Dog.bg Форуми : приютът в каменар

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

приютът в каменар олицетворение на нашата българска действителност...

#1 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2010 - 08:37 PM

здравейте,
искам първо да подчертая,че пускам този пост,не за6тото си мисля,че не6то 6те се промени,а за да информирам повече хора,какво ни се случи на нас и тези,които са замесени,ако прочетат това,поне да се засрамят Качена снимка
тааа...нашата история е дълга и преминахме през много трудности покрай нея,но 6те се опитам да съм кратка и да напиша само основното.
оставихме кучето си в квартирата на приятеля ми само за една ве4ер,като преди да тръгнам (привечер),беше разходен,нахранен и имаше вода,а на другата сутрин 6тяхме да се върнем.хазайката на приятеля ми имаше навика да си влиза в квартирата му,докато него го нямаше,таа...явно и тази вечер се е случило съ6тото,но не е могла да влезе,заради Алцек.решила да звънне в приюта(в каменар) и да го приберат,като им казва,че кучето е само там от 5 дни без храна и вода в някакво мазе(там дори няма мазе,беше си в хола),дори пуска жалба!не искам да си представям,как са изкарали от там осемдесет килограмово куче,което дори има навика да си пази територията,въпреки,че е само на 1 год и половина!Качена снимка
и не знам с какво право!о6те повече,че си личеше,че кучето е хранено мн добре,със скъпа храна и изглеждаше в перфектно състояние!
след като се прибра приятелят ми отиде веднага да си го поиска.една седмица го мотаха "днеска-утре" и не му го даваха!много наши познати ни обясниха,че най-вероятно няма дори да ни го върнат,за6тото ги продавали,ако имат порода!Качена снимка
ние естествено се уплашихме много и за да успеем да си го вземем,се наложи да си платим!!!!!!няма да казвам на кого и колко,за6тото е обидно!дори след това не искаха да го дадат и след мн молби и ове6тания успяхме да го вземем!
кучето беше станало кожа и кости!можех да си сложа пръста между ребрата му седмица,след като го бяхме взели!не искаше да яде!повръ6таше и залиташе,падаше по земята!не искам да описвам какво изживяхме!
и всеки нормален човек може да си направи сметката,че няма как да не съм го хранила 5 дни и да изглежда като угоено прасе,а след една седмица в приюта,да не може да върви!Качена снимка
сега куч е добре,отново е жизнен и изглежда като преди почти,с една малка разлика-когато минава някой покрай портата побеснява,става като луд,блъска я и лае мн сериозно!може да се сетите за6то!година и половина се мъчих да го направя добър,да не е агресивен,а една седмица в този приют му разказа играта!

#2 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 September 2010 - 08:46 PM

Документирахте ли състоянието на кучето?
Консултирахте ли се с юрист?
И хазяйката ви, и приютът са закононарушители, така ли ще оставите нещата? Тя не е била в правото да им го предаде, те пък са били длъжни да ви го върнат веднага.

#3 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2010 - 08:53 PM

не сме документирали състоянието на кучето,за6тото аз бях извън града,а приятелят ми беше на работа от сутрин до вечер(а той не работи за себе си и няма как да излезе).пускаха го само за по 2 часа всеки ден,за да може да ходи до приюта.
аз уча право,знам процедурата,но не бях там,а и нямаше време за това,ситуацията беше особена по друга причина.
за останалото,занам за какво става на въпрос и как е трябвало да бъде,написах това,за да дам гласност на случая,да гои раздухам.иначе моментът за дуго мина(тогава беше такава ситуацията).

#4 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 11 September 2010 - 09:26 PM

Боже .... :eg_033: какви хора има по света, ужасно! Не ги е срам, гладни и жадни кучета ходят в най - жестоката зима и не ги прибират, а да вземат вашето което .... нямам думи !!! Добре , че поне сте си го върнали. Да ви е живо и здраво , а хазяйката ви :eg_033: :ea_103: не знам , аз бих я нокаутирала ....
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#5 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2010 - 09:32 PM

тя имаше късмет,че не бях в града!така и бях набрала....
но на всеки му идва времето!сре6ту нея 6те бъде подадена жалба,но за друго,по-сериозно не6то!
благодаря за пожеланията!

#6 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 11 September 2010 - 11:32 PM

Показване на мнениетоmicha, в 11 September 2010 - 07:42 PM, написа:

здравейте,
искам първо да подчертая,че пускам този пост,не за6тото си мисля,че не6то 6те се промени,а за да информирам повече хора,какво ни се случи на нас и тези,които са замесени,ако прочетат това,поне да се засрамят Качена снимка
тааа...нашата история е дълга и преминахме през много трудности покрай нея,но 6те се опитам да съм кратка и да напиша само основното.
оставихме кучето си в квартирата на приятеля ми само за една ве4ер,като преди да тръгнам (привечер),беше разходен,нахранен и имаше вода,а на другата сутрин 6тяхме да се върнем.хазайката на приятеля ми имаше навика да си влиза в квартирата му,докато него го нямаше,таа...явно и тази вечер се е случило съ6тото,но не е могла да влезе,заради Алцек.решила да звънне в приюта(в каменар) и да го приберат,като им казва,че кучето е само там от 5 дни без храна и вода в някакво мазе(там дори няма мазе,беше си в хола),дори пуска жалба!не искам да си представям,как са изкарали от там осемдесет килограмово куче,което дори има навика да си пази територията,въпреки,че е само на 1 год и половина!Качена снимка
и не знам с какво право!о6те повече,че си личеше,че кучето е хранено мн добре,със скъпа храна и изглеждаше в перфектно състояние!
след като се прибра приятелят ми отиде веднага да си го поиска.една седмица го мотаха "днеска-утре" и не му го даваха!много наши познати ни обясниха,че най-вероятно няма дори да ни го върнат,за6тото ги продавали,ако имат порода!Качена снимка
ние естествено се уплашихме много и за да успеем да си го вземем,се наложи да си платим!!!!!!няма да казвам на кого и колко,за6тото е обидно!дори след това не искаха да го дадат и след мн молби и ове6тания успяхме да го вземем!
кучето беше станало кожа и кости!можех да си сложа пръста между ребрата му седмица,след като го бяхме взели!не искаше да яде!повръ6таше и залиташе,падаше по земята!не искам да описвам какво изживяхме!
и всеки нормален човек може да си направи сметката,че няма как да не съм го хранила 5 дни и да изглежда като угоено прасе,а след една седмица в приюта,да не може да върви!Качена снимка
сега куч е добре,отново е жизнен и изглежда като преди почти,с една малка разлика-когато минава някой покрай портата побеснява,става като луд,блъска я и лае мн сериозно!може да се сетите за6то!година и половина се мъчих да го направя добър,да не е агресивен,а една седмица в този приют му разказа играта!


Аааааа Неее Моля Ви...
Тези Мелодраматични истории на някой друг...
Направо ми преля...
Значи факти...
1.Вие си отивате някъде и си оставяте кучето на произвола само?!....
2.Убеждавате ме ,или поне се опитвате ....Че някаква си хазайка си влиза ,във вашият имот и се разпорежда и прави,каквото и е кеф?! :ud_009:
3.Вие естествено не сте и предполагали за евентуалните настроения и отношения към вашето куче,та сте го оставили само и без надзор?????!!!!!... :ud_009:
Хайде Моля първо малко повече отговорност и внимание и после Нещастни,фалшиви и глупави вопли ,в интернет-пространството...
Cъжалявам за кучо,ма само един Hескопосаник и Hезаинтересован ,виждам в случая....
И неговото име е СТОПАНИНА... :mg_062:
Cтига ревахте жално....Или знаете как се гледа куче качествено и отговорно , или Не...

А и всъщност целият Ви разказ ми е малко тип "Приказки от хиляда и една нощ",с много подсилена част там за храненетo и екстри... :dry:
Ако евентуално е истинска ситуацията....
Хайде Научете се накрая ,че трябва да сте по Oтговорни и въобще Нормални Cтопани...

Ооооффф не ми се пише вече.....Успех в Живота и най вече на Kучо желая...
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#7 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2010 - 12:13 AM

Изключително странна история. Ще дойдат да ви вземат кучето и вие ще го оставите да стои в приюта цяла седмица!? Ако бях на ваше място още на същият ден щях да вдигна на балон този "приют" и с полиция, дори с груба сила щях да си измъкна кучето с цената на всичко. А за хазяйката ви нямам просто думи. При условие, че плащате наем, тя НЯМА право да ви влиза в имота, за който вие сте си ПЛАТИЛИ да го ползвате. Няма да споменавам какво би й се случило, ако беше попаднала на мен. Това е грубо навлизане в личното ви пространство и грубо нарушаване на правата ви.

Цитат

сре6ту нея 6те бъде подадена жалба,но за друго,по-сериозно не6то!


Това не е сериозно ли, така ли да ви разбираме!? Какво ще чакате, да започне да влиза, изземва и разпродава личните ви вещи ли!? Тази жена се е изгаврила с вас, дома ви (макар и под наем), и кучето ви. Ако бях на ваше място, нямаше да пиша по форумите да се оплаквам, а щях да й стъжня жалкият животец..

#8 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2010 - 12:14 AM

вижте какво,нали се се6тате,4е трябва да съм луда някаква,за да търся внимание точно тук?!ако искам внимание,6те се съблека гола на центъра например!
без злобни коментари по мой адрес,ако обичате,за6тото не знаете как са седели не6тата и какви жертви съм правила за кучето си,как го гледам и колко държа на него!
нямам намерение да се оправдавам на хора,които само си чешат езиците по форумите,бълвайки змии и гу6тери без да са наясно за какво говорят!
за тези,които биха се запитали за това,за което вие питате:
нямаше как и трябваше да излезем за ве4ерта извън града.няма да се обяснявам по форумите за6то;
не знаехме мнението на хазайката по въпроса за кучето,за6тото:
1.то не живее там и няма нужда да я питам за не6то,което имаме право по закон да направим!няма в договора клауза,забранява6та да има там дом любимец
2.за една вечер не е толкова от голямо значение за нея
3.вие навсякъде ли ходите с ку4ето си?(аз попринцип да,но има места,където не пускат кучета,а се налага да идеш понякога май не мислите ли?????????????????????,отговоретв ми вие!!!!!!!!!!!!)
и моля такива истерици да не спамят темата
или вие сте от онези,за които съм писала може би???
да отговоря на другия коментар:
не се оплаквам,а информирам.
сериозно е,но само за мен.а това,за което говорех,като казах по-сериозно,е по-строго наказуемо,а това се изказах така.
не съм била там и нямах възможност да действам както би трябвало според мен.бил е приятелят ми,който е направил каквото е сметнал за възможно по силите му в дадения момент.

#9 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 12 September 2010 - 12:22 AM

Показване на мнениетоVesela_5, в 11 September 2010 - 11:18 PM, написа:

Изключително странна история. Ще дойдат да ви вземат кучето и вие ще го оставите да стои в приюта цяла седмица!? Ако бях на ваше място още на същият ден щях да вдигна на балон този "приют" и с полиция, дори с груба сила щях да си измъкна кучето с цената на всичко. А за хазяйката ви нямам просто думи. При условие, че плащате наем, тя НЯМА право да ви влиза в имота, за който вие сте си ПЛАТИЛИ да го ползвате. Няма да споменавам какво би й се случило, ако беше попаднала на мен. Това е грубо навлизане в личното ви пространство и грубо нарушаване на правата ви.

Цитат

сре6ту нея 6те бъде подадена жалба,но за друго,по-сериозно не6то!


Това не е сериозно ли, така ли да ви разбираме!? Какво ще чакате, да започне да влиза, изземва и разпродава личните ви вещи ли!? Тази жена се е изгаврила с вас, дома ви (макар и под наем), и кучето ви. Ако бях на ваше място, нямаше да пиша по форумите да се оплаквам, а щях да й стъжня жалкият животец..

:rc_036: :rc_036: :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#10 Потребителят е офлайн   -Selene- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 28-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 September 2010 - 11:03 AM

Ама защо я/го нападнахте така?Да не би вие да не сте изпадали в ситуация,в която да се наложи да оставите животното си?Това е било за една нощ,все пак.А тази хазяйка... :eg_033: Тя каква работа има във вашето жилище,макар и нейно по закон?Вие сте подписали,предполагам,тя също,че ще живеете там известно време и е логично в този период тя да няма достъп до жилището.Когато аз и родителите ми бяхме на квартира нямаше такива филми!Никой не може да ти влиза в дома без твоето разрешение.А и какво и е пречело кучето?То си е ваше и както споменахте няма клауза в договора ви,която да забранява отглеждането му там...Аз щях да и очерня живота заради това.Коя е тя,че да влиза в дома ви и да ви праща кучето на майната си?!?Друг въпрос е ако враждувате помежду си.Аз бих напуснала тази хазяйка,не бих и плащала.
User's Signature

If you want to touch Me - touch the sun,
if you want to catch Me - catch the wind,
if you want to smell Me - smell the blood,
if you want to kill Me - kill the death,
if you want to live - be Me...

#11 Потребителят е офлайн   begoni9 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-March 11

Публикувано: 19 March 2011 - 08:53 PM

Уважаеми приятели който ако влезете тук четете -но не давайте толкова различни отговори без да сте били в този приют село Каменар-община Варна.От миналата година започнах да ходя там и всеки път се натаквах на страшни истории.За целта има куп правени проверки от природозаштитници ,подаване на сигнали,викане на журналисти на телевизии.Как ли щте ви прозвучи това да се заплаши една телевизия да не излъчва ништо.При снимането и присаствието на много хора управителя ИВАН РАДЕВ се смята за варховният принц на мрака и казва че това е негово и каквото иска това ште прави там.Лекарката неможе да прави никакви кастрации,гаври се с животните.Там сме заснели и породисти кучета за които лагаха какво ли не .Вярно е че са продавали чужди животни ,вярно е че таргуват с животните,вярно е че ги измачват до безобразие.Но как се рита срешту мутри питам .Те богатеят с часове.Вярвам на момичето за разказа.Виждали сме озверелите служители как ритат ,бият мачкат ,поливат животните със студена вода.При проверка тази година температурата ватре в халето бе -5 градуса.Кучетата измачени намерихме майка с малки кученца хварлена на цимента на седмица животинките и на нея правена кастрация ,заснехме животинките направихме скандали.Не им пука от ништо .Просто крадат на поразия идете внезапно там като посетители да искате да вземете някое животинка ште видите какво ште заварите и какви далавери стават там и как се гаврят с животните .От там сме взели такова животно за спасяване просто преставляваше жив скелет.Всичко е вярно.Сажалявам че сега открих тази страница.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни