Dog.bg Форуми : Ще преброяват домашните кучета

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще преброяват домашните кучета Оцени темата: ***-- 1 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 02:33 PM

Санкции и то максимално тежки - да! Само че не за това, че някой размножава, а за това, че подлага кучето си на жестокост. Аз съм за това. Всичко останало, както каза и wattie е въпрос само и единствено на БИЗНЕС!
User's Signature

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 September 2010 - 02:37 PM

Показване на мнениетоwattie, в 10 September 2010 - 11:15 AM, написа:

Значи само елита на обществото може да отглежда куче? А малкото циганче да няма такова право, защото няма пари да си плати на БРФЪК? И да накажем всички, защото са потенциални престъпници? Тези думи могат да излезат само и единствено от устата на обвързан с развъдник човек. Ако е така те оправдавам. Иначе положението е тежко.



OFF/ Ако се опитате да се успокоите, да смекчите тона и се сетите, че се намирате в киноложки сайт- може би така ще се върнете в разумния диалог.
Вижте , има само 2 смислени начина човек да се сдобие с куче :
- лицензиран развъдник за порода,
- приют за кучета в беда.
Третият начин - размножавани как да е кучета- за пари ,за удоволствие ,"за здраве",по хрумки - не очаквайте точно тук да се толерира.И то не е защото имаме финансови интереси, точно обратното.

Освен това, има други места в този сайт ,където можете да отстоявате идеята си "Куче - за всеки" . Темата тук е :Ще преброяват домашните кучета.Което нещо наистина трябваше да се свърши отдавна- по ред причини ,до една важни .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#83 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 02:39 PM

wattie
Откога нерагламентираното заплождане и продажба на кучета се третира като жестокост? Дай да спрем с абсурдите, а?
Ако бай Иван знае че ако пусне неговата женска за разплод му се бръкне в джоба с 200 кинта за всяко едно родено паленце - той просто няма да си води кучицата при съседа щото онзи имал готин пес.
Сума ти кучета живеят си щастливо без да дават поколение като домашни любимци и никой не страда от това - нито те самите, нито нещастните им бебета, нито бъдещите стопани които се мъчат с инвалиди по рождение, нито невинни минувачи които зяпват от изненада като видят това нещо с изпъкнали очи, разкривени лапи и порочна псхика, като стопанинът му твърди че това е еди коя си порода.

Ти Джей,
:md_064:
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#84 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 02:39 PM

Естествено - аз ако имам възможност ще гледам и 20 кучета. Ако искам ще ги размножа до 200 и всичко ще си е законно дотогава, докогато аз ги отглеждам в адекватни на закона условия. В момента, в който реша, че "кучетата са ми много" и изхвърля някое на улицата или тогава, когато органите установят, че кучето ми е недохранено - тогава ми изземват кучетата, отглеждат ги в адекватен приют, а на мен ми спраскват гъза от глоби и санкции та свят да ми се увие - с тях естествено те гледат кучетата ми.

А това дали са породисти или не няма да промени нищо с адекватното отглеждане и породистите животни. Доказателства за жестокост към породисти животни можете да видите на талази.

#85 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 02:41 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 September 2010 - 12:44 PM, написа:

Ако бай Иван знае че ако пусне неговата женска за разплод му се бръкне в джоба с 200 кинта за всяко едно родено паленце - той просто няма да си води кучицата при съседа щото онзи имал готин пес.


Ако дъщеря ти знае, че ако се влюби в грешния на цвят човек и реши да се ожени за него, то ще бъде изгорена на клада, то сигурно и тя ще се откаже от любовта си. Ама аз си мислих, че тия времена отдавна човечеството ги е надраснало. Явно някои хора още не са.

#86 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 10 September 2010 - 02:48 PM

Мен, пък страшно ме дразни факта, че развъдчиците (говоря за отговорните, сериозни развъдчици) биват обвинявани в алчност. Драги wattie, ако ти дреме, поинтересувай се какво влага един развъдчик, за да заплоди своята кучка. Айде, след това имай предвид и какво прави бай Драган с породободобната си кучка... ами, просто я води при породоподобен мъжкар- ако се родят кученца едно отива при мъжкаря. Останалите 7, да речем при плодовита женска той си им пуска обява в нета, така за около 600- 700лв. Айде, сметни ти сега колко бай Драган е турнал в джоба. И това той ще го повтори още един път през годината. Няма специални храни, няма разходи по изложби, няма изследвания, няма разходи по пътуване до набелязан мъжкар, няма такса за разплод, няма чипиране на малки, няма в много случаи и ваксини за кученцата. Кой е алчният в случая, а?
И много ми се иска, никой да не се обижда, ако има безпородно, или породоподобно- май повечето тук сме именно с такива кучета, нелепо е някой да се чувства засегнат!
И тези сравнения на кучета с хора, коли и телевизори са безкрайно смешни, чак тъжни!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#87 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 September 2010 - 02:48 PM

Общините като си пуснат 'системата" ще им стане ясно кой е тоя дето си е пратил питбула в сеславци или драгалевци.. Сумата която ще плати за 'родословно" куче изобщо не е в състояние да спре някой малоумник. Моето куче също е без родословие и го наричам Пинчер. :re_037: Някои се опитват да ме убедят, че трябва да му казвам "пинчероподобно", защото нямал родословие. И моето куче е взето от стопани на които кучката е раждала два пъти и всички кученца са здрави и всички имат грижовни стопани(чудо, а :ab_041: ) Няма изхвърлени с родословие, защото са малко(мои наблюдения). Като се разхождам с моя пинчер навсякъде щъкат "породоподобни". :mg_062: Странно е че доста хора от форума също имат "породоподобни"(нали не са полезни тия скачки :flagbg: ). А забрани за размножаване не вярвам да има.

#88 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 02:52 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 10 September 2010 - 12:53 PM, написа:

Мен, пък страшно ме дразни факта, че развъдчиците (говоря за отговорните, сериозни развъдчици) биват обвинявани в алчност. Драги wattie, ако ти дреме, поинтересувай се какво влага един развъдчик, за да заплоди своята кучка.


Драга Фибси - аз дори ни най-малко не умаловажавам техния труд. Дотогава, докогато те са равноправни участници в пазара на кучета, то техния труд ще заслужава уважение и съответно пари. Но в момента, в който същите тези юридически индивиди се набъркат в общинските наредби и закони и започнат да вредят пряко на конкуренцията си и то от най-високо държавно ниво, то тогава нещата се променят коренно. И не говорим само за някаква "алчност", а говорим за вреден за обществото лобизъм и дори за престъпления като корупция.

Е, сега е станало точно това. За куче, за което развъдчика ти се е подписал не се плаща. А за другите се плаща. И това е най-малкия пример за нелоялна конкуренция на пазара в случая.

#89 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 02:55 PM

Ако бай Иван знае че ако пусне неговата женска за разплод му се бръкне в джоба с 200 кинта за всяко едно родено паленце - той просто няма да си води кучицата при съседа щото онзи имал готин пес.
Сума ти кучета живеят си щастливо без да дават поколение като домашни любимци и никой не страда от това - нито те самите, нито нещастните им бебета, нито бъдещите стопани които се мъчат с инвалиди по рождение, нито невинни минувачи които зяпват от изненада като видят това нещо с изпъкнали очи, разкривени лапи и порочна псхика, като стопанинът му твърди че това е еди коя си порода.





Боже, Боже... Хора, аз си мислех, че тук са се събрали хора, които са по-широко скроени с по-висок поглед върху живота във всичките му измерения, а какво се оказва?!? Тесногръди привърженици на един тоталитарен ред, който забранява, дискриминира, санкционира и т.н. всичко, което не отговаря на стандарта. Ужас! Бай Иван веднага в затвора, защото сам си развъдил кученца, а не ги е купил от "легитимен" развъдник. Я се поспрете малко! Утре ще забраните на бай Иван да заплоди и жена си и ще го накарате да си осинови дете, защото той самия е лош генетичен материал, а възвишения ви свят няма нужда от повече такива като него. Вече се чудя кои сте вие и какво всъщност се крие зад тази привидна любов към животните?!?

wattie, благодаря ти, че се изразяваш така точно и изразяваш толкова добре позицията си!
User's Signature

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 10 September 2010 - 03:02 PM

Показване на мнениетоwattie, в 10 September 2010 - 02:57 PM, написа:

Драга Фибси - аз дори ни най-малко не умаловажавам техния труд. Дотогава, докогато те са равноправни участници в пазара на кучета, то техния труд ще заслужава уважение и съответно пари. Но в момента, в който същите тези юридически индивиди се набъркат в общинските наредби и закони и започнат да вредят пряко на конкуренцията си най-високо държавно ниво, то тогава нещата се променят коренно. И не говорим само за някаква "алчност", а говорим за вреден за обществото лобизъм и дори за престъпления като корупция.


Значи теб те кефи да има зоомагазини, зооборси и разни там множители-търгаши, които си продават "стоката" без оглед на това, че продават живи същества. Мен, пък, не ме кефи!
Останалото от поста ти ми звучи като вица "Фантастиката е на втория етаж".
Тези от вас, които са взели породоподобно и са извадили късмет- радвайте се, че сте едни от малкото щастливи изключения, но не мислете, че всички са извадили вашия късмет. В този сайт е пълно с истории за умрели, болни, инвалидизирани кученца, купени от магазин, или ферма. Какво ще кажете на хората, които са пострадали, О, чудо??!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#91 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 03:02 PM

Ch@Rlie - аз тук не виждам "любов към животните", аз тук виждам "любов само към нашите животни" от едни, "любов към парите" от други и най-обикновена липса на мозък от трети.

#92 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 03:07 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 10 September 2010 - 01:07 PM, написа:

Значи теб те кефи да има зоомагазини, зооборси и разни там множители-търгаши, които си продават "стоката" без оглед на това, че продават живи същества. Мен, пък, не ме кефи!
Останалото от поста ти ми звучи като вица "Фантастиката е на втория етаж".
Тези от вас, които са взели породоподобно и са извадили късмет- радвайте се, че сте едни от малкото щастливи изключения, но не мислете, че всички са извадили вашия късмет. В този сайт е пълно с истории за умрели, болни, инвалидизирани кученца, купени от магазин, или ферма. Какво ще кажете на хората, които са пострадали, О, чудо??!


Ако общността ми е съставена от над 50% канибали и е разрешен канибализма, то имаме резултат от демокрация.

Ако общността ми е съставена от над 50% християни и християнството е забранено със закон, то имаме робство.

Историята е показала кое от двете в крайна сметка дава положителен резултат за обществото и кое не.

Някъде да си чула за успешен репресивен "сух режим"? Не си и няма да видиш такъв пример. Докато държавите, които са приели адекватни стимули за намаляване на консумацията за алкохол са успяли да се справят с проблема. Спрете да мислите "тоталитарно". Отдавна се намирате в едни по-други времена. Огледайте се и помислете най-после. Първосигнално "с рогите напред" е най-лесно, знаем. По-лесно е да шибнеш един шамар на детето като реве, а много по-трудно да разрешиш проблемът, поради който то реве. Ама "пътят на най-малкото съпротивление" важи само за електротехниката.

#93 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 03:07 PM

Само аз ли разбирам за какво говои wattie?!? Кой тук се е изказал в защита на жестокостта и развъждането на болни животни?! Никой не е против тези неща да бъдат санкционирани от закона. Но, извинете ме, ако въпросните борси осигуряват адекватни грижи на продаваните от тях животни с какво ви пречат освен факта, че ви се явяват конкуренция и ви подбиват цените? Моля, не смесвайте нещата, защото всичко започва да прилича на една изключително нелоялна конкуренция от страна на развъдниците!
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 10 September 2010 - 03:17 PM

Показване на мнениетоCh@Rlie, в 10 September 2010 - 01:12 PM, написа:

Само аз ли разбирам за какво говои wattie?!? Кой тук се е изказал в защита на жестокостта и развъждането на болни животни?! Никой не е против тези неща да бъдат санкционирани от закона. Но, извинете ме, ако въпросните борси осигуряват адекватни грижи на продаваните от тях животни с какво ви пречат освен факта, че ви се явяват конкуренция и ви подбиват цените? Моля, не смесвайте нещата, защото всичко започва да прилича на една изключително нелоялна конкуренция от страна на развъдниците!


Те много добре разбират, но не им угажда. Е, има и малка група, която не разбира.

Аз не виждам нищо лошо в един чист магазин, с достатъчно големи клетки, в който се полагат адекватни грижи на животинките (най-малкото имат вода, за разлика от сегашните). Е нека продава каквито ще животни - породистите вляво, безпородните вдясно. Ако ще и трикраки да има - пазара решава кое ще бъде купено и кое не. Другите законът на природата ги заличава. А междувременно за "инвалидите" човечеството си е създало хуманно отношение и им помага.

А виж мръсните магазини, изтезаваните животни без водичка, мръсните клетки - ами тези магазини да бъдат затворени!

Нещата са толкова елементарни, че могат да се решат от елементарни хора. Но реално имаме "фискални цели" и "бизнес интереси" и елементарното става "сложно". И вече пропагандата тръби, че "не може" и че "българинът разбира само от глоби", той е "тъп и не може да бъде научен" и подобни лозунги. А оттам наистина тъпите започват да ги повтарят като папагали. И "реформата" успява (да напълни джоба на бизнес заинтересования). А мръсните магазини междувременно процъфтяват в тази среда!

#95 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 03:30 PM

Чарли, ти даваш ли си ясната сметка какви "грижи" осигуряват прекупвачите и зоо-борсите, а също така зоо-ферми и пупи-милове на нещастните жертви на размножаването? та това е конвеер, създаден единствено да обслужва паричния интерес на търгашите, въобще не им пука за кучета, а само за това колко кинти носи това кутре.

Изобщо не ме интересува моя крокодил кой какъв ще го нарече - ако ще и помияр да му викат, голяма работа - аз си знам той какъв е - моят любимец, благодарение на когото се влюбих в една порода.
Остави приказките за широката скроеност и кучешките демокрации - говорим за отговорност. За отговорността да създаваш живот, за отговорност пред породата или липса на такава, за отговорността за това бебе което неизвестно в чии ръце ще отиде. Тези питбули в кашоните на животинския може да ги купи някой изрод и да ги пуска за бой. А може просто при безотговорен човек, който след като му омръзне кучето да го даде в сервиз през зимата на открито да пази колите - и това съм го виждала, представи си апартаментно късокосместо куче захвърлено на открито с ограда и не излизащо от там и то за охрана. каква ти охрана - този куч обожаваше хората и реагираше само на другите кучета, ама иди им обясни на тези широко скроени прекрасни хора че не е предназначението на тази порода да се нахвърля върху хората.


Погледни какво става по софийските улици - заради ей тази широката скроеност е при никакво спазване на правила и уповаване на човешкия морал.

А знаеш ли колко кученца доставени от борсите или от зоо-фермите са починали? А колко от тях са с наследствени заболяваня, липса на социализация в най-важната възраст.

какво говориш, не всички кучета са извадили късмета да попаднат на отговорни стопани: писнало им е на хората да го лекуват и ае чао.

Не говорим тук за твоето куче или моето - за порочната практика, която е факт, разбери.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#96 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 September 2010 - 03:32 PM

Ch@rlie, по принцип навсякъде по света "борса" и "адекватна грижа" са взаимноизключващи се понятия. Дори в магазина да е чистичко и спретнато, там, откъдето идват кутретата, не е. Борсата купува кучета, за да получи принадена стойнст и да спечели от тях, тя няма никаква друга цел. Развъдчикът, съгласно уставите, зад които е застанал, не трябва да развъжда с комерсиална цел, а с цел работа по селекция на порода, а също и не трябва да търгува с кучета, нито да ползва услугите на борси.
Търговията с животни-компаньони е забранена в някои държави, както каза Агалина - или некомерсиален развъдник, или приют, трета опция няма. Прекупвачеството се забранява и от киноложките организации на техните членове.

Така, сега за онези, които искат да развъждат нови породи без БРФК. Те също ще го правят с идеална цел, нали така. В закона се казва, че от такса за нерегламентирано развъждане се освобождават членовете на киноложки организации. Или избираш такава, чийто устав те устройва, или си направи нова, измисли си твоите принципи, никой не е казал да ходиш в БРФК.

Това се отнася само до развъждане, никой никого не е спрял да притежава каквото си иска куче.

#97 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 03:42 PM

Аз ви разбирам прекрасно за какво говорите, но вие мен явно не можете. Аз съм против всякаква жестокост към животните, но вие не говорите за това, а за ограничаване на личностния избор и грубо вмешателство в личното пространство. Нима е грешно да реша, че искам кученца точно от моето куче, ако имам възможност да им осигуря грижи и всичко необходимо?!?
Грешката ви е, че прекалено много обобщавате и слагате под един знаменател различни неща. Радвам се, че все още всички сме еднакви пред закона - и развъдчици и обикновени хора, и това, което искате никога няма да се реализира, защото ще е един брутален регрес на човешкото общество.
User's Signature

Качена снимка

#98 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 September 2010 - 03:44 PM

А сега е супер-прогрес, няма що: препълнени приюти с породисти които никой не ги иска, деградация на породите пред очите ни и хиляди нещастни безпородни на улиците.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#99 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 September 2010 - 03:52 PM

Показване на мнениетоCh@Rlie, в 10 September 2010 - 03:47 PM, написа:

Аз ви разбирам прекрасно за какво говорите, но вие мен явно не можете. Аз съм против всякаква жестокост към животните, но вие не говорите за това, а за ограничаване на личностния избор и грубо вмешателство в личното пространство. Нима е грешно да реша, че искам кученца точно от моето куче, ако имам възможност да им осигуря грижи и всичко необходимо?!?

Грешка е, защото не знаеш какво ще създадеш. Грешка е и за 90% от притежателите на родословни, които също не трябва да бъдат развъждани и отпадат при селекция.
При дивите видове има естествен отбор, при домашните селекцията замества естествения отбор. Тези две неща предпазват вида от свръхпопулация и след като имаме такъв огромен проблем със свръхпопулация, е грешно да я създаваме.

#100 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 September 2010 - 03:57 PM

Явно е, че някои не искат да разберат за какво говоря, други разбират, но не им изнася. Аз спирам до тук, защото се изчерпах и не обичам локумите. Ще завърша с една фраза към всички, на които им пука единствено за животните в този спор: целта не оправдава средствата. Който разбира - разбира, който - не, жалко за него!
User's Signature

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни