Dog.bg Форуми : Аз съм в ШОК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аз съм в ШОК Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   flasher Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 07-December 09

Публикувано: 01 October 2010 - 11:05 AM

Предполагам че и преди е бил споменавам сайта на който попаднах.
http://www.dogfoodanalysis.com/

След щателна проверка на всички храни които има на пазара в България се шокирах. Храни които съм вярвал, че са полезни за кучо и са качествени получават доста минимална оценка.

Погледнете и изкажете мнение... имам желание шока да отмине :)

#2 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 12:57 PM

Оказва се, че в БГ на повечето места не се продават оценените с YES храни, единствените които намерих бяха Acana i Orijen и естесвено само в разфасофки по 15кг, които няма как да купя, защото докато кучето ги изяде ще станат на нищо! :ud_009:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 01 October 2010 - 01:31 PM

Не Ви ли отсипват желаното количество? Попитайте.

#4 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 01:53 PM

Ами след като видях през витрините на един магазин, че поливат с олио насипната храна, освен ако не отворят чувал пред мен, няма как да купя повече никога насипна храна, а тези две храни ги намерих в online zoomagazin и надали ще ми дадат половин човал или 5кг... :dry:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 01 October 2010 - 01:55 PM

наистина ли поливат с олио гранулите? :ud_009: :ud_009: :ud_009: За какво го правят , за да не изсъхват ли или какво, извинявам се , но в кой град е това, не че и в другите не са се сетили....
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#6 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 02:12 PM

Ами в софия, сигурно за да не изсъхват.... някои храни са скъпички за повечето хора и като не се купуват и те си променят цвета... и се сещате, че всеки който може да купи скъпа храна не би искал гранулите да са сухи! Много неприятно наистина! Час се отвратих! :zz_020:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   flasher Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 07-December 09

Публикувано: 01 October 2010 - 02:44 PM

при нас 15 кила са за един месец и си взимаме направо чувал ама май ще сменям храната
и без това нещо не ми харесва колко а***

#8 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 02:53 PM

Просто за малките породи на повечето храни никак няма удобни разфасовки по 3-4кг пакети (колкото яде кучето за месец).
Фирмите имат, но не внасят малките разфасофки! :ea_103:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 01 October 2010 - 03:34 PM

crime имаш бели кахъри. Какво толкова те притеснява големия чувал? Аз също съм с малко куче. И предпочитам да взема голям чувал, колкото е възможно по-голям. Спестява ми време, допълнителни разходи за бензин и др. , имам спокойствие, че има храна и за утре...и естествено по-голям чувал излиза по-евтино. Няма за какво да се притесняваш за съхранението. Един контейнер (който можеш дори да получиш като подарък) върши чудесна работа. Ако пък не, слагаш примерно 1 кг. в кутия от нещо си (чай на гранули, сирене, бонбони и какво ли още не...) а другите прилежно оставени в оригиналната опаковка и запечатани с няколко щипки. Някои чували пък си имат смарт опаковка, такава с ZIP затваряне. Ако харесваш една храна, и смяташ, че тя е най-доброто за твоето куче, винаги има начин...
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#10 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 03:43 PM

Така е, но бях чела един американски сайт, в който е обяснено защо разнообразната храна е добре за кучетата. Пишеше, че не трябва непрекъснато да се сменя храната, но е много полезно на месец два да се сменя по следната схема:
Намираме 2 или 3 храни, които да са с различен протеин и които да понасят добре на кучето. Ако тези 3 храни са А,Б,В то схемата е такава: 1-ви месец (период) А, 2-ри Б, 3-ти А, 4-ти В, 5-ти Б и т.н.т.

Ако купя 15кг храна и действам по тази схема, наистина колкото и щипки да сложа, храната няма да е нищо докато дойде нейния момент!
Иначе ако храня само с една храна 15кг се изяждат за 4 месеца!
Незнам дали тази схема е добра, но попитах ветеринаря за смяната, той ми каза че прекаленото честото сменяне на храната е дори вредно, но плавното й сменяне за определени периоди (както си мисля 1 месец е добър период) може да се прави!

Интересното е тук, че не трябва да се прекалява с броя храни, 3 са достатъчни пр. с пиле, сьомга и агне!

Ако някой мисли, че това не е добре да пише, интересувам се просто как правилно да храня. За хубавите храни има много писано, но колко често и как да ги сменяме не е много ясно все още! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 01 October 2010 - 03:56 PM

Ако ще отделяш време и ще правиш плавна смяна един месец, то тогава тези четири месеца с 15 кг. са ти идеални. Т.е. три месеца храниш с една постоянна храна, а четвъртия правиш плавната смяна за следващите три месеца на другата избрана храна. Като цяло не ми харесва тази честа смяна на храните, аз не съм й фен. Моята смяна е единствено с домашно приготвена храна една седмица в месеца. Не ми харесва идеята да си правя експерименти с организма на кучо. Но това е лично мое мнение. И много се извинявам за ужасното отплесване от темата.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#12 Потребителят е офлайн   flasher Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 07-December 09

Публикувано: 01 October 2010 - 03:57 PM

малко поразводнихме темата май :)
а по принцип хората са измислили различни торби и торбички. както храната е опакована в чувал, така и можете да си я разфасовате на торбички по 3-4 килца, добре затворени и обезвъздушени. остава само изсипването на всичките пари наведнъж за собствениците на малки кучета, които са свикнали да дават по малко от време на време.
за нас, собствениците на големи кучета тези неща не важат щото кучо докато помирише, че чувала е нов и той вече е свършил

та как мислите... до колко са верни тези рейтинги на храни. все пак Royal Canin или Eukanuba или Hill's уж са премиум храни а са сложени при боклуците

#13 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 04:05 PM

Този сайт малко ми прилича на IMBD където има една библиотека за филмите и имат рейтинг.
Аз съм гледала филм, който наистина е качествен и има малък рейтинг, а всички турски филми - които не струват наистина, тъпи комедии от олигофренските имат най-високия рейтинг, само защото турците гласуват на поразия! :db_046:

Аз не искам да му вярвам, защото това ознаяава, че храня куч с боклуци равни на тези от Карфур примерно!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 01 October 2010 - 04:06 PM

Интересното е тук, че не трябва да се прекалява с броя храни, 3 са достатъчни пр. с пиле, сьомга и агне!

Ако някой мисли, че това не е добре да пише, интересувам се просто как правилно да храня. За хубавите храни има много писано, но колко често и как да ги сменяме не е много ясно все още! :rc_036:
[/quote]



Какво означава повече от 3 храни? Нашата схема е следната- делим порция на едно ядене на две- едната половина консерва, другата гранули. Смесваме, разбъркваме и даваме. Гранулите и консервите са различни, т.е смеваме 2 вида храна. Така ли?
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 04:10 PM

Ами това което четох беше само за суха храна, нямам представа как е с консерва и суха, бях написала че не съм много наясно кое е правилно. За сега съм сменяла 2 вида грана - кучето е на 5 месеца - Еукануба за малки породи с пиле за бебета и Про План със сьомга..
Като месец и половина яде първата, а втората подчти 2 месеца, преди това като съвсем бебе е яло Royal Canin starter, но то беше при мамата още!
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 01 October 2010 - 04:17 PM

На нас ни забраниха да даваме консерва на кучо :zd_120: било вредно, защото бил още малък, като минел 4 -5 месеца тогава можело да му дадем. Казаха ни и да му взимаме от малките , за да ги ядял в един ден , защото се разваляли и ставали вредни след отварянето, ако стоят повече от 2 дни. А иначе за храната нашия вет, от който черпим инфо, :ab_041: ни каза да му я сменяме рядко, както по - горе бяха написали, да си изберем 3 храни, които му действат добре и да разнообразяваме, въпреки , че нямало нужда, каза ни че можело да го храним с една храна и например 2- 3 пъти в месеца да му даваме готвено според възраста, теглото и породата.... не знам колко е вярно , но ще го послушме, относно храната му вярвам напълно (разпитвала съм и други хора които ходят при него и в това отношение поне можем да му се доверим - ние де :ab_041: ) иначе и аз бих се радвала да науча повече за разнообразното хранене ...
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#17 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 01 October 2010 - 04:17 PM

А да, спокойно, аз просто искам да чуя всякакви мнения на хора с доста повече опит от мен. Понякога това ,което си мислим, че е добро за кучето, водени от най-добри намерения, не е най-доброто и аз искам да знам, ако допускаме грешки :)
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   crime Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2010 - 04:27 PM

Също и аз.... но ако наистина се окаже, че храните като Еукануба, Про план, Нутра голд са боклуци, ако ще и разнообразно да храним... правим ли нещо?

Бях чела за Орижен тук във форума и много хора са много доволни от нея... няма царевица и има още куп качества наистина...
Някой дава ли от нея? :be_107:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2010 - 07:36 PM

http://forum.dog.bg/...4-orijen-acana/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   miroza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 11-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2010 - 09:14 PM

flasher, и аз бях шикорана когато видях този сайт:-) А тъкмо гордо бях заявила на собственик на чуждестранен развъдник, че ще им храня отрочето тук само с Royal или Hills!!!
crime, там рейтингите са определени на базата на анализ на съдържанието на храните, няма гласуване... И най-вероятно е вярно, поне като сравнителни оценки, изглежда сериозен анализ. Просто тези с оценка от 4 нагоре сигурно идват скъпички за нашия пазар...
Тук във Варна например, от един от най-големите магазини изчезна Eukanuba-та, върнали я. По тези причини. Ама малко хора правят връзка между евтините храни и, да не дава Господ, последващите разходи и най-вече здравето на любимеца си...
Дано все пак да не си храним животинките с ... големи боклуци.
User's Signature

Качена снимка

Липсваш ми безумно, любов моя!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни