Dog.bg Форуми : Болно куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болно куче

#1 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 15 September 2010 - 11:34 AM

Здравейте,кучето ми има апетит,храни се ,но не се радва толкова мн.на бисквитките колкото преди.Освен това гледа да си лежи и да си се мушне под леглото ми. Стои умърлушено и не толкова енергично колкото преди. От време на време киха и вчера все едно се задави/като да повръща ,но изплю нещо като течност.От вчера е в това състояние.Моля за съвет,дали е обикновенна настинка или каквото и да е ,и какви мерки да взема.Имам кучето от по-малко от месец и вече 2 пъти посещаваме вет-а .Беше ни изписал калции ,който го давах до понеделник.А първият път на профилактичен преглед бяхме.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   АнаБил Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 09-September 10

Публикувано: 15 September 2010 - 12:09 PM

Аз не мога да взема кой знае какво отношение, понеже имам кученце от скоро, но това което чух от други кучкари, тази сутрин е, че сега възлувал някакъв грип, така че за мен най-разумно е да го прегледа лекар.

#3 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 17 September 2010 - 08:31 PM

Кучето ми има температура ,от 2 дена сме на инжекции,а резултата е мн.малък.Утре сме пак на ветеринар.Някакви идеи как да помогна на кучето ми?
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   C-suM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 18 September 2010 - 10:02 PM

Ако имаш възможност, второ ветеринарно мнение няма да навреди :)

:rc_036:

#5 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 19 September 2010 - 09:40 AM

Вече сме на антибиотик,надявам се да помогне.Кучето ми изглежда малко по-живо,но немога да разбера защо издава един звук,като повръщане и после от устата му излиза вода или нещо като слуз.Имам чувството ,че няма да се оправи... И мн.си ближе лапичките предните ...
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   alex_ger Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 30-July 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2010 - 09:59 AM

Както ти казаха и в предното мнение - второ ветеринарно мнение.
Много ми е странно как му даваш антибиотика, ако повръща тази "слуз" през постоянни интервали от време?
И внимавай много да не се обезводни. Ако повръщането продължава и не приема никакви течности (или ги връща), го заведи на друг ветеринар възможно най-скоро.
User's Signature

Стопанин на 1 немски шпиц и 2 папагала корели

#7 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 19 September 2010 - 05:34 PM

Антибиотик давах днес сутринта за първи път,преди това не съм давала.От какво може да повръща?Наистина се притеснявам.Освен да го заведа на 2ро мнение.Отказва да си яде гранулите,но колбаса не отказва.Вода,си пие нормално,не е спрял водата.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Freddie Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-May 10

Публикувано: 19 September 2010 - 05:41 PM

Недей да му даваш салам.И въобще неща от това естество,защото са пълни с всякакви боклуци.Като нищо може и от него да повръща.Кренвиршите,надениците,луканките и всички техни производни,които не стига,че са пълни с всякакви оцветители,химикали и тем подобни,а и съдържат и сол,която е абсолютно забранена за кучетата.Консултирала съм се с лекар по тези въпроси.По-добре му давай гранули.Успех и дано се оправи скоро.

#9 Потребителят е офлайн   alex_ger Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 30-July 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2010 - 05:56 PM

Показване на мнениетоprincessnansi, в 19 September 2010 - 05:39 PM, написа:

Антибиотик давах днес сутринта за първи път,преди това не съм давала.От какво може да повръща?Наистина се притеснявам.Освен да го заведа на 2ро мнение.Отказва да си яде гранулите,но колбаса не отказва.Вода,си пие нормално,не е спрял водата.


От много работи може да повръща.
Може да е глътнало нещо, или чувствителен стомах или както явно е в случая - да е болно от нещо.
Заведи го на второ мнение и питай изрично с какво да го храниш и си изисквай да ти кажат точно от какво е болно, а не някой да си експериментира с различни лечения, докато някое помогне, стреляйки на тъмно.:md_064: Вече е 4 ден откакто си пуснала темата и след като няма някакво подобрение, явно, че нещо куца работата. Втори вет!
User's Signature

Стопанин на 1 немски шпиц и 2 папагала корели

#10 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 19 September 2010 - 07:13 PM

Не съм убедена ,че е от кренвирша,не му давам кой знае колко ...тогава ще му давам само по 1-2 резанчета малки,колкото да дам антибиотика.Утре освен да го заведа при вет-а.Но се притеснявам,че рано сутринта няма да намеря вет-а.И малко ме е срам като му кажа,че вече сме били при друг вет.А той трябва да знае,че има провеждано лечение...Отказва да си яде бисквитките ,и не иска да ходи след разходка в банята да му почиствам лапичките.
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 19 September 2010 - 07:52 PM

Дори да те е срам заведи кученцето при втори вет. Все пак здравето му е по- важно. :smile:

#12 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 19 September 2010 - 09:11 PM

Ами,то друго не ми остава,другият вет,работи до късно вечерта,и мисля утре след работа да го заведа.Немога да повярвам за колко малко време ,толкова много преживявам с това куче.Все едно Господ знае ,че не съм гледала до сега куче и всичко ми струпва на главата толкова неприятности на куп,дори неуспяхме много да свикнем един с друг преди да ни сполети това....
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 20 September 2010 - 11:49 AM

Днес сутринта заведох кучето при вет-а за новите симптоми -повръщането и където не иска да се храни и той му би нова инжекция.Температурата е спаднала още малко.Сутринта беше 39.7 .Нормално ли е с толкова малко да спада температурата?
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 22 September 2010 - 09:46 PM

Добри новини :) Кучето ми е добре и ние сме щастливи ;)
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Freddie Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-May 10

Публикувано: 23 September 2010 - 07:55 PM

Много се радвам,а каква беше причината?

#16 Потребителят е офлайн   princessnansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 04-August 10
  • Gender:Female
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 23 September 2010 - 10:08 PM

Не се разбра причината.Но се радвам,че е по-добре...
User's Signature

Парис :)
Качена снимка
*** *** ***
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   tiger007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 18-June 10

Публикувано: 28 September 2010 - 03:04 PM

Здравейте, явно има някакъв вирус. Кучето ми имаше за около 3-4 дни следните симптоми - повръщане по 4-5 пъти на ден, силна хрема и кашлица, като при опитите си да се изкашля кучето повръща някаква жълтеникаво слузеста течност. Беше доста зле, нито ядеше, нито пиеше вода, само лежеше и дишаше много тежко. Веднага го заведох на ветеринар, който му би някакъв антибиотик и витамини. Кучето се оправи на третия ден, като всеки ден му се слагаше по един антибиотик и едни витамини. Не разбрах имената на лекарствата, но важното е, че кучето се оправи. Ветеринаря ми каза, че в момента имал около 10 случая с такива симптоми и според него било някакъв вирус. Толкова от мен.

Поздрави

#18 Потребителят е офлайн   beatrisa85 Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-December 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 September 2010 - 10:46 AM

Здравейте, моето кученце също повръща, но странното е, че само вечерно време след 23ч. и то по 3-4 пъти нощем. През деня има апетит, жизнен е, пие вода, няма никаква промяна в поведението си, но втора нощ повръща... Отдавна не яде гранулите си на роял канин и ги замених с пастет от по 100г. на педигрий. Когато повръща забелязах, че храната не е преработена, повръща си я на крагли малки късчета и след това няма вече храна и повръща слузесто жълта течност... Днес смених храната с Belcando (доста скъпа). Дали е от храната и да изчакам ли и днешния ден, преди да го заведа на лекар?
P.S Кученцето е на 11м. и е порода померан. Зъбките още не са му паднали всичките, дали може да е от зъбите?

#19 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 29 September 2010 - 04:23 PM

Показване на мнениетоbeatrisa85, в 29 September 2010 - 10:51 AM, написа:

Здравейте, моето кученце също повръща, но странното е, че само вечерно време след 23ч. и то по 3-4 пъти нощем. През деня има апетит, жизнен е, пие вода, няма никаква промяна в поведението си, но втора нощ повръща... Отдавна не яде гранулите си на роял канин и ги замених с пастет от по 100г. на педигрий. Когато повръща забелязах, че храната не е преработена, повръща си я на крагли малки късчета и след това няма вече храна и повръща слузесто жълта течност... Днес смених храната с Belcando (доста скъпа). Дали е от храната и да изчакам ли и днешния ден, преди да го заведа на лекар?
P.S Кученцето е на 11м. и е порода померан. Зъбките още не са му паднали всичките, дали може да е от зъбите?

Педигри е нисък клас храна. Смяната от Роял на Педигри може да е раздразнила стомаха. Не съм вет, но поне при нас беше така. Купете премиум клас храна и посете вет.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни