Dog.bg Форуми : Помощ! Фенобарбитал ...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ! Фенобарбитал ...

#41 Потребителят е офлайн   achilea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 06 November 2010 - 10:57 AM

Здравейте и благодаря на всички, които се включихте, предполагам с добрите намереня да помогнете. Всъщност, аз имам добри новини за хората, чиито кучета имат епилепсия, както и за хората, които имат епилепсия. Преди това ще кажа, че няма съмнения за това, че Хера има епилепсия. Тя е германско овчарско куче и през юни направи шест години. Няколко лекари в Търново казаха, за това, което беше написано и по-горе, че към шестата си година тази порода кучета, дори голяма част от тях, започват да получават епилептични припадъци. Преди да започнем лечението й, още след пръвия припадък през май, веднага и бяха направени пълни изследвания. Кучето е здраво. Не го писах, защото реших, че такива подробности не са необходими, но това е съвршено. Също така в Търново има компютърен томограф и ядреномагнитен резонанс и мога да и направя преглед. И нещо друго, което не споделих преди това. Имах колежка, която също беше епилептик. Припадъцие с гърчове и загуба на съзнания при кучето и при моята колежка протичат абсолютно по едни и същи начин. Започват по едни и същи начин, преминава цели гърч еднакво и при двете, обилното слюнкоотделяне и съвземането после. Разликата е в това, че Хера се съвзема по-бързо, а на Стефчето и е необходим един ден.
Надявам се вече не внасям двусмислие. Това баче което е най-хубавото, след като отхвърлихме фенобарбитала и след двата поредни припадъка е, че започнах да давам на кучето чай от маточина. Първо с мед, тя го хареса, но меда не и подейства добре здравословно и след третото изпиване спярх меда. Слагах чая в храната и(специално и готвя). После започнах да и давам и чай от лайка и липов цвят. Понякога комбинирам чая от маточина и липа. Вечер и давам по една таблетка маточина от лекарствата на доктор Тошков. Маточината успокоява, но не води до сънливост, което е много хубаво. И аз я пия. Дори взех решение да и давам чай, след както повче от десет години нанасям непоправими щети на фармацефтичната индустрия, като се наливам с чайове и отказвам да се разболявам. Тогава реших и на кучето да давам чай. И може да ви се струва невероятно, но аз го видях с очите си. Почти веднага, първото нещо, което стана е, че дишането на кучето се уравновеси. Диша по - леко. Сигурно сте забелязали, че кучатата имат много изразителен поглед. Моето куче гледаше с чувство на страх, та дори и ужас. Този израз на погледа и изчезна. След това започна отново да иска да ходим на разхода, където ходихме по-рано, на по-далечни растояния и започна пак да тича. Върна си навиците сутрин да ме събужда и да иска да играем. Трета седмица вече кучето дори и тик на е имало и е неудържимо. Постоянно иска да тича и да играем. Ако искате вярвайте, ако не искате, недейте, но това се случи, след като вече трета седмица давам на Хера чай и таблетки от маточина, лайка и липа.
Ако тези от вас имат болни кучета знайте, че чаят със сигурност поне няма да им навреди. Нищо не ви пречи да опитате. Успех
Бъдете внимателни с фенобарбитала. Не лекува, облекчава май и нанася поражения на други органи.

#42 Потребителят е офлайн   achilea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 06 November 2010 - 11:23 AM

Пропуснах да кажа, че ако решите да се борите За фенобарбитала, ще ви подкрепя. Готов съм дори на гражданско неподчинение и да се включа в блокада на важни пътища в страната. Ще я взема и нея!Прикачена снимка

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 December 2010 - 11:53 AM

Сега пък аз закъсах. Имам хапчета за Елза за два дни и не мога да намеря никъде. Моля ви, ако някой има каквото и да е инфо, драснете ми на ЛС.

#44 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 27 January 2011 - 10:29 AM

Хора, стискайте ни палци, че положението е критично. :tb_195:
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#45 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 27 January 2011 - 11:17 AM

Стискаме, LG9, толкова се измъчихте и ти и Мечо. Дано се стабилизират нещата.


User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#46 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 28 January 2011 - 10:53 AM

За наша радост нещата се нормализираха!
GAG , благодаря за подкрепата!
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#47 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 12 February 2011 - 02:20 PM

Хора, моля ви, ако някой има информация откъде мога да намеря фенобарбитал, нека ми пише ЛС.
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#48 Потребителят е офлайн   achilea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2011 - 02:33 PM

Показване на мнениетоd-r Bobadova, в 28 October 2010 - 05:31 PM, написа:

повтарям - припадъците, описани в последния пост не ми приличат на епилептични, ето защо предлагам скенера.


За мое голямо съжаление се оказахте изключително права. От всички хуманни и ветиринарни лекари, с които говоритх от цялата страна, единствено в Търново, доктор Иринкова успя да ни насочи към заболяването на централния мозък на Хера. Но без резултат. Нейната епилепсия беше вторична, следствие на друго заболяване. Дори и да беше диагностицирана по-рано, краят и щеше да е фатален.
На 14 февруари след пладне Хера си отиде от мозъчен тумор.
Като внаги, така и за последно, беше изключително благородна и съобразителна. Сутринта на 14 бяхме при лекаря, лекувахме я, за малко се беше върнала в съзнание, прибрахме се по пладне, сложих я да спи и я завих с едно одеало. Тръгнахме за Сухиндол на Трифон Зарезан. Съвсем благородно Хера не ни развали празника, а ни изпрати да се веселим. През това време тя предпочете да си отиде сама.
Спаси се, защото досега само бях чел за едночасови епилептичнти припадъци. Седмица преди това го видях с очите си. И то не един. Като започнаха от 22.00 часа вечерта, та чак до 01.00 часа през нощта. Илиза от едини припадък и влза в другия. В два часа обаче стана на крака. През следващите три дни Хера изпадна в параноя. После се успокои, но вече отказа да я де. На следащия ден отаказа и вода да пие. От 40 килограмово куче за една седмица туморът я изяде. Просто изчезна. Беше толкова красива, че цялата улица бяха влюбени в нея, а тези, които я виждаха на снимка ме питаха дали това е истинско куче?
Едва ли някога ще я преживея, но сега знам, че вече не е болна и живее един по-добър живот, на едно по-добро място. Не че у дома и беше зле. Но друго си е да гони котките на воля и да се разхожда непрестанно. Сигурен съм, че един ден ще я срещна отново.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#49 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 10 March 2011 - 07:38 PM

Моите искрени съболезнования! Качена снимка Много е тежко да загубиш кучето си за толкова кратко време! Просто човек не може да се оттърси от мисълта, че вече нищо не е същото... Да, наистина времето лекува, но празнината остава за винаги, както и хубавите моменти! Остава ни единствено успокоението , че сме се грижили по най-добрия начин за тях и сега са там горе, на дъгата. :)

Днес моето момче щеше да навърши 2 годинки... http://forum.dog.bg/...81&#entry919881 Отиде си не за една седмица, а за 1 денонощие. Все още ми е гадно вечер, когато няма кой да заспива до леглото ми и особено сутрин, когато няма кой да ме ближе и да се радва, когато се събуждам. Честит Рожден Ден, мило момче! Надявам се, там горе наистина да има нещо и пак да се видим един ден! Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#50 Потребителят е офлайн   achilea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2011 - 10:48 PM

Показване на мнениетоLG9, в 10 March 2011 - 07:38 PM, написа:

Моите искрени съболезнования! Качена снимка Много е тежко да загубиш кучето си за толкова кратко време! Просто човек не може да се оттърси от мисълта, че вече нищо не е същото... Да, наистина времето лекува, но празнината остава за винаги, както и хубавите моменти! Остава ни единствено успокоението , че сме се грижили по най-добрия начин за тях и сега са там горе, на дъгата. :)

Днес моето момче щеше да навърши 2 годинки... http://forum.dog.bg/...81&#entry919881 Отиде си не за една седмица, а за 1 денонощие. Все още ми е гадно вечер, когато няма кой да заспива до леглото ми и особено сутрин, когато няма кой да ме ближе и да се радва, когато се събуждам. Честит Рожден Ден, мило момче! Надявам се, там горе наистина да има нещо и пак да се видим един ден! Качена снимка


Благодаря Ви! Ще ги видим и пак ще сме заедно! Със сигурност!

#51 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 March 2011 - 07:03 AM

Д-р Иринкова.....пак ме върна към спомена за моя любим Арес.Когато той дойде при мен от В.Търново,в паспорта му бе отбелязано,че тя е била неговият ветеринар относно ваксините и прочие профилактики.Силно се надявам,че неговата болест не е била вследствие на неизлекувана инфекция,а генетична-фиброза на черния дроб.И да си е отишъл от този свят,защото просто така му е било писано.Иначе не бих могла да спя спокойно,че е можело нещо да се направи и той да е жив и излекуван с мен.Но това е животът-едно си отива,друго идва...Сега ме притеснява в дългосрочен план този фенобарбитал да не натовари организма му и с вета,който го поема в Пловдив ще умуваме от какво се пораждат тези негови гърчове.Той ми даде съвет да му бутна в устата малко мед,ако почне наново с гърча и да видя дали ще има промяна в протичането.Според него една от многото знайни и незнайни причини за подобни пристъпи по принцип може да е и рязко падане на кръвната захар.Така и направих и...виж ти!Гърчът,който хванах още от самото му начало,протече по-скоро като силно втрисване,като от студ или афект.Без пяна,изпускане на урина,неистови звуци и последващо лутане и блъскане по стените.Възможно е и да е случайност.Моите искрени съболезнования за прекрасната Хера.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#52 Потребителят е офлайн   achilea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 March 2011 - 09:31 AM

Показване на мнениетоАриел, в 11 March 2011 - 07:03 AM, написа:

Д-р Иринкова.....пак ме върна към спомена за моя любим Арес.Когато той дойде при мен от В.Търново,в паспорта му бе отбелязано,че тя е била неговият ветеринар относно ваксините и прочие профилактики.Силно се надявам,че неговата болест не е била вследствие на неизлекувана инфекция,а генетична-фиброза на черния дроб.И да си е отишъл от този свят,защото просто така му е било писано.Иначе не бих могла да спя спокойно,че е можело нещо да се направи и той да е жив и излекуван с мен.Но това е животът-едно си отива,друго идва...Сега ме притеснява в дългосрочен план този фенобарбитал да не натовари организма му и с вета,който го поема в Пловдив ще умуваме от какво се пораждат тези негови гърчове.Той ми даде съвет да му бутна в устата малко мед,ако почне наново с гърча и да видя дали ще има промяна в протичането.Според него една от многото знайни и незнайни причини за подобни пристъпи по принцип може да е и рязко падане на кръвната захар.Така и направих и...виж ти!Гърчът,който хванах още от самото му начало,протече по-скоро като силно втрисване,като от студ или афект.Без пяна,изпускане на урина,неистови звуци и последващо лутане и блъскане по стените.Възможно е и да е случайност.Моите искрени съболезнования за прекрасната Хера.


Не знам какво да кажа за лекарите! Те не вярваха, че от фенобарбтала Хера получава усложнения и припадъците и се увеличават. Някой пък я лекуваха с витамин В и невалин и какви ли не още работи. Но аз още от самото начало се досетих, че си отива, защото дядо ми също умря от мозъчен тумор. Поведението на Хера и на дядо ми беше еднакво. Едва през последнсия месец при д-р Иринкова започнахме лечение или от исхимичен инсулт или тумор. Обаче последната седмица стана достатъчно ясно, че не е инсулт. Беше едва на шест години. Много е сложно при животните, защото не показват какво ги боли търпят много.
Благодаря за съболезнованията.

#53 Потребителят е офлайн   kriki Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-March 11
  • Gender:Male
  • Location:pleven

Публикувано: 20 March 2011 - 11:08 PM

Здравейте имам подобен проблем.Моето куче е 3 месечна мъжка Немска Овчарка на име Арес (Ари).До преди седмица беше голям пичага ,но след ваксинацията започна да получава гърчове(всяка ваксина носи 3% риск от подобно нервно разстройство) ,в началото по-рядко ,но адски силни ,придружени със загуба на съзнание и напикаване ,тази сутрин в рамките на 1 час получи 8 . Вкъщи направо сме откачили ,фенобарбитала на ампули не му действа ,разчитам на приятели в чужбина да търсят и храня надежда ,час по скоро да му набавя.
Питам всички ,които са лекували кучетата си с фенобарбитал дали е помогнал и как се е отразил,от каде да го намеря в БГ,има ли някаква надежда?
Немога повече да гледам тази беззашитна животинка как се мъчи ,само го друсаме със заместители които само го упояват и пак получава гърчове.
Дори сега,докато пишех това съобщение пак получи тежък гърч .
Изказвам съболезнования ,към тези, които са загубили кучетата си :(
пишете ми на фейсбок Kristiyan Petrov ( http://www.facebook....p?id=1683237576 )

#54 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 11:31 AM

Фенобарбиталът за прием от кучета,действа,когато е на хапчета.При ампула организмът я резорбира по различен начин и навсякъде по ветернинарните учебници не случайно се дава дозата в хапчета.В Б-я не се нито внася,нито произвежда.Най-често се намира на черно от "братска" Румъния,понеже там все още не е забранен за ползване.Арес най-вероятно има т.н.първична епилепсия и наистина най-подходящ за него е Фенобарбиталът.Но паралелно с това трябва да следите за натрупване в черния дроб,понеже ще е на него най-вероятно цял живот.Това не се лекува,ако не се открие причината,а на тази възраст най-вероятно е генетична.Ако можете,все пак,му направете ядрено магнитен резонанс на мозъка.И всички съпровождащи това състояние изследвания,които всеки вет ще ви каже-те са едни и същи.Причини-много.Но дали се установяват лесно-като тотото е.Съжалявам за малкия пичага.Знам какво е,понеже и ние сме на същия хал.Стискам ви палци!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#55 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 11:43 AM

С известно закъснение искам да изкажа на стопаните на починалата овчарка Хера моите съболезнования.Съчувствам им,като човек,преминал през същото.А сега се боря с епилепсията на новото си куче.И не спирам да търся билки като съпътстваща терапия.Понеже тук бе рекламирана маточината като с много положителен ефект за това състояние,ще направя едно предупреждение-внимателно изчитайте всичко за всяка една билка или препарат.За маточината в една от листовките е поставено под внимание да не се приема при....епилепсия (!!!),чернодробни и мозъчни проблеми.Мдам.....
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#56 Потребителят е офлайн   greenleaf Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-May 11

Публикувано: 23 May 2011 - 09:55 AM

ако някой има изостанали таблетки с фенобарбитал да ми пише на email danitrenev@gmail.com

#57 Потребителят е офлайн   roxitu Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 11-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Публикувано: 13 September 2013 - 01:08 PM

Виждам,че темата не е разглеждана от много време, но на мен ми беше изключително полезна. Ние също сме с епилепсия още от 3 месец. Гърчовете бяха силни и много чести. Лекуваха го с какви ли не хапчета и инжекции, а резултат нямаше. Сега вече сме на година и 5 месеца и се лекуваме с ривотрил. (разбира се предписан от ветеринар). Пристъпите са 1, най-много два пъти в месеца, по 4-5 на ден като продължават 1-2 дена. Лятото е така, а зимата са по-леки. Казаха ни, че заради жегите състоянието му се влошава (понеже е хъски), но знам колко е стресиращо, както за кучето, така и за стопаните. Надявам се някой ден да се намери лечение.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни