Dog.bg Форуми : Помощ! Фенобарбитал ...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ! Фенобарбитал ...

#1 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 15 September 2010 - 02:50 PM

Хора спешно ми трябва фенобарбитал.:uc_029:
Кучето ми направи първи гърч на 02.09.2010(1) ,после на 10.09.(2).От Монтана съм и го заведох при вета ни,но някак си не ми вдъхна доверие,че може да направи нещо,за което да е сигурен, и вчера(14.09) заведохме кучето във Враца.Същата нощ и сутрин пак направи гърчове по 2 един след друг.Във Враца му взеха кръв и всичко му е в норма.Бяхме посъветвани да сменим храната и да се обадим след 20 дни,но днес(15.09) кучето много се влоши.Нощта и сутринта направи гърчове.Обадихме се във Враца и ни казаха да намерим лекарството,обаче ОТКЪДЕ?!Посъветвахме се с ветеринаря ни в Монтана,той също каза,че ни трябва ф-тал,но и че няма никъде.Каза ни,като изходен вариянт на този етап да му вземем тегретол и да му даваме по 1 хапче сутрин и вечер.Посъветвахме се с доктора от Враца и той прие съвета.Сутринта и към 13.00 му дадохме по 1 хапче,но в този период от време направи нови 3 гърча.Мисля вечерта да му дам 3то хапче,пък дано му повлияе!

Като знам,че до преди 10 дена кучето ми си беше ок,а сега всичко се промени.Вкъщи всички сме психясали вече.Нощес не можем да спим,като направи гърч след това му следим всяко трепване...Писна ни да го гледаме толкова безпомощен и нищо да не можем да направим. ;( Къса ми се сърцето!Много го обичаме и искаме отново да живее нормален живот,то дори и на хапчета!Едно е сигурно,ще се борим до край и няма да се откажем от нашия Мечо!

Моля ви,който гледа куче с епилептични припадъци или има информация да ме посъветва откъде мога да закупя този скапан,забранен фенобарбитал!

ПС:Забравих да кажа,че кучето по ирония на съдбата на 10 този месец навърши 1,5г.
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#2 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 September 2010 - 04:40 PM

Направих консултация със сестра ми, която е фармацефт. Фенобарбитал не се произвежда - и да има някъде по складовете, то той е с изтекъл скок на годност....
Моят съвет е спешно да закараш кучето в клиника в София или Стара Загора.
Успех и късмет !
Дано да се оправи !
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 September 2010 - 08:16 PM

Лекарството може да се намери от познати, които пътуват в чужбина. Трябва да си намерите рецепта, но е наркотично вещество и лекарят трябва да има лиценз, т.е, трябва ви хуманен лекар. Потърсете и обяви "продавам фенобарбитал", има такива, макар и на спекулативна цена. Не определяйте дозата сам!

#4 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 15 September 2010 - 09:18 PM

Обадихме се на една обява,която elena07 ми препрати,но за съжаление ударихме и там на камък.Искам да попитам,дали знаете какво количество може да се предпише наведнъж и има ли някакво ограничение на границата?:dh_188:
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#5 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2010 - 09:18 AM

От тази група има и други заместители, но момента не е подходящ за правене на експерименти. Потърси лекар ! Навременната диагноза е половината от лечението !
Успех !
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#6 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 16 September 2010 - 10:21 AM

Отидете до аптеката на първия ъгъл и вземете нещо с carbamazepine (Тегретол например). После се върнете при ветеринарния ви лекар и уточнете схемата, защото има някои особености.

И стига вече с този фенобарбитал! По-точно с липсата му.
Успех!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#7 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 16 September 2010 - 10:48 AM

Докторе, по нагоре е написал човекът, че точно това лекарство дава и засега не помага.

#8 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 16 September 2010 - 11:19 AM

.... "има някои особености" в приложението.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#9 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 16 September 2010 - 04:07 PM

Какви по-точно особености?

ПС:Днес по рейса пристигна блистер и половина от един потребител,на който не знам как да му благодаря.Гадното е,че лекарката от Враца каза отначало да му даваме голяма доза-сутрин и вечер по 2,5 хапчета и ще стигне за 3 дни.Наистина лошо ще е,ако и това не му помогне.Каза също да изчакаме до вечерта,че нали до сутринта беше на тегретол.

Нощта иначе направи "само" 2 пристъпа,което в сравнение за през деня е доста добре.(това се случва след 3 тегретола,дадени сутрин,обед и вечер).

Изкажете мнение за предписаната доза,ако все пак смеете без да сте видяли кучето.37кг е.
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#10 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 16 September 2010 - 05:08 PM

Доколкото знам от нашия доктор дозата се движи в широк диапазон - от 3 до 8 мг/кг за 12 часа, тъй като всяко куче метаболизира веществото индивидуално.
Доза от 250 мг за 37 кг куче прави ~7 мг/кг, което е почти максимумът. Щом го е предписал лекар, значи така. Ако подейства, предполагам ще намалявате плавно.
За фина настройка около месец след началото на третирането се прави изследване на концентрацията на фенобарбитал в кръвта. Такова направиха в лаборатория Бодимед в София, по-точно пратиха го в Германия, но не беше скъпо - 26 лв.
На моята Елза дозата е 4 мг/кг от самото начало, но тя никога не имала серийни припадъци. Изследването показа добра концентрация, така че си останахме на това.
Дано овладеете пристъпите. В началото кучето ще е замаяно и поспаливо, но моята се адаптира за около 2 седмици и си стана каквато си беше преди това. Друг страничен ефект е увеличен апетит. В дългосрочен план трябва да се следят чернодробни показатели.
Стискам палци!

#11 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 17 September 2010 - 08:12 AM

Аз да се "похваля" малко.Вчера вечерта му дадохме фенобарбитал,сега сутринта пак и да чукна на дърво не е правил пристъп вече 15 часа.Много опиянен обаче от лекарството,то нали отначало се дава висока доза,за да се пресекът пристъпите.От тегретола също беше неориентиран и изплашен,но сега още повече.
Утре,благодарение на друг потребител :rc_036:,ще пристигнат 2 ампули по 2мл.Някой да знае колко хапчета компенсират?То е ясно,че ще трябва да викаме ветеринара да му ги бие.
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 17 September 2010 - 08:54 AM

Показване на мнениетоLG9, в 17 September 2010 - 08:17 AM, написа:

Много опиянен обаче от лекарството,то нали отначало се дава висока доза,за да се пресекът пристъпите.От тегретола също беше неориентиран и изплашен,но сега още повече.

Ще отмине. Бавно, но ще отмине напълно.

#13 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 19 September 2010 - 09:58 AM

Здравейте отново!
Мечо е значително по-добре.:wb_052: Да чукна на дърво 3-ти ден не е правил гърч,а и вече действието на лекарството започва да поотминава.
Единственият ни проблем сега е как да го накарам да се изходи.3ти ден не го е правил.От вчера започнахме да го извеждаме за по 10-20 минути,но нито пикае,нито се изхожда.Добре,че поне пикаенето го прави вкъщи!
Някакви предложения?
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#14 Потребителят е офлайн   jagral Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 11-September 10

Публикувано: 06 October 2010 - 10:54 PM

Здравейте , LG9!Имам фенобарбитал,който беше изписан за моето куче!За съжаление моето куче също е с епилепсия.Преживях кошмара да се надявам,че това не е истина,но...трима ветеринари го казаха.Последният не само ми изписа фенобарбитал ,но и ми даде и ме увери,че ще може да ми осигурява непрекъснато.Аз разговарях с много хора,който са имали кучета с епилепсия и разбрах,че фенобарбитала не е помогнал.Даже куче на лекарства за 24 часа е правило по 25 гърча.Това е ужасно и като капак са били неадекватни,не са разпознавали стопаните си,ядяли са каквото набарат/найлон,пластмаса/Дано не ми се разсърдят компетентните на тази тема ветеринари,но въпреки че имам лекарството,не го дадох на кучето си.Не ме съдете като безотговорен човек,искам да му помогна,но преди всичко искам да бъде такъв,какъвто природата му е отредила,а не дрогирано куче.Нещата са същите като преди-на 9-10 дни прави серия от гърчове,ние сме до него след всеки гърч,измъчваме се,гледаме да му осигурим спокойствие и почивка.Ден след гърчовете се възстановява,става предишното куче,а ние не смеем да се зарадваме ,защото знаем,че след няколко дни пак ще се повтори същото.И.....така!Имам 14 хапчета фенобарбитал,който мога да ви дам и ако искате ще говоря с ветеринаря ми да ви осигуря още.Незнам той как ги намира,но ми гарантира,че ако го започна на фенобарбитал ще ми изписва /знаете,че ако веднъж започнете,не може да го спирате без лекарска схема/.Пожелавам ви да сте силни,да обичате кучето си и ако видите,че е нетърпимо да го изпратите от този свят достойно.

#15 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 07 October 2010 - 09:55 AM

Здравейте всички,скоро не бях се разписвал.
jagral,благодаря ви първо,че сте си направили труда пишешете!Хапчета за момента имам и живот и здраве има откъде да ги осигурявам.Вече не са проблем. :mg_062:
Това,което ми давате като пример,всичкото съм го преживял.Понеже първоначално имахме само блистер и половина вета ни препоръча да му дадем ударна доза и евентулано да се стопират пристъпите,които както по-горе съм писал,бяха на 2 часа.Не знам колко полезно и правилно беше това,но нямахме друг избор...просто трябваше по някакъв начин да се прекратят гърчовете.Слава Богу веднага му подействаха.Гадното беше,че наследващата сутрин не видях моето куче,а някакво диво животно с силно разширени очи,което умираше от страх.В онези 1,2 дена не можеше да ходи,краката му бяха като желе,залиташе,не ни познаваше,не знаеше команди,едвам ядеше,а най-големият проблем беше,че дали от действието на хапчетата,дали от страх,на малкате разходки,които му правехме,не искаше да се изхожда и да уринира.Изобщо...Правеше го на 2,3 дни и то вкъщи.
Както и да е!Като изключим първото даване,дозата му сега и почти най-минималната и действа(вече 21 дни без гърч)Ефекта отслабна и сега е на 85% въстановен.Вече знае командите,изхожда се,дори започна да маркира.:af_089:Все още е малко неуверен,малко отнесен като го пусна и много неспокоен сам(последното също намалява с всеки изминал ден).Мъжкото му достойнство също е изпарено.Като го знам какъв наперен мъжкар беше...Сега е беззащитен.
В този ред на мисли,преди няколко дни имахме неприятна случка с НОК.Няма да коментирам абсурдността на ситуацията,която се случва в най-оживеното време в парк пълен с деца.Другото куче беше пуснато от мах 13 год. момиче,видя ни и директно се впусна в атака.Мечо беше подвил опашка и изобщо не нападна.Само отблъскаваше другото куче.Бях в пълно спокойствие,но ме хвана яд,че в това състояние по-късно може да има гърч.За мое щастие нямаше!:smile:

jagral, мнение е,че трябва да си лекувате кучето на всяка цена.:rc_036:Гърчове на 10на дни също не са ИЗОБЩО за подценяване!С времето нещата ще стават по-зле и затова трябва да го лекувате.:mg_062:

Това е от мен засега.Надявам се тази тема да не се наложи никога да помага на друг с моето нещастие!
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#16 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 October 2010 - 11:16 AM

Хора, не се притеснявайте, животните се приспособяват към фенобарбитала. Отнема известно време, но организмът има начин и се адаптира, поне моята Елза си е такава, каквато беше преди да започнем лечението, с тази разлика, че не прави гърчове.
jagral, наистина, започнете лечението. Консултирала съм се с 5 ветеринарни лекари и не съществува друга адекватна поддръжка на куче. Познавам и поне 5 стопани на епилептични кучета, които са доживели на фенобарбитал дълбока старост. Ще ви бъде неприятно докато отмине тази първоначална фаза, но после ще се радвате, че сте го направил.

#17 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 07 October 2010 - 11:21 AM

Показване на мнениетоmil_, в 07 October 2010 - 11:21 AM, написа:

Хора, не се притеснявайте, животните се приспособяват към фенобарбитала. Ще ви бъде неприятно докато отмине тази първоначална фаза, но после ще се радвате, че сте го направил.


:ba_025:Напълно съм съгласен!
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#18 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 October 2010 - 11:37 AM

С цел само малко кураж - тук има видео на Елза около 2 месеца след започване на лечението с фенобарбитал, тя е с червения нагръдник. Като вземете предвид, че при нея има известни увреждания от прекарана гана (те и припадъците се дължат на това, не баш на епилепсия), тя си е супер, а и тиковете, които си ги има, много се смекчиха.
http://forum.dog.bg/...post__p__794847

#19 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 07 October 2010 - 01:13 PM

Предполагам, че и кастрацията помага при такива ситуации, защото не се произвеждат такова количество хормони. Сигурно така и привикването към определена доза е по-лесно.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#20 Потребителят е офлайн   achilea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 October 2010 - 07:29 PM

Здравейте, да се включа и аз, след като изчетох всичко. Първият гърч със загуба на съзнание на моята Хера, германско овчарско куче, беше през май. Мисля, че аз и я причиних, защото отидох за пет дни до Гърция и макар че и беше подсигурено всичко вкъщи, за шест години за пръв път се раделяме за повече от осем часа. Мисля, че моята липса и причини това растройство. Тогава и направихме пълни кръвни. Кучето е здраво. Но четири месеца по - късно направи втори гърч. Тогава започнахме да вземаме фенобарбитал. Хера беше ни жива, ни умряла. Даже не иска и да и галя коремчето. Не минаха и две седмици и нарпави следващия гърч и загуби сазнание. после последваха още два, едни след друг. Последнит беше дори в момента в който спеше. Кучето спи и губи сазнание и получава гърчове. Спрях и фенобарбитала и сега поне е в добро настроение. Но една моя приятелка имаше булонка с епилепсия. и макар, че е давала на кучето си фенобарбитал, кучето пак е получавало епилептични припадъци. Сега е на тринадесет години и е с три пъти по - голям черен дроб. Събира вда в корема и за две седмици два пъти я рязаха. Ветиринарите твърдят, че събирането на водата е зради черния дроб, а черният дроб е величен зради фенобарбитала. Предлагат евтаназия. спред мен това не е изход и аз на моето куче не мога да го причиня. Нямам много варианти, но ще бъда много щастлив, ако някой ми даде съвет. Хера и тя ще е щастлива.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни