Dog.bg Форуми : Какво да направя???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Какво да направя??? Куче третирано изключително зле!!!

#1 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 10 September 2010 - 12:18 PM

Здравейте ,

пиша за първи път тук и не съм сигурна дали това е правилното място, но все пак исках да се посъветвам с някого.
Става въпрос за един кучето на съседа ми , което е на 6 - 7 години, мисля че като порода е лабрадудъл , мъжко е, голям сладур. Обаче към него се отнасят изключитено жестоко - давам примери:

Чувала съм многократно продължителен бой на кучето в рамките на 20 - 30 минути , то виеше , в смисъл квичеше от болка, а той му викаше и го псуваше.

То не е ИЗВЕЖДАНО на разходка , а ПУСКАНО, в смисъл той излиза с кучето оставя го и си тръгва по работа, добре че хайванчето си знае пътя, но сега е поправена вратата и на няколко пъти е стояла в най - големите жеги долу пред входа ни и е умирало за вода , последния път му дадох 3 купички и ги изпи до дъно, представете си колко е било жадно.
Въпроса с храненето е още по - зле - то яде ако намери нещо вън , защото собственика му го храни на 4 дни веднъж ако се сети!
Значи това не са просто наблюдения, когато ни беше на гости , понеже се познаваме, каза да мъжа ми тези неща, буквално ги изръси.
БИЛ ГО БИЕЛ ЗАЩОТО НЕ СЛУШАЛ! Еми аз не съм го чула да джафне и веднъж , докато моя кучо си лае и вие все едно е оперен певец. Друг е проблема , че един път е споделил пак на мъжа ми , че го пускал и ако се върнел , върнел се ако ли не - "Ми не ми пука да се оправя!" - цитат. Дори е казал , че щял да го изхвърли на магистралата!

Аз избягвам да говоря с него , защото вече веднъж се скарахме по този въпрос - казах му да го подари на някого или да го пуснем за осиновяване в сайта без дом, но той отказа искал да си го остави бил голям да се оправял сам. Много ми е мъчно много пъти сме го прибирали докато е стоял пред вратата му без храна и вода , целия мръсен с бълхи и кърлежи и сме го пръскали за да не го сърби, даже нашия по едно време беше леко прихванал от него. Давали сме му храна и вода, а само да го видите той нито лае нито хапе много е кротък, не знам какво да направя и как да му помогна. Не искам да слушам как го бие все пак сме вртата до врата и когато съм в хола и кухнята се чуват стоновете на готкото куче. Съжалявам , че е толкова дълъг поста ми , но моля ви изкажете мнение какво мога да направя , за да не се мъчи кучето.

Благодаря ви !
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#2 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 10 September 2010 - 12:59 PM

Направете снимки на кучето и му пуснете обяви за осиновяване. Ако се появят подходящи хора, може да го дадете. Той като не го иска дори и да пуснете жалба и да има санции срещу него, ще го изхвърли някъде на лошо място и кучето ще се затрие. Аз така бих постъпила.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 September 2010 - 01:07 PM

Темата се премества в Без дом, дано от там помогнат, защото явно това кученце няма дом в смисъла на думата дом.

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 10 September 2010 - 01:16 PM

Dog, не й е мястото на темата тук. И как ще разбере потребителят, че е преместена, аз се сетих, защото съм отдавна във форума. Тук има насилие срещу животно, безотговорност и е добре да я четат всички в новините.. точно в бездом потребителите сме зарити с животни и нещастия, това, че сме активни по подобни теми, незначи, че само ние можем да помогнем.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 10 September 2010 - 05:32 PM

Е , успях да го намеря де :ba_025: . Първо благодаря за съвета - не знам само дали като го вземем може собственика да ни направи нещо, така де той си е в правото да си го вземе , но пък държанието му е просто ужасно :ea_103: . Както и да е аз току що разбрах , че кучето го няма от 2 дни и не е било хранено от седмица, дано да е живо :dh_188: ако се върне ще го снимам и ще го пусна в без дом , дано някой го вземе на тази възраст, трябва само да го обезпаразитим горкото. И забравих да допълня , че не кучето не е лабрадудъл, а кръстоска м/у пудел и кокер шпаньол. Има ушите на кокер и е пухкав като пудел има много сладък перчем, казва се Теодор, но аз му казвам Теди.

Благодаря отново! :smile:
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни