици, които не полагат адекватни грижи за кучетата си. Доколкото е възможно трябва да се регулира по някакъв начин и това, съгласна съм. Мечтая си и тук някога да има зоополиция например. Но не съм съгласна, че кучетата с розов език са по-лоши от тези със син и нямат право да съществуват. И всеки има право да реши сам как да се сдобие със своето куче.


Повтарям - в нашата порода това е задължително - чау трябва да имат син език, а не розов или на розови петна. Точно както лабрадор трябва да има розов език, а не син.

Всяка порода има собствени уникални белези - твоето френчи за да е френчи не трябва да има остра дълга муцуна като на шпиц или клепнали уши като на кокер: очарованието на вашата порода идва от закръглените ушички и набита муцуна, на ли така? Какво ще стане ако видиш нещо с увиснали уши и малки триъгълни очички и ще ти сервират новината че това е френчи? И че го предлагат за скачка?
да не говоря за слабите връзки и тазобедрена дисплазия и порочна психика - няма ли да си против такова куче да дава поколение и да го представят като любимата ти порода?
Не е ли тъжно нещо болно и злобно-страхливо да дава поколение заради хорската глупост или алчност, а после като се наиграят стопаните или да го подарят или да му бият шута - айде на улицата?

Това в момента е грозната практика в повечето породи, помисли.


wattie
Хехеххе, този път без стихче, а?))))
Хората най-често избират наистина куче от развъдник, но е след като са видяли какво е куче от развъдник и какво е от животинския - разликата е очевАдна и след като са минали през всичките кръгове на ада с куче от магазин-борса-обява.

Светът не се върти около теб, колкото и да не ти харесва - няма да плаща на общината, няма да си възпитава кучето, няма това да правя, няма онова.
Ей за това сме на този хал и за това хората пищят от кучкарите - "благодарение" на ей такива куче-притежатели.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#76 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 02:15 PM

Всяка порода има собствени уникални белези - твоето френчи за да е френчи не трябва да има остра дълга муцуна като на шпиц или клепнали уши като на кокер: очарованието на вашата порода идва от закръглените ушички и набита муцуна, на ли така? Какво ще стане ако видиш нещо с увиснали уши и малки триъгълни очички и ще ти сервират новината че това е френчи? И че го предлагат за скачка?
да не говоря за слабите връзки и тазобедрена дисплазия и порочна психика - няма ли да си против такова куче да дава поколение и да го представят като любимата ти порода?
Не е ли тъжно нещо болно и злобно-страхливо да дава поколение заради хорската глупост или алчност, а после като се наиграят стопаните или да го подарят или да му бият шута - айде на улицата?

Това в момента е грозната практика в повечето породи, помисли.






Съгласна съм с теб по този въпрос, но това е тема на друг разговор и си остава въпрос на морал!!!
User's Signature

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 02:18 PM

Пак ще попитам - тези породи как се появиха бе? Някой ги "селектира" нали? Значи чичо ми до миналата година е имал "дръглив пес", а от тази година е горд собственик на същото, но вече породисто "българско овчарско куче". За нещастие обаче по законите и правилата на леля Фурия следващата порода "българско овчарско куче 2" е невъзможна.

Ето например има едни телевизори Sony. Хората са си ги разработили, патентовали и ги продават скъпо. Само заради името те печелят много пари. Ама има и едни китайски с марка ЖенЧан. Естествено са пълни ментета. Но пък бачкат, евтини са - някои хора предпочитат тях. Ами хубаво - шарен свят, всякакви хора. Някои инженер например може сам да си набави чаркове и да си пригоди части Sony на телевизор ЖенЧан. Стига да не го пльосне в Техномаркет с табелка "Sony" (т.е. да наруши търговската марка) - той може да си прави каквото си поиска с новия си телевизор.

И сега какво - да забраним китайските телевизори, защото са по-лоши от Sony ли? Или защото Sony желае да е монополист на пазара на телевизори и никой да не може да гледа телевизия на нещо различно от техен телевизор? И да забраним инженерството?

Пак на автомобилната тема - карам жигула. Сложил съм й съединител от Фиат, секторна кутия от Рено, хидравлика от Мерцедес. А отзад съм написал "Бентли". Ще мога ли да я продам за "западна кола"? Ами не - очевидно нито имам право да я регистрирам като Бентли (в сертификата на кучето, пардон - регистрационния талон на колата пише "Лада"), нито някой е толкова тъп, че да ми повярва. Но пък виж - във вид на "жигула" се продава лесно на пазара и хората я купуват. Доста повече от Бентлито впрочем. Което пък никак не е обезценило марката му.

Ами едни хора са селектирали порода "чау чау" и са се регистрирали като единствените с право да издават сертификати за тази порода...

#78 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 02:25 PM

Чарли, не не е въпрос на морал, и на мен ми се искаше да е така, но практиката показва точно обратното: въпрос на неинформираност, глупав инат и алчност. Докато не им се бръкне на такива хора в джоба - няма никакъв морал и акъл да им дойде. Позицията "Ти ли ще ми кажеш дали ще си заплодя кучето" виждаме до къде ни доведе - породоподобни в изолатори и приюти.
Горката питбулка от сеславци измъкната като й видях снимката и лошо ми стана: жив скелет беше. А онзи нещастен питбул със скъсана буза и стърчащ зъб? За нашите чаувци писах по-нагоре. Каракачанки горките - роми ги продават на животинския, на 45 дена, зима, студ, пълно с народ - бебета могат да пипнат всякаква зараза - в измайсторена на бързо клетка, виж снимките от животинския, много е гадно, повярвай ми. А пък каква миризма се носеше там... Мокри от урината си и премръзнали, някои кашони са с по няколко породи. Гадост.
Какъв ти морал, пълен ужас.

нашата еколожка е работила в Сеславци но не издържа дълго:"Не мога да ги гледам тези очи" - каза тя. Та тя е измъкнала от едно гето няколко каракачанки, цели в язви и рани от "доброто" гледане, държаха ги за да продават малките естествено. Измъкна ги, поохрани излекува и им намери дом.
Но колко кучета от колко породи не са били спасени благодарение на това че се уповаваме на морала на кварталните неграмотници или зооборсите...
А за безпородните - ти самата знаеш, достаточно е да се отвори сайта на АРС.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#79 Потребителят е офлайн   Tи Джей Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 27-March 10
  • Gender:Female
  • Interests:История,литература,животни и природа

Публикувано: 10 September 2010 - 02:30 PM

Фурия е права тук.Не трябва заплождането да става когато и както си поискаш и с който си поискаш.Жестоки са последиците после-изхвърлени малки бебета,улици пълни с нещастната твар.

И да-на ром,куче не му трябва! И това не е расизъм,а наблюдение! .

#80 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 02:31 PM

Фурийче - ама тези проблеми не се решават по твоя начин (като забраниш на хората да размножават кучета, защото уверявам те - породистите не са имунизирани от жестокост към тях), а като се приемат едни съвсем различни закони, които наказват жестокостта срещу животни.

Отвратен съм от расизма породен от финансовите интереси на определени хора в този форум. Преди знаех, че хората, които не гледат животни са статистически по-злобни и по-асоциални от "кучкарите". Сега обаче преоткрих още по-тежък вид - този на "фанатизирани породисти кучкари".

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни