Dog.bg Форуми : Щастливата късметлийка Нора!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Щастливата късметлийка Нора!

#1 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2010 - 09:25 AM

Ако другото кученце не е осиновено, ние можем да го вземем още днес. Имаме къща с голям двор и любимец от без дом. В къщи има масто за още един куч ab_041.gif От Стара Загора сме и днес ще се свържем с Митко. ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2010 - 12:20 PM

Сигурно става въпрос за нас, говорихме с Митко. Ние искаме едно от кученцата на овчарката, макар, че не са породисти го искаме защото ще стане едричко, за другите не съм сигурна. smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 March 2010 - 12:37 PM

не всички кученца са на овчарката - нейни са само 2 другите са прибрани заедно с нея в подуене - на различни възрасти са. кучката е прибрана по сигнал , че е агресивна заедно с 2те бебета ,останалие са обрани - каквото и от където са могли да хванат . Но ни принудиха да вземем всички заедно с майката - даже пред мен поправиха дневника защото се заядох с доктора - бяха записани 6 в клетката са 8 - добавяни и вадени кученца .

Идете и вземете, което кутре ви харесва - кастрацията на тези кученца ще е безплатна .

#4 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2010 - 04:53 PM

Благодаря, но ние в нашето семейство сме все ветеринари af_089.gif Съпругът ми вече пътува към София.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2010 - 05:07 PM

Чакаме снимки на бебо wub.gif
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#6 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 27 March 2010 - 07:05 PM

Цитат(gergana faldgiiska @ Mar 27 2010, 02:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря, но ние в нашето семейство сме все ветеринари af_089.gif Съпругът ми вече пътува към София.


Благодаря колеги ,няма да съжалявате 2те момиченца нок са раскошни и като характер и като социализация , успех ba_025.gif

#7 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 March 2010 - 02:44 PM

Здравейте, от вчера късно вечерта малечка е вече при нас. Не смея да я кръстя още, защото не е изобщо добре. Тя е много, много дехидратирана, вчера повръща няколко пъти. Надяваме се, че е от транспортирането. Гранулите не ги поглежда, но пък хапна попарка с пилешко месце. Трудно й обясних, че не ям малки кучета, доста е наплашена. Само седи в пригоденото си легло и ме гледа с огромни хлътнали очи. Днес беше обезпаразитена вътрешно и сме в очакване. Ако всичко е наред, но се съмнявам (съдейки по огромния й корем) ще я ваксинираме другата седмица. Има и кожен проблем, но първо й трябва обилен душ, бая и си смърди малката ab_041.gif Днес ще я къпя и утре ще пусна снимчици. Има и сериозен проблем с крачетата, почти стъпва на скакателните стави.

Поздрави.

Бушка, аз почти съм сигурна, че няма да има нещо общо с майката, аз я исках, защото видях моето куче и си го взех. ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 28 March 2010 - 04:05 PM

Браво, Гери, дано повече хора започнат да мислят като Вас!
Пишете как се развиват нещата, пускайте и снимки, ако не е проблем.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#9 Потребителят е офлайн   Baffie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 02-February 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2010 - 06:16 PM

Цитат(gergana faldgiiska @ Mar 28 2010, 02:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте, от вчера късно вечерта малечка е вече при нас. Не смея да я кръстя още, защото не е изобщо добре. Тя е много, много дехидратирана, вчера повръща няколко пъти. Надяваме се, че е от транспортирането. Гранулите не ги поглежда, но пък хапна попарка с пилешко месце. Трудно й обясних, че не ям малки кучета, доста е наплашена. Само седи в пригоденото си легло и ме гледа с огромни хлътнали очи. Днес беше обезпаразитена вътрешно и сме в очакване. Ако всичко е наред, но се съмнявам (съдейки по огромния й корем) ще я ваксинираме другата седмица. Има и кожен проблем, но първо й трябва обилен душ, бая и си смърди малката ab_041.gif Днес ще я къпя и утре ще пусна снимчици. Има и сериозен проблем с крачетата, почти стъпва на скакателните стави.

Поздрави.

Бушка, аз почти съм сигурна, че няма да има нещо общо с майката, аз я исках, защото видях моето куче и си го взех. ae_085.gif


Честита бебешорка. Стискам палци всичко с нея да е наред! Според мен е по-добре да и направите бързи тестове за парвовироза, корона вирус и гана, преди да я ваксинирате.

За разлика от писалите преди мен, аз мисля че малката има доста общо с майката, и задните и крачета са така, не защото има проблем, а защото има заъгляване на НОК, обърнете внимание че и задните крака на майката са по същия начин. mc_004.gif Дай Боже да оцелее, и ще видите, че от грозно пате ще се превърне в красив лебед! smile.gif

#10 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 March 2010 - 09:27 AM

Цитат(gergana faldgiiska @ Mar 28 2010, 11:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте, от вчера късно вечерта малечка е вече при нас.

Как е малечка?
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#11 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 March 2010 - 09:51 AM

Малечка вече се казва Нора. Леко се поокопити, сутринта се събудих от неистов лай сменящ се с вой и скимкане. Като влезна при нея обаче се крие зад един скрин, но като подуши, храницата показва главичка и ме ръмжи, т.е. давай храната и бегай. Явно още не е разбрала, че няма да я ям. Иначе е доста наплашена, само като я погледна и започва да трепери. Като остане сама, обаче кво прави (шпионирах я ab_041.gif ). Мята се в кревата си и хапе одялото. Вчера се поосра и днес ще и взимаме кръв да видим как здравословно, сигурно е от попарата или поне така се надявам, но пък иначе не пие изобщо вода (дадох и трисулфин, само това имам в къщи). Изглежда доста по-добре вече очите и се виждат, не са така хлътнали. Вчера имаше и глисти в чудесата, които се сипят от нея. Не съм я извеждала още в двора, много е мокро пък и тя като влезна никва я няма докато не се отдръпна на приемливо разтояние от нея не излиза. Не съм я къпала още, имайки в предвид здравословното й състояние. Мисля да направя и някой и друг бърз тест днес и да се надяваме, че всичко ще наред. Ще пиша довечера или утре, обещавам ще пусна и снимки на малката дяволита Норка ae_085.gif

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 29 March 2010 - 10:09 AM

Цитат(gergana faldgiiska @ Mar 29 2010, 09:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Малечка вече се казва Нора. Леко се поокопити, сутринта се събудих от неистов лай сменящ се с вой и скимкане. Като влезна при нея обаче се крие зад един скрин, но като подуши, храницата показва главичка и ме ръмжи, т.е. давай храната и бегай. Явно още не е разбрала, че няма да я ям. Иначе е доста наплашена, само като я погледна и започва да трепери. Като остане сама, обаче кво прави (шпионирах я ab_041.gif ). Мята се в кревата си и хапе одялото. Вчера се поосра и днес ще и взимаме кръв да видим как здравословно, сигурно е от попарата или поне така се надявам, но пък иначе не пие изобщо вода (дадох и трисулфин, само това имам в къщи). Изглежда доста по-добре вече очите и се виждат, не са така хлътнали. Вчера имаше и глисти в чудесата, които се сипят от нея. Не съм я извеждала още в двора, много е мокро пък и тя като влезна никва я няма докато не се отдръпна на приемливо разтояние от нея не излиза. Не съм я къпала още, имайки в предвид здравословното й състояние. Мисля да направя и някой и друг бърз тест днес и да се надяваме, че всичко ще наред. Ще пиша довечера или утре, обещавам ще пусна и снимки на малката дяволита Норка ae_085.gif

Поздрави

Да ви е честита Норка с новото си име, много се радвам за нея, дано и другите кученца намерят скоро дом. С нетърпение ще чакам да пуснете снимки ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 March 2010 - 10:10 AM

Късметлийка излезе Норичка! af_089.gif
Дано всички останали бебешори ги споходи настоящата и съдба!

Чакаме снимките. ae_085.gif
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#14 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2010 - 09:36 AM

Здравейте, вчера изкъпах Норичка, леле каква кал падна, канала ми запуши. Резултатите са й добри, но още има диария (с кръв). Иначе хапва, вчера я бях оставила малко на гладна диета и чак вечерта и дадох малко да хапне, естествено с примес на много лекарства, (от ушите, през стомаха до очите, остана само козината, но това е за днес). Като хапва се чува как хруска хапчетата ab_041.gif . Дано да се пооправи, защото иначе изобщо не е добре. Толкова е миличката слабичка, нито играе, само си седи в кревата и ме гледа благодарно. Поне има апетит, сутринта си хапна и гранулки, но има лошия навик да си обръща водата и си носи паницата в кревата, пази я от брат си ab_041.gif Вчера дори прояви интерес и към него, а той много културно се отнася с нея е докато не разбра, че и тя яде. Днес малко я изведох навън, изобщо не й хареса, но дамата си е дама макар и за пет минути веднага си свърши работата навън.
А ето и обещаните снимки, макар и малко и една на брат й, ненормалния кавалер, с малко по-различна история, но сродна съдба.
Извинявам се за лошото качество на снимките, ако не досаждам утре пак ще пусна малко.

Какво става с другите кучинки, защо нямат темичка и в без дом, така няма да си намерят никой, моля не ги оставяйте. zz_020.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2010 - 09:39 AM

На последната снимка да не си помислите, че съм я вързала това е кабела на печката, а това един от малкото пъти които става и то за да се скрие
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 30 March 2010 - 09:45 AM

Прекрасна е rc_036.gif Пожелавам й много късмет за да се пребори с всичките гадости и да порасне здраво,красиво и умно момиче.Какво показаха бързите тестове?
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#17 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2010 - 09:47 AM

Парво.-отрицателен
Гана-отрицателен
За друго не съм и правила
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 March 2010 - 09:49 AM

af_089.gif
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#19 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 30 March 2010 - 09:53 AM

Супер сладурана wub.gif и батко и е много готЕн ab_041.gif Пускайте повечко снимки аз лично няма да се сърдя само ще им се радвам през монитора.Да са ви живи и здрави питомниците и дано хората се вдъхновят от вашата доброта и се намери дом и за останалите кученца и мамата ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   gergana faldgiiska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 11-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 31 March 2010 - 10:26 AM

Здравейте, Trenertq rc_036.gif малкото и по-голямото са невероятни и Вие всички, които им помагате.
Нямам нет в къщи от два дни. Искам да се похваля с Норичка, тя вече няма кръв и диарията се превърна в кашеподобна материя и вече не ходи на всеки час. Вчера я обезпаразитих с фронтлайн (не можах да изчакам още един ден) и почти всички гниди паднаха, за диарията й давам тресулфин, диарсанил с пробиотици и фармактив и естествено любимото на всички dog.gif петнил и калции. А малката вече ни сложи на мястото всички в семейството. Ходи на горе на долу и само мрънка, че е гладна. Към четири днес ни събуди с воя си от първия етаж, отивам и ооооо dog.gif тя- ud_009.gif аз. Всичко, което можеше да се побере в кащончето и беше вътре- паниците й , паниците на Макс, четката за тоалетна, поставката на четката, изтръгнала сапунерката с видиите, ходила във всекидневната-резултат-раздърпала мокета. Два часа по-късно всичко отново беше вътре плюс маркуча свързващ мивката с канала ab_041.gif Иначе си припка по етажите много доволна с брат си, на който каквото и да има в паничката се изяжда. Вчера на Норичка и беше първата разходка, преградихме двора и ги пуснахме е тя беше на повод, да опознае мястото, но днес я пуснах малко и веднага си намери дупка в прекрасната ни ограда. Пускам малко снимки, моля не обръщайте вниманияе на градинката ни, ама нали съм си софиянка не ме бива особено.
Намам търпение да я ваксинирам, малката.
Поздрави.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни