Dog.bg Форуми : Дресировка на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дресировка на куче Озлобяване срещу чужди хора Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Rainman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2010 - 02:41 PM

Показване на мнениетоJohn, в 01 October 2010 - 01:28 PM, написа:

Ако погледнеш по-внимателно ще забележиш една тема "Списък и контакти с трен."Ако това не ти е достатъчно......

Мерси, няма много информация там, но ще пробвам. Интересно защо няма хора които да споделят лични впечетления...

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 October 2010 - 01:12 AM

Показване на мнениетоRainman, в 01 October 2010 - 02:46 PM, написа:

Показване на мнениетоJohn, в 01 October 2010 - 01:28 PM, написа:

Ако погледнеш по-внимателно ще забележиш една тема "Списък и контакти с трен."Ако това не ти е достатъчно......

Мерси, няма много информация там, но ще пробвам. Интересно защо няма хора които да споделят лични впечетления...

Защото има едно изобретено нещо, нарича се Гугъл. В него въвеждаш "Обучение на кучета София" и ти излиза един списък. Взимаш молив-химикал и лист хартия, и им записваш контактите. Или ги копи-пействаш в папката в компа си - примерно. Свързваш се по мобилен/е-мейл с тях и чакаш отговор.
В зависимост от отговора на треньора/инструктора се съгласяваш или не се съгласяваш да приемеш услугите му. В зависимост от треньора/инструктора и той се съгласява/ не се съгласява да се захваща с теб.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   Rainman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 October 2010 - 12:19 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 02 October 2010 - 01:17 AM, написа:

Защото има едно изобретено нещо, нарича се Гугъл. В него въвеждаш "Обучение на кучета София" и ти излиза един списък. Взимаш молив-химикал и лист хартия, и им записваш контактите. Или ги копи-пействаш в папката в компа си - примерно. Свързваш се по мобилен/е-мейл с тях и чакаш отговор.
В зависимост от отговора на треньора/инструктора се съгласяваш или не се съгласяваш да приемеш услугите му. В зависимост от треньора/инструктора и той се съгласява/ не се съгласява да се захваща с теб.

Сигурен сън че "нещото" гугъл съм го ползвал преди ти да си чула за него, но ще прескоча язвителния ти коментар. Мисълта ми беше, че се изненадвам, че не мога да намеря хубав(дори никакъв) анализа на обучението което се предлага на кучета в България/София. За много други неща като питаш изобретеното нещо и попадаш на добри коментари и препоръки. Просто очакването ми беше, че като попитам за добър говорещ с кучета и 9 от 10 човека, ще ми препоръчат Гошо Милански, който може да помогне във всякакви ситуации. Понеже не намерих такава информация, предполагам, понеже в БГ няма толкова наложени и известни професионалисти и за това съм на варианта с листчето и химикалчето ..

#24 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 October 2010 - 08:10 AM

В контекста на темата в която задаваш въпрос, където няколко души убеждаваме автора да не озлобява кучето си какви препоръки искаш за треньор? Това е същото като да питаш: трябва ми треньор за детето ми. Треньор за кое? Плуване, лека атлетика, шах, бокс? За начинаещи или напреднали?
Същото е и с кучето -

Цитат

който може да помогне във всякакви ситуации.
За въпросното "озлобяване" като в дадена тема, за корекция на поведение или общо послушание? Сизар Милан не се занимава с "озлобяване", точно с обратното. Варианта с листа и химикалка и личен разговор с треньора изобщо не е за пренебрегване, в зависимост от породата, възрастта, нивото на обучение или липса на такова при кучето и целите на стопанина. Така че не се цупи, но при условие че автора на дадена тема пита как да научи кучето си да "скочи и да ухапе", а ти питаш за треньор - ще се наложи да намерите подобен човек лично. Аз няма да препоръчам на подобен човек инструкторката при която минавахме курс общо послушание в група та да се излагам пред нея.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#25 Потребителят е офлайн   Rainman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 October 2010 - 09:44 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 04 October 2010 - 08:15 AM, написа:

В контекста на темата в която задаваш въпрос, където няколко души убеждаваме автора да не озлобява кучето си какви препоръки искаш за треньор? Това е същото като да питаш: трябва ми треньор за детето ми. Треньор за кое? Плуване, лека атлетика, шах, бокс? За начинаещи или напреднали?
Същото е и с кучето -

Цитат

който може да помогне във всякакви ситуации.
За въпросното "озлобяване" като в дадена тема, за корекция на поведение или общо послушание? Сизар Милан не се занимава с "озлобяване", точно с обратното. Варианта с листа и химикалка и личен разговор с треньора изобщо не е за пренебрегване, в зависимост от породата, възрастта, нивото на обучение или липса на такова при кучето и целите на стопанина. Така че не се цупи, но при условие че автора на дадена тема пита как да научи кучето си да "скочи и да ухапе", а ти питаш за треньор - ще се наложи да намерите подобен човек лично. Аз няма да препоръчам на подобен човек инструкторката при която минавахме курс общо послушание в група та да се излагам пред нея.

Интерсно ми е от къде го измиси това, че се интересувам от озлобяване на кучето, но нека да приемем, че е моя грешка и съм писал в неправилната тема. Търся човек който разбира добре кучешка психология и да ми помогне с отглеждането на две мъжки кучета от сравнително доминантни и силни породи. Според мен тук влизат неща като общо обучение на собственика, на семейството му, на кучетата (на послушание, премахване на агресия и на последно място ученето на фокуси). Последното нещо което искам е да те изложа пред твоята инструкторка :)

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 October 2010 - 10:37 AM

Подзаглавието на темата е "Озлобяване срещу чужди хора", ти какво очакваш да ми хрумне?А за другите неща виж личен:-)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 04 October 2010 - 10:51 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 04 October 2010 - 08:15 AM, написа:

В контекста на темата в която задаваш въпрос, където няколко души убеждаваме автора да не озлобява кучето си какви препоръки искаш за треньор? Това е същото като да питаш: трябва ми треньор за детето ми. Треньор за кое? Плуване, лека атлетика, шах, бокс? За начинаещи или напреднали?
Същото е и с кучето -

Цитат

който може да помогне във всякакви ситуации.
За въпросното "озлобяване" като в дадена тема, за корекция на поведение или общо послушание? Сизар Милан не се занимава с "озлобяване", точно с обратното. Варианта с листа и химикалка и личен разговор с треньора изобщо не е за пренебрегване, в зависимост от породата, възрастта, нивото на обучение или липса на такова при кучето и целите на стопанина. Така че не се цупи, но при условие че автора на дадена тема пита как да научи кучето си да "скочи и да ухапе", а ти питаш за треньор - ще се наложи да намерите подобен човек лично. Аз няма да препоръчам на подобен човек инструкторката при която минавахме курс общо послушание в група та да се излагам пред нея.



Знам, че това не е мнг по темата, но мисля, че би било от полза на хора, които четат форума (иначе бих пратила Л.С)
Furia_S, дали можеш да споделиш точно как ти е помогнала треньорката. С агресия и т.н и на колко годиние било твоето куче? Интересувам се заради моето куче.
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 October 2010 - 10:56 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 04 October 2010 - 08:15 AM, написа:

Треньор за кое? Плуване, лека атлетика, шах, бокс? За начинаещи или напреднали?



Е ... в бокса няма нищо лошо. Нищо в бойните изкуства. Същото е и за кучетата - при отговорен стопанин няма нищо лошо те да се занимават с спортна дресура, което не е озлобяване срещу хора. Ако ви трябва такава дресура - потърсете Спортен клуб Сириус, всяка събота и неделя зад Музея Земята и хората, но там не дават консултации - записвате се, ставате член на клуба и тренирате една година най малко и в хода на тренировките ще разберете ставате ли или не ... защото и това го има - кучетата да стават, човека не, както и обратното - не всяко куче става за спорт.

Озлобяването срещу хора е безумие и е нож с две остриета - можете да пострадате вие, ваши близки, непознати хора. Това е като ... зареден пистолет, рано или късно ще гръмне. Определено не се препоръчва за кучета, които не са служебни, не работят като охрана и се гледат като домашни любимци и хората им не са подготвени професионално, за да се справят с такова куче.

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 04 October 2010 - 11:08 AM

isi_ar4i,
При инструктора минавахме курс общо послушание в група с лабрадорката - тогава тя преподаваше на стопани от приемни семейства към "Очи на 4 лапи". Относно агресия на моето куче се консултирах с нея по телефона, защото вече схванах какво всъщност става в главата на моя крокодил и обсъждахме кастрацията като начин на понижаване на тостестерона - тя бе една от тези дресьори, с която се консултирах за тази случка както у нас, така и в чужбина. Всичко останало е възпитание на стопаните преди всичко и непрекъсната работа от тяхната страна всеки ден, а не само по време на тренировките веднъж-два пъти седмично. Всяко куче е индивидуално и проблемите се решават в зависимост от възраст, порода, стопаните и микроклимата вкъщи.
Кучето ми, от бебе предразположено към доминантности със силни охранни качества, бе на 5 години и прояви агресия към мен и по-малкото ми дете след появата на лабрадорката у нас: изгубил си е стабилно място в йерархията и реши "да се катери" нагоре, като прескочи детето. Ама не позна:-))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 382
  • Регистрация: 10-September 09
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2010 - 10:00 PM

Homie ако си от София може да измислим нещо кучето ти да стане пазач . Пиши на ЛС

#31 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 13 December 2010 - 01:44 PM

Някои хора се опитват да накарат кучо да не е агресивен,вече според мен е късно,но се иска търпение-нз може да стане,но мнооого трудно.Крадците от нашия град,като видят,че имаме куче не смеят,преди 10-12 години бяха обрали съседите,но...ние имахме НОК,която беше добронамерена към тези,които са добронамерени към нея,но тва е друг въпрос.Някои породи си пазят и без да са учени,но само територията,но навън са мили със хората.
:ab_041:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни