Dog.bg Форуми : Ще преброяват домашните кучета

Към съдържанието

 
 
 
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ще преброяват домашните кучета Оцени темата: ***-- 1 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2010 - 03:59 PM

Столична община обсъжда с Националния статистически институт възможността в предстоящото преброяване да бъдат включени и домашните кучета. Това съобщи БТА, като цитира кмета на София Йорданка Фандъкова.

До този момент има около 4100 регистрирани домашни кучета, за цялата минала година те са около 150-200, каза Фандъкова. Тя припомни, че таксата за регистрация е 24 лева, като от такса са
освободени кастрираните. Приходите от таксите отиват за инвестиции в приюти, мерки за решаване на проблемите с бездомните кучета.

Подготвя се промяна в наредбата за домашните любимци, като се завишават сериозно санкциите. В момента глобата за всякакви нарушения е 20 лева. За ухапване глобата ще скочи драстично и ще стане между 1000 и 2000 лева. За останалите нарушения - като разходка без повод, ако не се събират отпадъците след кучетата и др., глобите ще варират между 200 и 400 лева.

От 13 юли се кастрират и дворните кучета. Малко под 500 дворни кучета са кастрирани в район "Нови Искър", програмата продължава в "Люлин", "Връбница" и други райони, каза Фандъкова.

При спиране на строителството заради кризата имаше огромен бум от пуснати кучета от строежите, посочи кметът на София. Тя съобщи, че от началото на годината са заловени 3217 животни, кастрирани са малко под 2000, доказано агресивните и опасни са евтаназирани.

Приют за около 1000 безстопанствени кучета се очаква да бъде изграден следващата година в столичния район "Надежда", съобщи още Йорданка Фандъкова.




#2 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2010 - 04:32 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 07 September 2010 - 04:04 PM, написа:

От 13 юли се кастрират и дворните кучета. Малко под 500 дворни кучета са кастрирани в район "Нови Искър", програмата продължава в "Люлин", "Връбница" и други райони, каза Фандъкова.

:ud_009: Това сериозно ли?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 07 September 2010 - 05:47 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 07 September 2010 - 04:04 PM, написа:

От 13 юли се кастрират и дворните кучета. Малко под 500 дворни кучета са кастрирани в район "Нови Искър", програмата продължава в "Люлин", "Връбница" и други райони, каза Фандъкова.


Хм! Това ми звучи все едно някой друг решава вместо стопанина дали кучето да е кастрирано или не.Може би е журналистическа интерпретация,както винаги с неточен или погрешен смисъл ,контекст или значение.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#4 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2010 - 06:02 PM

Интересен е въпросът откъде накъде парите от нашите данъци, ще отиват за кастриране на домашни кучета :dry:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 September 2010 - 06:09 PM

Не е зле да отиват за кастрация на дворни, за да не отиват 10 пъти по толкова за кастрация и издръжка на бъдещи бездомници.
Една програма за овладяване на свръхпопулация неминуемо трябва да включва стимулиране на кастрацията на домашните, особено дворните.

#6 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2010 - 09:21 AM

За това ли си плащаме данъците? За някой тъп циганин, който си взима 5 кучета в двора и някой да мине да му ги кастрира ли ? Аз след почти месец ще си кастрирам котката, ще ми направят ли отстъпка от данъка догодина?! Ще направят ли заградени места? Ще сложат ли кошчета (пликчета да не слагат , да мине Айше и да се запаси, аз пликчета си купувам не са толкова скъпи! От къде взимат тези пари, от нас, преди да почнем масово да плащаме нали пак имаше програми и обещания, как тогава са намерили пари, а сега от данъците на твоето, моето и което и да е гледано вкъщи ваксинирано, чипирано, обезпаразитено куче, ще отиват за съвсем други неща, но не и за негово и наше удобство? От къде накъде аз и всички тук можем да поемем отговорност за кучетата си и доста от нас са ги кастрирали сами, без някой да идва да им се моли и да им плаща, а са си дали парите от собствения джоб!
Просто съм много възмотена, вместо глоби и строг контрол, да минават да им кастрират кучетата!!!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 September 2010 - 09:29 AM

Хайде стига драми с прочутите приходи от прочутите ви данъци.
За тази година е платена такса куче за 1620 кучета в столицата след всичката патардия. За миналата - 543. Може да стигнат за десетина кошчета и стотина метра ограда. Вижте колко са регистрираните потребители на този форум само.

#8 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2010 - 09:40 AM

Ок за 50 хиляди горе-долу сто метра ограда..ок ! И какво вмесро някъде да направят поляна, дай никъде да няма, така ли, да кастрират на Бай Кольо кучетата! Аз немога да ви разбера, ти плащаш за твоето куче и не получаваш нищо това е проблема, няма никаква истерия, никакви драми, факт! Ако на вас не ви пука и не отстоявате нищо, какво да очакваме от другите хора, нали ходите по среши и тн, аз не съм чула да се обяви има ли желаещи да присъстват..не вие ходите и би трябвало да се отстояват правата на собствениците, а за вас 50 хиляди от данъци са нищо, една поляна минимъм е нищо, за тези 50 хиляди ще я оградя с АЛ дограма :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 September 2010 - 09:48 AM

Не бе, просто исках да те успокоя, че съвсем не с твоите пари се кастрират дворните кучета. И малко си прецизирай сметките.

#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 September 2010 - 09:52 AM

Предполагам, че това не са домашни кучета в смисъла на думата домашни, а са дворни ... с други думи, някой ги храни на двора с остатъците от трапезата си, без да има и най малка идея за данък, ваксини, обезпаразитяване, кастрации и подобни. Тези кучета са ничии ... или "стопаните" им ги имат за такива - когато ги питаш - не са техни, те само тука живеят, ние им даваме да ядат ...

Такива кучета трябва да се кастрират масово, друг е въпроса че и "стопаните" им трябва и да бъдат глобявани масово. Но път те няма как да бъдат глобени, защото кучетата нямат реално собственик ...

Нека да има масови кастрации. По добре за всички ни е да има.

#11 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 September 2010 - 10:00 AM

Не е така.
http://dariknews.bg/...ticle_id=562718
Как може да сте недоволни от едно действие най-накрая право в целта, което ще спести десетократно повече бъдещи разходи, недоумявам. Та от сто години си дуднем, че общината трябва да стимулира кастрацията на домашни кучета, вкл. финансово! От сто години дуднем къде е източникът на проблема!
Всъщност, знам как. Няма значение какво е действието и дали е добро, важното е да сме недоволни и бодро да саботираме общината.

#12 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2010 - 10:01 AM

Значи трябва да се третират като улични, а за това че не нямат никаква идея за ваксини и регистрация има глоби, незнанието не те оправдава, нали :)
Еми за сметките затова казах горе-долу от миналата година и от тази по броя излизат малко над 50 , може да са 40 пак става за полянката :) Кошчета не са толкова нужни, нито пликчета, поне според мен, имаш ръце и 2 лева за пликчета, но загражденията за много важни и ако трябва да се прави нещо с парите от тези данъци, трябва според мен да е за това, вече може да се определи процент и за уличните кученца, но в първо време трябва да създадат условия на стопаните! За мен на първо място е моето куче, след това и другите улични, както предполагам и за вас! Аз предлагам даже, ако толкова няма пари да съберат тази година по 10- 20 лв допълнително от стопаните за изграждане на ограждения и малко по-бързо да се реши и този проблем или да се вземат парите за 2 години , защото сега стартират масово - регистрации, наредби и тн. и трябва да се набавят пари за всички неща, но не да ги вземат и нищо да не получим!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2010 - 10:13 AM

Това, което правят е много хубаво и ще се радвам да обхване цяла България даже, но от къде взимат парите, аз си мисля, че проблемат с бездомните кучета е на всички граждани, не само наш! Дано получат ваксинки милите, но затова предлагам, ако трябва да се дадат двойни данъци тази година или да се проведе кампания за набиране на повече средства, защото ако едното е за сметка на другото, както кучетата не са ваксинирани, така и нашита може да ги блъсне кола, да не могат да потичат и тн. Пари трябват, но не за сметка на едни! Трябва да се обсъдят и дадат предложения, надявам се като по-запознати да можете да изготвите някакви варианти!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 September 2010 - 10:15 AM

Показване на мнениетоzlatabani4ka, в 08 September 2010 - 10:06 AM, написа:

Значи трябва да се третират като улични, а за това че не нямат никаква идея за ваксини и регистрация има глоби, незнанието не те оправдава, нали :)
Еми за сметките затова казах горе-долу от миналата година и от тази по броя излизат малко над 50 , може да са 40 пак става за полянката :) Кошчета не са толкова нужни, нито пликчета, поне според мен, имаш ръце и 2 лева за пликчета, но загражденията за много важни и ако трябва да се прави нещо с парите от тези данъци, трябва според мен да е за това, вече може да се определи процент и за уличните кученца, но в първо време трябва да създадат условия на стопаните! За мен на първо място е моето куче, след това и другите улични, както предполагам и за вас! Аз предлагам даже, ако толкова няма пари да съберат тази година по 10- 20 лв допълнително от стопаните за изграждане на ограждения и малко по-бързо да се реши и този проблем или да се вземат парите за 2 години , защото сега стартират масово - регистрации, наредби и тн. и трябва да се набавят пари за всички неща, но не да ги вземат и нищо да не получим!


Като ви е за парите за данъка - кастрираш кучето си и не дължиш данъци.

#15 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 September 2010 - 10:20 AM

Показване на мнениетоmil_, в 08 September 2010 - 10:05 AM, написа:

Не е така.
http://dariknews.bg/...ticle_id=562718
Как може да сте недоволни от едно действие най-накрая право в целта, което ще спести десетократно повече бъдещи разходи, недоумявам. Та от сто години си дуднем, че общината трябва да стимулира кастрацията на домашни кучета, вкл. финансово! От сто години дуднем къде е източникът на проблема!
Всъщност, знам как. Няма значение какво е действието и дали е добро, важното е да сме недоволни и бодро да саботираме общината.


Мил, не е правилно. В смисъл, правилно е да има кастрация, за това ок. Но след като тези кучета имат стопани, които не са ги регистрирали, защо те не са глобени ? И защо глобяват стопани в софийските паркове, когато се установи, че кучетата им не са регистрирани, а други ги подминават, без да бъдат глобени ?

Наредбите трябва да важат за всички в крайна сметка. Иначе кастрациите са напълно правилни. По мое мнение е неправилно действието на общината, която пропуска да глоби тези стопани.

#16 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2010 - 10:25 AM

Не е за парите от данъка, а за заградени места за разходка, какви се тези изводи, които си правите немога да разбера! Въпросът е, след като се плашат данъци да се направиу нещо и за собствениците, ти неискаш ли да има такова място, в което няма да имаш проблем с минаващи майки, кучето да тича, да си спокойна, че няма да го блъсне кола, да можеш да объчаваш малкото ти куче, което още не слуша и търчи във всички посоки!? Въпросът е къде отиват така необходимите пари от тези "данъци" !?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 September 2010 - 11:44 AM

Ами, дог.бг, понякога трябва да се мисли реалистично.
Какво ще се случи с тези кучета като глобят стопаните им, досещаш ли се?
В случая те ги стимулират да кастрират, като ги задължават да регистрират в замяна.
Колко стопани бяха глобени в няколкото показни проверки в парковете, айде сега,това беше леко подсещане. Също така за да се стимулира регистрацията се обяви, че няма да се търсят такси и да се налагат наказания със задна дата.
Глобяването изобщо, ама изобщо не е започнало.
Много си е правилно да направят кампания сега, да им педложат някакво облекчение, като същевременно им намекнат, че свършва гратиса, след което да започнат да ги глобяват. Поне така, както е обявено, е перфектно.
Друг е въпросът дали наистина възнамеряват да стигнат до същинския контрол.

#18 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 08 September 2010 - 12:52 PM

Все си мисля, че освобождаването от данък е стимул да си кастрира човек кучето. Другото следва да е контрол и яки глоби (поне 10 пъти данъка). И масови (ама наистина масови, а не "проверени са 144 стопани на кучета") проверки - ако кучето е в твоя имот - значи е твое. Ако трима свидетели потвърдят - значи е твое. Или кастрираш, или плащаш.
Наистина, ще има вълна от изхвърлени на улицата - ама чиче му трябва куче да му пази двора, та няма да са толкова много (току виж си е взел кастрирано от приют).
P.S. Не съм против кампании за безплатни кастрации, ако ги правят обществени, а не общински организации (т.е., ако има осигурени за това доброволно дадени средства). Но да ги прави общинската фирма, която кастрира и прибира двумесечни бебета - не съм съгласна.
А това:

Цитат

Разходите на общинската фирма са около 60 лева на четириного, докато за всички манипулации в частна клиника сумата би надхвърлила 200 лева.

си е жива манипулация :eg_033:, защото в клиниките около нас (частни и не от най-ефтините) сумата на изброените процедури + издаване на паспорт излиза средно между 80 - 130 лв. в зависимост от пола и килограмите на кучето.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#19 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 September 2010 - 01:14 PM

Освобождаването от данък не може да бъде стимул за някой, който няма намерение да го плаща.
При положение, че няма и няма да има обществени организации, които да кастрират дворни кучета (а и никой не би дарил за това, имам предвид на родна почва), аз се радвам, че общината се е сетила, защото точно от там извират бъдещите бездомници.
За контрола съм съгласна и искам да се надявам, че подготвят почвата чрез разни единични акции, но не планират да си остане само с това.

#20 Потребителят е офлайн   zlatabani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 30-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2010 - 04:34 PM

В родната ни България хората не разбират от стимус, а само от глоби, какво става догодина, пак няма ваксини, на бай Кольо му умира кучето и взима ново- няма кастрация, няма нищо, а като му дойдат и му кажат ако не го кастрираш плащаш данък, ако не го платиш глоба! Тогава на Колето ще му дойде акъла! Нали всички искахме строги мерки и контрол, защо за едни да е така за други иначе, това като с водата и тока на циганите и вие ми говорехте за дискриминация! Неможе нас да ни глобяват, а за тях даже безплато и от кой взимат парите, пак от нас!
Това е адна показна инициатива, която е просто ей така, да покажат колко са съпричастни!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни