Dog.bg Форуми : Проблем с померан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с померан Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   RICHMAN Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 05-October 10

Публикувано: 05 October 2010 - 06:26 PM

Здравейте! Преди седмица си взехме померан - Ричи :) Но имаме проблеми с него и не знам дали някъде ще намеря точно такава тема. Той е на 2 годинки, но досега не е живял с хора. Гледан е в развъдник за кучета и е живят сам, затворен в стая, от време на време е бил с няколко чихуа-чихуа. Изпитва ужасен страх от нас, досега не сме го чували да лае, когато го викаме бяга и се крие, когато някой иска да го погали той трепери и се крие отново,приляга към земята, свива си опашката постоянно, а ние го глезим, галим го, караме му се много рядко, ако се изпишка вътре и веднага го водим на разходка. Спи при нас, на земята в кошче, сам си влиза и си спи с него, не знам защо така се страхува :( Играе си с други кучета, но те ако излаят или му изръмжат и той бяга..дори да са по-малки от него. Не иска да си играе, само лежи и спи, водихме го на лекар, казаха ни че е напълно здрав. Разбирам, че му е рано и не е свикнал с нас, но този страх не ми изглежда нормален.. :unsure:

#2 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 05 October 2010 - 08:17 PM

Сигурно му трябва време, а от ваша страна повече усилия, за да създадете връзка и изградите доверие. Погледнете Тази тема и дано ви е от помощ. Желая ви постоянство, търпение и успех!
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#3 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 05 October 2010 - 10:39 PM

Показване на мнениетоRICHMAN, в 05 October 2010 - 04:31 PM, написа:

Здравейте! Преди седмица си взехме померан - Ричи :) Но имаме проблеми с него и не знам дали някъде ще намеря точно такава тема. Той е на 2 годинки, но досега не е живял с хора. Гледан е в развъдник за кучета и е живят сам, затворен в стая, от време на време е бил с няколко чихуа-чихуа. Изпитва ужасен страх от нас, досега не сме го чували да лае, когато го викаме бяга и се крие, когато някой иска да го погали той трепери и се крие отново,приляга към земята, свива си опашката постоянно, а ние го глезим, галим го, караме му се много рядко, ако се изпишка вътре и веднага го водим на разходка. Спи при нас, на земята в кошче, сам си влиза и си спи с него, не знам защо така се страхува :( Играе си с други кучета, но те ако излаят или му изръмжат и той бяга..дори да са по-малки от него. Не иска да си играе, само лежи и спи, водихме го на лекар, казаха ни че е напълно здрав. Разбирам, че му е рано и не е свикнал с нас, но този страх не ми изглежда нормален.. :unsure:

Ще ти кажа най-сигурното решение...............СОЦИАЛИЗАЦИЯ...........УСПЕХ :ba_025:

#4 Потребителят е офлайн   xristiyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 25 June 2017 - 09:02 PM

Здравейте! Имам женски померан на име Бети. Имам проблем с нейните хигиенни навици. Много е твърдоглава и изобщо не иска да се научи, показвам и къде трябва да се изходи обяснявам и дори и купихме специална тоалетна и спрей който ги привлича да се изхождат на дадено място. Пробвах с всичко дори съми се карал и леко съм я удрял с вестник да разбере и имам чувството че знае че е грешно да се изходи на земята понеже докато се е изходива и и викна името идва оклюмала и с смъкната опашка. Изобщо не искам да и се карам понеже е много сладка но вече е голяма на почти 6 меяеца е и не знам какво да правя вече моля пишете :ba_025:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни